Прах за пране и омекотител за дрехи / тема 9

  • 105 604
  • 728
  •   1
Отговори
# 690
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Да, точно. Черните ми дрехи не са много, събира се макс по една пералня седмично, но всички те са или фини материи или дънки индиго, чиито цвят ми се иска да запазя по-дълго. За това бих предпочела да си купувам и по-скъп препарат, но да знам, че дрехите няма да избеляват и ще миришат хубаво Simple Smile  Peace

Coral го има в Карфур? Интересно как и аз не съм го забелязала до сега  newsm78

И друго искам да попитам - когато имам черни пуловери кое е по-добре - препарат за пуловери, или такъв за черно пране?

Благодаря ви  Heart Eyes
Има го отдавна,но последно цената му беше 11лв за литър,което не ме устройваше,затова и попитах дали е на промоция с тази цена.Това за синия Корал.
За вълнени дрехи използвам този:
Скрит текст:

# 691
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Аз за вълнени дрехи от години(от как са го пуснали в продажба) използвам Пурлан и съм много доволна.

На първо време ще си взема Персил, а по-късно задължително ще си купя и Корал.

# 692
  • Мнения: 13
И аз от години ползвам Первол-а за вълнени дрехи и съм страшно доволна, но понеже имам едни пуловери - много тъмно сини и черни и се чудех кой вариант е по-добрия за тях - препарата за черни дрехи или този за пуловери  Thinking

# 693
  • Мнения: 15 379
...но понеже имам едни пуловери - много тъмно сини и черни и се чудех кой вариант е по-добрия за тях - препарата за черни дрехи или този за пуловери  Thinking

Препаратът за вълна е напълно ок и за тъмни/черни вълнени дрехи.

# 694
  • Мнения: 13
...но понеже имам едни пуловери - много тъмно сини и черни и се чудех кой вариант е по-добрия за тях - препарата за черни дрехи или този за пуловери  Thinking

Препаратът за вълна е напълно ок и за тъмни/черни вълнени дрехи.

Благодаря ти  newsm74

# 695
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
Ariel Super Compact Color имат ли аромат дрехите след изсъхване?
Предлагат ми го за 13 лв/ 23 пранета заслужава ли си?

# 696
  • Мнения: 2
Абе хора не мога да разбера защо всеки препоръчва някакъв прах за най-добър. Искам да ви кажа, че от опит 10години  консултирал съм пранета на клиенти и мога да ви кажа, че голяма част от праховете са различни в различните партиди доставки за съжаление. Вярно е, че праховете произведени за други държави от ЕС са по-качествени, но също така е вярно, че само преди няколко месеца на пристанище Варна заловиха няколко контейнера с прах за пране Ариел внос от Китай подготвен за продажба в Гърция!!!
Честно да ви кажа единственият прах за пране, който винаги е с едно и също качество е Tide, за жалост няма течен вариант у нас.
За мен реално всеки трябва да намери точния прах за неговите дрехи. Ние в къщи ползваме различни прахове за чаршафите, дрехите и дрехите на децата и бельото.
Моето мнение, че Persil в сравнеие с по-евтините му алтернативи произведени от същият производител  Henkel, не е много по-добър, просто многото реклами, които му се правят се отразяват на цената му нагоре. Същото важи за  Ariel и  Bonux.
Искам да отбележа, че това е само лично мнение и не го натрапвам, но е получено с 10 години опит в сферата на услугите свързани с пране на клиенти.

# 697
  • Мнения: 1 759
М/у другото днес в едно Химическо чистене (няма да казвам кое,че в Пловдив са си цяла верига) ги видях,че ги зареждат с Рекс Crossing Arms Не би ли трябвало с пО такива препарати да перат Thinking

# 698
  • Мнения: 176
не, точно обществените перални са в конкурентна битка за да перат под 1 лев килограма за хотели и ресторанти и слагат най-евтиното. Рекс пак е добре, аз какво съм виждла Sick Може би затова бг-батко говори така, никога в обществена пералня не се е прало с най-качествените прахове.

# 699
  • Мнения: 13
другарчета, изчетох цялата тази и предишната теми  Party в обобщение ОМО ли е фаворитът за бяло пране?

# 700
  • Мнения: 206
не  и  според  мен ,  немските  мега перли  за  бяло  са  Фаворитът.  Според   други -  Ариел  компакт   за  бяло .

# 701
  • Мнения: 5 207
От официалния внос за мен ОМО е фаворитът. За немските - то е ясно.

Мегаперлите започвам да се замислям дали да са ми фаворит - имат неприятната тенденция да се овлажняват и да слепват.
Едно отворено пакетче мегаперли за цветно си чакаше реда, прилежно завито и защипано с щипка, да ми свършат един течен Персил и официалния внос капсули на Персил. Ами оказа се, че докато са чакали са се слепнали.
Едно напълно затворено и запечанато пакетче с мегаперли за бяло вече са се слепнали - вижда се от прозрачната част на опаковката.
Лошото е, че мегаперлите отпреди години не правеха такива номера и явно Хенкел са променили формулата и резултатът е такъв. В найлоново пликче щом се слепват, представям си в кутия какво ще е. И прахът Персил е същата работа. Иначе си перат добре, дума да няма.

# 702
  • Мнения: 1 759
Взех си бял Кусшевейх(така ли се пише newsm78) бял за прането на детенце.Кво ще кажете?чудих се м/у него и синия,но синия беше много по-силен Thinking

# 703
  • Мнения: 206
От официалния внос за мен ОМО е фаворитът. За немските - то е ясно.

Мегаперлите започвам да се замислям дали да са ми фаворит - имат неприятната тенденция да се овлажняват и да слепват.
Едно отворено пакетче мегаперли за цветно си чакаше реда, прилежно завито и защипано с щипка, да ми свършат един течен Персил и официалния внос капсули на Персил. Ами оказа се, че докато са чакали са се слепнали.
Едно напълно затворено и запечанато пакетче с мегаперли за бяло вече са се слепнали - вижда се от прозрачната част на опаковката.
Лошото е, че мегаперлите отпреди години не правеха такива номера и явно Хенкел са променили формулата и резултатът е такъв. В найлоново пликче щом се слепват, представям си в кутия какво ще е. И прахът Персил е същата работа. Иначе си перат добре, дума да няма.

Guess ,  държа  си  мегаперлите   в пластмасови  кутии от капсули. Не са  мръднали , не  се  слепват.  Всъщност  всички отворени прахове  държа  в  добре  затварящи  се пластмасови  кутии.  Имам  и една  по-големичка  от  дрогерии  Мюлер  -  пак  се   затваря  плътно и   никаква  влага не прониква  до праха.

# 704
  • Мнения: 5 207
Amazing_nice, мисля, че знам как се съхранява прах за пране. Grinning Пликчето е добре нагънато, защипано с метална щипка и сложено в пластмасова кутия от DM.
Хайде, за отворения - добре, да приемем, че в Бургас е влажно и затова слепват, но запечатания плик? В същото време доста стара опаковка мегаперли на Вайсе рийзе не дава признаци на слепване. Ще взема да ги снимам да видиш.

Общи условия

Активация на акаунт