Кой родилен дом е за предпочитане? Тема 2

  • 196 210
  • 493
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 307
Просто някои не възприемат идеята да плащат за раждане, това е. За мен сумата е напълно нормална, даже повече от приемлива.

А защо при положение, че си внасяш здравни осигуровки да е задължително да плащаш за раждане?

# 166
  • Мнения: 185
Просто някои не възприемат идеята да плащат за раждане, това е. За мен сумата е напълно нормална, даже повече от приемлива.

А защо при положение, че си внасяш здравни осигуровки да е задължително да плащаш за раждане?


Раждането е безплатно по закон. Но ако искаш по-горе изброените "екстри" трябва да си ги платиш. Ако не искаш - отиваш и раждаш при който се паднеш, без обезболяване, спиш където те сложат с още няколко мами. При това положение не плащаш нищо.

# 167
  • Мнения: X
Просто някои не възприемат идеята да плащат за раждане, това е. За мен сумата е напълно нормална, даже повече от приемлива.

А защо при положение, че си внасяш здравни осигуровки да е задължително да плащаш за раждане?


А кой твърди, че е задължително?

# 168
  • Мнения: 307
1. Ако имаш причини за секцио ще се направи и по ЗК и упойката за него влиза в ЗК не се плаща допълнително ните те режат без упойка Simple Smile
2. Не смятам, че е + да си сама след раждането в самостоятелна стая, даже е по-депресиращо. По-хубаво е да имаш компания на жена със сходна съдба Simple Smile Още се чувам с момичетата с които бяхме в една стая както на първото ми раждане така и сега.


Аз с първото си дете платих "избор на екип", а с второто "двойна вип стая" От моя опит мога да обобщя само, че избор на стая двойна,  за да бъде бебчо при мен е по-добрия вариант защото се справихме така по-добре с кърменето. Първия път платих за избор на екип и доколкото разбирам абе боля ме повече и по-дълго време се възстановявах от второто безплатно секцио в МД. Но пък бебето  да си е до мен си беше безценно, дъщеря ми не беше свалила тегло от раждането си, а сина  ми все спеше на 3 часа като го носиха и много свали тегло защото 3 дни не беше ял, защото не знаеше как.

# 169
  • Мнения: X
sinapovaaya, silviti говори за обезболяване при вагинално раждане; естествено, че никой няма да ти направи операция без упойка, само това липсваше.

# 170
  • Мнения: 185
sinapovaaya,

Мисля, че достатъчно ясно съм се изразила за секциото "по желание" на жената. В този случай се плаща 1400 лв. Ясно е, че вагинално раждане или секцио при наличие на показания се поема по ЗК. В частната болница цената за вагинално раздане, за секцио (С показания или по желание) цената ед една и съща.

Малко смешно ми стана за безплатната упойка при секцио.... Оставаше да има вариант да те режат и без упойка... като говорим за обезболяване при раждане, говорим за епидурална упойка при вагинално раждане... защото същото може и без такава  Simple Smile

В частната болница, която аз съм избрала, стаите с по едно или две легла. Бебето е при теб през цялото време, освен ако не искаш акушерките да се грижат за него.

Но това се подробности, говорехме за сравнение м/у цента на раждане в държавана болница и в частна... мисля, че стана ясно колко "по-изгодно" е да родиш в държавана. И мисля, че никой не съм подвела с първия си пост...  Peace

# 171
  • Мнения: 31
Всеки сам си решава.При мен така или иначе ВСИЧКИ стаи бяха самостоятелни/но с по 2 легла/.Бебо беше при мен,взимаха ми го само за изследвания и прегледи,даже ги помолих да ми го оставят и през нощта и нямаше проблем.

# 172
  • Мнения: 2 286
Eми, докато им давате пари, те ще ги взимат Laughing . Това не е животоспасяваща сърдечно - съдова операция, която се прави само от 3ма специалиста в света, за да платиш 1400лв. Пълна лудост си е за мен това плащане и ако бременността не изисква специално наблюдение, да плати такава сума...
Разбира се, всеки си решава и преценява, но и да се коментира, че тези, които не плащат са безотговорни и живота на бебето им не им е важен в голяма простотия.

# 173
  • Мнения: 185
Eми, докато им давате пари, те ще ги взимат Laughing . Това не е животоспасяваща сърдечно - съдова операция, която се прави само от 3ма специалиста в света, за да платиш 1400лв. Пълна лудост си е за мен това плащане и ако бременността не изисква специално наблюдение, да плати такава сума...
Разбира се, всеки си решава и преценява, но и да се коментира, че тези, които не плащат са безотговорни и живота на бебето им не им е важен в голяма простотия.


Кой, къде, кога и по чий адрес е казал, че "тези, които не си плащат са безотговорни и животът на бебето не им  е важен" ???

Обсъждаме цената на раждане в различните болници, след като изяснихме, че има вариант да родиш и напълно безплатно....

П.С. Що не се държите малко по-възпитано... този тон и език по приляга на пазара...тук е неуместен.

# 174
  • Мнения: X
Това не е животоспасяваща сърдечно - съдова операция, която се прави само от 3ма специалиста в света, за да платиш 1400лв.

hailie, очевидно нямаш никаква представа за реалната стойност на медицинските услуги; както се казва, дано не се налага и никога да разбираш.

# 175
  • Мнения: 2 286
Това не е животоспасяваща сърдечно - съдова операция, която се прави само от 3ма специалиста в света, за да платиш 1400лв.

hailie, очевидно нямаш никаква представа за реалната стойност на медицинските услуги; както се казва, дано не се налага и никога да разбираш.

За кои услуги? Да отидеш и да родиш и да не си задължен да платиш допълнително, за да получиш добро отношение?
Щом за вас е нормално да плащате, за да ви "уважават", плащайте. За мен е лудост и никога няма да го приема за нормално!
Но вече всичко е толкова откачено и често даже извратено. Просто няма смисъл да спорим. Но нека знаят бъдещите майчета, че не е нормално, още по-малко задължително, да си платиш 2-3-4 работни заплати накуп, за да имаш здраво бебе.

# 176
  • Мнения: 2 286
Здравейте! Влезнах да разгледам мнения, а прочитайки последната страница ми стана ясно, че тук май в момента сте на тема надцакване  newsm78 коя "може" и коя не да си плати раждането....  Hug Нека някой да ми обясни: Темата е с грешно име или последната страница е спам?

Ако за теб е спам да те принуждават да си плащаш нещо, което ти се полага безплатно, значи си объркала темата! Мисля, че всичко влиза в избора на родилен дом, вкл. и цената.

А пък дали някой може и дали някой иска да си плати, са коренно различни неща и не е въпрос на надцакване, а на лична преценка. За това са темите, за да се обсъждат тези неща, ако не ти е интересно, има и теми за турските сериали.

# 177
  • Мнения: 24
hailie лелеееее изтрих си поста за да не ме нападнат, а ме нападнаха хора които не ме разбраха.............. аз също не искам да плащам и няма да плащам, просто явно в заглавието думите "за предпочитане" ги разбрах грешно.

# 178
  • Мнения: 3 181
Ами не плащайте, това е ваш избор, като не цените здравето, нито вашето, нито на бебето.
Хората дават толкова безумни пари за глупости/ скъпи телефони, коли, показни кръщенета, балове и сватби/, а за едно раждане им свиди да платят.
Аз съм за раждане в частна клиника, а не за плащене на избор на екип в държавна, цената излиза почти една и съща, само че при първото имаш и допълнителни плащания, една част са и под масата, за това......в частна болница официално и легално.
И да, раждането може да не е сърдечна операция, но може да осакати и родилката и бебето при некадърни или невнимателни лекари/ някои и умират/, имаше доста случаи последните години........
Лично аз, предпочитам да съм сама в стая след раждането, хич не се депресирам / имам си ТВ и комп/. Първият път бях така и сега няма да променям условията, дори съм си запазила същата стая, в която лежах след раждането на баткото.
mariana__m Peace
"Също така, не мисля, че в частните болници плащаш повече, отколкото в държавните. Просто е регламентирано и не се чувстваш изнудван чрез здравето и живота на детето ти."

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 06:35 от ani27

# 179
  • Мнения: X
hailie, нямам какво повече да ти кажа, говоря за съвсем различно нещо, но ти си си навила нещо на пръста, измисляш си неща, които никой не е твърдял и толкова.
Който ме разбрал - разбрал.
siqna, ако те интересува дали последната страница е спам, можеш да се обърнеш към модератор.

Общи условия

Активация на акаунт