Октомврийче на годинка става, бърза да проходи и ... дим да го няма !

  • 33 393
  • 723
  •   1
Отговори
# 60
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
Здравейте, мили. От снощи се опитвам да пиша, нооо малката се събуди за игра и така открарахме доста време, че чак ме е приспала  Crazy Вчера цял ден се сдържах от даването на Т-понижаващо, но за лека нощ й дадох 1мл Нурофен( от изписани 2мл) - намазан на парче круша, та поне го пое,че мина 38 и реших все пак да "успокоя" нощта. Ама тя след едночасова дрямка се събуди със супер настроение и без помен от Т, сутринта почти нямаше но и вече ми е много по-спокойно, като се информирах за това животно - температурата. Много е лошо човек да не е информиран, това води до паника и притеснения. Та вече малко по-лекичко ще го раздавам.
Урината ни е чиста, лекарката каза "или е зъб или е лека вирусна инфекция"  Rolling Eyes
Днес чакам сестра ми да се появи , че утре съм на изпит да има кой да забавлява Ая  Mr. Green
Звездичке, радвам се да чуя, че все още има лекари, които обичат работата си и знаят какво всъщност означава лекар, а не търгуват с хорските болки. Щастливци сте вие.
СВМ видя ли развръзката на онази история?
Съншайн, честити ходещи крачета  Hug
Ендира опитах се да дам лекарство по твоя начин, ама нещо не се получи  Rolling Eyes Не си отваря устата и това е, и цялата процедура ми се струва много насилствена с тия лекарства, направо искам да свърши вече  Confused
Татковците често не съобразяват правилно.
Това много ми допадна  Mr. Green
Тони Ая се цапа от главата до петите - буквално , като яде. Понякога и  ушите има манджа. Сега лятото ми беше лесно, защото винаги след ядене имаше баня, ще видим зимата как ще я караме. Но и дрешки захабихме - приела съм го . Бебе е - цапа се  Mr. Green
Сийн, дай повече инфо или поне до колко парички смяташ да са подаръците? Иначе идеи много  Mr. Green
Блекче, стискам палци Ивко да се държи мъжки, ти също! Направо ме разби как спите, не се смях, а направо онемях  Mr. Green Ние с ММ и през зимата най-много с олекотена да се завием , а сега - с нищо. Още спя по пликчета  Mr. Green Най-много и тениска , а малката оня ден я облякох уж да не й е студено - изпоти се след 5минути - значи и тя ще е като нас - не зиморничева  Mr. Green
Калиопа ние рождения ден ще го направим с роднини и приятели на едно. А после с бебешките другарчета  Mr. Green
Пепи мерси за идеите за торта, ще ги копна някъде и може би ще направя една проба  Wink

Момичета да ви попитам как са ви сметките за ток за август? Специално за абонатите на ЕОН??? Нашата сметка е двойно по-голяма от тази за юли, при положение, че през август ни нямаше 12 дни  newsm78 Та в чуденка съм от къде точно ни излезе двойна сметката? Да не са дигнали тока или пък някакви начисления да се правят по това време, не знам, за това питам  Mr. Green

Хайде и като за край на поста да ви споделя клипа как АЯ налага баща си с топка  Crazy
https://www.facebook.com/video/video.php?v=495554670473548
Приятно гледане

Честит рожден ден на Тони и Нели  Hug Бъдете здрави и щастливи деца, с широки усмивки на лицата и отглеждани с много любов. Честит празник майчета  Hug

# 61
  • Мнения: 262
Привет, момичета,
аз пак зачезнах, но Жорчо все ми е болен Sad Педиатърката ме успокоява, че вторите деца са така, че момченцата са по-болнави, ама чак такова чудо  Cry Пак пихме антибиотик, пак гадна херп ангина, пак 3 дни с 39 градуса темп., възпалени ушички, стопи се, милото. Сега пък от 3 дни е с хрема Sad Капки, помпа, морска вода, нон стоп кръговрат. Вече като ме види, че го доближавам и започва да плаче Sad На консултацията излезе, че е отслабнал 150 г Sad Иначе го отбивам, давам му само нощем да суче, че нали ще тръгва на ясла, аз на работа Sad И така, наоплаквах се!
Иначе е много жизнен, пее, танцува, прави опити да ходи сам, тършува из цялата къща, последно ми изсипа захарта на пода  ooooh! С кака му много си играят!
Днес става на 11 месеца, та почерпете се с пожелание да е ЗДРАВ!



Зелдичка, цитросептът е отровен и го изтеглиха от аптечната мрежа. Иначе преди това и аз го давах на дъщеря ми  ooooh!
Честит първи рожден ден на Нели и Антон  Hug

# 62
  • Мнения: 262
Забравих да напиша за градините.
Анбибиан, щом веднъж си направила регистрация и си си подредила желанията няма смисъл всяка седмица давлизаш в ИСОДЗ и да ги променяш  Hug
Хепи, нормално е това. По принцип за първо желание получаваш 3 точки, за второ 2 и за трето 1. Т.е затова на първата градина имаш 8, а на втората 7 точки. Като дойде време ще помагам със съвети  Hug С моя помощ са влезли над 10 деца на приятелки и роднини. Просто трябва да се следи системата и да се изчислява къде детето ще е в гранична група и ще има най-голям шанс на томболата. А това е темата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=656755.new#new
На първа страница супер подробно е разяснено всичко.

# 63
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Честита последна месечинка на Жоро.
Хепи, майка ми ще идва да го гледа 2-рата година и затова ще го отпиша от яслата.

# 64
  • Мнения: 3 642
Честит рожден ден на Антон и Нели!

Флучия дано Жорчо оздравее бързо, също и Ая, че и тя милата се измъчи с тази температура. Ще разчитаме на помощта за градините, че и на мен всичко ми е тъмна Индия там   bouquet
Тази сутрин най-накрая успяхме да съберем урина за изследване. Оставих ММ да залепи колектора и се напълниха вътре 40 мл. От сега нататък само той ще го лепи  Laughing Дадохме кръв и урина, надявам се довечера да излязат резултатите.
Тя почна постепенно да похапва пак, по-малки порции от преди, но все пак хапва. Обаче нощно време направо ни побърква. Тази нощ към 1 като ревна като таласъм, докато стане млякото готово не се успокои. Изпи млякото и заспа непробудно. Сложих я в чувал, че все спи отвита и я метнах в леглото. В 3 часа, обаче явно се е пробудила, не е успяла да се обърне с чувала и пак ревна, та я вадихме от чувала и накрая сме заспали тримата на спалнята и сутринта се будя тя се проснала с краката към нас и пак отвита  ooooh! Как ще се учим пак с тоя чувал не знам  Tired Ама без него ще е по цяла нощ отвита, а зимата не може така  Tired

# 65
  • Мнения: 158
Честит рожден ден на Антон и Нели!!!

Анбибиан, и  ние сме така с чувала. ooooh! Пробвах да го сложа онази вечер, но той се въртя, накрая се изправи и почна да реве. Като го извадих такова ритане падна!  Laughing Иначе и той много се отвива и затова започнах да го обличам повече и да му обувам чорапки. Ама зимата не ми се мисли - трябва с космонавта да го слагам... Joy

Флучия, дано свърши черната серия при вас и Жорчо да е здравичък оттук насетне!  Hug

Марси, страхотна е Ая! Тоя тати е много смешен явно! Дано да се оправя вече и да забравите за температурата!

Хепи, браво на Хриско, че те оставя да починеш. Личи си, че си по-спокойна вече. Аз и преди мислех да ти пиша, но се разколебах-щом можеш да пееш и да рисуваш се заеми с това. Дори и епикато хоби да е. Мисля, че много ще те разтоварва. Аз, ако имах такива таланти, ехеее.... :whistle

# 66
  • Варна
  • Мнения: 913
Хай!  Laughing
Как ги слагате в чували тия деца, моето в пижама не мога да го сложа пък за чувал дума да не става.  Stop Не че имаме такова чудо.  Rolling Eyes Смятам обаче, че му е добре и не му е студено, нито пък топло. Колкото сме ние облечени, толкова и той. Но завит не вирее, рита, докато се отвие.  Laughing
Днес успя да отвори чекмеджето с черпаците и като ги измъкна, като се развихри сигурно целия блок моя музикант слушаше.  Crazy После се помотахме малко в квартала, свършихме това онова, опитахме се да си откраднем вафла и сега спим.  Mr. Green Да ви попитам само моето дете ли краде храна?  Shocked Като види някой да яде и от устата му ще го вземе...  ooooh! А иначе ядем по 2 парчета картоф и едно ябълка..  Crazy С две думи не ядем.  Flutter  
Флучия честита ви последна месечинка! Ама мноооого, мноооого здраве ви пожелавам.  Peace
Днес и ние имаме месечинка. Хайде и от нас почерпка.  Wink

# 67
  • Мнения: 3 642
Лесно я слагам в чувала  Mr. Green Муш, закопчавам и готово. Аз я слагам вече като е заспала. Ама като се пробуди... почват проблемите. Миналата зима я изкара цялата в чували и ни беше спокойно и на двамата с ММ, че детето е завито по цяла нощ. Ама не може аз да спя с одеяло и да дзиндзиникам пък тя да ми се пльосне само по боди и отвита. Ако не влезе в час с чувала, ще извадя зимните пижами.

# 68
  • Мнения: 758
здравейте,
Минавам да поздравя рожденниците - живи и здрави имного радости на мама и тати.

Честита месечинка на чакащите ред за духане на свещичка Simple Smile

При нас всичко е наред, но не мога да се добера до компютъра в нас - или баткото ще е там или няма да имам време. Започвам работа (малко по малко, неофициално още) и се надявам да намирам по 5-10 минутки да се отчета.
Надявам скоро да вляза в час с новините около вас. Виждам вече има бъдещи мами леко и безпоблемно.

Хубав ден на всички!

# 69
  • Мнения: 61
Здравейте, момичета!

Минавам да ви нагледам докъто Кали си развързва терличето на гърнето Simple Smile

Браво на Ая, че вече е по-добре и урината е чиста Hug Да забравя за болестите от тук нататък.

Цеца-Йоан ка ке с кухнята ooooh!Яде ли всичко, ти даваш ли нещо доъплнително. Птаим защото и ние вземаме от Беборани. Те хубаво готвят хората и разнообразно, ама моето диване тук от два дн ивърти следния номер. Ако в манджата няма хляб не яде. Та се принуждавам да топя хляб и дадавам. Ей го днес например на обед е изяла една филия хляб, почти цяла печена чушка, като разбира се хлябът беше натопен в манджата, къде супата, къде второто и малко от десерта с пъпеш хапна, та се чудя добре ли е това като количество ooooh!
Ние вчера пуснахме кръвна картина профилактично в Цибалаб. Ами мног осъм доволна от отношението на лаборантката. Нали миналия път ви се бях оплаквала от едни идиоти в Младост, тук няма такова нещо. Кали даже не се разрева, само се разшава, жената е опитна, възрастна, личи си че има подход и опит, даде и е дно празно шишенце да се занимава и така. Хемоглобинът е 113, това дали е добре ooooh! Урина ще се опитатме да вземем утре, дано успеем Praynig, че почти никога не става от раз.
Честити месечинки на всички празнуващи днес Hug Да са живи и здрави и много да радват мама и тати Hug
Флучия  -Бързо да се оправя Жорчо Praynig. Ти имаш ли инфо за ОДЗ-тата Деница, Елхица и Щастие ooooh! в Младост. Питам, че като смятам само там събираме 8,2 точки на първо желание. Знам, че големи сметки, големи изчисления падат с тия детски градини. Много ме е яд на това, то в Университет по-лесно се влиза   #2gunfire #Cussing out Януари ще му мислим по-основно, ама замислям се сериозно вече, де.... ooooh! ooooh! ooooh!
Това е за сега от нас с Кали, тя окончателно си събу терлика и му извади връзката, изглежда мног ощастлива от това си постижение, тупа гърнето и се подрусва на него Joy Joy Joy Бръмчаш поздрав и от нея имате всички Hug
Хубав ден ви желаем Hug

# 70
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Честити месечинки на Жорчо, Боби и Дани!   bouquet  bouquet Hug Hug  bouquet  bouquet Hug  bouquet Hug Hug


Честита 1-на годинка на госпожица Нели и малък господин Антон!  Hug Hug  bouquet  bouquet Да растат здрави и палави дечица, с много смях и забава да отминават дните им...!
Честит празник, мили мами!   bouquet   bouquet


# 71
  • Нейде из лудите гори...
  • Мнения: 1 367
~Честити последни месечинки на Дидко и Жорко  Heart Eyes Мами с тия вкуснотии, които сте публикували ми потекоха лигите, два дни почти не съм яла... та сега апетита идва доста бързо  Mr. Green
Флучия, дано бацилите ви оставят на мира  Hug
Тони ние ядем подобно на вас и то , ако сме в настроение. Лъжицата тотално отказа, освен ако не я държи сама и така яде напоени сухари по един - два на ядене. Какво да правя, не знам колко изяжда, но по-важно за мен е , че изобщо яде.  Whistling
За отвиването , момичета, аз си мисля, че им е топло на децата. Сега когато аз спя по без нищо почти , ако завия Ая и тя се отвива - нормално е според мен, щом аз не бих се завила и на нея да не й е приятно. Като бяхме на планина се наложи да палим камината чак - та там си беше студено и малката гък не каза като я завих с тежкото одеяло  Peace  Даже не се мръдна - спа като къпана  Peace За това и сега не я мъча - най-много да я облека с боди с дълъг ръкав и клинче - не съм го правила, но това ще е следващия етап  Whistling

Като ви чета за градините, цялата тая процедура ми се вижда много тромава. Аз все си мисля да пусна документите на Ая да видим до къде ще стигнем, то е ясно че няма да тръгнем на градина, ама ми е интересно дали бихме се класирали  Mr. Green

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Браво на Папая, че е по-добре.  Hug Много, много е сладка на клипчето.  Laughing

Пепи, бебешките торти звучат страхотно!  Hug

Флучия, дано Жорчо се заздрави. Щом ще го пускаш на ясла, ще му трябва много късмет.

Петкова, Елиза също краде от нашата храна, на кака си в устата ще бръкне, да й я извади. А ако ние с баща й не й даваме, дърпа ни, крещи, врещи, за да се сетим и да не я забравяме. Направо не може да се вечеря от нея. Днес за първи път й дадох от супата на сестра й, е толкова добре никога не си е яла пюретата, които й правя. Само леко пасирах за нея и си я изяде детето за нула време, явно си иска да й е овкусено, да мирише на манджичка, а не само на варени зеленчуци. Колкото и да подправям с магданоз, копър, не могат пюретата да придобият този хубав вкус. Та така вече сме на супи.  Grinning

Блекче, мина ли вече манипулацията? Как е малкото геройче?

За събота го дават студено, а ние сме приготвили едни тоалети с презрамкииии... Тогава ни е кръщенето и ще празнуваме рождения ден. Ще видим как ще се гласим...

# 73
  • София
  • Мнения: 28
Момичета, толкова се радвам, че не сте ни забравили и много благодаря за честитките ви!
Честито на всички празнуващи! Обещавам да се включа скоро.

# 74
  • Мнения: 3 642
Излязоха ни резултатите от изследванията, всичко изглежда нормално, само един показател ни е под нормата, но не знам какво означава това. Сега виждам, че и на предната ПКК е бил под нормата.
MCV (ср. обем на еритроцита) 77,3        fl     82-98
Някой наясно ли е с този показател?
Хм, сега чета че под 80 може да означава, че имаме анемия, ама хемоглобинът пък ни е в норма  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт