Бременност 5 г.с. - не се вижда ембрион!?!

  • 41 488
  • 53
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Още е рано, но и много зависи от апарата, както и от компетентността на лекаря ...
Изчакай и отиди към 7 г.с., а дотогава - бъди спокойна.

Дано всичко е наред Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Хехе...Всчикки бременни мацки са големи бързачки - спокойно, много е рано още. Hug
Трудно е да си търпелив в такива моменти, но се налага - просто друго не можеш да направиш, освен спокойно да дочакаш подходящите седмици за сигурен преглед.....А през това време мечтай и бъди сигурна в успеха!

# 17
  • Мнения: 5 173
Рано е, наистина. Аз като отидох, мислех, че съм 5 гс и 4-5 дни, но сакчето показа точно 5 г.с. и също нямаше нищо. Също ме предупредиха да не се въодушевявам, защото може да се окаже кухо яйце. Казаха ми да отида след седмица. След седмица УЗ показа 6 г.с. и 4 дни, видя се ембрионче и сърце.
Спокойно и успех.  Hug Реално и да го мислиш, и да не го мислиш, всъщност не зависи от теб  Hug
Точно аз бях по същия начин. Peace

# 18
  • Мнения: 62
дано и с мен да се случи така....

# 19
  • Мнения: 5 173
дано и с мен да се случи така....

Ще се случи, само мисли положително Hug!

# 20
  • Мнения: 1 402
На мен в 5 г. сед. и няколко дни ми видяха сакче, за ембрион ми казаха, че е рано. Спокойно, ще се види и ембрион, много е рано още, аз не съм компетентна де, ама ми се вижда много рано.  Simple Smile

# 21
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Бях почти 5 г.с. и нищо не се видя на ехографа, точицата се появи след седмица, тогава ме гледаха само през корема. А след още 2 седмици видяхме и двете тупкащи сърчица, второто само с вагинален накрайник през корема изглеждаше празен сака. Всичко зависи както от ехографа, така и от човека зад него. Първите ми два прегледа бяха в болницата на един доста стар ехограф а и лекарите бяха различни.

# 22
  • Мнения: 62
Благодаря ти за споделения опит:)!При лекарят, който посещавам има доста модерна апаратура и ме прегледа последно с вагинален ултразвук, но не се видя нищо в плодното сакче (освен жълто мехурче).Сега преживявам най-дългата седмица в живота си...дано другия път да се види!

# 23
  • Мнения: 77
Не се притеснявай, всичко ще е ок. Мисли позитивно. Не е нужно да усещаш напрежение в гърдтиде или каквито и да било други симптоми. Успех!!! Hug

# 24
  • Мнения: 25
Здравей, моят случай беше същият. В пета г.с. не виждаха емрион, а само сакче и жълтъчно мехурче. Лекарката, при която ходих беше ужасна и ми даде диагноза аборто иминенс.. или там както се казва. С мъжа ми бяхме ужасно разочаровани и решихме да отидем при друг гинеколог. Другият гинеколог каза, че такава диагноза не може да се даде, тъй като все още е твърде рано за да се определи дали яйцето е кухо или не! (Тук бих искала да отбележа, че практиката в Щатите е бебето да се гледа след 8-ма гестационна седмица!) Вторият гинеколог ни каза да отидем след 10 дни отново на преглед и тогава видяхме чудото! В мен имаше туптящо сърчице! Също искам да отбележа, че аз не съм повръщала по време на бременността ми, така че това не е гаранция. (както и много други жени).

Така, че има надежда! За съжаление има и вероятност да е кухо яйце, но това не е гаранция! И помни, че най-важното е, че можеш да зачеваш. Ако сега не ти е писано, следващият път ще се получи! Успех Simple Smile

# 25
  • Мнения: 62
Много благодаря за споделеното мнение!!! Наистина ми вдъхна още надежда.Радвам се, че вашата история е била с щастлива развръзка и се надявам и с мен да стане така....скоро ще се разбере.Аз също смятам, че е най-редно след установяване на бременността (с тест и след това с видеозон) трябва да се изчака поне до 10-11 г.с. за следващ преглед с вагинален ултразвук и чак тогава ако не се види нищо да се определят подобни страшни диагнози. След последният ми преглед и предположенията изказани от лекарая в толкова ранна седмица изживях огромен стрес, който наистина можеше да сложи край. Но трябва да се мисли положително, въпреки че това чакане е ужасно!:(

# 26
  • Мнения: 25
Желая ти успех и дръж ни в течение! :–)

# 27
  • Мнения: 62
Здравейте момичета!!!
Мечтаех си за този миг, че ще напиша нещо хубаво днес и това се случи:)!
Моето бебче се показа и дори чухме сърчицето му.Продължаваме борбата за живот:)
Благодаря на всички, които ме утешиха и на които ми дадоха кураж, тази тема значеше много за мен!
Целувки на всички

# 28
  • Мнения: 347
Прекрасна новина! Честито и от мен, желая лека бременност и здраво бебче!  Hug

# 29
  • Мнения: 6 993
Браво, тифиус, много се радвам  Hug
Стискам палци и от тук нататък всичко да е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт