Режима на Дюкан аз спазвам и по бански се показвам - 266

  • 52 735
  • 734
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 42
Ооох,Гала,ще го изпробвам твоя бъркоч с тиквичките,ама първо трябва да
"избутам" и утре на П,последния от тази трудна петица.След морето,явно лекото разпускане на режима веднага ми се отрази  EmbarassedНа волята,деее Twisted Evil,не че не си спазвам стриктно П дните,ама нещо ми е по-трудничкооо...
ИЗВОД-никакви отклонения,докато сте във втора!!! #Cussing outЩото послеее...нали ви разпраях кво ставааа Naughty

# 106
  • Испания
  • Мнения: 37 503
...Смайлис, постовете ти са ми изключително полезни! Благодаря!
...

Много се радвам. Благодаря.

Тяна, за семената чия. Тъй като не открих нищо сигурно там, където се появяваше инфо, създадох тема в официалния дюкански форум. Ето отговорът:

Когато ме оперираха от жлъчка, определено време имах проблем с консумацията на трици и трябваше да се откажа от тях. В coaching-а ми препоръчаха да ги заменя с 25 г чия на ден. Ето какво получих:

“Чия е продукт, богат на фибри и Омега 3, малко мазен е и малко прилича на сусама. За предпочитане е консумацията на овесени трици, но щом имаш затруднения да ги консумираш, можеш да ги заместиш с чия с условието да не превишаваш 25 г на ден.”


В случай на запек разрешават да се консумира чия /заедно с триците/ по същия начин както лененото семе, но само, ако сваляш с нормално темпо килограми и, ако спреш да сваляш, съветът е да се откажеш от чията.

Написаното в кавички е отговорът, който получих на въпроса ми какво е чия и мога ли да я консумирам, спазвайки режима.


Както писах и сутринта, от доста време я консумирам, но съм отдавна в Четвърта, та затова и не съм споменавала факта тук и не съм търсила досега инфо дали е съвместима с режима. От обяснението, което получих, за мен става ясно, че може да се консумира. Количеството трябва да се отнеме от количеството трици, щом се обяснява, че е като при лененото семе. Ако по здравословна причина не могат да се консумират трици, се заменят с чия. Друг е въпросът, че с нея не можеш да си приготвяш това, което ние правим за закуска /сладко или солено/.

Между другото, днес си направих сейтан вкъщи. После ще преведа и публикувам рецептата и снимките. Направих го от любопитство. Нямам намерение да се тъпча с глутен, естествено. Но смятам от време на време, в изолирани случаи да го ползвам.

Днес направих всички необходими корекции и в Списъка на толерираните от Дюкан храни. Коригирах някои количества, съобразно с актуализации на Дюкан, добавих публикувани бележки, изписах и продукти, които преди това не публикувах, защото не мислех, че ги има в България. Освен това, четат и дюканки, живеещи извън България, и сметнах, че това ще е коректно.

Като казах коректно, държа да подчертая, че е изключително некоректно оплюването на един режим/диета от хора, спазващи други такива. Нека всеки гледа в неговата си паница. И аз смятам за пълно безумие различни начини на хранене, които спазват различни хора, водени от различни "гуру"-та, ама не се бъркам на никого в живота и не плюя до припадък кой-какво-как.  И аз смятам за пълно безумие лично да се интерпретират режими и после да търсим вината извън себе си, ама това е положението. Wink Естествено, това е форум и всеки изразява мнението си. Та така и аз.  Simple Smile

ЕДИТ: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=589897.msg22964858#msg22964858

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 18:53 от smileys

# 107
  • Мнения: 130
само да кажа, че гръцките дюканки са успели другия месец да си организират видео-чат с дюкан, та смятам директно да си задам на него еретичните въпроси, които ме вълнуват, ако се осъществи, защото тук нищо не се подлага на съмнение, а аз съм човек, който винаги се съмнява.
не съм казвала, но смея да знам какво е да сваляш килограми. свалила съм 50 досега и смея да твърдя, че нямам никъде увиснала кожа. едни 40 са ми свалени твърдо вече 8 години, а с едни 10 си се боря периодично и поради тази причина метаболизмът ми е прецакан от диети. и никога не съм търсила вината извън себе си, знам, че ако кача съм се ояла. Харесвам Дюкан, защото се сваля лесно и има сладки неща. Само с едно не съм съгласна - изключването на плодовете. Но, живот и здраве, ако наистина се осъществи този чат, ще си кажа ребром мнението. За сега си оставам на дюкан, макар и с интерпретации.
а и всъщност, килограми се свалят с всяка диета, лично изпробвано е. Трудното е да се задържат.
и за да не съм само критикарка, ей това смятам да пробвам днес http://www.dukandiet.com/Dukan-Coaching/The-Recipe-of-the-Week. въпреки, че в кухнята съм гола вода. ако някой се заинтересува, мога да го преведа. и смятам да издиря това какао http://www.shopdukandiet.com/diet-foods-healthy-snacks/cocoa-powder. че всеки ден надвишавам въпросните 2 лъжички

Последна редакция: ср, 12 сеп 2012, 19:21 от Asioula

# 108
  • Мнения: 61
Такаааа явно никой нищо неказва за маята значи е забранена Simple Smile обаче с лимонтозу ще пробвам.
И да се похваля правих пастичките на smileys станаха мама миа  Laughing . За заливка обаче използвах нес кафе и малкото какао което ми беше останало , но се получи Simple Smile .От четерите жълтъка обаче си спретнах такова хлебче с билки , че сигурно няма да мога да го повторя другият път . Ето и малко снимков матриал че то само хвалби на думи неможе Simple Smile
http://freshhh.snimka.bg/other/dukan.700741.28409912

# 109
  • Мнения: 45
freshhh, охооо ето кой ще ме замества на срещите  Whistling Това с лимонената киселина и аз мисля да го пробвам. Преди време имаше коментари по темата с маите, сирена и за хляб, но не помня до къде се стигна  newsm78 В една от френските дюкански рецепти, обаче има мая за хляб... нямам представа каква е разликата м/у сирената и тази за хляб.

# 110
  • Мнения: 61
Вили ти си незаменима скъпа Simple Smile
Маята за хляб съм чула , че е на животинска основа . От къде го знам обаче е въпросът . Моят шеф е йога и върл вегетарянец яде само неща които си произвежда сам вкл и хляб , та той го спомена колко е верно обаче незнам .

# 111
  • Пловдив
  • Мнения: 333
Пловдивчанки,заповядайте във Фейса...за групов чат....

# 112
  • Мнения: 243
freshhh, интересни рецепти. Изглеждат добре, а ми се струват и лесни за изпълнение, само тази мая  newsm78, търсих нещо за нея в нета, но нищо конкретно не открих.
Предлагам бурканчета сладко от гожи бери и ако е позволена маята за сирене, ще изфабрикувам крема сирене и кашкавал  Joy Цени по споразумение  hahaha
- аз съм за  Hug
На мен доста трудно ми минават П дните, организирам цялата си воля и успявам, де. стриктна съм, от първия още П ден започвам да си мечтая за ПЗ дните. Разглеждах сладките неща и съм се спряла на някои от тях, че до сега си правя само кисело мляко+степче, но ми се ще нещо по-различно, по-"засукано", както се вика.
Лека вечер от мен!

# 113
  • София :(
  • Мнения: 215
                   Добра ви вечер  Hug
               Днес не ми е ден за компютри и интернет, поне не беше де... - сутринта моят компюр съвсем отказа да включи, а на този на половиният ми е крайно неудобно да пиша, пък и не ми е работа да пипам там - лично пространство един вид; на работа една тъпа програма три дни дава грешки, а утре е заверката, тази година ни изненадаха със срокове... - е, преборихме я де и ако не ни мине котка път...; по обяд ми се сурна и интернетЯ, та даже от в къщи си върших служебна работа до одеве - добре че милото е оправен мъж и ми беше подкарал вече машинката между двете нощни смени... Това, за да знаете защо сутринта си пих кфето сама, пък и вие също...
               tqna,  Hug Ти и успешни дюканки като теб винаги ще са в час и от полза с опита си, пък и... страхотна радост  Heart Eyes Не зачезвай повече така, че догодина ще ти дърпам ушите  Naughty Благодаря за линка, въпреки че твоя подарък още е в употреба. Половинката каза, че и при тях ползват подобен, немски, пак на подобна цена 14 - 15 лв и е обещал да ми поръча следващия път, когато зареждат. Голяма работа е и цената му е повече от оправдана Peace
               smileys, за новата ти закуска не зная, но тия MARITOZZETTI, в солен вариант със сигурност ще бъдат пробвани... Не се ядосвай, усмивчице, темата ни се явява притегателен център за размахващи поучително пръст бивши дюканки... Всъщност W'A'S'P' чете много и дава много полезни съвети, когато се включи, но е малко по-рязка и май не обича много да не я "слушат"...  Rolling Eyes Докато ги пишех това, се сетих, че едно време ме бяха набедили за "умиротворителя" на темата  hahaha Кажи сега, че от този "шейтан" могат да се правят пържоли на барбекюто и ... пак ще ме вкараш в преразход  ooooh!
              NikolForAll, не го зная от какво е, но едва ли няколкото микрограма от него могат да навредят, но пък много улесняват живота. Всичко можеш да приготвиш на пара  Peace
               desitka*, значи от 22 - 23 ще възобновим добрите практики  Hug
               freshhh, голяма си подкокоросница... Ама и без друго в петък ще ми донесат домашно обезмаслено мляко... Не мисля, че сирищната мая е нережимна, тук можеш да прочетеш как се получава или поне как се получавала във времената, когато нещата са били истински, сега - кой знае...  newsm78 Айде след тия снимки пак си позволи да кажеш, че не умееш да готвиш и ще ни излъжеш съвсем безочливо... Как си направи хлебчето така приятно препечено отвън? Моето винаги се получава с еднакъв цвят и без коричка  Sad
               GalaEluard, давай ценоразписа  Peace Че то туй с тиквичките си е жив огретен бе, ти чак сега ли го откри!? Аз обаче обикновено прескачам прясното мляко и пак се получава добре, обаче... не обичам тиквички особено  Sad
               Да знаеш само колко си права, An.che  ooooh! От месеци го чувствам на собствения си гръб  Blush
               О, Only, по регионален принцип ли ще се делим вече  Crossing Arms
               Мишето02, най обичам крем - карамел по дюкански. Е, карамела го няма, ама иначе става съвсем като истински, само трябва да си съобразиш разрешеното количество прясно мляко за деня Peace
               Липсва ми Tumba lumba..., много ми липсва, обаче не иска да се яви на "спявка" и това си е...
               Ама аз добре съм си пописала тази вечер, сигурно за сметка на липсващия сутрешен пост  Wink Значи е време да раздавам по нещо за гушкане и ... да се гушвам и аз, нали се отслабвало и на сън  Wink


                    Лека, мека, палава, розова, режимна и спокойна нощ  Hug

# 114
  • Мнения: 7
Ето това е моето ZUCOTTO. Дано този път успея със снимката.


Може също да видите малко снимки преди/сега

# 115
  • София :(
  • Мнения: 215
Ето това е моето ZUCOTTO. Дано този път успея със снимката.


Може също да видите малко снимки преди/сега
               Можем, ама... друг път  Rolling Eyes А искаме.

# 116
  • София :(
  • Мнения: 215
                    Добро утро  Hug
               Да пием по едно за разсънване  Wink
         
                    Усмихнат, слънчев и режимен ден  Hug

# 117
  • Мнения: 45
Влиза баба да каже"Добро утро девойки" и да пийне едно кафенце с кеф и гледам - сбъркала съм темата newsm78 Пак гледам, абе моите хора, пък само за манджи пишат - викам си направили са нова готварска Дюканска тема и не са ме поканили #2gunfire. Влизам, излизам - абе в края на краищата се оказа, че няма грешка - това си е нашата тема #Crazy
 Онли и аз ще мръкна като Мимс, ние другите не сме ли ора бе и ние имаме Фейсбук и на нас ни се контактува на друго ниво, да вземеш да ни включиш, че ще те накажем с някое гостуване под тепетата Heart Eyes
 Деситка Hug ще се видим да знаеш-сериозно те заплашвам
Asioula - това ще е интересно, моля наистина да споделиш.
W'A'S'P' -  Hug
Мина лятото и както след Коледа и  Нова година, всички  се завръщат  в Дюканските редици - лошо. Наистина се смъква със всякакъв режим и наистина майката му е да задържиш килограмите. По всяко време и във всички ситуации нещата трябва да се държат под контрол. Всеки трябва да намери СВОЯ начин  - универсална формула няма.

# 118
  • Мнения: 86
Добро утро. МЦ отмина и най- накрая си затвърдих 69-тката. Хубава цифра Mr. Green. Биг Баба голяма бъркане на сладкиши пада Laughing.
Успешен режимен ден на всички.
Чакам русенки за среща, ама да се включат и другите да не се спотайват  bouquet

# 119
  • Мнения: 61
mimensita newsm51

За хлебчето си е направо чудо Simple Smile Сложих 4 жълтъка които ми останаха от сладкиша 3 л. трици, около 2л. сухо млеко , малко цар. нишесте ( нямаше лъжица) 1.5 с.л кис. млеко , сол , 1 к.л. сода  и много подправки . Стана редичко и го пекох доста първо на 160 гр- защото на толкова ми беше фурната и накрая на 200 . Наистина се получи много вкусно

Общи условия

Активация на акаунт