Първо ритниче в корема на мама от мартенско бебче - мъж или дама.

  • 31 001
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 410
Записвам се и аз в новата темичка  Hug Добре дошли на всички нови мами   bouquet
Отдавна не съм писала но това е защото няма нищо ново около нас...Другата седмица съм на втора ФМ и мисля че вече ще разберем цвета на гащичките и ние  Crazy Хубав и успешен ден и да ви слушкат много бебоците  Heart Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 293
Колко бързо пишете,човек не може да ви смогне:)))
Ванче,  bouquet за новата тема!
TheBlackWidow,честито и за сините гащи и за серклажа:)
При мен няма нищо ново,в понеделник бях на консултация,но докторката я викнаха в операционната, измериха ме,взеха ми кръв и урина, и след 2 седмици съм на ФМ,надявам се тогава да ми кажат пола с по-голям процент сигурност!
Хубав ден на всички!

# 32
  • София
  • Мнения: 423
sabah, ако са качествени механизмите защо да не спите трайно на падащо легло? Мисля, че в ето тези мебели ще се влюбиш, ако не си ги виждала. Много са скъпи обаче и не знам дали някой ги внася тук, но може да помечтаеш, пък дано ви дойдат идеи:)
http://www.youtube.com/watch?v=lPE7717b_BA
Миналата бременност бях с плацента превия, вдигна се 5-6 месец. Понеже плацента превия има 4 разновидности, ти на дали имаш най-опасната напълно затворен канал на маточната шийка. Ако настъпи кръвотечение вадят бебето, а ако е още рано, легло и лекарства против контракции. Споко, ще се вдигне  Peace

# 33
  • Мнения: 26
Привет и от мен на всички и в тази темичка. Ваня,благодарско за новата тема Simple Smile Ние сега на 18.10 ще разберем цвета на гащичките а на 26.03.2012 се надявам вече да съм гушнала нашето бебче Simple Smile Хубав ден и честит празни ако има учители тук Simple Smile

# 34
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Да се запиша и в новата тема и аз Simple Smile
Движения усещам от около 2 седмици, но при мен е втора бременности и имам спомен при дъщеря ми как е било и знам за какво да следя WinkЗа сметка на това нямам коремче, гледам във фейсбук, че при някои доста личат, аз имам по-подут корем само вечер, сутрин не ми личи. Предната бременност си спомням, че като се срещахме в 5-ти месец с момичетата, всички бяха откровено бременни, само аз-като преяла пълничка жена Crazy Килограмите ми са -1 от началото, но има значение и това, че сега стартирам от килограмите, с които влязох да раждам миналата бременност Crazy

# 35
  • Мнения: 583
Много ми се иска да се вдигне плацентата.... дано!!
Като килограми  съм си все още +4, качих ги до втория месец и от тогава насам - същите.
Пък бебо ритна оня ден 3-4 пъти и  го отняма Simple Smile Сигурно ще е някой поспаланко Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 23 165
Аз все дебна да усетя нещо, ама няма.
И ЖК-то каза че трябва в следващите две седмици да започна да усещам.
Качила съм точно едно кило, това било добре, по-натам повече.
Вече и храната взе да придобива вкус и въобще тъкмо ще стана нормален човек и ще зарасте шкембето с бурни темпове  Mr. Green

Разни цитонамазки и микробиологии задължителни ли са?
На мен ми ги пропускат, дали да си ги поискам. Оплаквания нямам.

# 37
  • Мнения: 583
Аз ще пусна в понеделник цитонамазка, така съм решила. Имах кандида албиканс преди да забременея и вероятно ще е необходимо лечение. Ама леко се страхувам от взимането на пробата от акушерката в ЖК. миналия път ми каза, че съм се била протрила от миене...  Close Отношение - чудо!!!
Вероятността да отида на друго място да ми я вземат е голяма Simple Smile
Хубаво е да се пуснат, в случай че излезе нещо да се вземат мерки. Все пак не всичко протича със симптоми..

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
На мен ми пуснаха всички изследвания, като се регистрирах в ЖК миналата седмица-кръв и урина, влагалищен секрет +цитонамазка.Аз си платих и си пуснах и за токсоплазмоза IgG +IgM.
Къде ще се следите?

# 39
  • София
  • Мнения: 23 165
...Ама леко се страхувам от взимането на пробата от акушерката в ЖК...
акушерката ли я  върши тая работа  Shocked
ще откажа значи оттам, ще ходя при лекар.

# 40
  • Мнения: 0
И аз се записвам при вас. Наложи ми се да полежа една седмица в болница за високо кръвно, но вече съм вкъщи. И аз и бебето сме добре, което е чудесно. Другата седмица се надявам да разберем мома или ерген чакаме...
Доктора ми каза, че съм с предно разположена плацента и затова по-късно ще започна да усещам движенията на бебчо.
Вече съм официално в болнични.. Не мога да кажа, че съм много въодушевена от това, но лекарите казаха, че така е по-добре..
Хубав ден на всички Simple Smile

# 41
  • Мнения: 2
Привет момичета Simple Smile
При мен резултата от БХС ми излезе на границата и ми записаха час за ФМ за другата седмица и по преценка след нея може пак да направят изследване за късен БХС. На мен ми се струва рано за ФМ, ама може и да е от това, че не мога да хвана в коя седмица съм  Laughing
По изчисления от предните прегледи би трябвало да съм в 16 г.с. обаче при последния преглед по размер отговаря на 15г.с + 1 ден, по бедрената костица на 15г.с. + 6 дни, а по главичката на 17г.с.
Мисля си да отида на още една ФМ при доц. Томова, ама не знам за кога да си запазя час.
Лек ден Simple Smile

# 42
  • Мнения: X
Единственото, което знам със сигурност е какви тапети искам и че търся падащо легло, за да спестим малко пространство.

Саба, извинявай, че се бъркам, ама никак не е добра идеята за падащото легло. Отдругаде спестете пространство. Падащото легло е ок само ако не се използва много често, само за гости и тн. За спалня никак не става. Можеш да помислиш някакви други варианти - повдигнато легло с шкафове отдолу вместо висок гардероб, или пък по-маломерно легло. Освен това механизмите им много бързо се развалят. Прати ми чертеж на стаята и какво искаш да побереш вътре. Мога да се консултирам с мебелист да ти даде препоръки.
Присъединявам се към мнението, и ние мислехме за такова легло, но се отказах, все пак го ползваме не само за спане Wink Да не говорим малкият какви лупинги прави отгоре, ако сте гледали мечо пух, лумпи думпи скока пасти да яде....

# 43
  • Мнения: 0
Записвам се и аз в новата темичка.Започнахме да напредваме в бременността и да споделяме нови и нови неща,които се случват с нас.За мен лично представлява голям интерес и сутрин със ставането отварям веднага страницата и вечер преди лягане Simple Smile Другата седмица очаквам да разбера пола,но да ви кажа за себе си на 90 % съм убедена,че ще е момче.Така го чувствам и така винаги съм си мислила,нищо че с две ръце съм за момиченце.Направо си мечтая.Но все пак ще изчакам доктора да ми потвърди.За 4D ми препоръчаха Д-р Мазнейкова в "Света София".Някой има ли някакви наблюдения или мнения?Слънчев ден на всички Simple Smile

# 44
  • Мнения: 570
привет и от мен  Hug
На мен във вторник ми мина амниоцентезата и сега чакам резултати 3 седмици  Rolling Eyes Иначе всичко е наред. И аз ще съм мъжка майка от всякъде. Второ момче чакаме...ще правим футболен отбор  Mr. Green Може след 5-6 години да се прежаля пак...ама ако и тогава е момче, значи съм си родена за свекърва  Mr. Green
И аз съм с предна плацента и го усещам бебето от една седмица.
Записах се за 2-ра ФМ в 22-ра седмица - при Марков. До тогава никой няма да ме гледа повече  Flutter
Хубав ден на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт