CV-та пишем безкрай, все ще ни вземат, знай!-тема №25

  • 44 394
  • 776
  •   1
Отговори
# 735
  • Пловдив
  • Мнения: 297
А какво ще кажете за инвестиране в образование навън? Така и така няма да стане с работата, имам едни пари, наречени за апартамент, мисля да ги навра в образование в разпознаваем университет. С малко опит съм, а годините текат. Thinking

Наистина ли толкова много в България се търсят хора с чужбинско образование, че да си струва да хвърлиш 1 апартамент пари  newsm78 След това като се върнеш, ще си намериш ли работа, която да ти върне инвестицията?
Според мен, ако смяташ да живееш тук, си купи апартамента, да му взимаш наем и с парите от него си изкарай българско образование.
Ако пък искаш в чужбина, варианти много Simple Smile
Пиша от позицията на човек, нямащ собствено жилище и плащащ наем. Ако имах едни излишни не-знам-колко хиляди лева, вероятно бих разсъждавала различно  Hug

# 736
  • Мнения: 22 531
Зилозавър, бих инвестирала в обучение на вън, само и единствено ако ще остана там да работя.
Тук дали си с образование от измислен колеж, или от образование на вън....голямо значение има сферата в което е то, и в която ще искаш да се развиваш.
Аз бих заложила по-скоро на някакъв тип сертификати, за извършване на определена дейност. Които малко хора ги имат и конкуренцията не е толкова голяма, а можеш да работиш на свободна практика.

# 737
  • Мнения: 1 446
Абе той нека учи в САЩ, пък после нека му е трудно да си намери работа тук  Wink
Веднага ги предпочитат сред другите сиви-та, независимо кой колко опит има и колко други образования има.

# 738
  • Мнения: 22 531
Абе той нека учи в САЩ, пък после нека му е трудно да си намери работа тук  Wink
Веднага ги предпочитат сред другите сиви-та, независимо кой колко опит има и колко други образования има.

Къде ги предпочитат, в София?. )
В момента, а и от едно минимум 2г. работодателите търсят хора с умения, а не с дипломи. Така че и 10 да напишеш, че притежаваш, все тая.

# 739
  • Мнения: 478
А какво ще кажете за инвестиране в образование навън? Така и така няма да стане с работата, имам едни пари, наречени за апартамент, мисля да ги навра в образование в разпознаваем университет. С малко опит съм, а годините текат. Thinking
Наистина, ако нямаш идея за нещо конкретно като обучение - нещо, с което ще събориш конкуренцията тук или ще запълниш празна ниша на пазара, може да се окаже, че инвестицията не си заслужава. Друго е, ако мислиш да работиш извън България... и то - не навсякъде. Според мен - много рискован ход с твърде неясно продължение.
И аз бих заложила на това да си купя апартамент и да инвестирам в допълнителни квалификации тук. Не зная какво образование и умения имаш до момента, но винаги може да се измисли адекватно квалификационно продължение, което да не погълне всичките ти средства и все пак да ти открехне някоя вратичка..
От друга страна - това е въпрос и на темперамент. Ако си авантюристична личност и няма какво толкова да губиш (освен апартамента), може този ход да е правилния за теб. Ако пък ще е ход на отчаяние, по-добре недей.  Peace

# 740
  • Мнения: 1 446
Абе той нека учи в САЩ, пък после нека му е трудно да си намери работа тук  Wink
Веднага ги предпочитат сред другите сиви-та, независимо кой колко опит има и колко други образования има.

Къде ги предпочитат, в София?. )
В момента, а и от едно минимум 2г. работодателите търсят хора с умения, а не с дипломи. Така че и 10 да напишеш, че притежаваш, все тая.


Да, предполагам, че с дипломата от Харвард няма да се върне в Горно Камарци например.
Умения и диплома от чужд университет вървят заедно. А и няма нищо общо това да имаш диплома от университет в САЩ и това да имаш просто дипломи от БГ унита.

# 741
  • Мнения: 418


Къде ги предпочитат, в София?. )
В момента, а и от едно минимум 2г. работодателите търсят хора с умения, а не с дипломи. Така че и 10 да напишеш, че притежаваш, все тая.


Прибави и възраст след 40... Имам си всичко, но първо предпочитат по младички и ако ударят на камък тогава ме викат на интервю...
 Последното, на което ходих бях кандидатствала 16 подред,  обадиха ми се месец по късно и се оказа, че много повече отговарям на изискванията ...  newsm78 ...Сега чакам второ интервю... ама никога не се знае...
 Вече взех да се отчайвам и се чудя дали на не спестя образованието и част от стажа ...(да го скатая)...Защото все съм имала много опит  newsm78, с тази квалификация щяла са съм си намерела друга работа и щяло да им изстине мястото (след неопределено време)  ooooh! ooooh! ooooh! И все такива приказки накрая ми говорят  ooooh!

# 742
  • Мнения: 22 531
Red Velvet, Зилозавър едва ли говори за това, да отиде в Харвард. )

# 743
  • Мнения: 2 070

Вече взех да се отчайвам и се чудя дали на не спестя образованието и част от стажа ...(да го скатая)...

Аз вече започнах да го правя  Crazy и познай ....викат ме на интервюта.

# 744
  • Мнения: 18 720
Зилозавър, има значение и на каква възраст си. Защото една бакалалавърска степен означава още поне 4 години в най-добрия случай да си извън пазара на труда (все пак кандидатстване, прием и т.н. също отнемат време). Ако мислиш за магистратура - там ще заминат 1.5-2 г.

# 745
  • София
  • Мнения: 30 253
И аз съм на мнението на Red Velvet, нека завърши навън, пък работа за него все ще има. Аз имам дилома от чужбина и досега, да чукна на дърво, съм нямала проблем. Няколко пъти присъствах на подбор на персонал и HR-те (по инструкции на ръководството) отделяха CV-та на хора завършили навън и първо тях викаха на интервю.
И с друго съм съгласна. Рядко хора завършили навън, се връщат на работа извън големите градове, защото търсят големи фирми, в които да имат възможност да се развиват и докажат  Peace
При нивото на образование в БГ, чуждите фирми (които дават и едни от най-добрите заплати според мен в БГ), търсят хора, които са учили или специализирали в чужбина  Peace

Не искам да обидя някого, за всеки влак си има пътници, но образованието в чужбина дава доста по-големи възможности. Такава е реалността за момента в БГ. Естествено завини и от специалността, но в общия случай важи горенаписаното.

# 746
  • Мнения: 418

Вече взех да се отчайвам и се чудя дали на не спестя образованието и част от стажа ...(да го скатая)...

Аз вече започнах да го правя  Crazy и познай ....викат ме на интервюта.


Брей, направо не мога да повярвам  #Crazy Почвам да правя ново CV, обаче най- лошото е, че след това като видят трудовата ми книжка свят ще им се завие  Joy Joy Joy

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Гледам една обява от агенция, която ме заинтересува и на условията на която отговарям. Уместно ли е да им звъня по телефона да разпитвам за повече информация, или да отида на място, за да съм сигурна, че ще разгледат СВ-то ми и ще ме запомнят? Или просто да си пусна СВ през джобс.бг и да си чакам?
Фирмата не я пише, нито бранша, че да пиша мотивационно писмо, но все мога да скалъпя нещо, като се хвана за задълженията и изискванията им  newsm78

Ред Велвет, във вашата фирма как действате? Пречат ли ви на работата досаждащи кандидати?

Последна редакция: пт, 02 ное 2012, 13:15 от Commelina

# 748
  • Мнения: 1 446
Ами най-мразя да ми звънят за информация  Mr. Green Или пък като дойдат....леле мале. Ами ако консултанта, който работи по позицията го няма, и си се разкарвал напразно. Не могат всички да ти помогнат.
Най-добре просто кандидатствайте. Големите агенции не пропускат добрите кандидати.

# 749
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Благодаря  Peace

Общи условия

Активация на акаунт