Мартенската мама силно се вълнува , момче или момиче в коремчето палува.

  • 28 514
  • 740
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 23 214
като пашкул е на тия снимки  Mr. Green

# 676
  • Мнения: 858
като пашкул е на тия снимки  Mr. Green
пашкул  в усмирителна риза  Mr. Green
Сладурско е  Laughing  Mime-to

# 677
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Много ме заинтригувахте с ЕБХ, зачетох се, информирах се.. дадох си сметка защо в Китай бебетата ходят с гащи с процеп отдолу (това много ме изумяваше и не си обяснявах какъв е смисъла при положение че при евентуално наакване и напишкване всичко ще се омаже така или иначе и с дупка и без...но вече си го обясних - те си дават сигнали) Вижда ми се нещо, което бих искала да опитам, съгласна съм, че всеки трябва да си прецени, аз също съм свикнала с племенника да сме били по разходки по цял ден..а  и по време на пътуване би било неудобство. Но пък убедена съм, си струва поне да опиташ. Разказите на български майки действат много стимулиращо, поне на мен Simple Smile

# 678
  • Мнения: 858
nuanceи аз гледах снимки и клипчета на една приятелка,която живя в Китай няколко месеца.Та се сещам за тези гащи с процеп и костюми като на животинки отново с процеп на гъзето,което е голо Mr. Green  и аз това питах,защо са..тя ми каза,че те си казват и после им слагат по едно пликче,в което си вършат работата и се хвърля след това в кошче  Crazy ( ако няма разбира се наблизо начин и къде да се отиде до тоалетна)
 

# 679
  • Мнения: 583
Аз смятам да си ползвам пелените за еднократна употреба / памперси/.
Първото ми детенце не се е подсичало нито веднъж. Като стана на 6 месеца го слагах на на гърнето сутрин и така беше свикнал, че като го сложа към 8,30 или 9 часа си се акаше в гърнето. На другата сутрин - пак. За памперсите оставаше само пишкането.
Отделно, че в топлите месеци го оставях по гащички, без памперс да спи или пък да стои, да му диша дупето Simple Smile
На година и 3 месеца отказахме всякакви памперси - и за през деня и за през ноща. Е, имаше някои аварии Simple Smile
Относно пелените за повиване - не мисля да купувам, обикновените пелени вършат същата работа! А отделно, че могат да се ползват и за одеалце по-късно. Отделно, че бебето като стане на 2-3 месеца ръчичките не можеш по никакъв начин да му ги мушнеш под одеалото /пелената/, винаги са над.

# 680
  • Мнения: 1 144
Stella Maria, то повиването не е това, което мислиш. Краката остават свободни, децата се стряскат и плачат от неориентираните ръчички. Ето така изглежда, малко е странно, но който го е пробвал, знае как помага  Wink



http://www.summerinfant.com/SwaddleMe.aspx

Вчера пробвах с течности, но освен, че разходките до тоалетната от на един час ги направих на половин час, друго не стана. Днес съм добре, да не чуе дявол smile3538

Аха... това повече прилича на спално чувалче, не на повиване. Но както е писала Кале - наистина след втори месец няма да го иска бебчо. Освен ако горе го оставяте развито и само за долу. Но да, може да се окаже полезно. И защото се драскат също често в първия месец.

# 681
  • Мнения: 583
За да не се драска трябва ноктичките по-често да се изрезват, другия вариант, който и аз съм прилагала е да дръпна ръкавчето на горната дрешка върху ръчичката, така че да се покрият пръстичките. А отделно, че има и "ръкавички", които се продават да се слагат на ръчичките против драскане.

# 682
  • Мнения: 1 144
За да не се драска трябва ноктичките по-често да се изрезват, другия вариант, който и аз съм прилагала е да дръпна ръкавчето на горната дрешка върху ръчичката, така че да се покрият пръстичките. А отделно, че има и "ръкавички", които се продават да се слагат на ръчичките против драскане.

Първите две седмици не съм ги рязала, слагах им от тези ръкавички, но те се научиха да ги махат, а и все ме беше страх да не се задавят с тях. Но слава Богу, моите не бяха от тези, които прекалено много се драскат. Виждала съм дечица, които до кръв са надрани, ръчичките им все в ушенцата и бузките.

Ох, хайде по-бързо да минават тези месеци и дано всичко е наред с бебоците. Почвам да навлизам в периода, когато мноооооого ми се гушка бебче. Simple Smile)))

# 683
  • Мнения: 583
Ох, хайде по-бързо да минават тези месеци и дано всичко е наред с бебоците. Почвам да навлизам в периода, когато мноооооого ми се гушка бебче. Simple Smile)))

Дааа, как ми се иска по-бързо да минава времето..
Добре, че имам 2-3 близки бебета и едно по-голямо момче, та от време навреме се нахвърлям върху тях Simple Smile

# 684
  • Мнения: 583
Еххаа, усетих първите ритничета на бебето... страшен кеф Simple Smile

# 685
  • София
  • Мнения: 23 214
Еххаа, усетих първите ритничета на бебето... страшен кеф Simple Smile
ами аз пък завиждам  Mr. Green

# 686
  • Мнения: 583
Еххаа, усетих първите ритничета на бебето... страшен кеф Simple Smile
ами аз пък завиждам  Mr. Green

Скоро ще ги усетиш и ти Simple Smile

# 687
  • Мнения: 2 843
Момичета, и аз си мисля, че го усещам беб, ама още не съм много сигурна  Rolling Eyes Все пак е рано, не знам.
Преди седмица усетих потупване, което продължи две минутки сигурно. Обръщах се ту насам, ту натам, за да съм сигурна, че го усещам  Mr. Green
От време на време нещо като лека вибрация съм усещала, ама за това не съм сигурна, може и друго да е  Mr. Green
Днес пак ме потупа, вчера също  Party
Кале, кажи ти какво усещаш  Hug

# 688
  • Мнения: 583
Усещането е като побутване от вътрешна страна. Сложих си ръката и ме побутна още няколко пъти Simple Smile
На мен ми е втора бременност, очаквах и по-рано да го усетя, но..чак сега му дошло времето

# 689
  • Мнения: 105
Да се похваля  Hug днес взех първия болничен от джипи-то за 14 дни, диагноза изкълчен крак  Embarassed, предполагам няма да е проблем това...Следващите вече ще са от АГ  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт