Интериорен стил по аматьорски 9

  • 48 736
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 251
Desi_shisha , извини ме, че се намесвам. Но не мога да разбера защо ще трябва да сменяш уплътненията толкова често, нито пък защо ще се налага да пребоядисваш. Те какъв вид обработка на дограмата ти предлагат?
Ако сложиш гумени/силиконови уплътнения /като на ПВЦ или алуминиева дограма/ и се остърже старата боя до чисто дърво, а след това се положи масло за дърво за външна употреба, то не смятам, че ще ти се налага толкова често да се занимаваш с прозорците.
Заповядай в темата за преправяне на старите мебели и не се предоверявай на майстори. Имам чувството, че повечето от тях не са чували за нищо друго, освен за реактивен лак.
Дограмите и касите са прекрасни. Аз бих предпочела да ми изсъхне ръката, отколкото да ги изкормя.
Тези майстори са изпитани,реставрираха дограмата на мой роднина.Къщата е от 30-те,но се ползва
за офис.Много добре изглежда,но все си мисля,че има разлика дали е дом или офис.

# 31
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 146
Цял следобед се занимавах с майстори.Дойдоха едни специалисти,преподаватели по дървообработване.Направиха ми оферта,много е изгодна,но...Уплътненията ще трябва да сменям преди всяка зима и да боядисвам средно на всеки три години Thinking
Честно казано,не знам дали мога да си го причиня.

След като видях и снимките - не можеш и не трябва да си го причиняваш! Бях останала с впечатление, че е някоя стара дограма (1920-1930г.), но тази е тип късен социализъм. Не виждам да е някаква ценност. И както и да я реставрират ще отстъпва на нова дограма - стъклопакет, механизми, топлинни показатели и т.н. За справянето с влагата си има специалисти по ОВИ. Спокойно можеш да я разкараш. Нито къртенето, нито изкърпването после ще ти причинят неудобство. Нали все още не живееш там? Аз не просто смених дограма, а съборих 3 стени и от хол, трапезария с кухня и огромен коридор направих едно помещение. Като при това живеех там и спях в хола, или поне в това, което беше останало от него  Mr. Green, като прескачах купищата тухли на всяко ходене до тоалетната.
Не знам какви са ти желанията за тези две свързани помещения newsm78. Аз бих махнала този портал нацяло, но нещо ме смущава. Гледам, че от двете му страни има препятствия - вероятно носеща колона до прозорците и комин от вътрешната страна. Обаче не виждам носещи греди над прозорците. Няма да е лошо да му хвърли поглед строителен инженер (конструктор). Другият вариант е разкарвате сегашната каса и си поръчвате каквато искате врата. Третият вариант е да оставите касата, но да махнете первазите и ги замените с нещо по-декоративно. Така порталът ще стане акцент. Е, аз съм на този последния етап вече доста години. Mr. Green Махнах первазите на вратите, но нови още нямам  Embarassed. Мъжът ми се ядоса, че искам нещо дето никой още не го е произвел и отказа да ми помага. Sick Още мисля как да се справя със ситуацията. hahaha

# 32
  • Мнения: 251
Мъжът ми се ядоса, че искам нещо дето никой още не го е произвел и отказа да ми помага. Sick Още мисля как да се справя със ситуацията. hahaha

Да си дойдем на думата Mr. GreenУ нас думата "ремонт" бааааавно започва да става "табу".

# 33
  • Мнения: 11 747
Порталите са два, а свързаните стаи са 3 под формата на буквата J . Над тези портали има трегер. Ако се махнат порталите няма да се отвори до тавана, а ще виснат едни трегери от тавана и колони отстрани.

# 34
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 146
pina, предположих! Затова подхвърлих нещо и със запазване на порталите. У дома това не беше проблем. Имам колона в средата на помещението и 3 носещи греди под ъгъл 120о, свързани с нея. Впрочем аз исках само да съединя хола с трапезарията и кухнята (една стена), но ММ каза че като се събаря ще се събаря всичко. Crazy Сега от входната врата влизаш направо в холо-трапезаро-кухнята, че не знам как да го нарека. hahaha Чудесно и голямо (50кв.м.), ама ако можеше и във входа да не се чува, коя телевизионна програма съм си пуснала щеше да е още по-добре. hahaha

# 35
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Нали знаеш,че трябва да се смени и цялата ел.инсталация,защото няма да издържи Peace,както и ВК-то...Направо е мъка-а-а-  ooooh!Пожелавам ти търпение и парички Peace

# 36
  • Мнения: 301
Заповядай в темата за преправяне на старите мебели...

baibibi, който е минал от тук рано или късно стига и до там  Twisted Evil
Важи и обратното Simple Smile

Пина, мерсаж пак за темата, записвам се с това http://theselby.com/galleries/cris-rosenbaum-marcelo-rosenbaum/

# 37
  • Мнения: 11 747
По въпроса за пораталите - имам богат опит с тях  Simple Smile Един апартамент така го ремонтирахме - махнахме портала и касата между трапезарията и хола, а стената между трапезарията и кухнята съборихме. С измазаните виснали в нищото трегери стои като изрязан панел между две стаи. На мен лично никак не ми харесва. В сегашното ни жилище запазихме касата между трапезария и хол, както и запазихме стената към кухнята. Това ми е идеалния вариант. В случая на Деси_шиша е друго. Нейните 3 стаи, с два портала не са с кухня! Кухнята е в друг край на апартамента и също има портал към трапезария. Аз много харесвам белите каси, които идейно отделят помещенията, харесвам малките стенички покрай тях, благодат за поставяне на картини, етажерки, кресла в ъгъла... Ще се опитам да илюстрирам виждането си. То много такива снимки има, да видим ще попадна ли на нужните сега.

# 38
  • Мнения: 677
И аз мисля, че запазването на дограмата не е задължително. На мястото на пистолета, или както там се нарича бих сложила френски прозорец. Идеалният вариант е дървена дограма със стъклопакет, но това е и най-скъпият вариант. Бих запазила паркета, само бих му сложила нови, високи первази, бели задължително, не в цвета на паркета. Порталите също бих запазила, евентуално обръщането бих сменила с профил подобен на подовия перваз. За дивана и шкафа над него не мога да се изкажа, не се вижда добре, но не изхвърляйте полилея, изглежда интересен. Остъкляването на балкона трябва да се махне. Колко квадрата е апартамента? Деси, какви са твоите планове/желания относно разпределението, ако има някаква схема на помещенията би било по-лесно да се умува.

# 39
  • Мнения: 11 747
Илюстрирам оставените каси на мястото на бивши портали - не обзавеждане, цветове или нещо друго, само елемента с касите. Не намерих най- добрите примери, но пак дава представа какво и как може да се оформи  -   1..  2..  3..  4..  5..  6..  7..  8..  9.. 

В крайна сметка сега видях и хубави варианти с махнати каси, но явно много зависи как ще се изпипа отвора. Решението е на Деси_шиша и семейството ѝ.

# 40
  • Мнения: 1 252
Деси, на тази снимка облицовката в ляво какво е - тапет, декоративна външна, плочки?

http://prikachi.com/images/745/5287745f.jpg
Ау , Пина, показаните порталчета ми идват добре дошли, 4 ми е фаворит.  Peace Гледайки, си мисля всичките ли са каса? Дали да слагам и аз каса, ако трябва да е съобразя, че трябва да е като перваза ще стане много тъмно - моя е орех.

# 41
  • Мнения: 560
Мъжът ми се ядоса, че искам нещо дето никой още не го е произвел и отказа да ми помага. Sick Още мисля как да се справя със ситуацията. hahaha

Да си дойдем на думата Mr. GreenУ нас думата "ремонт" бааааавно започва да става "табу".


Desi_shisha,  я направи конкурс  за идеи. Мен ми хареса гледката над покрива.
Казвайте му редизайн -  звучи по малко трудоемко и по артистично.  Animal Snail 

pina, благодаря!

# 42
  • Мнения: 1 224
Днес стоя на терасата и една баба отдолу се провиква:"Отървахте ли се?"А пък аз:"А,не,ние купихме"
Бабето щеше да се спъне от очудване Mr. Green
hahaha Joy

Аз няма да се намесвам с идеи, Че съм поизтървала завръзката, но щом Пина и Богиня са се заели със задаЧата съм спокойна. Ще следя внимателно. Полилея и аз го забелязах - предполагам имаш и голям таван/мазе към апартамента - не изхвърляй нищо, прибирай за като намислиш какво и как. ВсиЧко изглежда много интересно, ценно и с потенциал.

пина аз също съм стара, ама явно съм и перверзна - тоЧно прозраЧните бани към спалните харесах. Според мен една спалня трябва да има и малко от духа на е.алник  Mr. Green

Ема снимките ще се публикуват в инициативата на Пина, анонимно. Който следи темата ама хиЧ никога не би се досетил коя е моята къща  Joy

# 43
  • Мнения: 805
Мъжът ми се ядоса, че искам нещо дето никой още не го е произвел и отказа да ми помага. Sick Още мисля как да се справя със ситуацията. hahaha

Да си дойдем на думата Mr. GreenУ нас думата "ремонт" бааааавно започва да става "табу".
А у нас думата "местене" Simple Smile
"ремонт" е ежедневие за мъжо Simple Smile

Нали знаеш,че трябва да се смени и цялата ел.инсталация,защото няма да издържи Peace,както и ВК-то...Направо е мъка-а-а-  ooooh!Пожелавам ти търпение и парички Peace
Мда... и аз го помислих... само с мъката... може и без мъка Simple Smile Спокойствие му е цаката... а и тази тема   bouquet
Само преди да викнете ел и ВиК трябва да знаете колкото се може по-точно къде какво ще има като обзавеждане и кое помещение с какво предназначение ще е.

Аз много си харесах къта с дивана и библиотечката над него... бих махнала стъкларията Simple Smile полюлея си е идеален там... абе този кът си е екстра Simple Smile... колко е голям всъщност?

# 44
  • Мнения: 11 747
Не е толкова страшно. Миналата година минахме през това - къртене, ел, ВиК, шпакловане, циклене, боядисване, обзавеждане - за 40- 45дена всичко. Вече за 100-тен път се хваля колко съм организирана, извинете ме  Laughing ама да окуража Деси.

Общи условия

Активация на акаунт