Първо ритниче в корема на мама от мартенско бебче - мъж или дама.

  • 31 001
  • 742
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 583
Хайде и аз при доц. Томова Simple Smile.
Понеже не съм от София  помолих да комбинирам  с друго такова пътуване и не ми отказаха /сестрата беше много любезна/. Още през октомври съм на преглед... ще съм 19 седмица и 6 дни

# 46
  • София
  • Мнения: 6
Здравейте отново. Исках да ви попитам какво мислите за противогрипните ваксини. В нашето семейство поне от 15 години не сме пропускали есен да не си сложим, и мога да кажа, че никой не се е разболявал от грипните вируси. Най-много малко хрема и гърло, за ден два и след няколко изпити чая с мед, всичко минава. Чудя се сега тази година дали да си сложа. Питах доки, той каза, че не е почитател на ваксините, но смятам, че и да не бях бременна щеше да ми каже да не си слагам. Страхувам се, че организма ми е свикнал с ваксините и ако не си сложа тази есен ще хвана всеки вирус, който мине покрай мен.

# 47
  • Мнения: 1 144
Здравейте отново. Исках да ви попитам какво мислите за противогрипните ваксини. В нашето семейство поне от 15 години не сме пропускали есен да не си сложим, и мога да кажа, че никой не се е разболявал от грипните вируси. Най-много малко хрема и гърло, за ден два и след няколко изпити чая с мед, всичко минава. Чудя се сега тази година дали да си сложа. Питах доки, той каза, че не е почитател на ваксините, но смятам, че и да не бях бременна щеше да ми каже да не си слагам. Страхувам се, че организма ми е свикнал с ваксините и ако не си сложа тази есен ще хвана всеки вирус, който мине покрай мен.

Aз съм принципно против противогрипните ваксини, и моят лекар също никога не ми ги е препоръчвал, но в твоя случай, при положение, че от толкова години си слагаш, наистина има риск организма ти да е привикнал и да не може да изгради имунитет. Обясни на доктора, че си слагала толкова години и дали не е опасно да спреш изведнъж. Успех!

# 48
  • Мнения: 375
Да се запиша и аз в темата  Simple Smile
Вава и Галето, стискам палци за добри резултати. Щом замерванията са наред и кръвния ще е  Peace
kirfi4ka, дано не посещаваш болница до март  Praynig
peiota, много време са за чакане 3 седмици, стискам палци  fingerscrossed
ogniana, питай гинеколог според мен за тази ваксина, аз знам, че имунизации не се слагат на бременни. Или поне така ми каза моя джи пи.
За микробиология и цитонамазка сте говорели - моето мнение да си пуснете, полагат се 1 път до 3-я месец, после не знам. Аз цитонамазка пусках януари тази година и излезе 1 група, сега като забременях док каза, че няма нужда. Микробиология пуснах и естествено излязоха гъбите - имам изписан Гино Дактарин 3 капсули. Само се чудя ще се изчистя ли с толкова малко  newsm78 на изследването пише 10/5 кандида нон албиканс. Ако някоя мама е лекувала ако иска да даде мнение  Wink

# 49
  • Мнения: 105
Какво правите момчета днес съм самичка вкъщи, за капак и водата я няма цял ден и съм се отдала на почивка - лежане и сериали. Hug

# 50
  • София
  • Мнения: 6
Посъветствах се с двама гинеколози - единият ми каза, да не слагам тази година ваксина, другия ми каза задължително да си сложа, за бременните било препоръчително ако са след трети месец, защото отслабвала имунната система. На кой да вярвам?  Laughing

# 51
  • София
  • Мнения: 23 165
тя като отслабне имунната система ваксината как ще помогне  newsm78
аз противогрипни не слагам никога, много рядко ме докопва вирус.

# 52
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
И аз не слагам ваксини, с изключение на абсолютно задължителните по имунизационният календар. Но и не лекувам конвенционално, само хомеопатия при детето и при мен. Е, сега като ми изписаха утрогестан и малтофер, си ги взех, но за баналните болежки хомеопатия.

# 53
  • Мнения: 1 144
Посъветствах се с двама гинеколози - единият ми каза, да не слагам тази година ваксина, другия ми каза задължително да си сложа, за бременните било препоръчително ако са след трети месец, защото отслабвала имунната система. На кой да вярвам?  Laughing

Ох, ужасно е, като двама лекари ти кажат две различни неща. На който имаш повече доверие... И аз съм против ваксините за грип, но от имунизационния календар ги слагам. Мисля, че на твое място бих се въздържала от ваксина тази година, но само ти можеш да си решиш ще поемеш ли такъв риск или не. Ако си в някоя рискова група - учителка, медицинско лице, или професия, която контактува с много хора е едно... Ако си като мен - да си седиш вкъщи и да излизаш, когато ти решиш, можеш просто да избягваш грипните периоди.

# 54
  • София
  • Мнения: 6
Посъветствах се с двама гинеколози - единият ми каза, да не слагам тази година ваксина, другия ми каза задължително да си сложа, за бременните било препоръчително ако са след трети месец, защото отслабвала имунната система. На кой да вярвам?  Laughing

Ох, ужасно е, като двама лекари ти кажат две различни неща. На който имаш повече доверие... И аз съм против ваксините за грип, но от имунизационния календар ги слагам. Мисля, че на твое място бих се въздържала от ваксина тази година, но само ти можеш да си решиш ще поемеш ли такъв риск или не. Ако си в някоя рискова група - учителка, медицинско лице, или професия, която контактува с много хора е едно... Ако си като мен - да си седиш вкъщи и да излизаш, когато ти решиш, можеш просто да избягваш грипните периоди.

Професията ми не е свързана с много контакти с хора, но пътувам в градкия транспорт, знаете там всеки кашля, диша ти в лицето особено сутрин когато са препълнени превозните средства. Още мисля дали да сложа, най - вероятно ще се допитам и до трето мнение. Simple Smile

# 55
  • София
  • Мнения: 23 165
аз преди време трябваше да сложа ваксина хепатит б, запитах хепатолога дали пречи ако съм бременна. човека каза че няма как да ми навреди, но понеже имунната система била понижена може изобщо да не свърши работа, защото няма да се получат антитела и като дойде истинския вирус няма да има какво да се бори с него.
не знам доколко е вярно, но ми прозвуча логично  Rolling Eyes

# 56
  • София
  • Мнения: 423
В нашето семейство поне от 15 години не сме пропускали есен да не си сложим, и мога да кажа, че никой не се е разболявал от грипните вируси. Най-много малко хрема и гърло, за ден два и след няколко изпити чая с мед, всичко минава.
LaughingВ нашето семейство поне от 15 години не сме се ваксинирали и никой не се е разболявал сериозно. И както пишеш с чай, мед, чесън и инахалации, минават обичайните настинки.  Laughing

# 57
  • Мнения: 64
Да се шмугна и аз в новата тема. Ванче, благодаря  Hug

Добре дошли и от мен на новите мами, радвам се наравно с вас за хубавите новини с гащи, добри резултати. Стискам палци на чакащите Praynig

Бърза въпрос към ползващите 30 дневен болничен: От датата на предоставяне на направлението на гинеколожката ви ли започва да тече или е възможно лекарската комисия да реши друга дата?

LaughingВ нашето семейство поне от 15 години не сме се ваксинирали и никой не се е разболявал сериозно. И както пишеш с чай, мед, чесън и инахалации, минават обичайните настинки.  Laughing
Против противогрипните ваксини съм категорично и също като Мимето никога не сме слагали. Здрави сме си и ползваме природни продукти в общия случай  Peace

# 58
# 59

Общи условия

Активация на акаунт