CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №25

  • 44 358
  • 776
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 478
И аз мисля, че когато работодателят търси служител лично, а не чрез агенция, той или секретарката "дръпват" 50-на CV-та, подбират 10-на или 15, на които се обаждат и борбата е между тях. За голямо съжаление - въпрос на късмет. По-голяма вероятност има да ти се обадят от агенция, защото (поне предполагам, че е така) там прехвърлят всички кандидати.
И да споделя малко личен опит : не спирайте да кандидатствате, дори когато са ви викнали на 3-то интервю напр. за дадена позиция. Преди две години аз така се подлъгах 2 пъти. В едната фирма ме викаха на 4 интервюта(4 етапа), като всяко следващо беше все по-обхващащо съответната позиция (тестове, практически изпити, теория, задачи)... 2 месеца гонене на мястото. Остана само да се обадят какви документи да занеса и да започвам. След като чаках 1 седмица да се обадят, не издържах и се обадих аз. Не мога да ви опиша разочарованието си, когато отсреща чух, че не съм подходяща, защото не говоря немски  Shocked (това въобще го нямаше в изискванията и въобще не беше дискутирано).
Бях спряла да кандидатствам на други места и всичко започна отначало. След 1 месец пак потръгнаха интервюта за друга позиция. Там след 1 мес. стигнахме до 4-ти етап, когато трябваше да се явя на работа със всички документи. Определяме си среща с шефката сутринта, за да ме заведе на място и... тя не дойде #Cussing out . Звъннах й по телефона - не вдига. Отидох до мястото, където ме изпитваха до тогава и момичетата ми казаха, че е назначен друг човек  #2gunfire.
Извинете за дългия пост, но не можех да се въздържа да не го споделя. И не искам да звуча песимистично, а просто да светна лампичка, че и това го има.  Outta Joint

# 16
  • Мнения: 1 446
Цитат
Цитат на: Red Velvet в Ср., 26 Септ. 2012, 14:29

Пак казвам--позицията в производството виси, може да се започне веднага. На смени е, сумарно работно време.

Red пусни обява в jobsa. Видях, че позицията не е обявена. Може би хората не искат да си разкриват самоличността във форума. Тук ти нямаш вина. Но аз лично съм си патила преди години пратих си cv на незнам кой и повече нищо не чух, което беше страшно фрустриращо за мен.   

А,пуснали сме, но и тук реагираха доста хора.  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 38 632
Нова тема- нов късмет!
А на мен си пожелавам да ви кажа, че съм започнала работа преди края на темата! newsm10

# 18
  • Мнения: 3 372
И аз в новата тема Peace
Много е демотивиращо това, че като пуснеш CV някъде и ти изписва, че 150 други са го направили преди теб, а всъщност работата не е кой знае каква и изобщо не е престижна Tired

# 19
  • Мнения: 5 435
Mimsy, аз също кандидатствам само по обяви на които отговарям на изискванията на 100% процента,. Мисля че е въпрос на късмет.  
Babaadi, какво да ти кажа, не се ядосвай аз вече на нищо не се учудвам! ooooh!

# 20
  • София
  • Мнения: 38 632
Забелязвам, че по обявите, написани на английски, кандидатстват по-малко хора.
Ама и от такива не ми се обаждат.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 249
привет и в новата тема Simple Smile

# 22
  • Варна
  • Мнения: 187
Нова тема - нов късмет на всички  Hug

# 23
  • Мнения: X
Благодаря за новата тема   bouquet
 Аз се връщам от БТ и съм доста разочарована. Просто  хората които работят там изобщо не са мотивирани да намират работа на 'клиентите' си. С такава досада и отегчение работят, толкова са сърдити и отегчени....дано да греша  Rolling Eyes.
 Успех на всички и да, дано пишещите тук намерим работа до края на темата  Peace

# 24
  • Мнения: 1 446
Аз да кажа за обаждането--преглеждам аз всички автобиографии, но след 100-тната, в която не отговаря на условията се изнервям жестоко и си давам почивка.  Mr. Green

На обявите по английски кандидатстват по-малко хора, освен по обявите за мениджъри. Там влизат всички  Wink

# 25
  • София
  • Мнения: 377
Здравейте момичета и аз тук се записвам, че е време вече да се върна към професионалното си развитие, не само семейното Simple Smile Миналата година, януари месец пак се пробвах да намеря нова работа, но след като не получих нито едно обаждане от местата, на които бях подала документи, реших да се дообразовам Simple Smile Пет месеца учих интензивно английски и взех FCE изпита, после записах и магистратура към УНСС, защото имах само бакалавърска степен. Надявам се, поне малко шансовете ми за намиране на работа да са се увеличили Simple Smile

Говорите за броя изпратени СВ-та за определена позиция - юли месец кандидатствах по обява на Икеа. Когато аз си изпратих СВ-то, бяха кандидатствали 510 човека и въпреки това ми се обадиха за интервю, т.е. прегледали са всички автобиографии. Друг е въпросът, че обявата не отговаряше на реалната ситуация и мен самата ме подведе....

Мен продължават да ме очудват компании, които пускат обява за конкретна длъжност, минават две седмици след изтичането й и пак я пускат. Преди си мислех, че не е редно отново да изпращам СВ-то си, след като не са ме одобрили за интервю, но сега мисля пак да изпратя имейл, точно имайки предвид, че не се преглеждат всички получени автобиографии.

Успех на всички, които очакват положителни резултати от интервютата, надявам се скоро и аз да се похваля, че поне са ме викнали на интервю Simple Smile



# 26
  • Мнения: 1 217
Някой днес да е на интервю, търся си компания за да ходим заедно Simple Smile Момичета, не ми се беше случвало никога да ме уговарят да не напускам. Нали ви казах, че от едно място ми се обадиха, че са ме одобрили, е, издържах 2 дена, страхотна мизерия. И в крайна сметка си тръгнах. Сега отново кръстоносен поход. Успех ви желая ! Hug

# 27
  • Мнения: 2 069
Мен продължават да ме очудват компании, които пускат обява за конкретна длъжност, минават две седмици след изтичането й и пак я пускат.

И мен

Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 07:46 от Кalaka

# 28
  • Мнения: 1 446
А как решавате,че сте подходящи? Интересно ми е, защото понякога като видя някое сиви и се чудя наистина ЗАЩО е този човек е кандидатствал?

# 29
  • Мнения: 2 069
А как решавате,че сте подходящи? Интересно ми е, защото понякога като видя някое сиви и се чудя наистина ЗАЩО е този човек е кандидатствал?

Писах на лични  Peace

Вчера бях свидетел на няколко интервюта  ooooh! и аз се питам как и защо кандидатстват тия хора.

Общи условия

Активация на акаунт