Евтините неща, от които сме доволни - 13 .

  • 87 157
  • 773
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 0
Леле момичета, вече имам два шкафа с козметика заради вас  Joy Не знам кое по-напред да използвам, иначе от всичко съм доволна  Mr. Green

# 751
  • Мнения: 21
Леле момичета, вече имам два шкафа с козметика заради вас  Joy Не знам кое по-напред да използвам, иначе от всичко съм доволна  Mr. Green

Ти пак си добре, а моите 2 шкафа сега трябва да ги местя на ново място, питаш ли ме...  Mr. Green Mr. Green Mr. Green   bouquet

В магазина на Арома на кръстовището на Пиротска и бул. Хр. Ботев в София има всичките евтини кремове, по 2,29 лв. са всичките, взех с невена и с меда по един. В съседната аптека на 10 метра оттам вече са по 2,95 лв.  Mr. Green Mr. Green
Имам с краставицата, много е приятен, но за мен е малко мазен и ще чака на опашката за крем за крака мисля да го ползвам.

# 752
  • Мнения: 95
Как се справяте със срока на годност, като се презапасявате? Не се ли изкушавате новичкото веднага да го пробвате? На мен, ако ще го оставям да чака докато свърши старото,...ми минава мерака да го ползвам.А веднъж отворено- часовникът му тиктака....
За това си купувам ново, само когато това, което имам, е силно намаляло- и има най- много седмица полезен живот  Mr. Green

# 753
  • Мнения: X
Преди малко видях в една козметика кремове на Арома и се учудих, че имало



другите ги знаете

за съжаление в големите вериги ги няма всички

# 754
  • Мнения: 21
Как се справяте със срока на годност, като се презапасявате? Не се ли изкушавате новичкото веднага да го пробвате? На мен, ако ще го оставям да чака докато свърши старото,...ми минава мерака да го ползвам.А веднъж отворено- часовникът му тиктака....
За това си купувам ново, само когато това, което имам, е силно намаляло- и има най- много седмица полезен живот  Mr. Green

Мажа често и по много, така се справям аз лично.  Mr. Green Mr. Green
Имала съм и периоди на презапасяване и някои неща даже не съм ги отваряла, но това беше само в мързеливия ми период, когато само купувах, но не мажех редовно, а примерно по 1 път на седмицата. Ако ползваш нещо по 2 пъти на ден и редовно всеки ден, особено козметиката за тяло, която покрива и голяма площ, абсурд да ми остане нещо неизползвано.
Засечки се получават главно с нехаресани продукти за лице.
Кожата на тялото ми е много суха, особено в частта на краката под колената. Поема в огромни количества кремчетата, които идват прекалено мазни на смесената кожа на лицето ми. Тези двата крема от днес на Арома, са годни до 2015-та година. Мисля до пролетта вече да са използвани, ако не и по-рано.
 

# 755
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Ами честно казано лятото хем бях след операция,хем лятото не купувам никаква козметика,за да не се разваля,покупките са през есента и до Нова година,рядко за 8ми март,така че откакто следя темата много добре ми дойде цялата козметика,която накупих-2 шампоана Балеа,2 на Дева,4 маски за коса-2 на Дева и 2 на Афродита,няколко дезодоранта от промоции,сапуни палмолив и 2 душ гела на Нивея,комплект на Биотен,вече с декоративната козметика прекалявам и се усещам,там в най-скоро време ще спирам да купувам

# 756
  • София
  • Мнения: 22 985
Понеже много коментирахме кремовете на Арома, аз определено съм им фенка, но...сега, като прочетох и другото инфо за състава им, малко се замислям, да ги сменя.
Но мен друго ме учудва: защо скед като имат вредни съставки, а аз ги ползвам вече от доста време, по-точно, от няколко години.........нямам странични ефекти!?
Решила съм да си купя пробиотичния крем. Тук го похваиха, но не знам за каква кожа е.

# 757
  • Мнения: 95
Ами честно казано лятото хем бях след операция,хем лятото не купувам никаква козметика,за да не се разваля,покупките са през есента и до Нова година,рядко за 8ми март,така че откакто следя темата много добре ми дойде цялата козметика,която накупих-2 шампоана Балеа,2 на Дева,4 маски за коса-2 на Дева и 2 на Афродита,няколко дезодоранта от промоции,сапуни палмолив и 2 душ гела на Нивея,комплект на Биотен,вече с декоративната козметика прекалявам и се усещам,там в най-скоро време ще спирам да купувам
Аз имам... добре де... 4 шампоана- ама двата са 4 пръста до дъното- и ги доизползвам. 2 душ-гела- което е нормално. Един лосион на Дав (и той е на една четвърт от дъното- и доколкото се познавам- до догодина- все ще има да позлвам Mr. Green) Половин крем Здраве- от белият и едно мляко за тяло на Бочко. Крем за лице на Бочко- плюс на Биодерма и разни други медицински. Тоалетно мляко на Евелин. 2 крема за ръце и един за крака. И ми се струва много. Ама като ви слушам вас- съм си бедна с по едно от всичко...
Като изхабя Дав-чето и Бочкото за тяло си купувам Гарниер с алое и си гледам живота. Никакви експерименти повече.
Искам да се отърва от Тоалетното мляко на Евелин- да мина на мицеларна вода и да сведа козметиката си до жизнения минимум.
A! Да не пропусна да похваля това тоалетно мляко- което ми е фаворит за всички времена във всичките му разновидности- най вече краставичената и тази :
http://www.google.bg/imgres?hl=bg&sa=X&biw=1280&bih= … p;tx=21&ty=67

# 758
  • Мнения: 95
Понеже много коментирахме кремовете на Арома, аз определено съм им фенка, но...сега, като прочетох и другото инфо за състава им, малко се замислям, да ги сменя.
Но мен друго ме учудва: защо скед като имат вредни съставки, а аз ги ползвам вече от доста време, по-точно, от няколко години.........нямам странични ефекти!?
Решила съм да си купя пробиотичния крем. Тук го похваиха, но не знам за каква кожа е.
Николинаник, за момент дори помислих, че работиш за Арома - толкова ги хвалеше Simple Smile) Те страничните ефекти няма да се появят за година две. То е трупане на вредни съставки в организма...

# 759
  • Перник
  • Мнения: 4 869
Как се справяте със срока на годност, като се презапасявате? Не се ли изкушавате новичкото веднага да го пробвате? На мен, ако ще го оставям да чака докато свърши старото,...ми минава мерака да го ползвам.А веднъж отворено- часовникът му тиктака....
За това си купувам ново, само когато това, което имам, е силно намаляло- и има най- много седмица полезен живот  Mr. Green

И аз правя като теб - купувам само при крайна необходимост  Wink

# 760
  • Мнения: 21
Спокойно, не се притеснявайте, вие сте си съвършено нормални.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Просто някои от нас сме с диагнози и аз лично имам необходимост да купувам и пробвам различни неща, дори с цената да не ми хареса или да се презапасявам. В момента съм събрала много кремове за лице и тяло, просто не мога да си намеря моя, пробвам 1 седмица един и ако не ме грабне, после го сменям. Отделно най-отдолу в хладилника държа бурканче кокосово масло, (жабуря си устата с него сутрин заради ефекта върху венците и все се каня да си намажа тялото, ама ми мазнее доста  Rolling Eyes Rolling Eyes), какаово масло, бадемово, от жожоба и каквото се сетите подобно. Една голяма бутилка от половин литър с масло от гроздови семки се сдобих наскоро, пише, че освен за готвене, ставало и за кожата. Още не съм го пробвала с такава цел обаче.  Mr. Green Mr. Green
Но вчера установих, че имам само 1 душ гел, на Фелче-то разбира се.    ooooh! ooooh! ooooh!

И за да не продължаваме със спама на темата, някой да знае откъде да си взема прословутия Аква Експерт от серията Yoghurt of Bulgaria?

# 761
  • София
  • Мнения: 22 985
Николинаник, за момент дори помислих, че работиш за Арома - толкова ги хвалеше Simple Smile) Те страничните ефекти няма да се появят за година две. То е трупане на вредни съставки в организма...
[/quote]


Ха ха ха ха.....Не, не работя за Арома, но наистина на този етап съм много доволна от кремовете. Simple Smile

# 762
  • Мнения: X
Аз мн не се зачетох какво толкова вредно открихте в кремовете на Арома, но тази съставка я има в почти всички марки кремове, а и не само кремове?  newsm78

# 763
  • Мнения: 6 214
Николинаник, за момент дори помислих, че работиш за Арома - толкова ги хвалеше Simple Smile) Те страничните ефекти няма да се появят за година две. То е трупане на вредни съставки в организма...


Ха ха ха ха.....Не, не работя за Арома, но наистина на този етап съм много доволна от кремовете. Simple Smile
[/quote]При теб ми се струва, че няма нещо, което да не ти се отразява прекрасно, така че май просто си имаш хубава кожа.  Simple Smile Пу, пу, ако е така.   bouquet

EliMery
, глицерин.

# 764
  • Мнения: X

Е, къде няма глицерин? Вижте си състава на червилата и гланцовете за устни, шампоаните и какво ли още не.

Ето, малко инфо.

Друго, също разпространено, име за същото вещество е глицерол, въведено с цел да се подчертае алкохолния характер на глицерина.
За организма глицеролът е безвреден. Използва се като хранителна добавка. Той се прибавя към бонбоните с пълнеж. Глицеролът не дразни кожата. Той поддържа влажността на тютюна. Използва се и в полиграфията и в текстилната промишленост. Интересно е приложението на глицероловият тринитрат, по-известен като нитроглицерин. Той се използва като експлозив за производството на динамит, както и в медицината като лекарство.

Във водата глицеролът се разтваря във всяко отношение, нещо повече, той е хигроскопичен. Затова, прибавен към смеси, ги прави по-трудно съхливи. Например глицеролът се прибавя в кремове за ръце и др

Използва се в производството или обработката на:

    взривни вещества (виж нитроглицерин);
    кожа;
    хартия;
    като компонент на антифриза;
    при някои лепила;
    козметика и сапун;
    при сладкарските изделия и алкохолни напитки (като хранителна добавка E422).
    добавя се като съставка за сапунени балони.

 

Общи условия

Активация на акаунт