Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 762
  • 734
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 262
Привет и от мен,
панталонът ми виси, макар и кантарът 2 дни да не е мръднал. Околните вече забелязват усилията  ми и събирам комплименти.
Гала, сега отивам за тиквички, така ми се прияде Simple Smile Иначе за обед имах рибка, ама ще почака.
За режима - продължавам с размислите ми, струва ми се, че действа по-бавно от преди, но е нормално, де. Правя го за втори път, по -дърта съм от преди, но действа, това е важното. Връщам се назад и се чудя как допуснах преди да забременея с малчо за 1 година да кача 13 кг  Rolling Eyes И то след успешна трета, в която като Мастърчето се захраних с всичко. Мисля си, че този път няма да го допусна, няма да изтърва прасето... Една от причините тогава бе, че се откъснах от форума. А той е голяма подкрепа и коректив! Та този път няма да се отървете от мен  Mr. Green
И на мен Тумбичка ми липсва! И Люската, и Фея на цветята, и Шуши, и Зеленото човече Simple Smile

# 121
  • Мнения: 1 633
Привет и от мен,
панталонът ми виси, макар и кантарът 2 дни да не е мръднал. Околните вече забелязват усилията  ми и събирам комплименти.
Гала, сега отивам за тиквички, така ми се прияде Simple Smile Иначе за обед имах рибка, ама ще почака.
За режима - продължавам с размислите ми, струва ми се, че действа по-бавно от преди, но е нормално, де. Правя го за втори път, по -дърта съм от преди, но действа, това е важното. Връщам се назад и се чудя как допуснах преди да забременея с малчо за 1 година да кача 13 кг  Rolling Eyes И то след успешна трета, в която като Мастърчето се захраних с всичко. Мисля си, че този път няма да го допусна, няма да изтърва прасето... Една от причините тогава бе, че се откъснах от форума. А той е голяма подкрепа и коректив! Та този път няма да се отървете от мен  Mr. Green
И на мен Тумбичка ми липсва! И Люската, и Фея на цветята, и Шуши, и Зеленото човече Simple Smile


И аз се чудя такива неща хаха

забременях 54кг /вече бях качила 4 над нормата/ влязох да раждам 64кг, после си свалих на 50кг и...от как почнах работа /закована на стола в офиса + сандвичи/ ги докарах до 66кг тази зима ooooh!

Няма измъкване. Просто психически като знаех, че са много  и се отчайвах. Сега клонят към 58 кг  и някак ми е по лесно, до 55 да ги докарам тая зима ще съм доволна /не че не ми се ще и не обмислям да си стигна отново 50 Simple Smile/

# 122
  • София
  • Мнения: 3 328
Вили ти си незаменима скъпа Simple Smile
Маята за хляб съм чула , че е на животинска основа . От къде го знам обаче е въпросът . Моят шеф е йога и върл вегетарянец яде само неща които си произвежда сам вкл и хляб , та той го спомена колко е верно обаче незнам .
Ето един линк с интересна информация по въпроса - http://masterbaker.alle.bg/%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D1%81%D1%82%D0%BE% … 1%82%D0%B2%D0%BE/

# 123
  • Русе
  • Мнения: 99
ако сложите тези рецепти в някоя от темите с рецепти, ще е супер.Че когато реша да правя хлебчето няма да успея да намеря рецептата.
И аз снощи си направих Сладкото изкушение.Точа се на пастичките, но защо си мисля че няма да се справя  newsm78
Само сладко ми се яде и не ми минава, какво ще правя азззз  smile3511 smile3511 smile3511

Последна редакция: чт, 13 сеп 2012, 16:33 от maikinatati

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Здравейте момичета Simple Smile
Отдавна не съм писала, за което се извинявам.
Продължавам си диетата, след паузата, която ми се наложи да направя.
Вече съм се надъхала толкова много  Laughing не че преди не е било така, но има няколко фактора, които ме мотивират толкова силно, че нищо друго не ми е в главата освен протеини и полезни храни Grinning
Съжалявам, че съм пропуснала отново пловдивската среща, но съм била на работа така или иначе Sad
Надявам се на следващата да присъствам, крайно време  е вече да се запозная с вас лично!
Успешен и усмихнат ден на всички!   bouquet  bouquet  bouquet

# 125
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
Отсъствах известно време. Бях на санаториум. Режум там трудно се спазва. Носех си хляб от трици, но на третия ден се развали. Наложи се да се храня с това, което ми сервират, без хляб. Няма поражения. През цялото време тренирах и бягах, може би е заради това.

