Май, май... ще станем майчета през МАЙ

  • 24 641
  • 726
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 38
 Здравейте,мацки Wink
Като 4ета на доста от вас ве4е ви ли4и,и аз запо4нах да забелязвам корем4ето си;)
 За казването-на много малко хора сме казали,общо взето на най-близките Peace А живот и здарве ,то съвсем скоро ще се вижда пове4е  Laughing
Reny 77, благодаря  за отговора,но и аз съм 4увала за мечото грозде,4е помага,но е ЗАБРАНЕНО при бременност.(както си видяла и ти) Hug
Ще питам лекар като отида на консултация.На мен ми изпратиха писмо ,на 13 окт съм 4ак на преглед,а видеозона е 4ак след 20-ти окт...ще има да си по4акам  Rolling Eyes Но тук е така Hug
При мен ина4е един ден съм добре,друг ден пак ми се гади и ми е смотано..,4есто съм си гладна и все гледам да похапвам Laughing в дрехите си се побирам ,но си представам пак какво дебелеене ще пада  Laughing
 Poster и  вси4ки други,които се ядосвате на работа,гледайте да не отдавате такова зна4ение на глупостите на хората!сега има мноого по важни и приятни неща за мислене Wink

# 631
  • Мнения: 0
И аз не мога да пазя тайна и вече споделих новината с майка ми и няколко приятелки. Идеята да не се казва до 3-тия месец според мен е не заради суеверието, а защото ако недай си боже се случи нещо, колкото повече хора знаят новината, толкова повече има шанс без да искат да бръкнат в лютата рана.
Аз днес направо забравих, че съм бременелка - малкият вчера падна от колелото и се удари много лошо и сега не мога да мисля за нищо друго освен за неговите цицини и подутото му пръстче.
anni2002 може би боровинките са най-безвредното лекарство за превенция на проблеми с пикочните пътища. Ако не помогнат, поне няма да навредят надявам се Simple Smile

# 632
  • София
  • Мнения: 1 121

Някой друг със смъкната матка има ли? Пишкам доста начесто и започнах да се притеснявам да не ми кажат да лежа последните месеци... А не искам да разчитам на близки да помагат, всички си имат задължения и проблеми...

Аз също съм със смъкната матка от предната бременност. Не знаех, че това ще доведе до лежане последните месеци??? Всеки ден правя по няколко пъти упражненията за таза, където стискаш задържаш и отпускаш. Надявам се мускулите да се стегнат достатъчно и да издържат на тежестта на бебето( живот и здраве)

Ами от презумпцията, че се очаква корема да натежи, и колкото и упражнения да се правят като са тръгнали нещата надолу... Знам ли  Rolling Eyes. Утре съм за сърчице да чуя и изследвания да правим, остава да разпитам. Иначе аз упражненията на Кегел си ги правя от години, подобрение не виждам, тежко ми се налага много редовно да вдигам. Чета, че с операция се оправяли нещата, ама има време, да видим първо тия 9 месеца как ще минат.

# 633
  • Мнения: 385
И аз казах на повечето близки, но в работата още не съм - само на най-близката ми колежка.
При мен казуса е, че другия вторник съм на прегледи от работа, вкл. и АГ и там нама как да скрия...Днес разбрах, че резултатите ще се дадат и на работодателя. Чудя се какво да правя - да откажа прегледа ли...аз мислих в края на този месец да уведомя Човешки ресурси, с цел защита по КТ. От друга страна се чудя дали ако отида на прегледа и от там разберат, че съм бременна, пак се считат за уведомени официално...
Иначе на мен доки ми предложи да ме пусне в болничен зимните месеци, да не лепна някой бацил.

# 634
  • Мнения: 1 334
Starlight' , предполагам са някакви профилактични прегледи от офиса ви, нали? Разбира се, че имаш право да откажеш да бъдеш прегледана от АГ.Аз съм го правила.Никой не може да те задължи.Това със защитата от КТ ми е малко смешно, предвид моя случай, но дано при теб няма проблем Wink

# 635
  • Мнения: 385
Аня, да, профилактични са прегледите.
Права си за "защитата", но при една колежка вече мина номера, макар че тя имаше дете ненавършило 2 г, когато ги уведоми Wink Абе уж няма индикации да ми направят проблем, но знам ли ги, дано не ми се налага да се защитавам  Peace

# 636
  • Мнения: 3 993
И аз съм на същия преглед след 2 седмици. Няма ли как АГ да не впише в болничния лист, че си бременна?

# 637
  • Мнения: 1 334
cherry_dream , според мен изобщо можеш да си спестиш прегледа, а не да караш лекаря да "спестява" информация.

Starlight', забравих още нещо да кажа по темата.Всъщност ти можеш да направиш нещо, което аз така и не направих.Информирай работодателя си писмено затова, че си бременна, с прикачена съответна документация.И със сигурност няма да сгрешиш с пускането на болничен Peace

# 638
  • Мнения: 1
Здравейте момичета...реших и аз да ви пиша след като от както разбрах само ви чета...в 9 г.с. и 3 д.  съм и сме на 17.10 на преглед и да ни запишат.На последният видяхме сърчице,краченца,ръчички и бяхме 1,36 см...  Heart Eyes надявам се всичко до края да е наред... Hug ооо и засега термин 6.05,но док каза където е 6-ти там и 3-ти хихиих...  Whistling

Последна редакция: пн, 01 окт 2012, 18:47 от r0___

# 639
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,реших и аз да се запиша сред майските маминки,след като изчетох всичките ви досегашни постове ,защото смятам че е полезно за всички да споделяме преживявания,емоции и т.н.Аз съм на 29 год. ,бременна в 8 г.с. и термина ми е на 13 май,като това ми е втора бременност.Пожелавам на всички лека бременност и май месец,живи и здрави ,да държим в обятията си малките бебоци  Hug Hug Hug

# 640
  • София
  • Мнения: 4 884
И мен постоянно ми местят термина,но това хич не ми е важно,нека вървят нещата както трябва,пък аз ще раждам,живот и здраве секцио,така че терминът... Wink

Аз отивам при личната утре да ми завери амбулаторния картон и даде направление за ЖК PeaceНа следващ преглед ще съм чак на 13ти,струва ми се далеч и ще ми липсва гледката на бебечо дотогава Crazy

Не знам какви профилактични прегледи ще ви правят,но ако са от Трудова медицина,там нито гледат на ехограф,нито нищо,само писарстват,няма да казвате,че сте бременни и готово,ако пък искат да ви прегледат," в цикъл съм" и точка по въпроса PeaceАз не бих споделя на толкова ранен етап в работата,но всеки си преценява Peace

# 641
  • Мнения: 385
И аз съм на същия преглед след 2 седмици. Няма ли как АГ да не впише в болничния лист, че си бременна?
Ако мина през АГ кабинет ще пише, но най-вероятно изобщо няма да отида  Peace
Aня, и аз така мисля, но се чудя какъв е точно документа за уведомяване - амбулаторния лист с който се потвърждава бременността или някакъв вид служебна бележка newsm78
Анализиращ се, ще ни гледат на ехо и цитонамазка ще правят, че и мамолог?
Абе може да се разболея в този ден така като гледам... Wink
r0___, добре дошла и аз съм с термин около Гергьовден Peace

# 642
  • София
  • Мнения: 4 884
Старлайт,щом ще е толкова щателен тоя преглед,май най-добре да отсъстваш CrazyА,извинявам се,но това не е ли нарушаване на човешките права,откъде накъде ще дават резултатите на работодателя CloseЩом ви плаща прегледи,чудесно,но да са си за вас резултатите,иначе това другото на нищо не прилича Rolling Eyes

# 643
  • Мнения: 385
А де! Наистина е безобразно, но не съм в позиция да се разправям в момента, а и нямам желание, защото знам че борбата е с вятърна мелница. Peace

# 644
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Здравейте  Hug
Нямам време да ви чета назад, дано сте ок.
Аз днес пак имах много светлокафяво, леко зацапване, което вече май попреминава. Бях на лекар пак, имало леко отлепване. Да лежа нямам възможност, така че се надявам да се оправят нещата и така. Продължавам Дуфастона и т.н. и така.
Относно болките в гърдите - било от прогестероновия дефицит Thinking Изписаха ми пак Прогестогел /ползвах го и по време на първата си бременност, но не си спомням да ме е облекчил кой знае колко/: http://apteka.framar.bg/30000451/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D0%B5% … D0%B0%D0%BC%D0%B0

Иначе малкото човече расте с бясна скорост и маха с ръчички  Heart Eyes Mr. Green

Дано всички сте добре, спокойна вечер и доскоро! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт