Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Брайда, страхотно креватче - честито! Аз съм в размисъл за същия матрак, но още нищо не съм взела. За болничните, доки ми даде 12 дни и след това ме прати на ЛКК за 30 дни, така че аз съм в болничен и мисля така да си остана до раждането, защото ходих на работа молко, но като съм свита по цял ден и вечер умирам от болка. Аз приключих с работата - най-накрая мисля да се отдам на шопинг и ремонт.

# 706
  • Мнения: 1 498
Здравейте ,

Брайда много е хубава кошарката , едно живо и здраво бебче да спи в нея !

За болничните , мен ме изпратиха направо на комисия и ми дадоха 30дни , след като сваршиха пак на комисия и така.

Хубав ден от мен.

# 707
  • Мнения: 42
Брайда, много е хубаво леглото, браво.
Без лекарска комисия се издава само за 14 дни болничен, а за повече от 14 - с комисия. Така че не е невъзможно да ти дадат направо с комисия.

# 708
  • Мнения: 26
Брайда, честито креватче! И ние вчера направихме обиколка по магазините и избрахме количка и кошарка, но може и да сменим избора кой знае Grinning За болничния не е необходимо да взимаш първо от лекаря, който те следи. Както са писали другите момичета той може да те прати направо на ЛКК и така до 45 дневния болничен. При мен болничните ги получавам на следващия месец, заедно с детските, тъй като при нас болничните се носят в НОИ на първо число. Сега очаквам следващата седмица да получа парички, че за август взех една сума за три работни дни, която се чудех  как да изхарча  Joy Joy Joy

# 709
  • Мнения: 8
Brayda, честито и тук  Flutter

Само с памук ли е матрачето? newsm78 Ние взехме Baby Pierre Cardin на Mаgniflex, но е двулицев - лятната страна е с памук, а зимната с вълна.

# 710
  • Мнения: 2
Ние взехме Baby Pierre Cardin на Mаgniflex, но е двулицев - лятната страна е с памук, а зимната с вълна.
Нашето матраче на каката беше такова /малко по-стар модел, разбира се/ и сме супер доволни, мисля че се водеше антиалергичен и антиакарен. Simple Smile

# 711
  • Мнения: 8
Ние взехме Baby Pierre Cardin на Mаgniflex, но е двулицев - лятната страна е с памук, а зимната с вълна.
Нашето матраче на каката беше такова /малко по-стар модел, разбира се/ и сме супер доволни, мисля че се водеше антиалергичен и антиакарен. Simple Smile
Май така се води, но определено това не беше основната причина да го вземем. Просто за 140лв. е супер инвестиция, като се има предвид колко е важен матракът за добрия и спокоен сън.  Crazy Ние с таткото сме с Magniflex от 2 години и направо се родихме. Макар че сега, на която и страна да спя, после ме боли горе костта над бедрото, ама то си е от бременността. Та с хубав матрак така, представям си ако беше някакъв обикновен.  Naughty

# 712
  • Мнения: 3
Болнични от лекаря може до 14 дни а за повече с ЛКК. Аз съм от началото на 5 месец в къщи и нямам никакъв проблем нито с даването на болничните нито с получаването на парите. Счетоводителката ги предава в НОИ няколко дни след края на месеца и до 20 число си получавам парите. С ПИК може да си следите абсолютно всякакъв вид информация в сайта на НОИ - кога ви е занесен болничния, кога е обработен, сумата на която е изчислен и още куп информация.

Дано съм била полезна с инфото Simple Smile

# 713
  • Мнения: 48
Brayda, честито! Легълцето е супер. Аз се чудя все още дали да е такъв тип или от тези, на които отстрани има шкафчета и място за повиване. Не ме притеснява мястото, понеже жилището все още не е довършено, а и стаята на детето е около 17 кв.м. Място ще има и за игри на воля Simple Smile
Харесва ми и количката, която mimipm е показала. ако някой има информация, моля ви пишете да сме информирани и ние.
Аз също съм в болничен от средата на август. Нямам идея кога ми е занесен болничния лист в НОИ, но до момента не са ми превели нищо.

# 714
  • на земята
  • Мнения: 4 096
nedka.ilieva ,този ПИК,отиваш в НОИ и си го правиш нали?Бързо ли става и какво се носи,мерси..))Все се каня да си направя и да си следя,но съм решила и ще ходя..))) БРАЙДААА честита ви кошарка и все пак взела си  с люлка ,кайсийка такава  Joy За везните познавам ги добре,мъжът ми е везни,ама да си кажа честно не го заменям,да ми е жив и здрав  Praynig  Добри хора са,отзивчиви,колебливи но не всеки път и зависи за какво,абе готини сте,то идеални няма...))))Тук пак пекна,къде е тоз дъж поваля малко сутринта и това беше,аааа искам дъждец..)))  За болничните аз взех първо 14 дена отЖК,после по 30 дена два пъти от ЛКК,проблем съм нямала,за издаване на болничния.освен чакането първият път  Peace   За плащането не съм получила още защото се падна началото на месец август ,счетоводителката ги пуска към 4-5 ,ще ги чкам накуп  Joy

# 715
  • София
  • Мнения: 7 645
Благодаря ви за разясненията! Значи проследяващия ми лекар ми дава 14 дни и после ЛКК. И къде се ходи за тази ЛКК? Пфу хич не ми е ясно.

А иначе кошарата е без люлеене, а матрака е точно този зимен и летен - двулицев мисля, единствения им модел с памук Пиер Карден!

# 716
  • на земята
  • Мнения: 4 096
Има си лекар който отговаря за ЛКК,отиваш при проследяващия от ЖК,пише ти  в картона диагноза и оттам отиваш при лекаря ЛЛК и той ти го пише,взимав го на другия ден ,слагат ти печат на регистратура и готово,ПОНЕ ТУК Е ТАКА..)))бързо става само да няма много народ  Peace

# 717
  • София
  • Мнения: 7 645
а този лекар по ЛКК къде се намира?

# 718
  • на земята
  • Мнения: 4 096
От ЖК ще ти кажат къде работи и кой лекар отговаря за ЛКК..)))

# 719
  • Мнения: 175
Мами днес слабо пиешете. Брайда браво за легълцето най-накрая чуденката ти завърши.
Аз да се похваля имам помпа за кърма и стерилизатор за микровълнова вечеее Simple Smile
Не се хвалите как си изкарвате уикенда. Аз днес спах чак до 1 и нещо следобяд голям кеф...

Общи условия

Активация на акаунт