Попътен вятър на ТРЕТОКЛАСНИЦИТЕ ни! - 1

  • 30 697
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 249
Amber, благодаря! Явно ще се ходи и по този маршрут, но както казваш първо трябва да проучим добре пътя. Ние не стигнахме до боровинки, но виж къпини си похапнахме Simple Smile.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 673
Честито на Сашковците и Сашките и от мен!  Hug
Оказа се , обаче , че има голям проблем: не осмисля какво чете.
Дани, след като осмисля задачите отлично, проблемът не е в четенето с разбиране по принцип, а в нагласата. ГоворИ му и пробвайте първо с по-къс текст, после с по-дълъг, докато свикне.
А моят със сигурност е забравил дори и азбуката.  Embarassed Цяло лято нищо не е писал.
И продължава да отказва да научи таблицата.  Crossing Arms
Май яко ще се червя пред новата класна.

# 32
  • Мнения: 14 133
Здравейте.  Heart Eyes
Благодаря за поздравите и пожеланията за Сашето.  Heart Eyes
Вчера реших и аз да пробвам младежа дали не е забравил задачите от 2-ри клас.
Реши по няколко със събиране и уможение. Помни си детето всичко. Не е забравил таблицата.  bowuu
Тези дни мисля да му дам е няколко с деление.  Wink

# 33
  • Мнения: 2 125
И аз да не ви изтърва  Hug

Иринка   bouquet

Имате "Благодаря" и от моя Алек за вчерашния празник  Simple Smile
Поздравявам адашчетата на патерица и желая да са много здраве!

При нас лятото мина спокойно - постоя при свеки около 20 дена, после море и после се прибрахме в София. Прочел е 3 книги с големи молби  Confused и от понеделник започва преговор на материала под надзора на баба си.

# 34
  • Мнения: 14 133
За днес връстника ми е дал задача, до му търся и разпечатам информация за галактики и планети.  Laughing Важното е, че се интересува от нещо. Книгите ат препоръчителния за лятото списък така и ще останат непрочетени.  newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 7 673
Реши по няколко със събиране и уможение. Помни си детето всичко. Не е забравил таблицата.  bowuu
Браво на детето!
Стел, Hug
Павел се събуди с гърлобол и температура.  Tired

# 36
  • Мнения: 14 133
Иринка, бързо оздравяване на Павчо.  Heart Eyes Praynig
Вчера в квартала срещнах майка на момче  , с което Сашето беше в една група в градината.
Тя ме попита дали го занимавам с нещо през лятото.  newsm78
Ще забравел всичко.  Rolling Eyes
Почувствах се като "най-несериозния родител" .  hahaha
И тогава реших да му дам на детето няколко задачки.  Joy

# 37
  • Мнения: 7 201
Павел се събуди с гърлобол и температура.  Tired
Еххх, дано бързо му мине! Hug
Дани пише думите по английски - всеки ден по малко.Другата седмица ще преписва произволно избрани текстове - да си припомни и по български все пак. Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 125
Иринка, бързо взимай мерки Flowers Four Leaf Clover

И мен ме дразни нещо гърлото  Rolling Eyes, дано не е вирусно  Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 4 397
не осмисля какво чете.
  обаче със задачите проблеми няма , но и дума не може да разкаже от прочетеното в книга. Снощи го накарах да чете 3 стр. на глас и да ми разкаже какво е разбрал. Ами - едно голямо нищо  Crazy. Просто не обича да чете , прави го насила , и не знам какво да направя.
 Ако някой има идеи как да преборим този проблем ще съм много благодарна  Hug.

И ние сме така и сериозно се замислям как да се преборим с проблема. Та ако някой има идеи да казва и помага, чеее ....
Иринка пробвала съм  и така с по малки текстове, НО сега се сещам друго няма проблем да разказва нещо което му е интересно и го е заинтригувало може да ми надуе главата с философии, но с книгите проблема е голям чете само колкото да се каже, че е прочел и после нищооооо.
Сега като пиша и се сещам , че книги с морски животни, за космоса идва и ми разказва какво е научил и какво му е интересно, ама тези дето са по списък е мъка. И така стигам в момента до извода, че явно книгите са проблем не са му интересни , ама и какво да са интересни, аз една започнах еми голяма боза беше нищо не разбрах от първите 5-6 страници чак се отегчих

# 40
  • София
  • Мнения: 7 673
Павел също не чете книгите от списъка, а това, което му е интересно. Част от тях е прочел, но далеч ве всички. Само тези, които му харесват. Според мен е по-важно да четат. Инаме съществува реална опасност да намразят четенето отсега. Това, естествено, е мое мнение и знам, че има и минуси в този подход.
Аз съм доволна, че е прочел много книги, част от които много обемни и сериозни.

# 41
  • Мнения: 14 133
Важното е да четат нещо.  Peace
Не е задължително да е от препоръчителния списък.   Hug
Иначе, наистина могат да намразят книгите.  Rolling Eyes

# 42
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз също така мсиля, че по важното е да чете нещо което му е интересно, иначе ще намрази книгите . Даже забелязах, че тази година като го натиснах да чете книгите от училище и неще да погледне и нищо друго и го оставих сега да чете каквото му е кеф.

# 43
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз също така мсиля, че по важното е да чете нещо което му е интересно, иначе ще намрази книгите . Даже забелязах, че тази година като го натиснах да чете книгите от училище и неще да погледне и нищо друго и го оставих сега да чете каквото му е кеф.
Аз взех това решение още в началото на лятото и доста чете.
Миналото лято беше по-"съвестен" и си прочете книгите от списъка. Част от тях се  и припокриват с тези от тази година, така че нищо фатално няма, според мен.

# 44
  • София
  • Мнения: 4 397
АЗ така направих миналото лято оставих го да чете каквото иска и прочете доста. Сега реших, че трябва да прочете книгите от списъка и сгреших , но пък е прочел други 5 книги.

Общи условия

Активация на акаунт