Отговори
# 60
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Диди24, много е сладка малката, пак как си я измодерила Crazy

Белверде, винаги си толкова мила!  Hug Само ти отрази фотосите ни.  Mr. Green
И нашата погача се пада в събота, но аз доколкото знам молитвата я четат или на деня или изобщо не я четат, утре може да ида да питам. Нашата се пада и на малка Богородица и отрано трябва да си запазим час. А според вас как се броят дните, денят на раждането ли се брои за първи или следващият, когато реално се навършва един ден? На мен ми казаха че и денят на раждането се брои.
Биби, браво, че всичко е приключило така, тия грешни изследвания понякога ни изкарват акъла!  Rolling Eyes
Ние сме май с пъпна хернийка, в понеделник ще видим какво ще каже педиатърката.  Confused Нашето пъпче изглежда точно като това http://www.babynabelbruch.de/papna-hernia-metod-lechenie.html
Пейпър, да знаеш че от биберона се отказват по-лесно, отколкото от пръстчето.  Simple Smile

# 61
  • Мнения: 6 735
Диди, и аз отразих фотосите, даже извиках и майка ми да види каква е хубава Теа, ама забравих да пиша за това Embarassed
Голяма е сладурка и с Ивайла по мое мнение имат еднакви очички Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 264
Някой беше писал за ортопеда. Направление се взима от педиатъра Peace Като ходите кажете какво са ви правили, че искам да сравня. На нас само ни бутаха краката, мърдаха ги нагоре, надолу и ръцете бутаха там ставите и накрая и фунтанелките и това беше. Ортопеда каза, че всичко е ок и в 4-ти месец, да идем за снимка, защото тогава щели да са офермени както трябва и щяло да се види ако има проблеми.
Диди24 Твойта кукла я показах на единият близнак, понеже беше в ръцете ми тогава  Crazy Красавица си е и как само си я киприш.  Heart Eyes

Към ЛЛЛ: Нормално ли е да изпитвам зверска болка, когато ми слиза кърмата?

# 63
  • Мнения: 5
Bi bi, това са прекрасни новини, най-хубавите, защото са свързани със здравето:)Браво на Сашето и на патерица честит имен ден:) Много късмет да му носи името:) Praynig Hug
Диди, много е хубава Теа, съжалявам, че забравих да коментирам предния пост Hug При нас броиха деня на раждането:)

# 64
  • Мнения: 577
Месечинка, цял ден ще ти пиша за къпането. Защо не пробваш да го изкъпете Борето в леген. При нас беше същата история с анатомичната ваничка - обаче ми се наложи, понеже съм сама, да я къпя в легена - ами коренна разлика - спокойствие и наслаждаване на водата - без нерви и писъци. А за направлението - дава го педиатъра, ако педиатъра ти е по ЗК.

Блонди, аз съм със старата количка от Димето, много е ретро вече, много ми е тромава и тежка, но не ми се дават пари за друга. Попитах просто така, стана ми интересно дали има някой недоволен от своята. Че големи коментари бяха.

Биби, ужас значи. И как веднага са готови да го вкарат в болницата. Добре, че всичко се е разминало.

Гунди, моето раждане горе-долу същото, кратки контракции без разкритие, само че хич не ме чакаха толкова много, а на сутринта в 6.30 ми пуснаха системата на бърза капка, адски болки за кратко време, и в 8.40 родих Снеженцето. И ако първото раждане го свързвам с болката от кърменето, второто определено го свързвам с болката от раждането. Много различни бяха и двете раждания.

# 65
  • Мнения: 4 070
Принцеса Лея, аз вечер давам био гайа,ама педито ми вика,че били адски скъпи и само за това не си стрували и ми изписа други, че да мога да давам по- дълго, понеже той каза, че има дисбактериоза Нийката- явно затова така се гърчоти. А детокс с най- голямо удоволствие само,дето за днес не се организирах, даже ме е яд доста. Hug

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 395
  bouquet

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 614
Биби, радвам се, че всичко вече е наред. Много ти се насъбра Hug

# 68
  • Мнения: 3 638
ЛЛ мислите ли, че по тежината на памперса мога да преценя колко милилитра за денонощие е изял? До вчера си акахме 3-4-5 пъти на ден, напоявахме още повече обилно памперсите, но за днес сме акали само 1 път. На какво може да се дължи това? Нищо не сме променяли в кърменето, даже се кърмим по-често.
Скреч, определено подозирам коликите да са виновник за това поведение. Основната причина е, че аз винаги подавам гърда,
Скрит текст:
когато бебо е нервен и той винаги засуква и хапва. Но коремче то започва да бушува след около час още повече и вместо да го облекча днес го храня вече 8-10-ти път и става все по-зле. С нослето наистина имаме проблем, но то е запушено още от болницата и въпреки почистването със Стеримар и помпичка пак се запушва. Но досега не съм забелязала заради него да не може да суче. Сумти, но мисля, че като е спокоен си суче без проблем.
[/b][/color]

mariaemanouilova, не може да се прецени по тежината на памперса колко милилитра е изяло бебето за денонощието. Памперсите се следят, за да се прецени дали бебето се храни достатъчно, по тях не се мери количеството поета кърма.  Peace Идеята е, че ако на "входа" е осигурено достатъчно, то това ще се види и на "изхода". Доскоро за критерий, че бебето се храни добре, се приемаше то да има  добре пълни памперса в денонощието. Но тъй като някои майки предлагат вода, чайчета, глюкоза или други течности, това може да даде лъжлива представа за реалното количество мляко, защото напишканите памперси се пълнят и от "празните" калории на водата, чаят и т.н. Затова сега се смята за по-достоверно да се следат нааканите памперси - те трябва да са поне 3 в денонощието, като за наакан памперс се смята и този, на който има петънце колкото монета от 1 лев.
Понеже прочетох малко предните ти постове, виждам, че даваш капки за колики, а те често за причина за разреждане на изхожданията. Даваш ли и нещо друго, някакви други течности? Ако не даваш други течности следи добре напишканите памперси и си записвай нааканите - важна е бройката за 24 часа, не за деня. А колко хранения имате в денонощието? Ще те помоля да ни държиш в течение как вървят нещата.  Peace


Въпрос към ЛЛЛ - здравейте, аз храня моето бебче само с кърма, на поискване, долу- горе през 2 часа. Но имаме и периоди , когато иска по често , през половин час или час да си досуква. Вчера я теглих и видях, че е наддала 1100 грама за 23 дни, за което ни се скараха че е много. Та въпроса ми е да се придържам ли за храненето само на два часа, без тези допълнителни понякога досуквания с цел да се придържаме към "идеалното наддаване на теглло" . благодаря

simi, на първо място поздравления за доброто наддаване   bouquet Няма нищо притеснително в наддаването ви, повечето майки се оплакват от обратния проблем  Crazy Не съществуват и понятия "горна граница" за наддаването при кърмените бебета или "идеалното наддаване на тегло" Grinning След като детенцето ти иска и се храни добре и е доволно, значи това наддаване е оптимално за него в този момент. Няма прекалено "дебело" кърмаче.  Simple Smile
Първите 6 седмици след раждането са определящи и за  добрата стимулация на лактацията и успешното и безпроблемно кърмене и по-нататък. Честото сукане от гърдата е начинът, по който бебенцата дават сигнал на тялото ти да произвежда достатъчно кърма за нуждите им. В този смисъл ограничаване на кърменето или кърмене "под час" може да има по-скоро негативни ефекти.

Към ЛЛЛ: Нормално ли е да изпитвам зверска болка, когато ми слиза кърмата?

ek3otu4ha, привет и тук!  Simple Smile Кога точно се появява болката и каква точно е тя? При засукването на бебетата или малко след това? Как би могла да я опишеш - навътре в гърдата ли те пробожда или само зърното? И двете гърди ли болят?  Имаш ли някакви наранявания, бучки, зачервявания или нещо като "мехурче" или бяла точица на зърното (зърната)?

Последна редакция: пт, 31 авг 2012, 23:58 от fata ®

# 69
  • София - град
  • Мнения: 141
Влизам тъжна да се оплача... И аз дадох биба  Sad Малката цял ден ме ползва за залъгалка при колики и накрая в гърдите ми нищо не остана.... Отделно и аз нямаше кога да пия вода и да хапна и гърдите ми днес са меки като преди бременността.  Емма тази вечер доста я помъчиха коликите и само с бибата успя да заспи....   Tired

Биби, много се радвам  Hug
Блонди, супер вече сте с режим. Браво  Hug

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 00:29 от Софи:)

# 70
  • Мнения: 264
Към ЛЛЛ,  fata ® : Здравей. Болката е само в лявата гърда, някъде под мишницата се появява и слиза надолу към зърното. Нямам бучки, рани и н.т по зърната и гърдите. Единствено изпитвам болка с лявото зърно, когато засукват неправилно, но сменим ли позата болката я няма. Иначе болката в гърдата, когато слиза кърмата се появява не само когато засукват, но и по принцип когато си ми слиза кърмата. Болката е навътре към каналите и е пробождаща, режеща и е за няколко секунди, ама е много болезнена.

# 71
  • Мнения: 3 638
Здравейте и от мен вече в Родени Simple Smile Ние сме добре, за 10 дена сме качили 600 грама. А аз даже съм свалила 1кг повече отколкото бях качила за цялата бременност. Въпреки че корема ми още не се е прибрал съвсем.
Аз имам питане към ЛЛЛ Simple Smile
Скрит текст:
Бебка е на две седмици и си се кърмим редовно, на поискване. Но вчера й откриха гъбички в устата и докторката каза, че на мен не ми влияят, но се притеснявам дали не се прехвърлят на гърдите ми и после да й ги върна пак. И от няколко дни зърната ми са адски чувствителни, не понасям сутиен, блуза, дори като се къпя ги покривам с ръка, че от душа чак ме боли. Това значи ли че позата ни при кърмене не е правилна? Не забелязвам да имам ранички по тях. Предварително благодаря за отговора.

Ако бебенцето ти има гъбички в устата (млечница) е голяма вероятността инфекцията да се е предала и на теб  и както сама споменаваш да продължавате да си я"разменяте". Симптомите, които описваш, също предполагат подобно развитие на нещата. При наличие на млечница при бебето е необходимо да се лекува и майката, за да може успешно да се преборите с гъбичките и двете. Добре е да се обърнеш към лекаря си или към дерматолог за съвет и адекватно лечение и за двете ви.
Малко повече информация за симптомите и лечението на млечницата може да намериш и в тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31105.0

# 72
  • София
  • Мнения: 307
като ви слушам как се дерзаете че сте дали залъгалка чак ви завиждам  ooooh!
моето диване пък НЕ ЩЕ залъгалка и съответно сме като скачени съдове. Яде на час и половина, два, което много често означава тъкмо излезем и направим 15 мин разходка и айдеееееее време за хранене.
да се похваля, вчера направихме разходка до НДК с новото метро, после пеша по Витошка до Сердика   Grinning Grinning
Много добре ми подейства смяната на обстановката.

Брани заспа към 12 след почти 2 часа висене /цокане и дремене/ на гърдите ми и се събуди чак в 5 без 10, направо се чувствам супер свежа марулка  Party

Биби, радвам се че са ви отминали терзанията. Аман от грешни резултати!!! Наистина лабораторията е доста важна, защото лекарите диагнози поставят на базата на изследванията. Аз също с две ръце препоръчвам Токуда и специалистите там, както и лабораторията им.  Heart Eyes. И освен това тяхната лаб работи вечер до 19.00 ч, вкл събота и неделя. Покрай Плами доста често ни се е налагало вземайки я от ясла да ходим на преглед, и педиатърите там винаги преди да решат да изпишат антибиотик са ни пускали кръвни изследвания

За ортопеда - не знаех че и по здр.каса може  newsm78, както и с Плами, така и сега ще отидем при Алексиев, но на частно. Имаме запазен час за вторник

коликите - има дни когато определено го мъчат. Както вчера и днес например  Shocked Давам Лефакс. Тефитка, мисля ти питаше за него, ами нашия е от Германия, мъжа ми беше командировка преди 2 седмици и го донесе. Яд ме е че не донесе 2  ooooh!, ама като свърши ще пробваме с Колийф.
Днес акото на Брани беше леко зеленикаво  newsm78 въпрос към ]ЛЛЛ
Моята храна може ли да се отрази на неговото ако? В смисъл вчера ядох спанак, и днес имаше 3 изхождания в определено зелен цвят? И според майка ми този цвят означава колики, пък аз си мисля че той и досега имаше колики и без да е имало зелени изпражнения?  newsm78

Диди, и аз се чудех брои ли се деня на раждането или не? Моля те сподели после

# 73
  • Мнения: 54
здравейте милички, аз се придържам отново към ранните си постове  Sunglasses

Искам да благодаря на Фата за бързия отговор, много ме зарадваха и успокоително ми подействаха думите ти   bouquet Сега знам, че се опитвам да правя най-доброто за моето бебче  Praynig

Блонди, браво за постигнатия успех. Аз лично смятам, че най-важното е бебето да е доволно и спокойно  Hug Ние сме със същия режим , от 9-10 вечерта само става , яде спи, до към 8 сутринта. Дано продължаваме в същия дух, че и аз се наспивам  Laughing

Би-би
 Hug ей много безотговорен народ има  Sunglasses Дори като става въпрос за малки дечица. Важното е че всичко е завършило добре  Party
Диди , прекрасна е щерка ти, напротив отразих я, ама не писмено  Mr. Green Embarassed

Месечинке, при нас къпането във ваната беше в началото огромен проблем. Адриана ревеше и се деререше, но намерихме вариант. Баща и и дава по един пръст във всяка ръчичка, а аз постоянно я обливам и плискам с топлата вода, за да не и е студено  Joy з
а
коликите, снощи спа малката след колийфа, доста спокойно , но и с моята ръка на корема, за да затоплям  Mr. Green

Последна редакция: сб, 01 сеп 2012, 07:23 от simi

# 74
  • София
  • Мнения: 39
Би би  Hug Важното е, че всичко е наред, а лшите мисли са вече в миналото.
Уф това коликите били ужасно нещо. горкото ми дете, което иначе е толкова спокойно от 3 часа нощес се гърчи като глист  Tired а аз само го гледам и освен да го гушкам и да му топля коремчето не знам какво друго да направя. Как да съм сигурна, че са точно колики, че да започна да давам капки  Thinking Май ще звъня на доктор днес.
Щях да пиша и още, ама ме викат.

Общи условия

Активация на акаунт