Чудна есен наближава, ЯНУАРска мама все по-нетърпелива става - 7

  • 32 666
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2
И аз в новата темичка.Кости както винаги си се постарала много,браво гордеем се с теб  Hug  bouquet

Аз се подстригвам,но не се боядисвам,защото и преди бременността рядко  се боядисвах.Но ако се боядисвах едва щях да спра,но всеки си решава Simple Smile

Пожелавам на всички лек ден   bouquet

# 31
  • Мнения: 2
Аз сега се прибирам от покупки.Купих първото нещо за бебо,лигавник на който мога да бродирам.Купих си и списание и си харесах едно мече Simple SmileКато го приключа ще ви го покажа Simple Smile
Сега поне си намерих занимание Simple Smile

# 32
  • Мнения: 12
Костиииии, браво ! Много ми харесва темата!   Hug

 Разгледах първата страничка и се замислих има много мами ,които не знаят пола   Confused или просто не са са се похвалили  Wink  Мен ми беше толкова  любопитно какво ще е бебчето, че едвам издържах до 15 седмица като бях в Атина да ми кажат МАДАМА,   а аз мечтаех тайничко за  мъжле хи-хи-хи

Относно боядисването аз май чак след като родя ще се пристраша, че вмомента косата ми е доста зле ,имам косопад  Cry    Но за подстигването задължиелно скоро ще ходя,че тези цъфтежи не мога да ги трая,имам нужда от освежаване ,иначе ще заприличам на плашило  smile3511 smile3511 smile3511

Моята бебка  stork-girl newsm32 мърда,шава ,рита,танцува и аз не знам още какво прави вътре в мен.Много е буйна и ще видим как ще се справяме занапред  newsm78
Не знам за вас ,но на мен мами ми е вече трудно дишането като съм седнала и леко изгърбена  Tired  Май само лежането ми  харесва  Wink

Лек и слънчев ден на всички мами!

# 33
  • Мнения: 12
Аз сега се прибирам от покупки.Купих първото нещо за бебо,лигавник на който мога да бродирам.Купих си и списание и си харесах едно мече Simple SmileКато го приключа ще ви го покажа Simple Smile
Сега поне си намерих занимание Simple Smile


Който може го може  Wink Wink  На мен само това не ми е скимнало да правя все още,иначе бъкам от луди идеи  от скука! 
 Ще чакаме снимка  тук и във форума във фейсбук  Wink

# 34
  • Мнения: 144
Да се представя и аз в новата прекрасна тема.
Казвам се Миглена /по профил Върджин Wink/ на 32 г. от Велико Търново, това ми е втора бременност, термина ми е 28.01.2013 г. За сега гащите ни са розови, но на 80 %.
Чета ви редовно от 2-ра тема, но досега не смеех да се включвам, защото в началото на бременността имах доста проблеми, които ме плашеха и ме беше страх да не загубя бебето. Мисля, че вече нещата са се позакрепили и сега се чувствам малко по-спокойна.

Пожелавам на всички да износим и родим без проблем живи и здрави дечица.

# 35
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Кости, може ли да ми добавиш, че и моето бебче ще е мадамка? Първа радост ни е вкъщи   bouquet (А и съм тооооолкова щастлива, че е момиче, винаги съм искала първо момиче  Mr. Green)

# 36
  • София
  • Мнения: 118
И аз да се запиша в новата тема,браво на Kosty за оформлението и заглавието  bouquet
За боядисване и подстригване на косата-това да не се подстригва е бабина деветина според мен,даже ежемесечното подрязване на връхчетата предпазва от цъфтеж,въпреки че повечето се радваме на гъсти гриви  по време на бременността от хормоните reverance Иначе боядисване с безамонячна или нискоамонячна боя,както и къна (но да сме сигурни,че това е естествена къна Naughty ) не мисля,че ще навреди. Teddy24,има много терапии за изтощена коса и косопад,понеже след като родим,няма да имаме никакво време за глезене по фризьори,по-добре иди на фризьор,със сигурност почти всеки има доста бременни клиентки Grinning

# 37
  • Мнения: 345
Привет и от мен. Относно боядисването аз си се боядисвам от край време и то много светло скандинавско русо. Мисля, че в днешно време хубавите бои са доста щадящи и не бива човек да прекалява със страховете си. Освен това работя и не мога да си позволя да ходя с израснали корени.

Поздрави от мен и малчо на всички новодошли и лека бременност! Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 3 020
Запис и от мен.  Hug

Добре дошли на новите мами.

Косата си я подстригвам и боядисвам редовно... е, аз правя само кичури, но си е пак с амонячна боя.

И поради притесненията си относно увеличените околоплодни води /момичета, благодаря за подкрепата, дано бебето е добре и да няма повод за притеснения и занапред  Praynig/, си изтеглих часа за 3-тата ФМ другата седмица. Моля се докторът да ме успокои, че всичко е наред.  Praynig Praynig Praynig

# 39
  • Мнения: 10

Запис и от мен.
Косата си я боядисвам  но не подстригвам
имам много ниско желязо чувала съм че при при бременност е лошо
                       вие момичета знаете ли нещо ?

# 40
  • Мнения: 12

Запис и от мен.
Косата си я боядисвам  но не подстригвам
имам много ниско желязо чувала съм че при при бременност е лошо
                       вие момичета знаете ли нещо ?

Хмммм,ами моето е високо тоест 5 единици над нормата....Така и не разбрах какво се случва . Спрях витамините и мисля пак да си пусна Желязо и ЖСК фракции да видя какво е станало.
Но питай лекаря си ,може би пък не е толкова ниско колкото  си мислиш! Иначе може да ти изпише доки желязо допълнително да приемаш. Но не забраввяй,че то се натрупва в организма и това също не е хубаво. Аз не знам откъде се е вдигнало моето желязо и дали е възможно от тези витамини....

# 41
  • Мнения: 10
 да възможно от тези витамини....
 аз не съм пила никакви лекарства витамини по време на бременностa
 въпреки че ми ги бяха исписали ...и сега чета че е опасно липса на желязо по време на бременностa

# 42
  • Мнения: 4
Здравейте на всички  Grinning

Сега се върнахме от женска консултация и знаете ли какво миналия месец нали се похвалих че не съм качила и килограм, а сега 4 килца отгоре и общо стават 11кг отгоре  Embarassed Оф много съм тъжна, от 50кг, сега съм 61кг направо ще се побъркам от яд. А колко време има до края каква ще стана, сигурно баба Меца  Crazy Бебчо е добре, в момента е напречно разположен и малката ми щерка го видя на ехографа, каза че му видяла устата, главата и сърцето, добра фанатазия има милата  Grinning

Относно боядисването и първия път и сега се бодисвам, подстригвам и се грижа за външния си вид и без това съм дебела поне да изглеждам добре. Аз съм руса и представете си да спра с боята ..........

Кости супер оформление, много добре си се справила, отново. Нямаш грешка.

# 43
  • Варна
  • Мнения: 21
Кости благодаря за страхотната тема, отново!
Толкова отдавна не съм писала - опитах се да ви изчета, обаче още не съм довършила всичко изписано... Ще се включа само по последните теми, които видяхІ
Да кажа, че аз се подстригах вече 2 пъти от както съм бременна и си чакаме баш мъж. За боядисването - боядисвам се през месец при фризьор с безамонячна боя и не мисля че вреди. С дъщеря ми се боядисвах всеки месец с амонячна, но сега по-скоро от към това да е по-малко изгаряща гледам да е безамоняща, отколкото заради бебето. Да ви кажа после като знам какво капане на косата ме чака... беше кошмарно предният път - добре че има какво да капе... Засега си ходя всяка седмица на фризьор и не смятам да спра да се поддържам заради суеверия. А и фризьора ми подготвя косата с маски и други още от сега за след раждането. Макар, че аз не мисля да спра да ходя и след това /може би през януари ще прескоча/. Все пак 40-50 мин. на седмица мога да отделя някой ден бебето докато спи и мъжа ми си е вкъщи...
Сега и аз да се оплача, ако има още някой с подобен проблем. Вече 3-4 пъти ми се случва вечер да вдигам кръвно докато съм на работа. Всеки път на преглед кръвното ми е 100/60 и това е нормално за мен, обаче вечер като ми стане лошо и си измеря кръвното е от рода на 145/90 и не знам на какво се дължи. Всички изследвания са ми добри и като изключим че съм много несериозна в пиенето на витамините - не виждам конкретна причина. Може би подсъзнателно като се изнервя и следствието идва вечерта... Има ли друг с подобен проблем? Не е постоянно вдигане, но все пак вече няколко пъти едва се прибирам от работа късно вечер. А още 45 дни работни имам докато изляза в болнични...
Другото интересно е че преди седмица , буквално дни преди да вляза в 7-мия месец изведнъж корема ми щръкна все едно съм влязла в 9-ти месец и започна много да ми тежи. Като килца качените също не са малко, но и доста повече съм тежала, а и с дъщеря ми в 7-ми месец бях качила почти двойно на сега, а нямах проблеми с кръвното. Лошото е че никога не съм имала високо кръвно и дори незнам какво се яде или пие в такива ситуации.
Момичетата от варна - ще ходите ли скоро на лекции за бременни и къде? Все се каня и все изтървам датата или часа, но вече трябва да се организирам.
Естествено пак изписах голям ферман, но ще се радвам ако някой се включи по темите.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 478
И аз в новата тема. Много е златна, също както трябва да е есента, но засега си е лято навън. Даже днес заоглеждах една девойка колко лятно се е облякла, че чак ми стана неудобно  Laughing Лошото е само, че студеното ще дойде изведнъж - миналата година беше така...
Да кажа и аз по обсъжданите теми:
-  от началото на бременността съм качила около 5 килограма, но засега и не стърчи много корема  Simple Smile
- проблеми с боядисване нямам, защото преди години си казах - "Нямаш бели коси, имаш хубав цвят на косата, защо трябва да се клепаш?" Та не съм виждала боя от 2008-ма  Laughing
- витамини не пия, опитвам се всичко да набавям с храната - днес си купих сушени боровинки и сушени сливи и разбира се грозде. Има и толкова много други варианти  Simple Smile

Rumi07 , това с високото кръвно хич не е на добре. Трябва да разбереш само на психична основа ли е, защото може да има някакъв такъв момент. Да ти кажа аз посещавам лекциите на сп.9 месеца и тези на сп.Моето дете, в зависимост от това дали ми допада темата. В сайтовете им може да видиш програмата.

Общи условия

Активация на акаунт