73 СОУ нови униформи

  • 22 055
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 861
Извинявам се ако съм засегнала някого,но наистина не съм искала да обидя детето и определено не да се заяждам.
И аз не разбирам нито идеята, нито целта на последните ти коментари. Носим униформата на училището, не на "Монтели", нали? Или греша? Аз лично не виждам разлика между показаните от Grizantema поли, поне от снимките. Какъв е проблемът, ако някой си намери по-добър или удачен за него вариант за изработка?
А въобще да се коментира на кой как му стои униформена дреха е направо абсурдно! 

# 136
  • Мнения: 133
Хайде и ние в отбора с разплетена жилетка. При това детето ми е по тихите занимания, не се въргаля по коридорите, не участва в дивашки игри. Моля за информация - за колко време "Монтели" оправиха дефекта при вашите? Сроковете им за изпълнение са меко казано странни, дано тези за поправка са по-нормални.
Да се похваля, изкопирахме и униформената пола. Стана много добре, много по-добре от произведението на "Монтели". Видът е достатъчно подобен(сива, с коралови плохи, коралов ръб на джобчетата и две коралови копчета), но несравнимо по-луксозен. В пари - 10 лв. английска униформена пола(това с доставката), 10 лв. труд на шивачка, 2 лв. за материали. Всичко 22 лв. На дребно. За сравнение, този модел пола на "Монтели" струва 31 лв. и 20 ст. Хайде, да има разлика в метража на плата между размер 146 и 152, но не вярвам цената на тази разлика да е 9 и нещо лева.
Това мое старание мисля да го таксувам като жест към училищното ръководство, настоятелство и т.н. Съдейки по настоящата униформена ситуация, никой не би ни попречил да пратим детето си с каквато си пола искаме на училище.
Полата е страхотна. На мен ми хареса много и за тази цена е супер.  Simple Smile Патентовай и догодина момичешките майки сме при теб. Simple Smile. Не се впечатлявай от коментара на дамата. Сигурна ли си, че е твоето дете?  Поздравявам те за идеята и реализацията и.

# 137
  • Мнения: 727
Благодаря. За съжаление, това са частни решения. Отначало просто исках да си направя експеримент, който да покаже наистина ли е непостижима по-разумна цена за униформите.
Постижима е.
С което не призовавам хората да изкупят Англия, а да се отнасят малко по-критично към твърдения "ами това е, толкова си струват, това са народни цени". Щом английският търговец може да си позволи да ми продаде дреха за три лири (а аз поръчвам в една бройка, не в хиляда) то и българският би трябвало да пообуздае лакомията си.
За Англия и нейните ученически униформи слушам откакто се поде дискусията за униформите. Не е лошо, освен в крайния вид (деца в униформи), да се загледаме и в останалата част от картинката. Английските производители на униформи са прилична бройка(тоест, конкурират се), имат сайтове, снимков и видеоматериал на продукцията си, секция за отзиви от клиенти, доставят на посочен адрес в рамките на няколко дни. „Сив панталон“, например, е артикул, който съществува в 6-7 варианта за  всякакви изисквания и бюджет. На дрехите им има разни удобства като ластици за свиване в кръста, текстилни етикети, ципове на джобчетата, обработка против петна и т.н. Всичко това кара клиента да се чувства обгрижен и доволен и дискусии като нашите едва ли съществуват. Или поне противниците (като мен) могат да се позоват само на приципни съображения, не и на битово-финансови.
Ако оставя експеримента настрана, резултатът, във вид на поличка, ме задоволява. Както Morrighan пише, децата ни трябва да носят дрехи с отличителните белези, посочени от училището, а не задължително дрехите, на които пише "Монтели". Лично за себе си ще гледам да продължа с тези практики, защото не ми е приятна ролята на балъка.

# 138
  • София
  • Мнения: 1 010

Нашата униформа ни стои безупречно, но, уви, загубихме елека.

Ако на някой му попадне елек за 140 ръст, моля, да ми пише!

