Избор на прахосмукачка Зелмер! Помагайте.....

  • 81 904
  • 209
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3
От кой сайт да си поръчам филтри за Зелмер- червената за животни - Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT
Трябва да ги сменя, но пък не намирам. Имам 2 черни за смяна а само от синия кръгъл филтър намирам.



Здравей, аз имам Zelmer Aquawelt ZVC762СТ и също търся от къде да си закупя филтри. От къде си намери синия кръгъл филтър, аз намерих това но не съм сигурен че е същия.
https://www.gloria94-bg.com/filtar-mokro-pochistvane-za-prahosmu … c-722-sp-zvc762sp
За ХЕПА филтър  - https://www.delta-elis.com/bg/3-4997-%D0%A5%D0%B5%D0%BF%D0%B0_%D … bosch_siemens.htm филтърът за изходящит въздух от двигателя прилича като този, но дали ще стане? - http://ashop.bg/rezervni-chasti-za-zelmer/filtri-za-prahosmukach … 19-0sp-bosch-37k9

# 196
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
От кой сайт да си поръчам филтри за Зелмер- червената за животни - Zelmer Aquawelt Pro ZVC764CT
Трябва да ги сменя, но пък не намирам. Имам 2 черни за смяна а само от синия кръгъл филтър намирам.



Здравей, аз имам Zelmer Aquawelt ZVC762СТ и също търся от къде да си закупя филтри. От къде си намери синия кръгъл филтър, аз намерих това но не съм сигурен че е същия.
https://www.gloria94-bg.com/filtar-mokro-pochistvane-za-prahosmu … c-722-sp-zvc762sp
За ХЕПА филтър  - https://www.delta-elis.com/bg/3-4997-%D0%A5%D0%B5%D0%BF%D0%B0_%D … bosch_siemens.htm филтърът за изходящит въздух от двигателя прилича като този, но дали ще стане? - http://ashop.bg/rezervni-chasti-za-zelmer/filtri-za-prahosmukach … 19-0sp-bosch-37k9
И синия цилиндричен, и хепафилтъра за моят Зелмер ги взимам от gloria-94. Пасват перфектно. Моята е перяща Aquawelt, тъмно синя на цвят, не помня точният модел.

# 197
  • Мнения: 4 275
Темата е малко позамряла, ама идвам да се поваля, че си купих перящата BOSCH 2100W
Уникална машина, много съм доволна. Дърпа като ламя! Имам чувството, че все едно досега не съм чистила, толкова мизерии вади с този воден филтър. Функцията пране само я тествах на един стол, изглеждаше много добре след това, ама си остана по-мокричък. Явно трябва по-продължително да смуча с приставката. Ако може да споделите, колко често се мият тези филтри? Този синия кръгъл видях че е чист, другия отстрани също е чист. Трябва ли да ги чистя след вяско използване?

# 198
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Темата е малко позамряла, ама идвам да се поваля, че си купих перящата BOSCH 2100W
Уникална машина, много съм доволна. Дърпа като ламя! Имам чувството, че все едно досега не съм чистила, толкова мизерии вади с този воден филтър. Функцията пране само я тествах на един стол, изглеждаше много добре след това, ама си остана по-мокричък. Явно трябва по-продължително да смуча с приставката. Ако може да споделите, колко често се мият тези филтри? Този синия кръгъл видях че е чист, другия отстрани също е чист. Трябва ли да ги чистя след вяско използване?
Синият и черният мия след всяко ползване. Черният го вадя, синият - от време на време, иначе го пера на място. Белият е хепа, него го сменям 1 път на година, година и половина.

# 199
  • Мнения: 4 275
Благодаря за отговора! Blush

# 200
  • София
  • Мнения: 1 272
Аз пък да ви кажа хепа филтъра го изпрах / измих след ремонта и нищо му няма ползвам си я вече месеци след това, просто видях че това бялото нагънатото е някакво найлиново а не от хартия и реших че е перящ.
За прането, да, малко мокро остава, затова лятото тези упражнения. Иначе синия филтър го сменям на година, защото се къса, аз го вадя и пера след всяко ползване.

# 201
  • Мнения: 610
Здравейте,
За да не пускам нова тема, бих искала да използвам тази..
Дълго време не сме ползвали прахосмукачката ни Зелмер, тъй като имаме робот. Наскоро я извадих, тъй като робота се счупи и сме извадили торбичката и преградата, на която се слага. Как ли не го въртях, нито торбичката слагам като хората, нито страничното ключе щраква надолу. Все подпира нещо. Моля , ако може някой да прати снимка на самото контейнерче как трябва да са разположени нещата вътре. Знам, че въпроса е леко дебилен, но просто.. нямам обяснение.

# 202
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Здравейте,
За да не пускам нова тема, бих искала да използвам тази..
Дълго време не сме ползвали прахосмукачката ни Зелмер, тъй като имаме робот. Наскоро я извадих, тъй като робота се счупи и сме извадили торбичката и преградата, на която се слага. Как ли не го въртях, нито торбичката слагам като хората, нито страничното ключе щраква надолу. Все подпира нещо. Моля , ако може някой да прати снимка на самото контейнерче как трябва да са разположени нещата вътре. Знам, че въпроса е леко дебилен, но просто.. нямам обяснение.
Модел нещо?

# 203
  • Мнения: 610
Здравейте,
За да не пускам нова тема, бих искала да използвам тази..
Дълго време не сме ползвали прахосмукачката ни Зелмер, тъй като имаме робот. Наскоро я извадих, тъй като робота се счупи и сме извадили торбичката и преградата, на която се слага. Как ли не го въртях, нито торбичката слагам като хората, нито страничното ключе щраква надолу. Все подпира нещо. Моля , ако може някой да прати снимка на самото контейнерче как трябва да са разположени нещата вътре. Знам, че въпроса е леко дебилен, но просто.. нямам обяснение.
Модел нещо?
Zelmer aquawelt

# 204
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Дано успея да ти помогна:






Има един улей на кошничката с торбата, той влиза в улея на кофата, който е откъм зъбчето на кофата . После отгоре слагам капака и се затваря както трябва. Решетката, която се слага, когато я ползваш с вода, трябва да не е вътре. Аз я ползвам само с воден филтър и не знам как работи с торбата, сглобих я само за снимката.

# 205
  • Мнения: 610
Дано успея да ти помогна:






Има един улей на кошничката с торбата, той влиза в улея на кофата, който е откъм зъбчето на кофата . После отгоре слагам капака и се затваря както трябва. Решетката, която се слага, когато я ползваш с вода, трябва да не е вътре. Аз я ползвам само с воден филтър и не знам как работи с торбата, сглобих я само за снимката.
Благодаря,
Чного ми помогнахте само не мога да разбера защо ключето ми продължава да не се прибира и реално не мога да затворя капака

# 206
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Ей това зъбче мисля, че при теб го няма.





То натиска реално ключето да се прибере.


Дописвам: Ето още една снимка, някакво подвижно е, като го натиснеш, се мести наляво-надясно.

Последна редакция: нд, 16 май 2021, 17:32 от blue.angel

# 207
  • Мнения: 610
Ей това зъбче мисля, че при теб го няма.





То натиска реално ключето да се прибере.


Дописвам: Ето още една снимка, някакво подвижно е, като го натиснеш, се мести наляво-надясно.


Жива е здрава да сте, никога нямаше да го открия.
Много Ви благодаря за отделеното време. Много ми помогнахте😊

# 208
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 652
Няма за какво. И аз научих нещо ново Simple Smile. Добра ли е торбичката? Постоянната ли ползвате или еднократни? Мирише ли на прах след чистене? Аз никога не съм ползвала с торба, но може да опитам, че понякога е досадно да пълниш вода всеки път.

# 209
  • София
  • Мнения: 31
Принципно Зелмер са купени от Бош преди няколко години. Всичките им филтри и аксесоари в момента се намират много лесно по магазините но под името на Бош. Трябва да проверите вашия модел на кой Бош прилича и да си поръчате филтри за него.
И ние се бяхме филмирали с намиране на филтри, и след доста проучване се оказа че Бош са ги купили и просто са сменили имената. Иначе уредите са същите и филтрите са едно към едно. И даже са малко по-евтини.

Относно поставянето на торбичката и ние всеки път се филмираме със слагането, след като сме прали и не сме я ползвали дълго време Simple Smile . Все нещо някъде запира докато уцелиш как точно да застане Simple Smile.
Но така или иначе вече я ползваме много рядко защото имаме малка Бош на батерии която се указа уникално удобна.

Zelmer Aquawelt , Zelmer филтри, Zelmer торбички.

Общи условия

Активация на акаунт