Предучилищна набор 2007 (2)

  • 8 264
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Оо, Скай, честит да ви е Влади!  Hug   bouquet Мятай го в слинга и на гърдата и нямаш грижи каквото и да вършиш - рай за бебето и за мама . Simple Smile    Радвам се и тук да те срещна! Сподели къде се подвизава Ники и как е там. Simple Smile

# 61
  • Мнения: 5 940

... Вече пишат ченгелчета, цифрата едно и ръкописно А. Освен задължителните занимания по писане, всичко останало е под формата на игра.

Той, направо си е готов за 1 - ви клас Peace. Моя син вече две седмици само това прави в у - ще Laughing.
ьТе още ги пишат по шаблон, учителката прави образец и повтарят. Има и напредък при цифрата едно - само точка им поставя в квадратчето и я пишат. Но това, което забелязвам, е че той много по-добре се справя, когато си пише самостоятелно ръкописно А и единица, вместо когато повтаря. Като повтаря, се връща наново и стават едни удебелени линии. Аз даже смятах да ги снимам и да ви ги покажа, струва ми се, че ако така продължава, сигурно ще пропише до първи клас. Иначе отдавна се справя с печатни букви.

# 62
  • Мнения: 2 096
Мерси Морена! Hug  Точно тази схема практикувам с Владко.
Нико е в Дг. След дълго обмисляне решихме, че схемата с училище е неподходяща за него. Тази година смениха и госпожа и съм особено впечатлена от новата учителка.Сравнително млада жена с хъс и желание за работа. В къщи в момента не ни остава много време за занимания, основно заради Владко. Предполагам след 3м ще си създаде някаква регулярност в кърмения и будувания. Основно в момента гледаме да не събудим ревност у баткото, но той пък се справя блестящо в новото си амплоа.А и честно казано докато времето е хубаво наблягаме на игра навън, че зимата е дълга и тежка.

# 63
  • София, под Карлсон
  • Мнения: 638
Вместо запис  Simple Smile
Моят син е предучилищна в детска градина. Казва ми, че учат азбуката, която той знае и му било скучно Thinking Отдавна съм спряла да го уча допълнително вкъщи, защото дълго време беше гледан от баба и дядо и напредна много като училищни знания, но има какво да учи като социални умения и самостоятелност. Аз съм "за" по- ранната предучилищна, но предпочитам да се учи чрез игри и да се набляга на спорта. Ако децата се обучават по единна система по- дълго време, после няма да има толкова ясно различима граница между тях в училище. В Холандия например задължително се тръгва на 4 годинки, от деня след навършване на възрастта. Но със сигурност не пишат ченгелчета, а играят и спортуват...

# 64
  • Sofia
  • Мнения: 113
Здравейте! Чета ви, но не пиша. Виждам, че децата ви са доста напреднали в писането и изучаването на азбуката. Малкият ми син може единствено да си пише името с печатни букви, но много добре оцветява в контур и добре рисува. Покрай баткото (1-ви клас) сяда да "пише", но само оцветява, рисува, решава задачите с лабиринти, огражда множества и др. такива елементарни задачки. Знае песни и стихотворения. Смятам, че нашите госпожи в детската градина добре се занимават с децата, но букви и цифри не пишат, в къщи показвам, но само при проявен интерес към определена "задача".
При баткото положението в детската градина беше различно, по цял ден гледаха телевизия и никой не се занимаваше с тези деца. Предучилищна група го записах в училище и съм много доволна от подготовката, която получи. Смятам, че всичко трябва да става постепенно и под формата на игра. Да, в чужбива децата тръгват рано на училище, но само името му е училище. Децата не седят на чинове, а играят. Смятам, че всичко си идва с възрастта и детето не трябва да се стресира. Разбира се има деца, които изпреварват връсниците в развитието си. всеки родител трябва да прецени кога детето му е готово да седне на чин, дали на 6 или на 7 години.

# 65
  • Мнения: 5 940
Според мен не са много вариантите, при които детето може да пише ръкописно букви под формата на игра. Знам, че има системи, по които пишат в пясък, брашно и пр., нещо, което сигурно почти всички сме предлагали понякога, но си трябва и упражнения с лист и химикалка, трениране на моториката. За мен е плюс детето да се справя преди първи клас, защото иначе идват прекалено много нови неща през тази година и почти неизбежно би се стресирало. А дали на пет или на шест, сигурно си зависи от особеностите на детето.
Но ми се струва, че често подценяваме децата. Аз толкова страхове брах дали решението ми е правилно, а синът ми ходи с голямо желание на предучилищна, нещо, което никога не се е случвало в детската градина, която беше изключително щадяща откъм учене. А не е от децата, които не обичат да играят, напротив, дори и сега като пише букви, си ги оприличава на някакви животни, измисля си истории, но му е интересно.

# 66
  • Мнения: 513
И в нашата градина не пишат букви. Синът ми ги познава, но не може да пише, от време на време се опитваме вкъщи. Въобще фината му моторика хич я няма и подозирам, че ще имаме проблеми с писането в първи клас. Не може да оцветява без да излиза, не желае дори да се опита да рисува. Спомням си, че и аз имах големи проблеми писането и после с краснописа в училище, трябваше да пишем едни завъртулки като телефонна жица, които до края на първи клас въобще не разбрах как се правят. Надявам се синът ми да попадне при учителки, които да успеят да го мотивират поне да опитва и да се старае колкото може.

Последна редакция: ср, 10 окт 2012, 15:01 от krasavica

# 67
  • софия
  • Мнения: 386
Здравейте,включвам се в темата с дете на 5г,10м.Посещава ПГ в училище.Засега моите наблюдения са,че учат около 1 час на ден.Останалото време отива за разл.дейности по дневния режим-хранене,игри на открито,сън,следобедна закуска.

# 68
  • София
  • Мнения: 227
Здравейте   bouquet
Имам един въпрос към родителите на деца,които посещават ПГ в училище.
Искали ли са ви служебна бележка на един от родителите,че ходи на работа и затова искате да го оставите на целодневно обучение?

# 69
  • софия
  • Мнения: 386
Не,няма такова нещо.Целодневно ходи детето.

# 70
  • София
  • Мнения: 227
Значи излиза,че се опитват в нашето училище да си спестят малко работното време (40-то в Люлин 9)  ooooh!
То няма как човек да се хване на работа след като детето е от 8 до 11 там.
Ще видя какво ще стане утре  Crossing Arms

# 71
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте.Не знам дали тук е мястото за питанката ми, но...извинете ме ако ви притеснявам.
Детето ми е родено април 2007г. В момента ходи на градина в полудневна група, тъй като само там ни приеха.Водим се предучилищна.Проблема е, че не съм доволна от тази градина.Трябва ли да тръгне на училище през 2013 или може да си я запиша в училището което съм избрала, но предучилищна група?Питам защото тогава ще е на 6,5г.

# 72
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
petq, тъкмо на място си, не се притеснявай. Simple Smile
Първокласниците в БГ тръгват задължително на у-ще на 7години, на 6г. е по желание на родителите.

И моята щерка беше за една седмица предучилищна в у-ще и сега си е отново в къщи. Ще ходи предучилщна на 6г. в училището, в което сме избрали да учи.

# 73
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Благодаря ти Simple Smile
Аз също я държа в къщи и само плащам такса.Дали ако я отпиша от там и изчакам септември за да я запиша направо в училището на предучилищна ще ме глобят?

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 21 722
Отмениха "задължителността", щото не можаха да осигурят места, та нямат право да глобяват.

Цитат
За разрешаване на проблема с липсата на места в детските градини като алтернатива Чобанов посочи частните детски градини или отглеждане от баби и дядовци в страната.
от тук.

Общи условия

Активация на акаунт