Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 765
  • 734
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 262
Привет и от мен,
след първия ПЗ ден имам голям минус. Отбивам малчо. Друго интересно при мен няма. Тези дни хапвам скумрия. Правих си и миш маш и таратор. На всичко слагам пресен босилек, много ми се услажда. Ако си направя крем карамел сигурно и на него ще бухна  Grinning
Беба, много се радвам за теб! НО да ти кажа на снимките, които качи вчера във фейса - ами ти изглеждаш супер! Не знам от къде искаш да ги свалиш тези 10 кг  Peace
Момичета, напоследък все се връщам назад, правя си разни изводи за предното ми спазване на режима. Примерно давам си сметка, че сега като съм сама, а не с мъжа ми НЕ ми е по-трудно. Не ме дразнят нережимните храни в хладилника, нито сладките на дъщеря ми. А преди 3 години това би било голям проблем за мен. Аз да следвам хранителен режим, а околните да хапват въглехидрати на воля. Та мисълта ми е, момичета, че психиката на човек се променя. И има надежда. Има надежда вече да не изпускаме прасето!

# 91
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добра ви вечер  Hug
               Karimma, всичко с времето си  Hug
               Мишето02, като каза пилешко, преди малко гледах, че пуешкото филе е на прИмоция в Мегро - 13,60 охладено. Ако добара човек и 3 -4  пакетчета от ония с 30% намаление... Страхонто нещо са пуешките пържолки, шишчета, кюфтенца... Пък и готвенко става добре...
               polikz, явно не познаваш магията на фолиото за свежо съхранение  Wink Шегата на страна, но ако някой знае кланница, в която продават конско покрай София да не си мълчи, моля...
               katti79, май не първи път питам дали не искаш да ме осиновиш  hahaha Залях клавиатурата, не я покапах  Blush
               freshhh, фасона не пълни тумбака - щом ти е било вкусно няма значение как изглежда  Peace А, че какви кусури му намираш на творението си!? То си е направо като за витрина на сладкарница за гурмани  Peace
               smileys, само ми палиш фитилите да харча пари, които нямам... Няма да се разберем така, шЪ знаЙш  Crossing Arms
               NikolForAll, ей в такива случай споменавам tqna заради чудния армаган който ми донесе лани... Ама къде вярно се изгуби тази жена!? От както беше в България никаква не се е появявала...Дано да е само заради хубави причини  Peace
               Сега и аз ще ви зарежа, заради хубави причини де - мека възглавничка и сладки сънища, но не преди да ви пакажа мечо, на който се смях със сълзи  Joy

                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

# 92
  • Мнения: 207
  newsm51

Тяна е наоколо  Laughing Спортува и е в чудна форма  Flutter

Привет на всички  Hug Драго ми стана, че се сетихте.Наистина се чуствам отлично!Нямам промяна в килограмите.Имах във формата, заради вкусната ваканция, но отново влязох в релси.Мерките ми са както преди 3 и половина години от влизането ми в четвърта.Храня се нормално като гледам да държа контрол върху сладкото и да вечерям по-навреме когато е възможно.Пия много вода.Всъщност аз друго вече почти не пия.Рядко малко винце.Закусвам почти всеки ден с трици и сега отскоро добавям чия (Смайлис  Hug доктора не казва ли нещо за тия семенца  newsm78 , много добре действат за 00 ).Като се върна сега назад във времето мога да кажа, че след Дюкан хранителните ми навици са коренно променени.Незнам как се случи, но се радвам.Няма болести, хапчета (слава богу  Praynig) научих много за храненето като цяло.Хубавото е, че покрай мен се промениха и тези на синът и съпругът ми.


Чета ви, но не пиша, защото не съм много в час вече.И да си призная съм гузна  Embarassed Не можах да отделя време тая година за среща.Имах много ангажименти и почти не бях в Бургас.
Видях обаче един много сладък Дани и мама Шуши   Hug  bouquet , за което много се радвам.
На другите момичета се извинявам.Дано имам повече време догодина  Praynig

Мименситка  Hug,  намерих този спрей и в България ето на този сайт http://fitness1.bg/cat/35/
Тази марка е най-скъпа и тук и наистина се води оригинал.Не знам дали ви е много скъпо 15лв. , но се ползва мнооого време.Ти всъщност вече знаеш  Wink

# 93
  • Мнения: X
...

От известно време съм "по следите" на пшеничния глутен. Дюкан го разрешава за консумиране в неограничено количество, но  Naughty Naughty Naughty трябва много да се внимава, защото може някой да има или да развие глутенова непоносимост. Иначе, показателите са много ОК:

В 100 г: протеини - 83,6 г, въглехидрати - 1,1 г, мазнини - 5 г.

Дюкан го препоръчва за хора, които нямат глутенова непоносимост и са вегетарианци. Има доста рецепти с глутен. Като подготвя цялото инфо, ще пиша.  Wink



извинете за намесата, но глутенът си е чиста отрова
и причина за всякакви възпалителни процеси в организма
Дюкан много неща позволява, но е чисто безумие да се следва точно този съвет


# 94
  • Мнения: 130
Това за глутена и на мен ми се струва прекалено. Особено като знам познат каква алергия към глутена разви на стари години, без 40 години изобщо да е имал проблеми, и колко се измъчи. Сега, за да живее нормално и да може да хапва строго ограничени неща, вске месец пие лекарства, които не само, че ги няма в България, та прави чудеса, за да ги набавя, а  и струват 200 евро на месец. Все пак здравето е на първо място.
Аз съм супер супер изненадана днес. След два дни във Финландия на обща храна, сладоледа изкуственяк и две пълнозърнести филийки с мед, днес се престраших да се кача на кантара и ... минус още кило и половина.  Не знам как е станало, явно нещо метаболизмът ми се е размърдал здраво. Почнах преди месец на 65 кила, сега съм 58, 5. Още малко до 55 и почва трудното - тоест да ги запазя. Това най-ме плаши. Но, пък ме радва прилепналата къса рокличка, в която съм се издокарала.

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 08:42 от Asioula

# 95
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Добро утро!  Simple Smile

Мимсче,  Hug

Тяна, ей появи се!  Heart Eyes Hug Ще проверя за чията и ще пиша. Аз слагам чия на много неща и ми е много вкусна.

За глутена, както и за всичко, което намирам информация: аз превеждам, информирам ви, нищо не препоръчвам и не настоявам. В края на краищата всеки сам си слага храната в устата. Всеки си решава.  Simple Smile

Снощи си направих нова закуска за днес: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg22933558#msg22933558 Вкуснооооооо!   chef

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 09:23 от smileys

# 96
  • Italia
  • Мнения: 1 059
Добър ден и от мен Simple Smile
Този е спрей е олио от рапица ли е, mimensita? На словашкия онлайн магазин, който ми посочи смайлис имаше и спрей със зехтин. Това ме учуди -- до колкото си спомням Дюкан разрешаваше само парафиново олио и то няколко капки към салатата. Тук съм виждала и олио от грозде, ленено олио, но все си мисля, че е по-добре да не рискувам...
Освен това се сдобих с уред за готвене на пара (промоция от 10 евро нямаше как да го изпусна  Flutter ). Сега искам да го пробвам, та ровя за разни рецепти за готвене на пара

# 97
  • София
  • Мнения: 595
                  СОФИЯНКИИИИ, не е ли време да възобновим регулярните срещи!? Не зная за вас, но на мен ми липсват - и срещите, и вие, пък и хубавото похапване в Дивака...  Embarassed
              

Не само, че е време, ами е крайно време!!!
Мнооого съм се затъжила за цялата компания, за бъбренето, за похапването, за кафенцето със сладкишче след това (bigbaba4, Господ здраве да ти дава! "кафе+сладкишче" асоциирам винаги първо с теб Simple Smile )

Аз лично този уикенд все още не мога да се включа, но от следващия (22/23 септември) вече мисля да съм на линия!

Тяна, много се радвам на появата ти, както и на АрхМих-напоследък не съм ви засичала в темата.
Смайлис, постовете ти са ми изключително полезни! Благодаря!

Успех на всички започващи, повтарящи, потретващи, и най-вече на по-N-тващите, че на тях(нас) ни е най-трудно  Mr. Green ...

# 98
  • Мнения: 61
Попаднах на ето тази рецепта цоп,цоп

Някой знае ли как стой въпросът с маята за сирене ?

# 99
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Freshhh, с удоволствие бихме го опитали ! newsm62 newsm62 newsm62

# 100
  • Мнения: 61
Само да го на целя и хич ме няма туй готвене Simple Smile

# 101
  • Мнения: 45
Предлагам бурканчета сладко от гожи бери и ако е позволена маята за сирене, ще изфабрикувам крема сирене и кашкавал  Joy Цени по споразумение  hahaha

# 102
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Густо майна да си кажем на пловдивски,голяма търговия ще се развихри !

Аз си купих Годжито,хапнах си,хареса ми...Сега ще разгледам рецептите на Смайлис  Heart Eyes

# 103
  • Мнения: 42
GalaEluard    bouquet Hug,ама моля теееее...пращай сладкото и насам,
ако искаш с наложен платеж,абе може и по банка да ти платяяяя..Моля тееее... smile3514

# 104
  • Мнения: 45
An.che   Hug още не съм го направила и нямам представа дали ще се получи добре. Но като направя ще дегустираме и ще пращам ако има желаещи  Grinning
И за да не е съвсем празен поста, направих си някакъв баркоч с тиквички, който стан доста сполучлив на вкус. 4 малки тиквички, 1 кофичка извара (400гр.), 1/2 кофичка кисело мляко (250гр.) (на примоция е 500гр. затова 1/2 е 250гр.), прясно мляко, колкото да допълня кофичката с 1/2 кисело мляко, 4 яйца, копър, чесън на прах, черен пипер, куркума, сол. Тиквичките се нарязват на кубченца и всички друго се обарбалесква (забърква) излива се при тиквичките в тава и се смесват хубаво. Пекох на 200 градуса 40мин. и после само отгоре за 10тина мин. Доста вкусничко се получи, тъкмо си похапнах  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт