73 СОУ нови униформи

  • 22 065
  • 180
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 390
привет, моят юнак ще е осми клас за първа година в 73то. Сега поръчваме униформата, но не знам да поръчваме ли сако. Знаете ли дали и колко е задължително. Доколкото разбрах, не е. Задължително било да носи като връхно едно от жилетка, елек, суитшърт или сако. Със сигурност, познавайки детко, ще носи вамо фланелкоте и сутшърта. Най-много в топлото и елек. Но за празници? Сега например на 15 септември как трябва да е облечен.? На 10 септември ще има родителска среща, но тогава е много късно. Уж питах. в училище...

# 166
  • Мнения: 0
привет, моят юнак ще е осми клас за първа година в 73то. Сега поръчваме униформата, но не знам да поръчваме ли сако. Знаете ли дали и колко е задължително. Доколкото разбрах, не е. Задължително било да носи като връхно едно от жилетка, елек, суитшърт или сако. Със сигурност, познавайки детко, ще носи вамо фланелкоте и сутшърта. Най-много в топлото и елек. Но за празници? Сега например на 15 септември как трябва да е облечен.? На 10 септември ще има родителска среща, но тогава е много късно. Уж питах. в училище...

 Ето извадка от училищния правилник, касаеща униформите.

"Чл.53/1/ Ученикът има следните отговорности: 

1. Да съхранява авторитета научилището и да допринася за развитие на добрите му традиции; 

2. Да не отсъства от учебни часове без уважителна причина (за присъствените форми на обучение); 

3.Д а бъде подготвен за час и да участва активно в него; 

4. Да изпълнява поставените му задачи; 

5. Да се явява в училище в униформено облекло и във вид, който съответства на положението му на ученик:

5.1. Учениците от всички етапи на обучение носят бяла риза ( блуза)/ пуловер/ блуза или пуловер тип „поло” и др. по личен избор;

5.2.  Долната част на облеклото е тъмен панталон или дънки, пола за момичетата и бермуди за момчетата;

5.2.1. Полата и бермудите могат да бъдат само от одобрените за униформено облекло;

5.3. За учениците, приети след 2011/2012 учебна година е задължително да имат:

5.3.1. За начален етап : жилетка или суитчърт и елек, бермуди за момчетата и пола за момичетата;

5.3.2.  За прогимназиален етап : жилетка или сако и елек, бермуди за момчетата и пола за момичетата;

5.3.3.  За гимназиален етап : жилетка или сако и елек, бермуди за момчетата и пола за момичетата;

5.4. За приетите преди 2011/2012 учебна година, униформеното облекло може да включва само един задължителен елемент:

5.4.1. За начален етап : жилетка / суитчърт / елек;

5.4.2. За прогимназиален етап : жилетка / сако / елек;

5.4.3. За гимназиален етап : жилетка / сако / елек;

5.4.4. За приетите преди 2011/2012 учебна година важат изискванията, посочени в т. 5, т. 5.1., т. 5.2. и в т. 5.2.1.;   
......"

https://skydrive.live.com/view.aspx?resid=C936E1122EAE59CB!795&app=Word&authkey=!AKtDjQ-bWJSsRwQ

Имайте предвид, че униформите се носят ежедневно. Вие ще си прецените кое да поръчате, защото най-добре си познавате детето.

# 167
  • Мнения: 390
Благодаря. Това успях да го прочета, но още едно мнение ...

# 168
  • София
  • Мнения: 401
според правилникът, нас са ни подвели.От фирмата ни казаха,че са задължителни 3те връхни елемента-жилетка,елек и суичер....Става дума за 1 клас.... newsm78
Някой може ли да ми каже за часовете по физкултура какво е облеклото за момичета.клин,анцуг,къси панталонки? Както и в какъв цвят-само черен ли или може пак да е тъмен:тъмно синьо,тъмно сиво и т.н.? Благодаря предварително  Hug

Последна редакция: пн, 15 юли 2013, 14:20 от bandi

# 169
  • Мнения: 390
преценете си кое най-много ще носи детето. Ако няма да носи елек, въобще не сте длъжни да го поръчвате. Едно от трите е задължително да носи, тъй като на връхната дреха е избродирано и логото на училището. Ние ще сме 8 клас и силно се надявах саката да не са задължителни, тъй като ще носим суитшърт само, но наистина саката, поне на официалните празници са задължителни.

# 170
  • Sofia
  • Мнения: 4 602
Някой може ли да ми каже за часовете по физкултура какво е облеклото за момичета.клин,анцуг,къси панталонки? Както и в какъв цвят-само черен ли или може пак да е тъмен:тъмно синьо,тъмно сиво и т.н.? Благодаря предварително  Hug

Изискването винаги е било само за тениската - бяла!
Както и за подметките на гуменките - пак бели, за да не оставят тъмни следи в салона.
За долнища, шорти и т.н. няма изискване.

# 171
  • София
  • Мнения: 401
Някой може ли да ми каже за часовете по физкултура какво е облеклото за момичета.клин,анцуг,къси панталонки? Както и в какъв цвят-само черен ли или може пак да е тъмен:тъмно синьо,тъмно сиво и т.н.? Благодаря предварително  Hug

Изискването винаги е било само за тениската - бяла!
Както и за подметките на гуменките - пак бели, за да не оставят тъмни следи в салона.
За долнища, шорти и т.н. няма изискване.
Благодаря!   bouquet това много ме услеснява  Peace

# 172
  • София
  • Мнения: 1 010
Някой може ли да ми каже за часовете по физкултура какво е облеклото за момичета.клин,анцуг,къси панталонки? Както и в какъв цвят-само черен ли или може пак да е тъмен:тъмно синьо,тъмно сиво и т.н.? Благодаря предварително  Hug

Изискването винаги е било само за тениската - бяла!
Както и за подметките на гуменките - пак бели, за да не оставят тъмни следи в салона.
За долнища, шорти и т.н. няма изискване.

Вече е в 5-ти клас - винаги са изисквали тъмно едноцветно долнище, освен бялата тениска и белите гуменки.

# 173
  • Sofia
  • Мнения: 4 602
Явно зависи от госпожата по ФВС, моите наблюдения са от 5 години вече  Peace

# 174
  • София
  • Мнения: 1 010
Руйчева Simple Smile

# 175
  • Sofia
  • Мнения: 4 602
Същата до 4-ти клас  Flutter
Но наистина не сме имали проблеми за долнищата - по едно време щерката ходеше с едно любимо оранжево, което носи до скъсване.
А със сигурност щях да науча, ако имаше претенции - и за по-дребни неща сме били уведомявани от въпросната г-жа  Hug

# 176
  • София
  • Мнения: 1 010
Не знам... Стефан беше много старателен да не си забрави черното долнище, защото "госпожата може да не го пусне в часа". Но накрая, когато загуби долнището си (разбира се), ходеше с черното долнище с голям надпис от таекуондото и нямаше проблем.
Явно ги респектира пределно на етап инструкции и затова изглежда сякаш правилата са много строги...

# 177
  • Мнения: 3 379
А колко държа Руйчева на това с белите подметки? Защото две години синът ми ходи с черни гуменки с черни подметки и не е имал проблем досега, но пък не знам дали не е ново изискване...

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 4 602
От първи клас е така...

# 179
  • София
  • Мнения: 7 673
А колко държа Руйчева на това с белите подметки? Защото две години синът ми ходи с черни гуменки с черни подметки и не е имал проблем досега, но пък не знам дали не е ново изискване...
Винаги е било така. Никой не ги проерява, но се изисква заради настилката в салона.

Общи условия

Активация на акаунт