Кое АМ избрахте за вашето бебче #3

  • 43 260
  • 754
  •   1
Отговори
# 45
  • Sydney
  • Мнения: 5 921
на шишета Авент стават и биби Nuk  Peace
аз съм давала Антирефлуксен Аптамил - имаше ефект с повръщането, но започна друг - диария Sad

давах АМ Гербер - повръща от него и за това пак Лактана Био 2  Peace

# 46
  • Мнения: 2 532
Ох, момичета, от както давам на малкия АМ, ,съвсем отказа да пие и чай, а последните седмици по малко пийваше. Сега като му дам и засмуква 1път и почва да прави физиономийки и го плюе newsm78 Каква може да е причината Thinking

# 47
  • Мнения: 27 524
А защо трябва да пие чай?  Tired

Не знам за кой път да го напиша, но бебетата до 5-6 месеца имат нужда и пият само и единствено мляко. Не чай, не вода, не сок!!!  Peace

# 48
  • Berlin
  • Мнения: 11 346
цветна палитра явно не разбра, че няма нужда от допълнителни течности. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 513
незнам за кърмата, но когато са на АМ е хубаво да пийват водичка след всяко хранене, най вече да си изплакват устичката за да не направят Млечница или Афти. От личен опит го споделям тъй като и с двете се сблъсках,  като новородено, заспиваше след всяко хранене и водата не можех да и я дам веднага след това, къде успявах къде не .....

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 787
незнам за кърмата, но когато са на АМ е хубаво да пийват водичка след всяко хранене, най вече да си изплакват устичката за да не направят Млечница или Афти. От личен опит го споделям тъй като и с двете се сблъсках,  като новородено, заспиваше след всяко хранене и водата не можех да и я дам веднага след това, къде успявах къде не .....
Хубаво да пие, ама като не искаше  Mr. Green Ни афти, ни млечница сме имали.Пропи вода след годинката ( със ,без захар -все не искаше ) Насила не можех да давам  Peace

# 51
  • Berlin
  • Мнения: 11 346
И при нас не е имало такива неща. Аз много се притеснявах всъщност да не развие нещо, но нямаше. А и ако е на кърма бебчето, пак не е застраховано.

# 52
  • Мнения: 513
мамита  Flutter, ето нещо интересно по темата с Водата  Peace http://nwcb.eu/2011/07/22/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%BA%D1%8A% … %B0-%D0%B1%D0%B5/
70% от лекцията изчетох, полезна информация... утре отново ще я прочета, вече цялата.  Peace

# 53
  • Мнения: 2 532
Ами педиатрите не спират да ми повтарят, че трябвало да пие повече течности, особено като минел на АМ. Аз за това се притеснявам и не спирам да му предлагам между храненията Thinking

# 54
  • Мнения: 513
цветна палитра, не спирай да предлагаш един ден ще прояви интерес към нея и ще свикне да я пие  Peace

# 55
  • Мнения: 27 524
Млечницата не се появява от млякото, а при раждането, ако майката е имала вагинална инфекция. Или е приемала антибиотици. И по още една-две причини. Но при здрава майка, млечница от млякото не се появява. Да не гововирм, че поемайки вода с биберон, бебето по никакъв начин не си плакне устата  Wink

И двете ми деца пият само мляко (АМ и кърма сега) и не са имали никаква млечница (бялото езиче не е показател за млечница)  Simple Smile

АМ си е пак 90 процента вода, няма нужда да се дава. Който се притеснява може да предлага, ок, но ако бебето отказва, това си е показателно, че няма нужда  Peace

Мимито, не става въпрос за свикване и научаване, водата си е вода, няма вкус и мирис, няма какво да се свиква с нея, жадно ли е бебето или детето - ще пие  Hug

# 56
  • Мнения: 513
Блонди няма да споря с теб  Peace нямам и намерение с никой друг да го правя, аз съм на друго мнение относно водата, за мен ако от самото начало не се предлага вода, няма как детето да я хареса. Четох и чета по темата и все срещам това което мисля и тезата която аз поддържам.
Няма да убеждавам ....  Hug Peace
За Млечницата  съм била информирана погрешно, но сега вече знам , за което Блонди съм ти много благодарна  Hug

Последна редакция: ср, 26 сеп 2012, 15:43 от МимитоСавова

# 57
  • Мнения: 3 114
И на мен ми звучеше малко глупаво това - да си изплакне устата.
И аз съм на мнение, че ако е жадно бебето ще пие. Хубаво е от време на време да се предлага, но  не постоянно, защото ще му писне на горкото и ще реве като види шишето.

# 58
  • Мнения: 12
Аз съм ЗА водата! Всяко мамче обаче сама си преценява кое е най-доброто за детенцето.
Ние пием водичка , вече и сокче . Относно афтичките . На нас ни се появиха само веднъж, изчистихме ги много бързо , дано не се и появяват втори път!  Party
Относно адаптираното мляко - давам от 3 месец , преди това бяхме на кърма . Избрах Фризолак 1 , доволна съм. Няма повръщане, няма запек, няма диария. Като навърши 6 месеца започнахме Фризо 2

# 59
  • Мнения: 42
всяко детенце си показва дт али има нужда от вода или не .... племенника ми до 6 месе4на възраст отказваше и не е пил никаква вода, или със сигурност мн малко.
Ангел от 30тия ден започна да пие води4ка, преди това не....... аз не виждам защо да не се предлага  newsm78 ако пие ,зна4и му е нужна....... Hug

а за плодовите сокове НЕ преди 7-8 месец  Stop пак казвам, според мен  Hug

Общи условия

Активация на акаунт