Май, май... ще станем майчета през МАЙ

  • 24 578
  • 726
  •   1
Отговори
# 690
  • в пералнята
  • Мнения: 1 029
Браво, eluludata, все това да се чува.  Hug
Аз също не бих пила желязо просто ей така, независимо колко ми е хемоглобина. Желязото пречи на хормона ТСХ, който е много важен за умственото развитие на плода. Още повече по 3 пъти на ден.
Но всеки се преценява сам. Във витамините за бременни има доста по-малки количества желязо от тези в обикновените витамини - надявам се това да ви говори нещо.  Peace
За ТСХ си напълно права,затова повечето разбиращи лекари изписват желязо и въобще витамини за бременни след 12 г.с. PeaceЩо се отнася до съдържанието на въпросните специализирани витамини,съм доста кептична,повечето от тях съдържат доста големи дози вит.А,който е противипоказен при бременност и води до малоформации на плода,нещо,доказано от години.Има само няколко марки,които предлагат такива без вит.А Peace
Така е, като цяло много неща са сбъркани. Аз трябва да завърша второ висше медицина, за да мога да изкарам една нормална бременност ли?!
Докторите не предупреждават за много неща и ако аз не си чета допълнително и не се интересувам, не ми се мисли какво щеше да стане с мен.
Затова е хубаво да има повече такива форуми, където да можем да споделяме личен опит и начини за справяне с различните проблеми.  Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 4 884
Права си,и аз така правя,чета и чета ooooh!Ако разчитах на лекарите,досега нямаше доникъде да съм стигнала с моите проблеми.А тези проблеми съм открила,защото си самоназначих преди време доста изследвания,без да чакам доктор да ми каже,и не сбърках Peace

# 692
  • Мнения: 4
  За лекари просто не ми се говори. Имах голямо желание да съдя лекаря, който ме следи през първата бременност, но накрая реших, че не искам да си го причинявам.
  eluludata, браво, много се радвам за теб  Hug Аз в петък съм на БХС, ще ми пускат кръв и урина, дано и аз да се похваля  Hug
  Гаденето го боря с чай от джинджифил, вече два-три дни не съм повръщала  Simple Smile
 

# 693
  • в пералнята
  • Мнения: 1 029
Не е ли много рано за БХС, Anum?

Опс, редактирам се, сега видях, че си 10 г.с и 6 дни.  Значи май си априлка? Или се бъркам...

# 694
  • Мнения: 5
Момичета, не съм писала отдавна, но си ви следя редовно. Вече и аз мога да се похваля със сърчице и мъничко човече, отговарящо си напълно на седмиците и на термина  newsm44
Гледам, че бързо бързо напредваме към започване на нова тема, та се включвам с предложение за заглавие, а то е: "Малки МАЙски слънчица, радват мама с тупкащи сърца" например Wink
Целувки на всички и специални поздрави на новите момичета, много е хубаво, че все повече се увеличаваме!  Simple Smile Simple Smile Simple Smile  bouquet

# 695
  • Мнения: 4
Не е ли много рано за БХС, Anum?

Опс, редактирам се, сега видях, че си 10 г.с и 6 дни.  Значи май си априлка? Или се бъркам...
Не, мила, не  бъркаш, терминът ми е на 24.04, обаче преносих с първата си бременност и си мисля, че доста майски мами ще ме преварят   Wink А и май  ми харесва като месец, през май се запознах със съпруга си, през май се омъжих  Heart Eyes
 И на мен ми идват разни идеи за заглавия, нали съм си неосъществена поетеса  Laughing

# 696
  • Мнения: 261
Здравейте момичета като заговорихте за витамини аз пия витамини за бременни ето тези http://apteka.framar.bg/30007189/%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D0%B9%D0%BC% … 0%D0%BF%D1%81-100 много добре ми действат имат си всичко необходимо препоръчвам ги и от както ги пия или нз но не ми се гади и се чувствам по-добре  Flutter

# 697
  • Мнения: 5
Момичета някъде бяхте пуснали линк за лентичките за бременност,които сте си сложили но не мога да ги открия .Може ли пак да го дадете.Благодаря.Аз днес съм горе долу добре само сутринта много ми се гадеше.

# 698
  • Мнения: 3 968

Здравейте, момичета!
Аз и днес съм като парцал, поне си работя от вкъщи и мога да си лежа, вчера в офиса имах чувство, че ще умра от гадене. Сега пийнах една чаша стара кола (имаме в хладилника от сигурно една седмица), четох из форума, че помага при гадене разгазирана кола, да ви кажа, наистина ми е една идея по-добре сега. Но идея си нямам утре как ще пътувам (командировка съм в Амстердам). Много се притеснявам да не се случи нещо от полета и налягането. Принципно никога не ми се гади като пътувам със самолет, но не знам утре как ще е.

А и друго да ви кажа - може да ви е смешно, ама сутринта кихнах и много ме сряза корема  Laughing Направо ми потече една сълзичка от болка  Laughing

# 699
  • София
  • Мнения: 4 884
Разбирам те напълно и хич не ми е смешно,поне на мен.Така ме срязва от време на време корема,че направо болката си е доста силна.Също като на теб ми се е случвало да кихна и да ми причернее от срязването. ooooh!
Успех днес да се вредя при личната,взех си заветното направление и ми подпечата личния картон за болничните,та съм доволна,че свърших нещо.Дне съм добре,не мога да се оплача.Обаче нощем какви сюжети сънувам,направо турски сериал ряпа да яде! Laughing

# 700
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Момичета някъде бяхте пуснали линк за лентичките за бременност,които сте си сложили но не мога да ги открия .Може ли пак да го дадете.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=421758.0

# 701
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Обаче нощем какви сюжети сънувам,направо турски сериал ряпа да яде! Laughing


Щом спиш, пак добре.
На мен нощем не ми се спи и чета книги поне половината нощ, а през малкото време, в което успея да заспя сънувам пълни глупости  Crazy

# 702
  • Мнения: 2
Ох, току що си видях кръвните резултати и се вижда, че имам хемоглобин 119 при долна граница 120!!!  Sad Аз се старая да ям много плодове и не знам как така имам недостиг на желязо. Утре ще показвам резултатите на докторката от ЖК...Дано ми предложи адекватно решение на проблема, че нещо много се притесних. Само съм чела колко е важно това желязо и си се радвах как си хапвам добре разни плодчета, ама то пък се съдържа и в някои зелени храни, които не обичам... Sad

# 703
  • Мнения: 1 334
Ееее, че вие сте екстра Laughing Поне спите, че и сънувате.Аз пикая като за световно по цели нощи.Никога не съм била пикла и затова това е нещото, което най-много ме притеснява.

cherry_dream, според мен няма противопоказание да пътуваш със самолет.Но питай лекаря си за твое спокойствие.На мен също ми предстои пътуване със самолет другата седмица и нямам притеснения.Не ми се гади от нищо на мен, железна съм Laughing

# 704
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Neveroqtka, спокойно, моят е 117  Mr. Green И аз се шашанах леко днес сутринта. Обаче лекарката ми каза, че е добър. За бременни е нормално да е по-нисък, при бременност за норма се приемало до към 110g/l  /иначе при жени е до 120/, но и до 100 не било фатално /аз първия път влязох да раждам с хемоглобин към 107/.
Въпросът е с храна, витамини и т.н. да не пада прекалено бързо .. и да не е под 100.

Общи условия

Активация на акаунт