Априлки 2013 - тема 6

  • 21 941
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 56
Sony_M защо ни напускаш, всичко наред ли е?

# 706
  • Мнения: 3 181
Здравейте момичета,

Чета ви от началото , още от първа тема и научавам много полезни неща.Не пиша, но ви чета, всяка сутрин докато си пия кафето преди работа (вместо вестника Simple Smile)) ) и вечер, преди лягане... На мен това ми е първа бременност , в момента съм в 13 седмица и няколко дни. Днес бях при др. Цолова от МЦ Фемина на ранен скрининг, както и за кръвно излесдване за БХС. Относното БХС-то, това което рабрах е,  че след няколко дни ще са готови резултатите онлайн в сайта на Майшин дом, а другата събота на място във Фемина отива генетик от Майчин Дом , с който мога да се срещна и да обсъдим резултатите. От скрининга съм доволна относно това, което каза докторката . Но това, което ме притесни е, че ме извика на фетална морфология в 16г.с и 20 г.с .

Има ли някои от вас които са ходили при Цолова на скрининг в първи триместър и кога ви повика за феталана морфология, мен наистина това ме притесни, че ме вика пак след три седмици?


каква беше цената?
Опитвам се да реша къде да си направя скрининга в МД или във Фемина?

# 707
  • Мнения: 22 534
За броя на бебетата, ще го коригирам и него, в началото имаше само една мама с близнаци и за това съм пропуснала.
Сега наистина са 2със сигурност, за 3та не знам.

Sony_M, какъв е проблема за писането? не че дължиш някакви обяснения де. )

kamito24, аз с покупките съм започнала, вече имам няколко пристигнали неща (пазарувам от ибей). Дори и количка съм на път да си купя.

Днес се ядосах. Ходих до лабораторията в която ми взеха кръв за БХС, за да си взема резултатите. Е, не можело да ми ги дадат, пращали се директно на гинеколога. Не знам що за глупост е това, при положение, че в крайна сметка аз си плащам. Да не можеш да видиш резултати лично е пълна простотия. ((((

# 708
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета!
Аз смятам да не пиша повече в тази тема, но оставих гласа си в анкета.
Едва ли е проблем.

защо реши така, всичко наред ли е ?

maminka_23, аз не разбирам какво значат тези стойности, дано всичко е наред ? Hug Hug Hug

# 709
  • София
  • Мнения: 4 144
Видях си резултатите от БХС!!!  Heart Eyes
Благодарение на Еовин си проверих онлайн резултатите, за което много благодаря!  Hug
Как ви се струват резултатите ми?! Simple Smile Мисля, че са добри, а едва след седмица ще ги обсъди с гинеколожката ми.

  • ВАШИЯТ РИСК за болест на:
    - ДАУН - 1:29 000
    - ЕДУАРДС - 1:100 000
    - ПАТАУ - 1:100 000
    - ТЪРНЕР - 1:100 000
    - ТРИПЛОИДИЯ - 1:100 000
  • Допълнитена информация за консултиращ лекар:
    * биохимичен риск за болест ДАУН (Т21) - 1:9700
    * възрастовия риск за болест:
    - ДАУН (Т21) - 1:1400
    - ЕДУАРДС (Т18)- 1:13 000
    - ПАТАУ (Т13) - 1:39 000
    - ТЪРНЕР - 1:5700
    - ТРИПЛОИДИЯ - 1:100 000
  • Биохимични и УЗ показатели:
    PAPP-A MoM - 1.06 Mo
    Free-bCG MoM - 0.67 Mo
    NT - 1 mm (нормата е "=< 3 mm")
    NT MoM - 0.62 Mo
    костици на носа: налична

Страхотни са ти Simple Smile Почти като моите. Няма от какво да се притесняваш.

# 710
  • Мнения: 106
Да, момичета, всичко е наред. Благодаря, че се поинтересувахте!
Просто ми е малко трудно да ви влезна в тона.  Simple Smile
Не ме вълнуват бебешките покупки, избора на колички, креватчета и всичко останало и това е причината да се впиша малко трудно.

# 711
  • Мнения: 123
Страхотни са ти Simple Smile Почти като моите. Няма от какво да се притесняваш.
Благодаря ти, Алекс!  Hug Потвърждаваш моето впечатление, в крайна сметка и гинеколожката ще потвърди, надявам се.  Simple Smile

Ходих до лабораторията в която ми взеха кръв за БХС, за да си взема резултатите. Е, не можело да ми ги дадат, пращали се директно на гинеколога.
Мирама, влез в този сайт: http://websvr2.lmpbg.org/cgi-bin/WebAccess/AssyChk  Peace
И ще можеш да си видиш самичка резултатите, аз направих така. Въведи име, дата на раждане и т.н.  Hug

Не ме вълнуват бебешките покупки, избора на колички, креватчета и всичко останало и това е причината да се впиша малко трудно.
Sony_M, то и мен все още не ме вълнуват тези неща! В началото си мислех да започна да обмислям покупки за бебето, но после с таткото се отказахме... има време до април месец. А и още не знам пола на бебчо. Мен ме вълнуват само изследванията, прегледите, да знам че бебето е добре. Нищо повече не ми трябва.  Heart Eyes
Надявам се, че ще си промениш решението и ще останеш при нас!  Hug
Важното е ти да се чувстваш добре.  Hug

# 712
  • Мнения: 167
Аз не съм записана на първа страница и въпреки това гласувах.  Не пиша често, защото и на мен са ми далечни покупките и дрешките, а и не съм от най-приказливите (когато пиша) Simple Smile Може би съм от хората, които трудно осъзнават какво им се случва  Rolling Eyes Интересно ми е да чета по диагонал темите и пропускам това, което не ми е. Всички сме много различни  bouquet

Така и така се разписах. Аз съм болнични все още и ще бъда до края. Вече нямам болки и се чувствам добре. Така както вървят нещата терминът ми май със сигурност ще се измести края на март, а не началото на април. И толкова за сега.

# 713
  • Мнения: 22 534
maminka23, не става и там. Не знам от лабораторията къде са изпращали пробите. ((( Ще звъня на гинеколожката си да я питам дали вече ги е видяла.

Sony_M, ами всеки може да пише това, което го интересува и да му се отговаря. Като се мълчи и се чете само, няма как да стане.
А и в момента, в този период реално няма кой знае какво да се случва. Повечето момичета или се чувстват добре, или имат гадене и повръщане. Ходи се на прегледи, БХС, ранна ФМ.
В крайна сметка всеки си преценява дали да пише, или не.

# 714
  • Мнения: 1 446
Да, момичета, всичко е наред. Благодаря, че се поинтересувахте!
Просто ми е малко трудно да ви влезна в тона.  Simple Smile
Не ме вълнуват бебешките покупки, избора на колички, креватчета и всичко останало и това е причината да се впиша малко трудно.

Съвсем те разбирам и знам за притесненията ти  Hug и аз не съм от много активните тук , а в други теми..... Embarassed

# 715
  • Мнения: 7 008
Роуз, и аз съм от тия, дето май не осъзнават много.
Това, че ходя чат-пат до болницата, съм го включила между работа и университет; радвам се да ми го покажат на екрана, ама ни го усещам, ни корем имам, вече и гърди не ме болят, направо мога и съвсем да изключа, че то съществува. Съответно мен също не ме вълнуват много покупки,  нямам особено желание да пазарувам неща, които могат да ми дадат почти новички, пък и да не са, не ми пука, няма да отглеждам холивудска звезда Laughing. Ако нещо се откажат приятелките ми да дават, ще накупя накрая.
Но пък ми е приятно да чета другите, да се вълнувам с тях за прегледи, да си споделям моите прегледи и така. Hug
Ще се радвам да пишеш, Сони, поне да ни казваш как минават прегледите  Peace Hug

# 716
  • Мнения: 123
Но пък ми е приятно да чета другите, да се вълнувам с тях за прегледи, да си споделям моите прегледи и така. Hug
+1  Hug
Аз въобще не се чувствам бременна!  Joy
Гърдите ми са си като при МЦ, тоест - нищо особено, просто си стоят така вече 4-ти месец.  hahaha
Да не взема наистина да забравя за бебчо.  Mr. Green

# 717
  • Мнения: 22 534
Хората са различни, а и е нормално за първа бременност в тези ранни месеци човек все още да не се чувства по особено различен начин. Нито да осъзнава, че накрая ще има бебе. )
Но по-нататък с напредването на бременността, с появата на движенията и ритниците на бебето, разни други дискомфорти, няма как да "забравите" за това. )))

# 718
  • Мнения: 106
...не ми пука, няма да отглеждам холивудска звезда Laughing. .....

Ще се радвам да пишеш, Сони, поне да ни казваш как минават прегледите  Peace Hug

Aaa, не можеш да си сигурна!!!  Laughing Ами, ако отгледаш следващия Де Ниро?!?!?! Mr. Green
Ами, аз писах преди доста страници, че се запознах с д-р Клисурски от МД, при когото се записах по ЗК. Симпатяга ми се стори.
На БХС ще ходя при Стратиева другата сряда - 10.10. За мой ужас съм нетърпелива да науча пола.  Embarassed

Г-жа Анна, слава богу, нямам притеснения аз.



Аз, обаче, мога да ви разкажа какви ботуши си купих от ибей и едни обувки, и едни сандали...  Embarassed за ужас на мъжа ми!  Mr. Green

# 719
  • Мнения: 7 008
Разкажи, разкажи  Wink

Общи условия

Активация на акаунт