Среда и обожатели

  • 10 872
  • 178
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 448
Не смятам, че трябва да се чувствам отговорна за нечии очаквания. Да приемеш нечия покана за посещение на място с компания не е като да отидеш сама след това в тях и да се правиш на ощипана. В първия случай очакванията си остават за сметка на очакващия, във втория са вече на базата на направена крачка обещаваща нещо повече.

# 121
  • Мнения: X
И какъв е смисъла на симпатиите между хората, ако трябва да се чувстваш виновен всеки път когато някой те харесва  и ти не му отвърнеш със същото............Човек ще си помисли, че само мъже с които сте били интимни са правили нещо за вас в този живот. Що за глупости?!
Но , получавайки услуга от мъж, който те харесва, си го заблуждавала, че може и да се получи нещо между вас?

В случая става въпрос дали да се възползавш от неговото харесване, без да си длъжен да го харесваш и без да отговориш на очакванията му.
Авторката май заяви, че между тях нищо не може да стане....обаче се чуди дали да го държи "наоколо" (като не изяснява положението), за да може да се възползва, ако се отвори възможност, от неговите контакти и познанства....
За мен е игра на котка и мишка, при това не от най-честните.
По-скоро, ако е точна в отношенията си с хората, би трябвало ясно да даде да се разбере какво може и какво не, и да се надява, че той ще е достатъчно интелигентен и толерантен, за да "остане" около нея просто като приятел.

# 122
  • Мнения: 2 448

Но , получавайки услуга от мъж, който те харесва, си го заблуждавала, че може и да се получи нещо между вас?

Така ли и как точно? Той да не ми е казал, че ще направи еди какво си за мен само ако му обещая да си лягаме после и аз да съм казала да, а после да се отметна? Това, че може да си е въобразил, че ако приема услугата е обещание за нещо, си е лично негов проблем, не мой. Не смятам,че всяка приета услуга от мъж трябва да си я плащам в натура. Нали ме харесва, значи ще му е приятно да свърши нещо за мен.

# 123
  • Мнения: 12 473
Така ли и как точно? Той да не ми е казал, че ще направи еди какво си за мен само ако му обещая да си лягаме после и аз да съм казала да, а после да се отметна? Това, че може да си е въобразил, че ако приема услугата е обещание за нещо, си е лично негов проблем, не мой. Не смятам,че всяка приета услуга от мъж трябва да си я плащам в натура. Нали ме харесва, значи ще му е приятно да свърши нещо за мен.
[/quote]

   bouquet

# 124
  • Мнения: X

Но , получавайки услуга от мъж, който те харесва, си го заблуждавала, че може и да се получи нещо между вас?

Така ли и как точно?
Аз зададох въпрос, не е констатация.....
Както и да е, не си разбрала ситуацията.

# 125
  • Мнения: 1 288
Аз пък мисля, че pasinet много добре разбра ситуацията.

# 126
  • Мнения: 1 288
Аз пък нищо не схващам.
Зило - айде кажи какво си намислила точно, то само някакви хипотези, общи приказки и увъртания.
Аз съм се възползвала от обожатели. Ми като сами ми предлагат какво ли не - сладки приказки, дребни услуги, помощ или съдействие, отменят ме в разни сл.задължения, сами предлагат контактите си за това или онова - що да се дърпам?

Вили, работи във фирма, която ми представлява професионален интерес. По принцип, ако даден човек не ми допада за интимни отношения, го зачерквам, изключая тези, които с годините се утвърдиха като приятели. Такава натура съм, нямам нужда от много приятели. Затова, изхождайки от особеностите на характера ми, се чудя дали да поддържам този контакт, който ще премине в графата social networking, както уточних. Но тук бях обвинена в какви ли не любовно-вселенски грехове спрямо него.
С поведение не съм показала интерес, но и не съм заявила вербално и категорично, че между нас нищо няма да се случи. Просто не общуваме на такова ниво, разговаряла с него веднъж.

# 127
  • Мнения: 755

Но , получавайки услуга от мъж, който те харесва, си го заблуждавала, че може и да се получи нещо между вас?

Така ли и как точно?

Това е типичният въпрос и ситуация, заради, които жените биват наричани кучки от мъжете. Laughing
 Зилозавър, това е абсоютно идиотска ситуация, но винаги можеш да пробваш, ако ти нагазва в лайната. Обаче мирише да знаеш, няма лошо да опиташ, но ще трябва и да свикнеш с миризмата.


Такива ситуации като "аз какво да направя, че той си въобразява" няма. Надявам се интелигентни жени сте и схващате, че подобно твърдение си е измъкване от ситуация. Въобразяват си маниаците, които дори не познаваш, а те си мислят, че ги обичаш/има и други примери с настоятелни ухажори, но и те също се освестват след ясно показано/. В други подобни ситуации или сме дали сигнал или сме си поиграли на флирт, поласкани от оказаното ни внимание или нещо си друго. Един нормален човек не си въобразява, а следва сигналите. Също така вече решава и до къде да стигне.

п.п. сега погледнах последният ти пост Зилозъвър, тогава какво се кахъриш, та ти мислиш от км. какво що.  Можеш да поддържаш контакт след като сама каза ясно показваш имаш или нямаш интерс към някоя персона. Човек , ако не е дебил ще схване. Чудо голямо , тук кви ги надробиха, че и аз от техните постове криво схванах ситуацията.ooooh!


Последна редакция: пт, 28 сеп 2012, 15:59 от Fortune

# 128
  • Мнения: X
Аз пък мисля, че pasinet много добре разбра ситуацията.
Защото ти дава карт  бланш да се възползваш максимално от ситуацията?   Laughing
Оправдавайки те с "....ама аз какво съм виновна, че той , нахалника си е помислил, че мога да го харесам на всичкото отгоре?!" .....
Давай.   Човешката съвест има необятни.....възможности.    Simple Smile
 

# 129
  • Мнения: 7 947
 Joy Малееееее, Красо – ма много закостенели и консервативни някак разсъжденията ти, то все едно с монахиня говоря...Въпреки, че и те карат колела дори...

# 130
  • Мнения: X
Ако това, да уважавам чувствата на хората и да не ги подвеждам , ме прави консервативна, нямам против.
Не е за всеки да постъпва .....нечестно и да използва другите.

# 131
  • София
  • Мнения: 12 792
Аз съм по- консервативна и от Краси, защото си уважавам спокойствието.

# 132
  • Мнения: 7 947
 Laughing
А, на мен ми е ясно, че не всеки има обожатели и не всеки знае как да се възползва от онова, което му се предлага.
Но да наричаш липса на морал – възползването от нещо, което някой доброволно ти предоставя....е меко казано тъпо.

# 133
  • София
  • Мнения: 12 792
Laughing
А, на мен ми е ясно, че не всеки има обожатели и не всеки знае как да се възползва от онова, което му се предлага.
Но да наричаш липса на морал – възползването от нещо, което някой доброволно ти предоставя....е меко казано тъпо.

Всеки може да нарича всичко както го усеща и мисли, също както ти не спираш да наричаш всичко тъпо.
Вероятно морала варира според възможностите. Не ми се е налагало да давам аванси на обожатели, за да си намеря работа или да правя кариера, вероятно ако външността беше най- ценното ми качество щях да преосмисля морала си. Или да се лиша от някои професионални успехи.

# 134
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 993
По принцип, ако даден човек не ми допада за интимни отношения, го зачерквам, изключая тези, които с годините се утвърдиха като приятели. Такава натура съм, нямам нужда от много приятели. Затова, изхождайки от особеностите на характера ми, се чудя дали да поддържам този контакт, който ще премине в графата social networking, както уточних.

Аз съм така. Затова и идеята за подобни взаимоотношения, които са в контраст с моята същност, най-вероятно ще ме карат да се чувствам много некомфортно. Което за мен би било съществена причина да не експериментирам, просто защото има по-голяма вероятност да стане някой гаф. В този смисъл за мен нещата не опират толкова до етично или неетично е това по принцип, колкото до чувствам ли се аз комфортно с подобна идея или не.

Общи условия

Активация на акаунт