Ей го лятото дойде, МАРТЕНЧЕ се готви за море - тема 18

  • 68 077
  • 639
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 1 919
Цитат
Томасито, и всички други мами, които бяхте любители на ранното детско развитие -  имате ли време да работите специално с дечицата, дават ли значимо по-голям резултат при вас тези занимания?

Зависи какво разбираш под "значимо по-голям резултат", аз не го правя за ранно развитие а за превантивна мярка....

# 106
  • Мнения: 44
Имам предвид значимо по-голям резултат спрямо типичното, средностатистическото развитие за децата на същия брой месеци.
А като казваш "превантивно", имаш предвид да развиваш мисленето и всички процеси и свойства на детето от рано, за да не станат "лениви", или ?

# 107
  • София
  • Мнения: 117
Благодаря на всички за поздравите!

  Надя, страхотни мерки! Иска ми се и Теди така да приеме братчето си, когато се роди...

Вили, мъже да искаш в нашата къща хехе, дано ме глезят, пък аз да му мисля колко палачинки за закуска трябва да направя Simple Smile На вас браво за безболезненото отбиване!

Сиренце, за срещата, когато се организираме ще гледам да дойда. Дано не е ден с лекции...

Да питам Софийските мами, че времето навсякъде е различно, иначе и другите да кажат - как обличате децата? Шапки слагате ли, чорапогащници вечер...? Аз нося няколко връхни дрехи и сменям на слънце и на сянка, сутрин е едно, на обяд друго, за вечер да не говорим. Днес беше голям студ и той не ще шапката, чак се тръшна като опитах качулка да го излъжа поне да сложим...
Лека и спокойна от мен!

# 108
  • Sofia
  • Мнения: 233
Надя, Влади се роди с абсолютно същите мерки Simple Smile и си родила на рождения ден на мъжа ми Simple Smile Абе поста ти прилича на нашето състояние в началото, да не те плаша, но след първия месец се почна с ревността Sad, не е страшно положението, но Катрин си иска вниманието и се сърди като кърмя или си играя с Влади.

# 109
  • Мнения: 162
Anduli,според мен е още рано за чорапогащници и отоплителни уреди,но всеки си знае.Аз ги обличам на Мартина при минус или ако в момента нямам дебел панталон пък е студено.От 2 дена слагам  шапка,но тънка до сега карахме с шапка с козирка/от спортните/.Иначе и аз й сменям връхните дрехи като видя,че й е топло или студено.

# 110
  • Мнения: 81
Наде, честито бебче, да ви е жив и здрав.
Ние сега готвим документи за ясли и ноември сме на линия

# 111
  • България моята родина
  • Мнения: 201
Здравейте на всички мами.честито бебче на Надя.
От седмица и нещо официално вече сме си в Ловеч.Много скоро се надявам мъжа да намери работа и честно казано,чувстваме се супер добре.Лек ден на всички  Simple Smile   bouquet

# 112
  • София
  • Мнения: 117
В къщи е много топло и без отопление, дори през по-"топлите" зимни дни. Аз питам за навън. Чорапогащници не слагам, но други майки вече слагат. Когато е с по-тънък панталон му изстиват крачетата и затова се замислям...За печки наистина е рано, но зависи от жилището. В къщата на сестрата на съпруга ми, която е също в София, е много студено още от сега.

Маринелка гледах те в черешката днес!

До скоро мамчета!

# 113
  • Мнения: 81
Добър вечер Simple Smile
Ние семе леко болни, понеже ни окашляха две хлапета  #Cussing out
Слава на Бога стабилизирахме се. Дано до седмица да сме напълно здрави и да отиваме на ясла.
И аз гледах Маринелка...много добре си се справила   bouquet
Лека вечер Simple Smile

# 114
  • Мнения: 40
Благодаря,че сте ме гледали, но това беше кошмарна седмица за мен...изкараха ме такава каквато не съм,изживях лични моя драма с това и не мога да се осъзная цяла седмица...

# 115
  • Мнения: 81
Благодаря,че сте ме гледали, но това беше кошмарна седмица за мен...изкараха ме такава каквато не съм,изживях лични моя драма с това и не мога да се осъзная цяла седмица...

Ами те медиите винаги преекспонират. Аз гледах само първите 2 епизода и после не съм гледала, мисля, че се справи отлично и това каква са те изкарали не трябва да се отразява на самочувствието ти.  Hug

# 116
  • Мнения: 359
Маринела, влезнах да чета в темата за Черешката, защото още не мога да си обясня какво толкова са ти казали, че си толкова депресирана. Попрочетох оттук-оттам и не можах да си отговоря. Очаквала си само положителни мнения ли? Не мога да разбера. Да, монтирали са някои неща и какво от това? В монтажа ли ти е проблемът или в представянето ти още не мога да схвана.
Страшно забавни ми бяха отрицателните коментари за носенето на торбите. Явно аз живея в друг свят, защото близо до нас има пазар и редовно като минавам оттам и видя някоя жена да се е натоварила със 100 чанти си предлагам услугите. Струва ми се съвсем в реда на нещата който може да помогне.
Друго влезнах да пиша, ама стана късно. Да кажа само, че децата са болни. Дени след предното разболяване изкара 4 дни в детската градина и пак се тръшна в петък, аз го последвах. Днес и Ади се предаде. Добре поне, че не бях сама и че се редуваха с неспане/Т/повръщане, така че аз даже съм се и наспала.

# 117
  • Мнения: 162
В къщи е много топло и без отопление, дори през по-"топлите" зимни дни. Аз питам за навън. Чорапогащници не слагам, но други майки вече слагат. Когато е с по-тънък панталон му изстиват крачетата и затова се замислям...За печки наистина е рано, но зависи от жилището. В къщата на сестрата на съпруга ми, която е също в София, е много студено още от сега.
Не си ме разбрала правилно,аз също говорех за на вън.Просто включих и мнението си за отоплит.уреди. Wink PeaceВоди се по детето.Ако мислиш,че му е студено,му слагай по-дебели чорапки или пък чорапогащник,но не гледай другите майки защото има такива които навличат своите деца.Например в събота беше хубаво времето при нас по обяд аз бях вече по къс ръкав,а Мартина с потник и тъничка блузка.Обаче съседското дете/6 год/беше със ватирана дебела блуза  Shockedи най-вероятно изпотено защото не спираше да тича. Peace

# 118
  • София
  • Мнения: 117
Здравейте, мамчета!

  Маринелка, аз не съм гледала друго освен тебе на 23-ти, а от 24-ти хванах малка част. Готвенето ти -СУПЕР, спонтанността - ИСКРЕНА.  А това, че помоли момчетата за помощ си е в реда на нещата, мъжете трябва да са кавалери и така хубавичко им го напомни, на участниците и на зрителите-мъже.  Hug  Не се тормози за нищо, да се покажеш по ТВ в предаване, което е с висок рейтинг има своите негативни страни, особено, когато не само си се мернал пред екрана а са те снимали няколко поредни дни  Hug
П.С. Защо не си Маринелс вече?

Аничка, то майки, които навличат винаги има а да се водим от детето е трудно, дори  и да говори пак не може да каже студено ли му е топло ли му е... А за печките праволно те разбрах и затова дадох примера. НАй-добре успявам да се ориентирам по себе си, но понякога си позволявам да сложа една дреха по-малко.

# 119
  • Мнения: 57
съвсем ви изтървах тук

Общи условия

Активация на акаунт