ВМ НВХ - част 51

  • 48 989
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
страхотни сте
благодаря отново за интересните постове

книгата на Гари Таубс я препоръчвам горещо на всички
въпреки, че е журналист, е написал такъв задълбочен труд, че даже и лекарите я ползват като настолна библия

http://www.amazon.com/Good-Calories-Bad-Challenging-Conventional/dp/1400040787

големи благодарности на таня за маскарпонето с кокос
ще се опитам да го забъркам днес

# 61
  • Мнения: 6 347
Гледам го в момента и се замислям върху чутото Embarassed Едно нещо ми направи сериозно впечатление, може би заради моите лични проблеми (поликистоза) и размисли върху връзката им с храната и конкретно с инсулина - обикновено се казва, че не само въглехидратите повишават инсулина, но и млечните са силно инсулиногенни, т.е. повишават значително инсулина, въпреки че не съдържат високо количество захар и не би трябвало да настъпи такова повишение на инсулина. Да, но Гари Т. казва, че винаги се цитира едно и също проучване, правено в края на 90-те, в което са търсели да докажат инсулиногенния ефект на млечните и специално на млечните белтъци и за целта са използвали много нискомаслени източници и затова са получили и такъв висок скок на инсулина. А по-късно проведени експерименти с млечни с нормална масленост показвали значително по-слабо повишение на инсулина, т.е. мазнините явно противодействат и явно все пак млечните не са чак толкова инсулиногенни, ако се консумират в нормалния пълномаслен вариант Embarassed Ще чета тепърва още по въпроса, но това ми прозвуча успокояващо Embarassed

# 62
  • Мнения: 2
 Hug на всички
Rain* ето тук има по 1 бройка Мощта на белтъчините  и Новата революционна диета на д-р Аткинс .
Да ви кажа, сега осъзнавам, колко е хубаво човек да ходи на два крака и да се движи, да се движи...

# 63
  • Мнения: 6 347
О, Фран, пожелавам ти наистина скорошно и напълно успешно възстановяване! Hug

# 64
  • Мнения: 2
Благодаря, Шоки  Hug

# 65
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Благодаря ти, много fran fran !   bouquet

Тази на Аткинс вече я намерих, поръчах и във вторник ще я взема.
За белтъчините - ще търся една приятелка от Варна, да ми я вземе там на място.

Благодаря ти отново!

# 66
  • Мнения: 3
 И аз да благодаря на всички, които с полезната информация помагат да се върви по правилния път  Simple Smile

Това е една от малкото теми, в които не се чете " запис" , днес отслабнах с 200 грама или днес кантарът показва кило повече...., а сериозна  информация.

Следя темата вече много години, но чак сега повярвах на 100 % /  а дори съм спортувала известно време в  Спайдър сред най- надъханите й фенове/. Но трябваше да прочета много неща през годините и да пробвам неуспешно доста други диети, за да се  върна тук.

Всъщност пиша да ви питам вие дали успявате да свалите килограми. Знам, че по този начин свалянето е по- бавно и трайно, но при мен кантарът не мърда  Sad а пък не мисля, че ям много или грешно.



# 67
  • Мнения: 6 347
Ina M, добре дошла! За проблемите с отслабването - много индивидуално е, зависи от много фактори... Колко килограма си, на какъв ръст и колко искаш да свалиш, от колко време си на ВМ-НВХ и колко си стриктна, имаш ли някакви заболявания, имаш ли преди това много скачане от диета в диета, което да е дало йо-йо ефект? Много може да са причините. Понякога е необходимо просто да се изчака повече, за да се види намаление на килограмите.

А по повод на интервюто от по-горе, Гари Т. коментира и нещо друго, което винаги се изтъква като аргумент против ВМ-НВХ и изобщо против нисковъглехидратните режими - как било възможно азиатците да ядат толкова ориз и да са слаби. Отговорът на Гари Т. беше, че може техните гени да са се адаптирали по-добре към нишестето, защото те оцеляват с ориза от хиляди години, а ние например не. Освен това те не са яли захар поне до сравнително скоро и може това да е причината. Но от друга страна не сме сигурни, че всички азиатци винаги са били в отлично здраве и физическа форма, например Буда не е изобразяван като особено атлетичен... А и самият Андреас преди време четох, че коментира някъде, че при азиатците диабет се наблюдава при по-нисък индекс на телесната маса, отколкото при западняците - това е любопитно. Освен това при тях мускулната маса като процент от теглото в типичния случай е по-малко, а телесните мазнини са повече, което означава не много висок ИТМ, но по-висок риск за метаболитни заболявания - оризът може да е свързан пък с такова изменение на гените...

А и в крайна сметка няма защо да се равняваме по азиатците, ако при нас голяма консумация на въглехидрати води до проблеми Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 02 сеп 2012, 18:55 от Cioccolata

# 68
  • Мнения: 958
Здравейте, ние се пренесохме и най-накрая мога да ви прочета, пак много полезни неща сте писали. Мисля да я поръчам тази книга на Гари Т. Аз вчера си пуснах хладилника и напазарувах, месо, сланинка, бекон яйца, сметана. Пак не намерих кокосово масло Sad , но намерих кефир, купих си две туби, не знам как се съхранява, нещо много бързо се сгъсти сякаш. Преполових едната туба вчера и днес, и поти не съм излязла от тоалетната, добре ми действа доволна съм. Децата и те като мен, по една чаша и сега дремят и те в тоалетната, чак се посблъскаха  hahaha
Сметана намерих някакви 20%, което е абсурд, не знам защо не намирам истинска сметана тук, и в какъв магазин да търся...

За азиатците, те ядът друг вид ориз, и то без месо и екстри вътре, и ядът сякаш по малко, от него, не една паница яко ориз със свинско. Хапват и доста треволяк, риба и т.н.  Много са различни от нас, не знам дали са по-здрави, но когато попаднат в "цивилизованият" свят, бързо напълняват уж пак са на ориз....
 

# 69
  • Мнения: 6 347
joya, от двете цитирани книги първата (Good Calories, Bad Calories) е един вид библия, но също съм чувала, че е много тежка за четене и дори специалисти се затрудняват. Затова по-късно той написва Why We Get Fat като един вид популярна версия на първата - за хора без специализирани познания. Така че може тя да е по-лесна за четене Wink

А това, което пишеш за азиатците и ориза, е много интересно и отговаря на неща, които аз съм чела във форуми - и от хора от азиатски произход, и от американци, живели в Азия. Казват, че порцията ориз е колкото топка сладолед, а останалото в чинията е месо и зеленчуци. Също казват, че азиатците не ядат десерт или изобщо сладко - дори когато са поканили гости, изключително рядко се случвало да има десерт, така че консумацията на захар явно е сведена до минимум, поне в традиционната кухня. Вярно, че използват сладко-кисел сос, но и той си мисля, че може да е сравнително скорошна добавка в отговор на все по-широкото търсене на тази храна по света... И освен това знам, че азиатците не ядат тестено, а и също че порцията храна при тях е по-малка отколкото средният европеец консумира, а за американците направо порциите били смешно малки Embarassed И оризът традиционно не бил бял, а кафяв, освен това не се консумирал с овкусители и мазнина, а чист, безсолен, което означава, че не подтиква да изядеш голямо количество... Всичко това е доста интересно, ако е истина.

# 70
  • Мнения: 6 347
Пиша нов отговор, за да отделя съдържанието от предишния коментар - това е линк към законната версия на филма Fat Head на Том Нотън. Всяко гледане там, макар и безплатно за нас, му носи печалба, което е справедливо, защото все пак той е авторът на филма, притежава авторските права и тези дни писа, че всички разходи по заснемането, регистрацията и всичко останало са били към 100 000 долара, а от продажби на филма през Амазон не получава нито цент Embarassed

http://www.youtube.com/watch?v=evcNPfZlrZs

# 71
  • Мнения: X
joya, от двете цитирани книги първата (Good Calories, Bad Calories) е един вид библия, но също съм чувала, че е много тежка за четене и дори специалисти се затрудняват. Затова по-късно той написва Why We Get Fat като един вид популярна версия на първата - за хора без специализирани познания. Така че може тя да е по-лесна за четене Wink

...

да, вярно е това
отне ми година да я прочета
не е на тежък език (поне според мен), просто е ужасно обемиста
не знаех, че другата е олекеотен вариант, трябва да я погледна, когато имам време

joya , честит нов дом
да ви донесе семейно щастие и сполука
 Hug

Ina M, и аз бях така
при мен се искаше да се натрупа време на режима, за да има резултат
но и 2та пъти имах нужда от сваляне поради специфични причини - следдюкански или следхормонални
което според мен също изигра роля
не се отказвай, един хубав ден и това се случва
а до тогава правиш възможно най-доброто за  здравето си

лека седмица от мен
 Hug

# 72
  • Мнения: 6 347
Наистина е много трудно да посъветваш някой, който спазва стриктно ВМ-НВХ, а дълго време не може да отслабне Sad (под дълго време разбирам поне 5-6 месеца, а под невъзможност за отслабване разбирам никаква разлика нито в килограмите, нито в сантиметрите) Но когато човек се храни по този начин, освен ако няма някакви специфични заболявания, които да налагат друго хранене, то тогава със сигурност прави най-доброто за организма си. Но остава нещо, на което не е обърнато достатъчно внимание и то пречи. Някои казват, че първо няколко месеца или дори година или повече не са отслабвали, но здравето им се е подобрило и чак след това е започнало и отслабването - явно организмът е имал потребност първо да реши по-важни проблеми. Други казват, че "вълшебното кафе" се оказва за тях ключът към преодоляване на застоя, защото с него намаляват още повече въглехидратите и белтъчините, а увеличават мазнините, което преди не са успявали да направят или дори не знаели, че е необходима такава степен на стриктност. Някои пък се оказва, че се влияят отрицателно от определени храни - често това са млечните и като ги сведат до минимум, започват да отслабват бързо и равномерно. Трябва си анализ и пробване понякога, защото има някакъв процент хора, на които им е по-трудно по някаква причина Embarassed

# 73
  • Мнения: X
също и че по време на неотслабването се случвали интересни ремонти вътре в тялото - ако човек дълго време не е приемал добра храна, то често вътр. органи били доста зле и затова се налагало организмът да обърне внимание първо на тях и да ги изгради наново и чак след това идвало ред на топенето на мазнините

# 74

Общи условия

Активация на акаунт