Мартенската мама силно се вълнува , момче или момиче в коремчето палува.

  • 28 473
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 144
Teзи спални чувалчета ги има в амазон.co.uk http://www.summerinfant.com/Products/Nursery/Swaddle-Me---Specia … Pod-Two-Pack.aspx

# 691
# 692
  • Мнения: 0
Еххаа, усетих първите ритничета на бебето... страшен кеф Simple Smile


Мога благородно да завиждам и аз усещам някакви страни като движения (първа бременност ) но не сам много сигурна какво е точно.В петък съм на преглед надавам се всичко  да е наред Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 423
То това повиване идва и от 5-те правила на Карп. Аз съм ги практикувала и наистина помагат. Който не ги е чел, ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0

# 694
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте!

От доста време не съм се включвала, но вече 10 дни се боря с една упорита настинка. Много е неприятно да си болен, а да не можеш да пиеш никакви лекарства за облекчаване на болежките. Тази седмица и Тедката е болничък, дали от мен се зарази или и той настина, но се борим с кашлица.

Да се включа в някои от коментираните теми.

бамбарадамбара, това за увиването е съвсем вярно. Има проучвания, които показват, че новородените бебета спят много по-спокойно, когато са увити. Другата е, че наистина движенията на собствените им ръчички може да ги стряска.

Подкрепям с две ръце. Теди като новороден трудно заспиваше. След дълго увещаване от страна на майка ми (36г. акушерка), да го повием в памучна пелена (като увивахме само раменцата, а крачетата оставаха свободни), накрая се съгласих. Е, заспиваше за секунди. Мама казваше, че мъничетата се стряскат от ръчичките си и се оказа права. Бях купила една от показаните тук пелени, но така и не успях да я ползвам, живот и здраве сега ще влезе в действие, предвид че ще е зимно бебе.

Теди допреди 3 месеца си заспиваше сам в креватчето. Но откакто татко му замина реших да го взема при мен на спалнята. Ами отчитам го като грешка и съм на мнение, че бебетата и децата трябва да си спят отделно в своите си легълца. По цяла нощ ме бута, ръчка, събуждам се, а сме сами. Не знам, когато баща му се върне дали някой от нас няма да спи на дивана. Или както, когато го питам "Къде ще спи тати?" и Теди ми сочи кошарката си и казва "Там!"  Joy

Решила съм и аз да използвам многократни пелени. Още с баткото исках, но когато се сдобих с няколко, вече бяхме в период на махане на памперса и съм ги ползвала единици пъти. Palpite, ще се радвам да обсъдим различните модели,тъй като не съм добре запозната, а искам и аз от рано да започна да се снабдявам с тях. Все пак не са евтинки и разсрочено във времето ще успея да се сдобия с нужното количество.

Иначе и аз мисля, че усещам бебчето едвам доловимо, но скоро ще започнат и истинските ритничета. В понеделник съм на ехо, имам и доста въпроси към гинеколожката относно естественото раждане. Май ще трябва да си направя списък.  Crazy А, и се надявам това което стърчеше на ФМ да не се види и този път.  Laughing

Пожелавам Ви лека нощ! Затварят ми се очичките.  smile3524

# 695
  • Мнения: 105
Лека нощ от мен момичета  Kissing Heart lovekiss Kissing Heart

# 696
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
То това повиване идва и от 5-те правила на Карп. Аз съм ги практикувала и наистина помагат. Който не ги е чел, ето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=341826.0

Да, точно. Аз всъщност не съм съгласна с подредбата. Според мен сученето или по-точно кърменето трябва да е на първо място, защото чрез него се получават всички други - плътно до мама (повиването), легнало странично или по корем към мама, звукът на сърцето (успокояващ шум), лекото движение на мама или люлеещия стол (люшкането).

# 697
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Добро утро, след сравнително тежка нощ (не можах да заспя много дълго време, от пълнолунието ли, от шоколадовата торта, която ядох за вечеря ли, не знам!) сега съм се замислила, че вече  трябва да си запазя час за фетална морфология вече (ако не е и късно). На мен приятел-гинеколог ми препоръча доц Димитрова в Майчин дом, но тя работи и във Фемина, където уредите са по-добри. Решила съм да се пробвам да си запазя при нея, някой може ли да даде мнение дали в Майчин дом или във Фемина..
Бих искала да попитам софиянките ако реша да си направя късния скрининг в София другата седмица, къде бихте препоръчали и дали мога да си запазя час ден по-рано или пак е проблем с часовете???
хайде лек ден от мен, аз ще си се почудя още малко и ще ходя да закусвам Simple Smile

# 698
  • Мнения: 858
Добро утро! Flutter
nuanceпри Димитрова съм ходила във Фемина при предишната си бременност.Добра е като специалист.Има различни мнения,че е дръпната персона.Към мен се държа много добре и нямам подобни наблюдения.Този път ме изпратиха при Томова,тя ми се стори изключително мила и любезна по телефона.Също казват е добър специалист.
БХС-то се прави в Майчин Дом.Няма навалици,опашки или нужда от предварителен час.Където и другаде да ти вземат кръв,изпращат пробите отново в Майчин Дом.Не е нужно кръвта да се взима на гладно.

Вчера на йогата имах частен урок.Бях сама  Mr. Green Никак не е зле и така  Wink

Pepsilight дано се оправяте вече  Hug За Теди и спането не се тревожи,всичко при децата е временно и на периоди.Моят син в началото като бебе спеше при нас.После искаше да е голям и да си спи в стаята,след това мина в период на такова силно привързване към мен,спеше не само в леглото ни,но спеше на гърба ми и искаше всяка част на тялото му да е лепната за моето  Shocked Това беше истинско мъчение,обяснявам си го със започването на яслата.Не продължи дълго,но достатъчно,за да ме заболи гърба.След това заспиваше на нашето легло,а после го пренасяхме на неговото,после сменихме посоката...заспиваше на неговото,а притичваше вечер до нашето.След което настана мир и се засели трайно на собственото си легло и сега никой не е в състояние да го премести от там.

Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 10:17 от dennis

# 699
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
dennis, мерси за инфото, за Томова също съм си мислила и чела добри отзиви..
за кръвта разбрах, ами измерванията за скрининга?

# 700
  • София
  • Мнения: 23 175
добро утро  Simple Smile
Аз бях на ЖК днес  Crazy
Тоя път хептен нищо не беше, имам ли оплаквания, нямам, прблеми нещо, не.
Изследвания не ми се полагат.
Каза ми да пия витамини и да ида на ФМ.
Поне за 3 секунди видяхме човечето на ехографа, коментара беше сърцето работи, помръдва, значи всичко е наред.
Ама за толкова пари толкова  Mr. Green
Поисках някаква бележка за работодателя,ч е съм регистрирана, каза че нямало бланка и ми разпечати от днешния преглед каквото си е попълнил. Сега се чудя да го давам ли това изобщо, то там пише всякакви подробности, които не ми се ще да се разхождат като клюки из колегите  newsm78

# 701
  • Мнения: 858
 nuance,снимчицата от ехографа с измерванията се дава от гинеколога ти  newsm78 и с нея отиваш до Майчин Дом за кръвта.
Чудя се там дали няма да направят и ехографа  щом се налага  Thinking .Нямам никаква идея,честно казано.
Ако някой знае ще сподели,ако не ще попиташ там на място.
Томова ми направи впечатление, че като се обадих по телефона не беше припряна,разпита ме как съм,едно ли е бебето,в коя седмица съм,как се чувствам,след което ми разясни какво ще правим,колко ще продължи и ми пожела лека бременност и усмихнат ден.Това рядко ми се е случвало с лекар  Laughing
На 5 ноември съм на ФМ и ехокардиография и ще споделя.Тя сега записва за ноември и има местенца.Има си сайт и мобоилен телефон,можеш да й се обадиш ако решиш.Вдига си телефона също без проблем ( при много от лекарите е цяло чудо да се свържеш)

Бамба аз бих се въздържала да давам също подобно инфо в работата си.
Важно е ,че сте видели човечето и си е добре  Laughing То си е ред за ФМ Simple Smile ,така че записвай час.При кого те насочиха?

Последна редакция: чт, 04 окт 2012, 10:28 от dennis

# 702
  • Мнения: 64
Добро утро Simple Smile

Чета ви момичета, но не съм писала, защото няма нещо съществено ново при мен. Ходя на работа все още, но скоро мисля да приключвам, ще ми се да имам времето спокойно да изживея тези месеци и да върша нещата, които обичам а не ми остава времe иначе Simple Smile
Чета говорите си за пелени, повиване. Както писах във ФБ много ми се иска да ползвам този път пелените за многократна употреба, та ще ви следя кореспонденциите с желание и интерес. Дори ако има желание за среща някаква във времето ще се радвам да се организираме и да обсъдим всичко, което ни вълнува. Четох доста статии за тях, както сега така и с предната детенце, но мисля това видео много добре показва различните разновидности и опции на тези пелени http://www.estestveni-idei.com/prod/video/video-peleni.html .
За повиването-не съм повивала, а може би щеше да помогне при нас предния път, защото баткото имаше убийствени колики, които стигнаха до херния. Вярвайте ми, сън нямаше за мен-спала съм в денонощие около 2-3 часа общо. Беше почти постоянно в/у мен, на ръце и с включен сешоар! Нама денем, няма нощем-сешоара работеше почти без прекъсване. Представете си Юлско бебе и включен сешоар цяла нощ до главата ми. Температурата беше убийствена в стаята, но това беше единствения вариант да се успокои за известно време. Пуснех ли го-край, спираше плача и заспиваше от изтощение. Както и аз Simple Smile Та явно знаела-не знаела и аз съм ползвала част от правилата на Коен Simple Smile))
Ех, спомени... Здраве да е, времето минава и трудните моменти също.
Желая ви да сте здрави и много спокойни Simple Smile

# 703
  • София
  • Мнения: 423
Добрутро  Coffee
Последните нощи и аз, както някой писа по-назад, не спя, ами лежа в някакво полубудно състояние. Хем спя, хем мисля за сто неща  Rolling Eyes Сутрин ставам доста изморена, ама няма начин, градината ни зове, а баща и излиза рано, за да я води той. Очаквам скоро майка ми да се прибере от вилата и да си влизе в бабините задължения  Mr. Green
Днес си открих странни корички по зърната, май имам коластра или по-скоро нещо секретира  Thinking След спиране на кърменето винаги съм имала мляко, вече 2 г. не кърмя, но при стискане потича. Предполагам, че защото спирах много-много бавно, без медикаменти, сега май съм вечната кърмачка  Laughing Мимсат, изкажи мнение?
mimsat , там в темата на дали са писали правилата по важност. Няма друго успокоение като кърменето, не помня случай да ми е отказала, нито аз на нея  Laughing Гушкането на голо с баща и също много я успокояваше, кожа в кожа, гушната здраво, уютно. Мале, дали и следващото бебе ще е такова, или просто първото такова ми се е паднало  newsm78
бамбарадамбара аз в картона, в който попълват болничния, в потрес си прочетох: полови органи на нераждала  Shocked Та викам никой да не го вижда този картон  Joy

# 704
  • Мнения: 101
Как мога да се присъединя към ФБ групата?

Общи условия

Активация на акаунт