П.П. Само в случай, че му е излишен  Grinning

Последна редакция: чт, 15 ное 2012, 01:21 от Пепеляши

# 139
  • Мнения: 2 467
  Пепеляши,ние загубихме суитчър,чак след 3 дни се появи на закачалките за забравени дрешки.Проверявай периодично,може да се намери със закъснение.    Имам въпрос -някой знае ли дали във фирмения магазин на "Монтели" заредиха обещаните бели блузи с дълъг ръкав? 
Скрит текст:
За прането на белите тениски използвам само течен Perwoll - white magic,много съм доволна!

# 140
  • София
  • Мнения: 7 673
За Монтели не знам. Но наскоро купих от Овиесе в МОЛ-а на Цариградски страхотни бели блузи с дълъг ръкав и якичка, много качествени и 100 % памук. Бяха по 13 и нещо.  Peace

# 141
  • Мнения: 2 467
   Благодаря,*Ирина*! Hug

# 142
  • Мнения: 727
Белите блузи в магазина на Монтели са, струва ми се, ето тези: http://www.fruitoftheloom.eu/schoolwear/products/schoolwear/63-201-0
Когато купувах такава, не обърнах внимание, че е 65% полиестер, ама грешката си е моя. Доста са уголемени, а като модел са подходящи, според мен, за някое широкоплещесто момче. Аз се събирам спокойно в размер 140, само ръкавите са ми малко къси.

# 143
  • София
  • Мнения: 1 010
За Монтели не знам. Но наскоро купих от Овиесе в МОЛ-а на Цариградски страхотни бели блузи с дълъг ръкав и якичка, много качествени и 100 % памук. Бяха по 13 и нещо.  Peace

Още в събота се юрваме натам! И без това имаме още билети от картата за блъскащите се колички...

# 144
  • София
  • Мнения: 7 673
За Монтели не знам. Но наскоро купих от Овиесе в МОЛ-а на Цариградски страхотни бели блузи с дълъг ръкав и якичка, много качествени и 100 % памук. Бяха по 13 и нещо.  Peace

Още в събота се юрваме натам! И без това имаме още билети от картата за блъскащите се колички...

Само да предупредя, че беше преди около 3 седмици.

Мола да споделиш после дали ги има и сега.  Hug

# 145
  • Мнения: 23 340
За Монтели не знам. Но наскоро купих от Овиесе в МОЛ-а на Цариградски страхотни бели блузи с дълъг ръкав и якичка, много качествени и 100 % памук. Бяха по 13 и нещо.  Peace
Има бели блузи с дълъг ръкав и якичка от трико тип Лакоста  в Зара за 19,95лв.Мисля,че са 100% памук.Иначе бях купувала такива,но без якичка,от обикновено трико с малко ликра в Reserved  в Сердика Мол по 13 лв.,но тях ги взимах отдавна,още лятото и не знам сега дали са останали.

# 146
  • Мнения: 2 708
Да Ви попитам, ако знаете случайно, какво се случва с парното в училище? Всъщност знаете ли, че липсва от едно известно време? Поне аз така съм разбрала. В някои кабинето има понякога, в други си няма. В момента също няма.
Дали ще го има скоро?

# 147
  • София
  • Мнения: 1 010
Веднага питах сина си.
Нямали са случай да е студено в стаята, откакто паднаха температурите. Но тяхната стая е най-малката... newsm78

# 148
  • Мнения: 2 708
Големите обикалят из много кабинети и явно им са се падали повече от студените, за да ми се обади едната, че измръзвала. Предните дни подхвърляха, че нямат парно, ама си мислех че е отпаднал проблема. Не е от кръшкащите, пък и е 12ти клас и остана само едно сериозно изпитание устния изпит по немски тези дни (нямат никакъв интерес от бягство, защото той си е за тях-това превантивно го казвам, ако някой реши да обвини, че иска да бяга и си търси оправдание). Явно някои стаи са много студени, а други не. Това е гадно, защото ако си е местна повреда/проблем в самата инсталация, а не е генерален проблем/авария на улицата, вероятността да го оправят скоро е доста по-минимална. Други години си е било топло. Аз не помня да е имало такъв проблем. Дано скоро се отстрани.

# 149
  • София
  • Мнения: 1 010
Ако искаш, звънни утре в канцеларията: Елена Величкова – секретар, тел.859-94-10

Общи условия

Активация на акаунт