В коремчето ФЕВРУАРЧЕ рита,а мама в радост е обвита

  • 28 863
  • 756
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 319
Добро утро момичета!Пия си кафенцето и ви чета  Hug
Тука има няколко мами от Стара Загора.Хайде споделете къде ще раждате и защо  Praynig Аз съм много доволна от Цонева,но предната бременност постоянно ми говореше за секцио и се отказах.
Искам да ми разясните като изберете екип,трябва ли да се прехвърлите там да ви следят бременността?

Аз все още съм в чуденка къде ще раждам. Определено искам да си ме изражда АГ-то ми д-р Виолета Иванова. Тя в момента изражда в държавната болница, но ми каза, че има вероятност след нова година да е в частната Иван Рилски. Честно да си призная ми се иска да съм на частно, защото отношението, когато си платиш е доста по - различно. Имам много познати, които са раждали в държавното си родилно и никак не са очаровани. Ни от обстановка, ни от персонал, ни от отношение. А аз определено държа да се отнасят добре с мен.
Проблема ми е, че завеждащата на АГ отделението в Иван Рилски е д-р Пиперкова. А тя е голяма некадърница. По време на първата ми ( неуспешна ) бременност едва не си заминах заради нея. Защото така и не разбра, че нося мъртво бебе почти месец #2gunfire #2gunfire
Дъщеря ми я родих в НиаМед и бях много доволна. Но лекарката ми вече не е там, защото дъщерята на шефа на НиаМед също е АГ и е пожелала да е на нейно място. Лошото е че и най- кадърния им анестезиолог ( мое мнение) също не е там, а е към държавната болница. Така, че за мен НиаМед бвъобще не е опция за избор. А и това лято екипът им от анестезиолози убиха бащата на моя позната. Признаха си пред роднините за вината, но им обясниха най-подробно, че ако тръгнат да ги съдят няма да успеят.Защото имат много стабилни връзки ( ниво министерство на здравеопазването) в лекарските комисии, които след такива случаи, правят проверките. От сега им казали, че виновни няма да има и че ще става дума за нещастен случай, непредизвикан от екипа 'лекари'. #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Направо не знам какво да правя  Confused

# 676
  • Мнения: 11
Мили мами, които сте против секциото искам да ви кажа, че между нас има такива, които колкото и да искат няма как да раждат нормално. Описвайки го като нещо толкова страшно ни поставяте пред много кофти ситуация, в която нямаме избор, а освен това ще тръгнем към болницата изтръпнали от страх заради това, което четем тук. Съгласна съм с вас за това, което се опитвате да направите разубеждавайки жените искащи да родят със секцио по желание, но моля ви имайте и нас в предвид.

# 677
  • Мнения: 45
Аз пък мога да ви посоча случаи на жени ,чиито бебета са били умъртвени при процеса на естествено раждане ,поради тъпоумието на лекарите и отказа от секцио.При секциото рисковете са за майката предимно и това всеки лекар ще го каже.За детето - ето такава травма при изваждането ,която едва ли е по-сериозна от масовата акушерска пареза ,от която много бебета така и не се оправят и евентуалния риск от белодробна инфекция на по-късен етап ,който е твърде...евентуален.Не може да е песен ,след като е раждане и да - коремна операция е,точно като хернията или премахването на апендикса.Крие рискове ,естествено ,но страшно много мои познати родиха така и нямат проблеми.Относно кърменето ,след тежкото раждане майка ми близо месец не е имала кърма и е била толкова разкъсана ,че не е могла да седне 2 седмици изобщо и болката от секциото е щяла да и се стори песен.Точно тя всъщност е за това да родя секцио ,защото работи в хирургия и е виждала стотици коремни операции. Peace Но все пак всеки сам си решава ,без рискове не може... Thinking

# 678
  • Мнения: 822
Мили мами, които сте против секциото искам да ви кажа, че между нас има такива, които колкото и да искат няма как да раждат нормално. Описвайки го като нещо толкова страшно ни поставяте пред много кофти ситуация, в която нямаме избор, а освен това ще тръгнем към болницата изтръпнали от страх заради това, което четем тук. Съгласна съм с вас за това, което се опитвате да направите разубеждавайки жените искащи да родят със секцио по желание, но моля ви имайте и нас в предвид.

Да де, аз съм една от тези, дето не искаха да раждат със секцио, ама им се наложи... Това, което аз написах, е насочено само и единствено към тези, които искат секцио по желание, за да преосмислят рисковете и решението си. Не мисля, че трябва да се засягат всички.
Сега, нали никой не си слага розовите очила, вярно е, че трябва да се мисли позитивно, но нека преценим рисковете все пак. Ако на теб доктор(ите) ти казват, че се налага секцио и не можеш да родиш нормално, то за теб това е по-малкия риск, нали така? Ама за Аниеат, която я е страх от болките (а кой не се страхува от болката и непознатото всъщност?!) и избира секцио само заради това, кой риск при нея е по-голям?!
Избирайте си кадърни доктори, момичета, и ги слушайте! Но да са кадърни! Аз предният път сгреших и ги разказвам тия неща, не за да изтръпвате от страх, а за да си имате едно наум. Ако толкова много някой се наплашва, моля да ми пропуска поста или пък аз ще спра да пиша.
На мен ако плевенските доктори ми кажат, че не може нормално, а трябва пак секцио, ще ги послушам, защото знам, че са читави и си разбират от работата.
В крайна сметка всеки си има глава на раменете, да си преценява и да си действа както си намери за добре.

Аниеат, писали сме заедно. Ти си решаваш, пак казвам.  Peace 
Кадърен доктор няма да те накара да раждаш нормално при риск за теб и бебето превишаващ този от евентуално секцио. И тук е тънкостта - кадърен екип като цяло, който да реагира в извънредни ситуации, не дай си Боже.


# 679
  • Мнения: 2 159
моарейн стискам палци и да кажеш после, аз съм така с ръцете, но още не съм ходила на съдов хирург Rolling Eyes
Успех на всички с прегледите.
troti, не се плаши така, но от опит да ти кажа по-добре да си подготвена и да знаеш точно какво се случва, за да не се панираш, това ако не си с пълна упойка е много опасно. Аз бях прочела всичко точно, което се случва, какво е спинална упойка, как трябва да си спокойна-кръвното е много важно, как се тресеш след операцията и ти е студено, как трябва да пиеш вода после... и т.н. Единственото, което аз не бях прочела и се уплаших беше по време на операцията един ужасен натиск в гърдите, от който едвам дишах - оказа се че е от промяна в налягането, понеже ме шиеха в този момент. Искам и друго нещо да ти споделя, плановото секцио не е като наложилото се такова по време на раждане. Ти вече си се настроила, спокойна(до колкото е възможно), не си се травмирала/изтощила, лекаря също е подготвен.
Друг е въпросът, че много лекари си измислят несъществуващи причини...
Но каквото и да е, коремна операция е и се възстановяваш бавно както споделят момичетата. Аз се надявам да успея да видя този път какво е нормално раждане.
Само да отбележа, че няма нищо общо с операция от апендикса, защото освен всичко друго режат и матката, не помня вече колко много слоя се режеха, от там са и проблемите след години със срастванията.
Момичета, понеже ръцете ми  много зазляха искат да ми пускат интерферентен ток на врата и раменете, никъде в нета не мога да разбера дали не е вредно за бебето Cry Физиотерапефтката вика няма опасност, гинеколожката не е много сигурна newsm78
Някой има ли идея, трябва до сряда да реша Rolling Eyes

# 680
  • Мнения: 12
Мили мами, моля ви сменете темата  Sad Има хиляди теми изписани за ражданията и хиляди статии от които всеки сам да се образова. Също така това е доста индивидуално и трябва да се обсъжда с наблюдаващия гинеколог. И всеки сам трябва да си реши кое е правилно и кое не. Не мисля, че сега с тия неприятни случки трябва да се натъжаваме и да мислим със страх за това което ни очаква...

# 681
  • Мнения: 2 358
Момичета, моля не пишете за умъртвени бебета по време на раждане, умрели родилки и т.н и без друго по телевизията само за това говорят. Спирам до тук

Внимание, докато преглеждахте тази тема, в нея бяха публикувани 3 нови отговора

# 682
  • София
  • Мнения: 335
И аз да се включа по темата...
Преди време,когато отново имаше спор за нормално или секцио,аз не случайно казах-винаги има риск.И при двете...Затова нека Господ бъде с нас  Praynig!
Момичета, не се шашкайте предварително-истории всякакви -и хубави и лоши.
Единственият безспорен факт е,че няма нищо по-хубаво от естествените неща...Затова, аз не бих избрала секциото и се моля да родя нормално,пък ако не става,важното е всичко да завърши щастливо,било то и със секцио.

Между другото,има опция "скрит текст",ползвайте я!Иначе се получава наистина травмиращо!
 Hug

# 683
  • Мнения: 822
barabana, защо не посетиш съдов хирург за ръцете? Аз довечера ще пиша как е минал прегледа, трябва да ме видят на доплер как е кръвотока... За съжаление, за интерферентния ток нямам представа и не мога да ти помогна.  Sad 

# 684
  • Бургас
  • Мнения: 252
Тука има няколко мами от Стара Загора.Хайде споделете къде ще раждате и защо  Praynig Аз съм много доволна от Цонева,но предната бременност постоянно ми говореше за секцио и се отказах.
Искам да ми разясните като изберете екип,трябва ли да се прехвърлите там да ви следят бременността?
Аз все още съм в чуденка къде ще раждам. Определено искам да си ме изражда АГ-то ми д-р Виолета Иванова. Тя в момента изражда в държавната болница, но ми каза, че има вероятност след нова година да е в частната Иван Рилски. Честно да си призная ми се иска да съм на частно, защото отношението, когато си платиш е доста по - различно. Имам много познати, които са раждали в държавното си родилно и никак не са очаровани. Ни от обстановка, ни от персонал, ни от отношение. А аз определено държа да се отнасят добре с мен.
Проблема ми е, че завеждащата на АГ отделението в Иван Рилски е д-р Пиперкова. А тя е голяма некадърница. По време на първата ми ( неуспешна ) бременност едва не си заминах заради нея. Защото така и не разбра, че нося мъртво бебе почти месец #2gunfire #2gunfire
Дъщеря ми я родих в НиаМед и бях много доволна. Но лекарката ми вече не е там, защото дъщерята на шефа на НиаМед също е АГ и е пожелала да е на нейно място. Лошото е че и най- кадърния им анестезиолог ( мое мнение) също не е там, а е към държавната болница. Така, че за мен НиаМед бвъобще не е опция за избор.

Първата ми бременност я следи Христов от НиаМед. Доволна съм, там и родих. Обслужването, обстановката - харесаха ми. Сега пак съм там. И аз съм слушала разкази за държавното АГ и реших, че нямам желание да се уверя дали е така.  Grinning Винаги съм казвала, зависи с каква нагласа отиваш. Ако се съмняваш в нещо, винаги ще намериш кусур. Пък и мнения много и различни.  Peace
За анестезиоложката им, която казваш, че е най-кадърна, не мога да дам мнение. Знам само, че се държеше вулгарно и много глупости изговори.
Когато отидох да раждам, казах че ходя при Христов. И не съм правила предварителен избор на екип. Анестезиолог ми беше Тилев. Но мен май ме хвана наполовина упойката. Въпросната анестезиоложка беше дала такъв пример на Училището за бременни. И на нея й се случвало това. Така че не мога да дам оценка за качеството на работа, не съм медицинско лице и ще е много субективно, основано на емоции. Пък и се надявам сега нещата да протекат по-бързо и да няма време за упойки.  Peace
Като цяло, нямам никакви забележки от болницата. При мен и при Лора всичко беше наред и много не съм имала вземане-даване с лекарите, педиатрите там. Сега пак ходя при Христов и там ще раждам. Поне си знам обстановката. Отидох да раждам с една чанта неща само за мен, а не с два куфара багаж.  Crazy Един памперс не съм занесла.
Голям ферман написах, като се сетя, пак ще пиша.
Годайва, ти къде ражда първия път?

# 685
  • Мнения: 11
По принцип всичко е строго индивидуално. Имам приятелка, която роди миналата година със секцио, защото така се наложи по време на раждането. Излезе си от болницата след три дни колкото след нормално раждане и каза, че изобщо не е толкова страшно, колкото си мислим всички. Да сме живи и здрави и ние и дечицата ни, според мен, това ни е на дневен ред, а до раждането има много време и няма смисъл от сега да го мислим Simple Smile

# 686
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен. Събота и неделя нямах време да седна на компа от домашни задължения, но сега нали съм на работа и постоянно съм пред компа  Grinning

Напълно подкрепям моарейн за раждането
Както и с всичко друго в тоя живот има рискове, няма как, каквото ти е писано, в повечето случаи ако е писано ще се случи нещо лошо, независимо дали е нормално раждане или секцио. Но сам ей така по собствено желание да решиш да те срежата - не го разбирам  Naughty
Пък и това е най-естественото нещо за една жена, ако се грижиш за себе си и спазваш какво ти казват докторите, не мисля че ще има някакъв проблем. Проблемът при нас е в докторите, защото в другите държави само в краен случай те режат и като слушам други майки раждали там, няма нищо общо като при нас. Ако само болката от контракциите ви плаши, не мисля, че е причина. Мен примерно ми направиха лек разрез отдолу, точно за да не се разкъсам. На времето не са процедирали така, затова не може да се сравняваме с нашите майки или баби.  Затова аз смятам да си избера лекар и да си платя, така поне знам, че ще ми обърнат нужното внимание, а не да ме оставят там без да ме наблюдават.
Пък и аз не смятам, че раждането е нещо страшно, особено в 21 век, да прави сте че има разни случки, ама те са 1/1000 и не се знае изобщо какво е било положението на майката, пушила ли е, пила ли е, здрава ли е била, бебето добре ли се е развивало. Ние се грижим за себе си, грижим се за бебоците, така че всичко ще е ОК  Peace
За чувалче или одеалце за бебчето - аз в началото го завивах с оделце или юрганче, защото то милото не може да се развива все още, а пък и това чувалче, ако е дебело ще му пречи доста и ще му обива. Но полсе до 3 год карах с чувал, защото се въртим ужасно, сега си мислих вече без чувал, ама май няма да стане моята работа  newsm78
За разширяването на таза - тазът се разтяга ооще по-рано, малко по малко, аз още от 5-тия месец съм с такива некомфортни болки в ставите и таза, а определено за тежест не може да иде реч при мен.
barabana това с ръцете е ужасно - миличката, дано се оправят нещата, ама това само през бремеността ли ти се появява или по принцип ти се случва ?  newsm78
Айде стига толкова съм писала, че стана много пак  Crazy
Лек ден на всички много прегръдки  Hug

# 687
  • Мнения: 39
Здравейте,
И аз предлагам да не се шашкаме от сега за раждането,нормално е има доволни и недоволни от двата вида раждания.Зави от доктори от организми от всичко.Ние тук в Бургас като не се славим с много добри специалисти какво да правим,в частните болници до скоро си беше практика да ти предлагат да те срязват, в държавните докторите не бивали-къде да иде човек,кой да си избере.. Rolling EyesНо все пак имаме още малко време да решим къде,при кой,как да раждим,важното е всички ние и бебенцата да са добре.
bobito - честито ти дипломиране Simple Smile

# 688
  • София
  • Мнения: 239
Аз си родих секцио малкия... мога смело да кажа ,че не е по зле от едно тежко нормално раждане... стига с тия глупости... говорете за хубави неща моля...и без това хормоните са ни в повече на всички ни!!!!
Идват хубави празници,покупки за бебенцата , украса на дома и много нови кулинарни изяви!!! Ще ви дам аз едни мъртви бебета и к'во ли още не!!!! Направихме тази тема за да сме си упора и да си помагаме в трудни моменти...аз минах през много такива и намерих много утеха и разбиране...никоя от нас не е застрахована от лошо ,а и от хубаво!Всичко е Божа работа...

# 689
  • Мнения: 3 421
Тука има няколко мами от Стара Загора.Хайде споделете къде ще раждате и защо  Praynig Аз съм много доволна от Цонева,но предната бременност постоянно ми говореше за секцио и се отказах.
Искам да ми разясните като изберете екип,трябва ли да се прехвърлите там да ви следят бременността?
Аз все още съм в чуденка къде ще раждам. Определено искам да си ме изражда АГ-то ми д-р Виолета Иванова. Тя в момента изражда в държавната болница, но ми каза, че има вероятност след нова година да е в частната Иван Рилски. Честно да си призная ми се иска да съм на частно, защото отношението, когато си платиш е доста по - различно. Имам много познати, които са раждали в държавното си родилно и никак не са очаровани. Ни от обстановка, ни от персонал, ни от отношение. А аз определено държа да се отнасят добре с мен.
Проблема ми е, че завеждащата на АГ отделението в Иван Рилски е д-р Пиперкова. А тя е голяма некадърница. По време на първата ми ( неуспешна ) бременност едва не си заминах заради нея. Защото така и не разбра, че нося мъртво бебе почти месец #2gunfire #2gunfire
Дъщеря ми я родих в НиаМед и бях много доволна. Но лекарката ми вече не е там, защото дъщерята на шефа на НиаМед също е АГ и е пожелала да е на нейно място. Лошото е че и най- кадърния им анестезиолог ( мое мнение) също не е там, а е към държавната болница. Така, че за мен НиаМед бвъобще не е опция за избор.

Първата ми бременност я следи Христов от НиаМед. Доволна съм, там и родих. Обслужването, обстановката - харесаха ми. Сега пак съм там. И аз съм слушала разкази за държавното АГ и реших, че нямам желание да се уверя дали е така.  Grinning Винаги съм казвала, зависи с каква нагласа отиваш. Ако се съмняваш в нещо, винаги ще намериш кусур. Пък и мнения много и различни.  Peace
За анестезиоложката им, която казваш, че е най-кадърна, не мога да дам мнение. Знам само, че се държеше вулгарно и много глупости изговори.
Когато отидох да раждам, казах че ходя при Христов. И не съм правила предварителен избор на екип. Анестезиолог ми беше Тилев. Но мен май ме хвана наполовина упойката. Въпросната анестезиоложка беше дала такъв пример на Училището за бременни. И на нея й се случвало това. Така че не мога да дам оценка за качеството на работа, не съм медицинско лице и ще е много субективно, основано на емоции. Пък и се надявам сега нещата да протекат по-бързо и да няма време за упойки.  Peace
Като цяло, нямам никакви забележки от болницата. При мен и при Лора всичко беше наред и много не съм имала вземане-даване с лекарите, педиатрите там. Сега пак ходя при Христов и там ще раждам. Поне си знам обстановката. Отидох да раждам с една чанта неща само за мен, а не с два куфара багаж.  Crazy Един памперс не съм занесла.
Голям ферман написах, като се сетя, пак ще пиша.
Годайва, ти къде ражда първия път?
Този Христов работи ли с държавната каса?Ако реша да се прехвърля при него,от личната лекарка искам направление,нали?  newsm78
Раждах в Нова Загора.
Колко плаща за раждането там?

Общи условия

Активация на акаунт