# 126
  • Мнения: 194
Влиза баба да каже"Добро утро девойки" и да пийне едно кафенце с кеф и гледам - сбъркала съм темата newsm78 Пак гледам, абе моите хора, пък само за манджи пишат - викам си направили са нова готварска Дюканска тема и не са ме поканили #2gunfire. Влизам, излизам - абе в края на краищата се оказа, че няма грешка - това си е нашата тема #Crazy
 Онли и аз ще мръкна като Мимс, ние другите не сме ли ора бе и ние имаме Фейсбук и на нас ни се контактува на друго ниво, да вземеш да ни включиш, че ще те накажем с някое гостуване под тепетата Heart Eyes

Искам да изкажа едно мнение,като се надявам да не засегна никого, нямам лични мотиви, или нещо подобно...просто ще ви кажа как изглежда цялата работа от страни  Peace
Рецепти, манджи, Оххх умирам за сладко, Яде ми се торта, и пак Рецепти, манджи, Сладко, Сладкиши, Торти...
Прави впечатление и то очеизвадно  Peace
Това което мен най-много ме мъчи ....абе аджа ба като сме на режим, не трябва ли да мислим как да се научим да ги избягваме тези неща  newsm78 или аз съм грешка, или нещо не разбирам..
То че тортите и пастите, и сладичкото са ни довели до тук, това е от ясно по-ясно. Но идеята на режима е да превъзпита навиците ни, не да ни кара просто да търсим заместители на захарта с подсладителя, на брашното с триците....от едното зло на другото, общо взето, защото сега вместо да се възползвате от малшанса, на еуфорията с килата, и да не прекалявате със сладкото, вие правите обратното, заместмате го с друго сладко. Ми не искам да съм лош пророк, но трета  и четвърта (то до нея няма да се стигне)..за вас няма да има Sad
Просто ми се струва, че се уливате от време на време. Да пред МЦ си, ОВУ или депресия, стрес,...каквато и да е причина, или просто ти се хапва....ми ОК, отвори коя да е от темите с рецептите, избери си, направи си, хапни си. Лошо няма. Но ми се струва, че доста хора неусетно злоупотребяват с толерирани храни, ограничени количества,...дори несъзнателно, което лично за мен си прът в колелото на каруцата.
Как да е, исках да кажа за рецептите - лично аз не ги чета, не отварям снимки, нищо. Първите две думи са ми достатъчни, за да разбера дали е за П, или ПЗ, ако не е - то директно скролвам надолу и пропускам поста. Та, както каза Майки, за да не се товари темата, а и за удобство от по-лесно намиране, по-удочно е, който каквото измайстори, просто да пише: Абе джанъм, сътворих чудесно суфле. Е ето тук (и да си даде линк към рецептата в темата с рецептите, дали с общите, дали испански, френски, Мастър, Мърпъл, Тумбелинка...) можете да видите. И готово. Да си подчертае какво е Сладко (за любителите), нещо друго, да го линкне ... ако отворя последните теми, то ще мога да събера повече рецепти и снимки сигурно от колкото има общо по темите ooooh!  Най-лошото, че ще останат в хисторито, и след една година ще се водят пак същите дискусии.
Та както казах това е мое мнение, не искам да засягам никого, просто за нечетятщите рецепти като мен...ми идва ми малко в повече  Peace

П.П. Ми EVIQ ади де поеми инициативата  Peace

# 127
  • Испания
  • Мнения: 37 503
На вкус и цвет - товарищей нет, ANNAFACE!  Wink Никой на никого нищо не слага в устата.  Simple Smile

Естествено, нямам желание да опонирам. Радвам се да те видя.  Hug

ЕДИТ: freshhh, скрита кулинарка си ти.  Wink Ако разрешиш, ще вмъкна снимките ти към рецептата.

Мимсче, знам аз кой кой е сред пишещите и знам защо пиша това, което публикувам. А дали става за скара, да!  Wink Hug

# 128
  • Мнения: 61
На вкус и цвет - товарищей нет, ANNAFACEWink Никой на никого нищо не слага в устата.  Simple Smile

Естествено, нямам желание да опонирам. Радвам се да те видя.  Hug

ЕДИТ: freshhh, скрита кулинарка си ти.  Wink Ако разрешиш, ще вмъкна снимките ти към рецептата.

Мимсче, знам аз кой кой е сред пишещите и знам защо пиша това, което публикувам. А дали става за скара, да!  Wink Hug



Нищо против Simple Smile

# 129
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добро утро  Hug
                Кафенце ще пием ли?
    
               А ето и нещичко за душата, петък е все пак...  Wink
                    Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug

# 130
  • Мнения: X
смайли, извинявай, не съм имала намерение да оспорвам дюканския ти авторитет
.

даже смятам, че си за възхищение с целия ти принос в темата

просто сметнах, че идеят за за глутена е прекалена
и го написах защо

# 131
  • Русе
  • Мнения: 99
Ние пък ще си имаме гостенка.Най - готината баба ни идва на гости, изяще се от яд  smile3534 smile3534 smile3534

Аз определено съм на мнение, че сладките пречат на свалянето особено ако има толерираи храни.Две мнения за мен няма.За съжаление, не знам защо не мога без сладко и си правя само и единствено, кремче, кекс от трици, кисело мляко със степче и Сладкото изкушение.В него вече има нишесте 2с. л, но съм си го правила само 2 - 3 пъти.
Който може без сладко , хич не му трябва. Само искам да попитам нещо.Аз си направих крем от прясно мляко, жълтици и сложих 1л нишесте и 2 желатина.Не мисля че това е най-правилния начин.Как да си направя крема, има ли начин без толерирани храни, но и без желатин.Искам да си ми е крем, а не желирано.Пробвах само с нишесте, но не се сгъсти.Питам, защото млечен ванилов крем , варен не на фурна, все някой си е правил, тъй като за себе си разбрах, че ми пречи много нишестето при сваляне и мнооооого рядко си позволявам и то количество под допустимото за деня, но все пак искам да го избегна.

Последна редакция: пт, 14 сеп 2012, 08:44 от maikinatati

# 132
  • Мнения: 125
    Има един пудинг в лидъл-той става,ама....пак е толериран Grinning
          Повече от крем с желатин и кисело мляко и степче -не правя.Обожавам обаче сладкишите на срещите,като се има впредвид колко често ходя-съвсем се вмествам в толерираните храни,вкъщи не ползвам

# 133
  • Мнения: 194
На вкус и цвет - товарищей нет, ANNAFACE!  Wink Никой на никого нищо не слага в устата.  Simple Smile

Естествено, нямам желание да опонирам. Радвам се да те видя.  Hug

Аз също казах, че това е мое лично мнение и не желая да влизам в пререкания  Peace
Всеизвестно е, че от край време аз не тача, ама хич даже, нововъденията в режима, толерираните храни, ежедневните кремчета, кексчета, пастички..дори и режимни  Peace За това изказах  моето наблюдение от тази страна на медала. И точно защото хората са различни както каза smileys  има и други такива хора като мен в режима и нашата тема, си го позволих. Защото един дебеланко трябва да има адската воля за да спазвя нашия режим и да се отучи от пороците си, а каква воля трябва да има, ако всеки ден вижда и чете за "Сладки изкушения", разни снимчици му избождат очите, и вкарват грешни мисли в главата... newsm78 Просто ми се струваше, че трябва да има и малко солидарност и към такива Дюканци. Пък от другата страна на медала стоят кулинарните, сладкарските умения на всички, които не подценявам в никакъв случай - просто тях ги уважавам и им отдавам респект в темите с рецептите   chef  Peace

Те така да кажа другото важно нещо  Peace И аз така разбрах maikinatati . Така че предвид графика на нашата гостенка има варианти за срещи 26,27 и 28 септември(лично аз на 28 обаче няма да мога да присъствам, тъй като заминавам на 3-дневен билдинг). Бабето предложи след работа на някоя кръчмичка, и после ще се разхвърляме с коли кой от където е (ако има такива извън Русе Rolling Eyes).
Така че давайте по един вот за някоя дата, и да мислим и удобно място и час  Peace

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 150
Имам една питанка. До колкото знам соята ни е позволен продукт (надявам се да не бъркам). До сега никога не съм яла каквото и да е соево, някак си не ми изглежда привлекателно, но вчера в лексито видях едни соеви макарони, та се зачудих след като са от соево брашно спадат ли към разрешените продукти?

Общи условия

Активация на акаунт