Ужасно съм разочарована от Британика

  • 33 196
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 36
 L'Agent   Peace точни са ти наблюденията . Много некоректни работодатели са, не се ядосвай, че не си започнала работа при тях. Толкова манипулативен народ на едно място  Sick. Промиват им мозъците на девойките там и затова не им се сърдя като се опитват да ме подхлъзнат  Joy. Забавлявам се, но от 2001 г. до сега не са мръднали особено. Едни и същи постановки.

# 61
  • Мнения: 1 547
Не вярвам в традиционните методи за учене на език.

А това no pain, no gain - е толкова агресивно, че думи нямам.

Език се учи с удоволствие и лекота - миналата година изкарах сугестопедичен курс по английски. Преживях всяка минута там, с тези хора, с песничките, танците, рисуването на английски, театъра и пр. И който каквото иска да си мисли: децата няма да научат английски, ако учат по принцип, а не в контекст. Ужасно съжалявам, че няма сугестопедия за деца. Подготовката на материалите отнема твърде много време и енергия, но вярвам, че това е бъдещето и че детски курс ще се случи скоро.

Образователен център Медиа вече го предлага.

А към момента моят първокласник ходи на английски в International House - Sofia. Преподава им Хенри, който е фантастичен и няма 6-5 - няма български и виждам колко бързо дърпа човекът. А и очакването, че език се учи за една година е твърде преувеличено. Но да, участие в курс през годината, през ваканцията Drama School in English и се получава. Без насилия, без натоварване, с игри, песни и танци. И им е интересно, и участват с удоволствие. Няма оценки, има подкрепа и екип.

# 62
  • Мнения: 31
Смърфиета, а каква са горе-долу цените, че не успях нищо да открия на сайта им. Интересувам се за дете на 8 г., като много ми харесва, че преподавателите са native speakers? Благодаря за инфото предварително

# 63
  • софия
  • Мнения: 4 985
Аз пък съм много доволна от Британика  Peace

И двете ми деца  ( на 10 и 13) са в клона на Бели брези от няколко години (голямата беше 3-ти клас, малката предучилищна). Вече говорят езика! Грешат, но говорят и веднъж сгрешили се усещат на момента и втори път тази грешка я няма. Но и ние вкъщи имахме нещо като игра- определяхме си ден от седмицата (през зимните скучни месеци) и всички вкъщи си говорихме за 2-3 часа на английски- много се забавляваха момичетата.

Преди време използвахме английския с мъжа ми за да изкоментираме по нещо без деата да ни разберат- сега мисията е невъзможна.

Може би основната разлика при мен е, че аз не натискам за резултати. Предпочитам бвано но славно, отколкото да натрупат някакъв страх към виждаш ли този ужасен и досаден език, който в последствие ще се превръща в ощюе по-голямо тегло.

Мисля че има време за всичко- и това на което съм свидетел тази година с голямата ми дъщеря- огромна самомотивация за успех. Понеже не достигна желаните резултати (сама си е вдигнала летвата) сега е твърдо решена, че ще заложи лятото на самоподготовка и ще се яви в началото на годината на входящо ниво за да е с по-добър резултат. Абсолютно нямам намеса в решението и. Както казах, аз искам ( и като че ли успявам) да ги науча че да се сгреши и да не се успява е нормално и даже е верния път към това да не се отказваме и да сме по-добри!

Малката пък преминава с две нива нагоре ( казват, че бързо се справяла).

Верно е че е свързано с пари - обаче от парите по ценното е философията да се справят и да искат да могат- което само  със изисквания не става, защото се разжда страха от провал.

На втория етаж има папки, винаги когато съм искала съм им разглеждала досиетата. Особенно много се радват на писмата които получават от учитлеките си в края на всеки срок - там учителката се е постарала в лично обръщение към детето да каже къде са му силните и слабите места (изключително тактично).... И задължително пожелава весела ваканция и колко много ше се радва ако прочете еди коя си книжка за да могат да я обсъдят когато се видят, или пък детето да и напише писмо в дневник за да може тя да знае за преживяваният през ваканцията.

Тази година си сменихме адреса - не посмя да сменя клона. Пътувах всеки път по 40 минути в едната посока за да ги закарам - (първия срок беше кошмар- в различни дни им бяха групите). Но не исках да рискувам с друг клон. На всичкото отгоре започанхме с месец по-късно (поради неразбории с преместването) и успяха да ни запишат, успяха и такасата да ни намалят ( та на всичкото отгоре нямах пари в началото та доста по-късно я платихме)

особенно много се радвам и на спектакъла им за приключването на годината в НДК.

Аз съм доволна! И леееееееко уплашена защото тази година ще прехвърля момичетата в клона в Младост (дано не съжалявам)

# 64
  • Мнения: 9 990
Тъй като мина време от момента, в който отписах дъщеря ми от Британика, скоро се присетих за тях, случва се да ми звънчт да ме питат как сме и детето учи ли езика. Laughing
Основната разлика, така като чета Амели не е в това, че натискаме за резултати. Аз не натискам, напротив. Laughing
Основната разлика е в самите деца. Едно се справя, друго е малко по-бавно, но на курса се минава и се продължава по материала-никой никого не чака. И като не си разбрал едно, вместо да се изчисти и отработи, се минава на следващото.
Е, моето дете излезна от Британика с грешно научена азбука  Crazy, точно от филиала на Бели брези, с ръководител мис Мира.
Към момента също говори и пише доста добре. Две години по-късно реално. Приятелката и, с която тръгнаха заедно и която още е там-е по-назад от нея.

# 65
  • софия
  • Мнения: 4 985
Тъй като мина време от момента, в който отписах дъщеря ми от Британика, скоро се присетих за тях, случва се да ми звънчт да ме питат как сме и детето учи ли езика. Laughing
Основната разлика, така като чета Амели не е в това, че натискаме за резултати. Аз не натискам, напротив. Laughing
Основната разлика е в самите деца. Едно се справя, друго е малко по-бавно, но на курса се минава и се продължава по материала-никой никого не чака. И като не си разбрал едно, вместо да се изчисти и отработи, се минава на следващото.
Е, моето дете излезна от Британика с грешно научена азбука  Crazy, точно от филиала на Бели брези, с ръководител мис Мира.
Към момента също говори и пише доста добре. Две години по-късно реално. Приятелката и, с която тръгнаха заедно и която още е там-е по-назад от нея.

разбира се основната разлика е в самите деца. Както казах голямата ми дъщеря се справя доста по-трудно. Но пък се вслушах в съвета на учителката и за следващата гоина не я записах на следващото ниво, а в странично - нещо като полуниво - така хем си премина пак през материала, хем се справи, хем продължи да си трупа нови знания!

Радвам се, че сте намерили доброто място вас. То това е важно- човек да се чуства добре и уверен в избора. Дано и аз се чуствам така догодина с новия филиал  Peace

# 66
  • Мнения: 5 234
Амели, доволна ли си от филиала в Младост?
папугай, твоето дете къде го премести след Британика?

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Амели, доволна ли си от филиала в Младост?

вече има 2 филиала в Младост.

# 68
  • Мнения: 5 234
Да, и за двата бих оценила отзиви.  Peace
Както и за други школи.

Последна редакция: чт, 12 юни 2014, 21:19 от Barbabelle

# 69
  • София
  • Мнения: 1 654
След вече успешно приключила година в АВО-Бел мога да кажа - доволна съм,
че сменихме Британика.  Peace

# 70
  • Мнения: 75
Какъв е този Фондация Английски клуб ? Кажете нещо повече за него, дайте координати моля.

Става дума за клона в Гео Милев.

И да добавя, че отново ме излъгаха. Казаха че ще се свържат с мен до края на работния ден, а още не са...


Незнам дали ще ти е удобно, защото за сега има само в центъра.

http://www.englishclub-bg.org/index.php?option=com_content&t … 00&Itemid=134

Предполагам, че тази връзка ще е по-полезна Simple Smile:

http://englishclub.bg/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%82%d0%b0%d0%ba%d1%82 … 1%84%d0%b8%d1%8f/

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 11:23 от ПримаДона

# 71
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Трябва да имаш късмет, да попаднеш на добър педагог, не само в Британика.
Е, ние явно сме го имали и нямам забележка към тех. Само към моето несериозно дете.

Ноо... в края на уч. година, Британика дават цялата папка с всички тестове и контролни на детето. Та сбор от 100% на завършване може да се получи само със подобни резултати през годината.
Джиз, нямаш ли такава папка?
То там всичко си личи.

Това е ключът към бараката!  Simple Smile
Дъщеря ми ходи 6 години в Британика- клон Младост. Всяка година има различна преподавателка, случвало се е в 1 година да се сменят две.
Винаги е завършвала със степен "А", старае се, езикът й се отдава, ноооо...тази година завърши със степен "В". Крайно обидно се почувства, обвини Мис, че е некомпетентна. Действително, прегледах тестовете и проектите през годината и се натъкнах на странни поправки с червено по тях.
Например: "Когато ходя в гората, винаги намирам гъби", поправено на "Когато ходя в гората, често намирам гъби".  ooooh!
Тази седмица ходих да записвам сина ми за трета година при тях, любезните момичета ми зададоха въпроса защо не записвам й дъщеря ми. Отговорих, че до година е седмокласничка и трябва да се готви за матурите. Преспокойно можеше да наклепам въпросната Мис-ка, но се сетих, че жената е в деветия месец и всеки момент ще ражда.

Като цяло съм доволна от всичко- администрация, бързина, своевременно уведомяване, родителски срещи и т.н. Само тази преподавателка ме разочарова, но здраве да е.  Simple Smile

Забравих да спомена, че в курса на дъщеря ми са били 13 деца, но в съседната група само 3. Това е втория срок, бяха ни предупредили още в края на първия и имахме избор в коя група да я запиша.

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 20:19 от Ери

# 72
  • Мнения: 36
Аз определено съм разочарова на "Британика". Очаквах много по отношение на преподаването. Имам спомени как се изискваше 2000-2001 г. от преподавателите. Колко се работеше с децата и какви големи портфолия имаха при завършването. Миналата година се случи точно така. сериозна работа в клас, сериозни домашни и големи успехи. Без да се замисля го записах и следващата година. Сега получих портфолиото. То е 3 пъти по-тънко от миналогодишното и показва за мен отношението към работата.Липсват упражнения за затвърждаване на знанията. Премина ссе само през учебния материал, без да се упражняват граматичните конструкции. Жалко е, че тази година е загубена, но ще ми е за обеца на ухото: Цяла такса не се плаща! После няма връщане ако си недоволен.
Цяла година на въпроса ми как мина? Какво учехте днес? Отговорът е - Супер беше. Играхме.
Да, но аз не плащам, за да играят. Ако се отнасяха сериозно към учебния процес щеше да има баланс между сериозното учене и  игрите. Доста упражнения за затвърждаване на знанията. Тази година ще бъде в друга школа.

Последна редакция: сб, 21 юни 2014, 08:12 от Hope_54

# 73
  • Мнения: 498
ние също ще се преместим, мисля да видя как е в Интелект. някой има ли отзиви от тази школа ??? В британика са 12 деца са в група поне, това е много ама много. много шум в клас, не им се обръща нужното внимание. материала не се затвърждава, може да се учи много повече. ще опитаме в друга школа за половината пари в която децата са 5-6.....да видим как е.

# 74
  • Мнения: 1
Здравейте мили майки днес претърпях едно поредно огромно разочарование от БРИТАНИКА моето дете е записано там от 5 год,за броя на децта и смяната редовно на учители дори не искам да споменавам,то е ясно за всички....,моето разочарование е за това защото детето ми пропусна при тях една година защото я преместих във фарос че ми беше по удобно не искам да ви казвам ,че там ме увериха че детето има пропуски и не може л да го пуснат в по напреднала група.Съгласих се въпреки че не вярвах тъй като тя ходи от 5 год.в училището и имат седмично 10ч.и отделно е на частните уроци.Както и да е ,тази година от училището в което сме има частни уроци от БРИТАНИКА и аз я записвам по тяхно уверение детето има ПРОПУСКИ и ние пак се връщаме на ниво 1,аз помолих да направят тест на детето и да видим на кое ниво е все пак защото 3 год.да си учим едно и също ниво ми е малко ....... без коментар.Момичета опитах всякакви методи НО не стана не можело сед като е почнала годината днес сме 30.09 демек 1 месец е минало аз ги водя разговорите от преди 2 седмици нямало как да я преместят.
Нямам думи за отношението и загриженоста на тази ФИРМА към децата всичко е печатница за пари учебници ужжжж домашни който дори не се проверяват.Много съм разочарована сега мисля да я махна от там намразих и англ.заради тях нагли и безкруполни.

Общи условия

Активация на акаунт