Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 19

  • 44 615
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 286
Нормално е, особено ако си се обзавела и с хемороид Crazy .
Вече нищо няма да е същото hahaha Laughing .

# 16
  • Мнения: 196
Нормално е, особено ако си се обзавела и с хемороид Crazy .
Вече нищо няма да е същото hahaha Laughing .
искаш да кажеш че това ще си остане така ??? хемороидите не сърбят , кървят , болят ли ? аз за сега нямам такива симптоми ... Tired

# 17
  • Мнения: 4 070
Асасина, нормално- нарича се хемороид/и. Малко внимание им обърни и ще изчезнат и най-вече не се напъвай за тоалетна. Naughty

# 18
  • Мнения: 2 286
Нормално е, особено ако си се обзавела и с хемороид Crazy .
Вече нищо няма да е същото hahaha Laughing .
искаш да кажеш че това ще си остане така ??? хемороидите не сърбят , кървят , болят ли ? аз за сега нямам такива симптоми ... Tired

Попринцип боли, много, ако е външен, а твоя е вътрешен. Няма как да се оттървеш трайно и завинаги от него... Представляват спукани капиляри в следствие на напъване по време на раждането. Моят много ме болеше след раждането, третирах го и се прибра, но не е изчезнал завинаги, там си е и дебне да ми "вгорчи живота" Laughing

Запека му е голям враг! Избягвай това положение с ядки, мляко или каквото ти помага. И много важно - винаги се измивай хубаво с топла вода и сапун, за хемороидите е важно да е чистичко, за да не създават проблеми. Ако не можеш на момента, в първия удибен случай се измий.

# 19
  • Мнения: 196
благодаря за отговорите , ще трябва явно да се консултирам с лекар ( какъв точно нзз) Thinking но дано се оправи .

# 20
  • Мнения: 2 286
благодаря за отговорите , ще трябва явно да се консултирам с лекар ( какъв точно нзз) Thinking но дано се оправи .

На гинеколог, може и с личната да го изкоментираш.

# 21
  • Мнения: 106
Здравейте ,аз ходих на лекар за болките и ми дадоха но-шпа 3 пъти на ден.Вече съм по-добре ,слава Богу ,но не мога да разчета почерка на доктора и не знам - в продължение на колко дни може да се приема но-шпа в тази доза?Вече го пия 4-5 дни... newsm78

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Дълго можеш да го пиеш, спокойно. Аз по време на първата си бременност с месеци го пих, няма проблем  Peace Hug

Максималната доза е 3 пъти по 2 таблетки. Дори и тя може по-дълго да се пие при нужда.

# 23
  • Мнения: 26
Opitai da se swyrje6 s lekarq si - towa e vajno Simple Smile

# 24
  • Мнения: 106
Ами аз не мисля да пия втора опаковка ,ако не се наложи..Дано не ми се налага ,де.. Ако ми дотрябва пак ,ще питам лекаря.Мерси за бързия отговор ! Hug Flutter

# 25
  • Мнения: 37
Здравейте Simple Smile Искам да попитам, днес ми излязоха резултатите от ранния БХС. Гинеколожката ми не е в БГ за няколко дни и се  чудя, някоя от вас има ли представа как се разчитат тези резултати ? Благодаря предварително и спокойна вечер Simple Smile

Биохимичен скрининг за синдром на Даун 11 -14 г.с    -    -    -    -
        І - Биохимични и УЗ показатели    13+5 г.с
        PAPP-A ( плацентарен белтък ) 13 г.с -   4,7 mIU/ml
free bHCG( бета хорионгонадотропин ) 13 г.с -   39,1 ng/ml    
        NT( нухална транслуценция ) - 1,9 mm
        ІІ - Оценка на риска    .    -    -    -
        Статистически риск за болестта на Даун е    >1:10 000    -    -    -
        Статистически риск за T13 / T18 + NT    >1:10 000    -    -    -
        ІІІ - Информация за лекаря    .    -    -    -
        Биохимичен риск за синдром на Даун е определен на    1:3 151    -    -    -
        Възрастов риск за синдром на Даун    1:1 270    -    -    -
        Възрастов риск за синдром на Едуардс    1:11 000    -    -    -
        Мо ( PAPP-A )    4,77    -    -    -
        Mo ( free bHCH )    29,40    -    -    -

# 26
  • Варна
  • Мнения: 17 960
Добри са резултатите. Peace

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте на всички .. имам два въпроса:
1. Значи закъсня ми с долу горе 1-2 дни и просто от нетърпение си направих тест оказа се положителен  newsm51 и направо съм на седмото небе - та по същество отидох на гинеколог и се оказа , че съм в 5г.с. и малко от горе лекарката ми каза да отида на изследвания чак когато стана в 12 г.с. - честно казано ми се струва доста време като цяло. А въпросът ми е необходимо ли е да се чака толкова време, за да се направят изследвания . Разбирам , че бебчо ще се развие към 3-тия месец и тогава ще се види всичко , но не трябва ли да се видят и моите показатели от по рано за по сигурно ?? Моля за някакъв съвет ?

2. Имам проблем със храненето постоянно съм гладна дори и нощем се будя от глад , но там е работата , че не знам какво ми се яде просто не мога да смогна да измислям за толкова кратък интервал в които огладнявам какво да ям . Примерно хапвам принцеси със сирене и яйце със айрян за закуска  към 8 и след около няма и час и отново съм гладна дори и да съм се наяла интервала в който огладнявам е максимум час -час и половина най много , наблягам на плодове зеленчуци но не действа само още повече огладнявам моля ви помогнете ми със някакъв съвет .. за съставяне на някакво меню или нещо подобно.

Благодаря ви предварително.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 17 960
: Valentina Yonkova-Hristova, честито!
Женска консултация се започва от около 11-12 г.с, ако искаш да си направиш изследвания може да се обърнеш към личния си лекар. Някои гинеколози препоръчват ФМ в 9 г.с., която обаче не се покрива от ЗК.

За храненето не мога да ти помогна - яж каквото ти се яде, просто не прекалявай с количествата.

# 29
  • Мнения: 5
: Valentina Yonkova-Hristova, честито!
Женска консултация се започва от около 11-12 г.с, ако искаш да си направиш изследвания може да се обърнеш към личния си лекар. Някои гинеколози препоръчват ФМ в 9 г.с., която обаче не се покрива от ЗК.

За храненето не мога да ти помогна - яж каквото ти се яде, просто не прекалявай с количествата.


Благодаря много за бързия отговор Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт