Как да кажем на детето, че домашният любимец умира?

  • 5 552
  • 33
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 405
Нямате представа колко различно ще реагират децата ви от вашите очаквания. Колкото и да са малки и емоционални, ще се изненадате от здравия им разум в този момент. Те ще си обяснят много логично защо се е случило така и ще го приемат, като част от живота. Разбира се трябва да им го поднесете по правилния начин. Но не ги лъжете, не скалъпвайте истроии. Бъдете честни, поговорете спокойно. Една лъжа днес, ще доведе до следващи утре  Peace

Налагало ми се е десетки пъти да го правя и всеки път съм се удивлявала на реакцията им.
Те са толкова честни и истински с вас и очакват в замяна същото Peace

Напълно съгласна  Peace Децата не приемат толкова трагично загубата на животинче стига да бъде представено без драма.

# 31
  • Мнения: 9 990
Ох, не знам, сигурно сте прави...Аз бях твърде голяма, за да ме излъжат, кучето ми умря в ръцете ми и то болезнено...Толкова плаках, толкова страдах, с дни и седмици, че просто не мога да си представя да причиня това на децата си! Но наистина може би, ако само се обясни по подходящ начин, без да са били свидетели, няма да е чак толкова непоносимо Sad

Стигнах до тук и отговарям-кучето на авторката не живее с тях.Детето го вижда от време на време.И няма да умре пред очите му или в ръцете му.
Детето е достатъчно голямо, и по-добре да се говори с него сега, отколкото след време, ако се случи следващото куче да му умре в ръцете да е сринато.

# 32
  • Мнения: 3 634
2 от морските ни свинчета починаха откакто се е родил синът ми. Първото почина когато беше на около 2 год. и тогава се разминахме с "отлетя на небето". След време той спомена, че му е мъчно и иска ново. Гледахме го за кратко, разболя се и почина. Тогава синът ми беше на 4г. и сам доразви версията за "отлитането на небето". Сега е убеден, че смъртта е свързана с неправилното хранене (свичнето не искаше зеленчуци) и оттогава е много загрижен за зеленчуците в менюто си.

# 33
  • Мнения: 6 214
И на мен ми е умирало в ръцете малко кученце, сладко като картинка.  Cry Тъжно е, но нито е грозно, нито е страшно. Всичко идва и си отива за съжаление, трябва да учим децата си да приемат смъртта нормално, защото тя е единственото сигурно нещо, което се случва в този свят...

Общи условия

Активация на акаунт