Първо ритниче в корема на мама от мартенско бебче - мъж или дама.

  • 30 998
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 107
Запис. Ваня, благодаря за новата тема.

# 16
  • Мнения: 2
цоп и аз в новата тема,браво Ванче.аз бях вчера на преглед,моето палавниче пак беше мн активно,аз си го усещам от 10-тина дена.Док изрази някакви съмнения,че евентуално може би има някаква вероятност да сме със сини гащи,но понеже мн се врътка,не е сигурна и го остави за другия път.иначе всияко си ни е наред и вървим 1 седмица напред по ехограф.лека и спокойна вечер

# 17
  • Мнения: 583
Ваня, благодаря за темичката.
При последния преглед доктора ми установи плацента превия. И съответно съм на диаспорал още от сега, още нямам контракции, но  не бивало да ги допускаме..
има ли други с такава плацента?!

# 18
  • Мнения: 1 144
Единственото, което знам със сигурност е какви тапети искам и че търся падащо легло, за да спестим малко пространство.

Саба, извинявай, че се бъркам, ама никак не е добра идеята за падащото легло. Отдругаде спестете пространство. Падащото легло е ок само ако не се използва много често, само за гости и тн. За спалня никак не става. Можеш да помислиш някакви други варианти - повдигнато легло с шкафове отдолу вместо висок гардероб, или пък по-маломерно легло. Освен това механизмите им много бързо се развалят. Прати ми чертеж на стаята и какво искаш да побереш вътре. Мога да се консултирам с мебелист да ти даде препоръки.

# 19
  • Мнения: 1 144
Ваня, благодаря за темичката.
При последния преглед доктора ми установи плацента превия. И съответно съм на диаспорал още от сега, още нямам контракции, но  не бивало да ги допускаме..
има ли други с такава плацента?!
При предната бременност така ми бяха казали, точно в този период. После се оказа, че нямам, но така и не разбрах дали се е "оправила" или изобщо не е имало такъв проблем. Опасността е за теб, не за бебето - от кръвотечение. Трябва да почиваш повече, да избягваш всякакви натоварвания.

# 20
  • Мнения: 0
Запис и от мен. Огромно благодаря на Ваня за новата тема. smile3501 Не съм много активна в писането, но като се прибера от работа и не ми остава много време. Като имам време прочитам страничките. Иначе аз не мога да се похваля с цвят на гащи - май ми е твърде рано в 14г.с. Wink Пък и на първата фетална лекарят не  можа да види нищо конкретно за пола, така че... Ще си чакам... За мен всъщност няма значение, но любопитството надделява, пък и като ви чета  - повечето вече знаете пола:) Лека вечер от мен:)

# 21
  • Мнения: 583
При предната бременност така ми бяха казали, точно в този период. После се оказа, че нямам, но така и не разбрах дали се е "оправила" или изобщо не е имало такъв проблем. Опасността е за теб, не за бебето - от кръвотечение. Трябва да почиваш повече, да избягваш всякакви натоварвания.
Така ми каза и доктора.
Има вероятност да се вдигне до някой месец /А ДАНО!!!/. Ама от един месец насам не е мръднала и с милиметър..   Confused  Та шансът е почти "0".
Все пак надеждата..

# 22
  • София
  • Мнения: 149
Стела Мария, забелявам, че и в този тип мебели има високо и не до там високо, че да не кажа ниско качество.Аз се спрях на този вариант
Скрит текст:
заради мястото, което ще се освобождава през деня, понеже ще бъде и спалня и детска стая за момента, което ще рече, че трябва да има място за мноого багаж.Не задължително точно тази спалня, де, макар че тази ми хареса най- много.
А ако ти кажа размерите на стаята ще ти стане смешно...то май си е смешно.Ще ти пратя скица да се убедиш, но мисля, че положението е неспасяемо.
И за да не е спам поста ми, да се оплача че днес пак имам болки в шийката на матката, много остри на моменти.

# 23
  • Мнения: 105
Аз пак съм малко боса, ама това плацента превия трябва да е плацента ниско долу, нали newsm78. Неискам подробности, само с 2 думи, ако може, че тези неща доста ме плашат  Embarassed

# 24
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Мъжка майка ще съм и аз. Simple Smile Сини гащички. Simple Smile

Май няма да ми се прави серклаж. Което е екстра!

# 25
  • Мнения: 1 144
Стела Мария, забелявам, че и в този тип мебели има високо и не до там високо, че да не кажа ниско качество.Аз се спрях на този вариант
Скрит текст:
заради мястото, което ще се освобождава през деня, понеже ще бъде и спалня и детска стая за момента, което ще рече, че трябва да има място за мноого багаж.Не задължително точно тази спалня, де, макар че тази ми хареса най- много.
А ако ти кажа размерите на стаята ще ти стане смешно...то май си е смешно.Ще ти пратя скица да се убедиш, но мисля, че положението е неспасяемо.
И за да не е спам поста ми, да се оплача че днес пак имам болки в шийката на матката, много остри на моменти.

Гадно за болките, не става ли с ношпа? Това на картинката изглежда добре, но не го предвиждай да го вдигате всеки ден, защото бързо ще се развали. В началото на брака ни, ако ти кажа в какви тесни квартирки сме живели Simple Smile)))) После остават много интересни спомени Simple Smile) Сега ще се празтърся за някакви идеи Simple Smile)) Не съм архитект, но много чета такива списания и форуми, може да попадна и аз на нещо хубаво за теб.

Тиара, споко, ако не са ти казали лекарите, че имаш това, значи го нямаш Simple Smile)

# 26
  • Мнения: 105
Stella Maria Благодаря  Hug Сладки сънчета от мен :*

# 27
  • Мнения: 371
Добро утро! Да се запиша и аз, а другата сряда съм на преглед и се надявам да дойда с добри новини  Hug Прекрасен и слънчев ден ви пожелавам момичета!   bouquet

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 44
  food010 Добро утрооо, мамчета Hug
Запис и от мен в новата темичка. Усмивки и хубав ден!

# 29
  • София
  • Мнения: 6
Да се запиша и аз в новата тема. Не съм много активна в писането, но ви чета всеки ден. На мен ми е първа бременност, цвят на гашите не са ми потвърдили още, казаха ми само, че има вероятност да е момиче. Към края на месеца съм на преглед и се надявам до тогава вече да се види пола със сигурност. От 1-2 седмица усещам някакви странни движения в корема си, но незнам дали това е бебчо. Може би трябва да поизчакам още малко.
Хубав ден на всички от мен. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт