Кое АМ избрахте за вашето бебче #3

  • 43 252
  • 754
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 513
Защо Блонди, какво ще стане ако слага. Аз слагах в началото, сега ако и я предложа със захар няма да я пие, тъй като от 2 месец пие чиста вода. Peace
Кажи на теб какви са ти предубежденията.

# 31
  • Мнения: 27 524
Мимито,  Hug нали се сещаш, че захарта в БГ за бебетата се добавя по една-единствена причина - за да излъжете бебето. Бебетата прекрасно знаят от какво имат нужда. И фактът, че отказват да пият чиста вода показва, че то просто не е жадно и няма нужда от вода. И вместо да зачитаме правилния му избор, ние слагаме захар, бебето решава, че това всъщност е хранително и пие. Но приема всъщност само вода, с бързи и излишни калории, за сметка на млякото и нищо хранително.  Simple Smile Жадно същество, в това число и бебе, ще пие вода. Чиста. От измами няма нужда.

Нито един свестен и образован педиатър, нито схема за захранване няма да препоръча подобно нещо  Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 532
Дано наистина не е голям пробем това с водата, че ми е мисията невъзможна. Ето днес  ни чай, ни вода иска. По принцип си мислех ако пие чайчета, да му намалям гранулките(вземам му на Хипп) - нещо подобно на това с водата, докато постепенно не остане само водичка newsm78 Друг е въпросът малкият човек какво ще реши Crazy
Фризовомът успях да го прокарам с едно шише на Камера, което бях взела уж само за болницата, ама докато не намеря подходящ биберон за Авентските шишета, май ще влезе в употреба Naughty

# 33
  • Berlin
  • Мнения: 11 340
Изобщо не се притеснявай и не го насилвай. Peace

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 786
Мимито,  Hug нали се сещаш, че захарта в БГ за бебетата се добавя по една-единствена причина - за да излъжете бебето. Бебетата прекрасно знаят от какво имат нужда. И фактът, че отказват да пият чиста вода показва, че то просто не е жадно и няма нужда от вода. И вместо да зачитаме правилния му избор, ние слагаме захар, бебето решава, че това всъщност е хранително и пие. Но приема всъщност само вода, с бързи и излишни калории, за сметка на млякото и нищо хранително.  Simple Smile Жадно същество, в това число и бебе, ще пие вода. Чиста. От измами няма нужда.

Нито един свестен и образован педиатър, нито схема за захранване няма да препоръча подобно нещо  Simple Smile



 Peace

Цветна палитра, вземи трипозиционния на Авент  Peace

# 35
  • Мнения: 513
мамита и Блонди аз съм на друго мнение, а и с даването не съм прекалила и не е станало прекомерно. Но..... това си е моето дете и моите преценки.  Peace Живо и здраво да ми е детето и всички дечица.  Hug Peace

# 36
  • Мнения: 3 114
Преди годинка Гоги изобщо не пиеше вода, нито чай. По 30-50 гр на ден максимум, а имаше дни и без вода. Сменяла съм добре напишкани памперси в тези периоди. След годинка започна постепенно да увеличава и сега пие доста, но незнам колко, ако ме пита някой. Никога не съм се притеснявала и не съм го насилвала и винаги е бил добре! Аз също като Блонди мисля, че бебетата и децата знаят от какво имат нужда. Този принцип винаги ме води и ме успокоява в моментите, в които отказва да яде или яде много малко. Добре, че вече са изключителна рядкост.

# 37
  • Мнения: 3 794
За водата - аз предлагах от самото начало - за изплакване на устичката и за утоляване на жаждата  Blush Габи е изцяло на АМ от 1вия месец и винаги е пила вода. Отказа ми само в големите 40-градусови жеги и наистина ме озадачи, та тогава й давах с лъжичка  Peace Захар никога не съм слагала във водата, чай и сокове не пие - просто не й харесват. Аз съм доволна за соковете, тъй като рано или късно ще почне да иска. Давам й всеки ден пресни плодове, така че витамините си ги набавя  Peace

# 38
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
и моето дете не иска вода... винаги съм й предлагала, рядко пие обаче... щом казвате, че не е проблем съм спокойна  Hug

# 39
  • Мнения: 27 524
мамита и Блонди аз съм на друго мнение, а и с даването не съм прекалила и не е станало прекомерно. Но..... това си е моето дете и моите преценки.  Peace

Разбира се  Hug Просто не е правилно и е добре да не съветваш другите мами да го правят  Hug

# 40
  • Мнения: 513
Блонди   Peace

# 41
  • Мнения: 2 532
Мимито,  Hug нали се сещаш, че захарта в БГ за бебетата се добавя по една-единствена причина - за да излъжете бебето. Бебетата прекрасно знаят от какво имат нужда. И фактът, че отказват да пият чиста вода показва, че то просто не е жадно и няма нужда от вода. И вместо да зачитаме правилния му избор, ние слагаме захар, бебето решава, че това всъщност е хранително и пие. Но приема всъщност само вода, с бързи и излишни калории, за сметка на млякото и нищо хранително.  Simple Smile Жадно същество, в това число и бебе, ще пие вода. Чиста. От измами няма нужда.

Нито един свестен и образован педиатър, нито схема за захранване няма да препоръча подобно нещо  Simple Smile



 Peace

Цветна палитра, вземи трипозиционния на Авент  Peace
С него се притеснявах да не се задави ooooh!
Оказа се, че бибероните на МАМ стават  на шишетата на Авент, а те си имат различни по големина дупки и си реших проблема  Mr. Green
Друг е въпросът, че за сега ефект от Фризовома срещу повръщането ни не виждам newsm78
Някой давал ли го е смесен с Фризолак срещу повръщане и веднага ли е подействало или след време newsm78 Или просто не ни действа на нас Thinking

# 42
  • Мнения: 513
 Това с бибероните е добре, не знаех че други освен авентските стават .  Peace Аз тайничко да споделя, че моята дъщеричка е мързелива относно сукането и дори позиционния и идва недостатъчен  Laughing от няма на къде тъй като забълбуках в биберони, реших си проблема с разширяването на дупките  Blush Grinning

# 43
  • Мнения: 27 524
И аз така правех. Даже направо с ножичката за нокти отрязвах малко парченце  hahaha

# 44
  • Мнения: 2 532
Не посмях да разширя аз, че не мога да го преценя каква дупка да му направя и как да му направя еднакви на 2 биберона например Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт