Чудна есен наближава, ЯНУАРска мама все по-нетърпелива става - 7

  • 32 650
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 496
Руми, добре завърнала се! Надявам се това с кръвното да е било просто моментно и свързано с някакъв стрес на работата, а не здравословно... И все пак консултирай се с АГ-то ти.  Peace
И при мен настъпи поголовен косопад след 1вото раждане, но оцелях.  Mr. Green По едно време си мислех, че няма да ми остане коса на главата, като гледах какво пада по време на къпане, но постепенно намаля и започнаха да ми растат нови косъмчета. Но това е нормално, мисля, че почти всички жени го получават...

Еличка, и аз съм с нисък хемоглобин и приемам желязо допълнително. На база на всички хапове, които приемам, вече губя ориентация...  Crazy

# 46
  • Мнения: 74
Ох, с тоя бременен акъл съм за никъде.Докато ви изчета и забравих на кой какво искам да кажа ,че сега се връщам да си припомням.

Vergin ,добре си ни дошла.Желая ти лека и безпроблемна бременност и прекрасен финал! Hug

cvblagova , Евала момиче , чакам снимка после тук в темата.Да не ме прецакаш да я пуснеш само във фейса и да не мога да видя лигавника

snow_angel , честита мадамка!  stork-girl

eli4ka_bg , сестра ми пиеше желязо през бременността .Тя беше с близнаци ,а знам че в такъв случай почти винаги има нужда от допълнителен прием.Говори с ЖК си вероятно ще ти изпише Wink

... и без това съм дебела поне да изглеждам добре....

Много ме разсмя !!! И аз съм на този принцип! Днес се боядисах и се чувствам чудесно. Иначе косата ми стана много хубава от бременността.Някак по здрава , лъскава и не цъфти.Надявам се така да си остане и след раждането.А иначе килцата са ми вече 10! Rolling Eyes

Rumi07 , говори с АГ-то си .Моя ми беше казал ако вдигна кръвно веднага да отивам при него.

Мен днес малко ме боли ниско долу - яйчници ли са , не знам какво ама цял ден.Само като лежа се чувствам добре - извода е "Повече лежане му е майката "

# 47
  • Мнения: 2
Здравейте и честита ни нова тема, изглежда много добре.
Четох, че коментирате боядисването на косата - аз точно това се чудих тези дни да се боядисам ли или не. Реших, че вече е неотложно, та за това другата седмица отивам.
Това, което  Gerrychka е казала мен също много ме разсмя и съм напълно съгласна с нея.
Килограмите са ми болна тема Sad другата седмица сме поканени на сватба и днес ходих да си потърся някаква официална рокля, естествено не се харесах в нищо и си тръгнах с мисълта, че изглеждам ужасно #2gunfire
Другата седмица също сме на доктор и ще видя бебка, много се радвам Heart
За името, което сме избрали - Нефели някой беше питал какво означава и от къде идва. Това е гръцко име, Нефели е била богинята на облаците, Зевс я е създал от облак. Няма да имаме проблем с това, как ще се съчетае с фамилията, тъй като таткото ни е грък.
Това е от нас, желая ви лека нощ  smile3524

# 48
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Добро утро, мамчета   food010
Какво е това суеверие за подстригването? Аз не го знам, даже вчера ходих на фризьор  Laughing
А вие как отчитате колко килограма сте качили? От най-ниските, които сте стигнали в първите месеци до сега, или от тези на които сте забременели? Защото аз бях 57 като забременях, свалих до 53, а сега съм 59... Имам чувството, че и от въздуха качвам... Коремчето ми е доста голямо, на дупето почти нямам. Но се чувствам като балон  Cry

# 49
  • Мнения: 172
добро утро момичета Simple Smile да се порадваме на един от последните топли дни

# 50
  • Мнения: 74
Добро утро   food010
Krismi , тъкмо вчера си мислех къде се изгуби  wavey

# 51
  • Мнения: 0
Добро утро!
Да  се запиша и аз. Кости, много добро оформление!
Добре дошли на новите мами!
Аз съм доста зле с килограмите - до тук 12. Преди да забременея се хранех разделно. После прекъснах този режим на хранене и съжалявам. В първите месеци на бременността ядях като разпрана, каквото ми попадне. То не бяха сладоледи, чипс, шоколади .... все лоши храни. Сега съм се взела в ръце. Всъщност ние сме това, което ядем.
Руми, аз също вдигах кръвно 100/150 при положение, че нормалните за мен стойности варират ок. 70/110. Вдигането беше инцидентно. След като излязох в болнични всичко се нормализира. Според мен е задължителна консултацията с лекар.
За боядисването - ами ... боядисвам се. Косата ми е доста побеляла ..... и не мога да си позволя да изглеждам зле.  preggo
Хубав и ползотворен ден от мен! 

# 52
  • Мнения: 19
Някоя мама от Варна мисли ли да ходи на лекцията  в Гранд Мол Варна- днес от 10ч

# 53
  • Мнения: 311
Добро утро, момичета.
Видях, че пишете по актуални и за мен въпроси, и се включвам.
Моите килограми дотук са +10, макар че не се тъпча, а ям разумно, но пък не се движа много.
Болки ниско долу като менструални имах и аз около седмица, и много се притесних.
Споделих с лекаря на консултацията, че ме болят яйчниците и му  посочих къде, а той ми казва: "Всъщност яйчниците ти не са там сега, а са окачени ето тук" и сочи над пъпа  Laughing.
Каза ми също, че по принцип болят областите около яйчниците, а те самите не. Та доста смешно ми стана. Изписа ми Нутримаг и почнах да го пия, защото имах и по 1-2 контракции на ден, а и схващане малко на краката и сега нямам никакви болки.
И аз се подстригах наскоро, просто реших да сменя прическата.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 21
Добро утро,
на мен наистина ми се ходи на лекцията в Гранда, обаче уви съм на работа... и то в Гранда, но точно днес няма как да отсъствам от работа. Обаче на 9.10. видях че има в Капела Плей в Мол варна от 10 часа и със сигурност смятам да ида, още повече че работното ми място е в двата мола и така мога да го съчетая идеално.
Знам че трябва да се посъветвам с лекар, но последният път като и казах, каза че е нормално и че тези апарати електронните не мерели точно, така че можело и да не е вярно. Проблема е че аз се чувствам ужасно, не става дума само за апаратите...
А за болките ниско долу - мен често си ме боли, но след разговори с няколко лекари стана ясно че вторите деца се носят по-ниско и от там идват доста от болежките. Боли ме като се натоваря, или като повървя повечко и при определени стойки на тялото. Като съм легнала не ме боли.
Ако някоя мама ще ходи във вторник на лекциите във Варна - ще се радвам да се запознаем.

# 55
  • Мнения: 1 498
Rumi , аз докато бях на работа всяка вечер като се приберях вдигах кръвно , но при мен има някаква психологическа нагласа , че като хвана апарата и трябва да е високо. После се нормализираше , а и на работа много нерви хабях и си заминах рано рано.
Никой ли няма проблеми с тромбоцитите , вчера писах , но явно никой не знае нищо? На мен почнаха да ми падат заедно с хемоглобина и сега и двете са на долна граница?

# 56
  • Мнения: 21
Здравейте момичета,
За боядисването - аз откакто разбрах, че съм бременна не съм се боядисвала,но пък и не ми личи, защото нямам чак толкова много бели коси.Решила съм живот и здраве докато кърмя да не се боядисвам,още повече сега чета една книжка "Първата година на бебето - седмица след седмица", в която пише че по време на кърменето не е добре да се вдишват разни химични елементи,защото има вероятност да преминат от млякото до бебето.Все пак има и за това решение - бои без амоняк изцяло на билкова основа,така че ако закъсам към тях ще прибегна Wink.А иначе по отношение на косата мога само да кажа,че за разлика от преди бременността изобщо не ми пада,не цъфти,много е здрава и лъскава,просто е като обновена.Притеснявам се обаче какво ще стане след това...  Rolling Eyesда не вземе да ми падне и да остана с 2 косъма на кръст Blush
За килограмите - меря се всеки ден, а кантара е безмилостен...вече съм +8...не знам до края какво да очаквам.Опитвам да се храня разделно както и преди бременността,но имам чувството че апетита ми нараства Embarassed.Ноооо най-важното е бебето да е добре,после ще ги сваляме.
За желязото - и при мен положението не е розово, но това както каза личния ми лекар е напълно нормално за една бременна жена.Аз отказах да пия Maltofer желязо и започнах с едно билково-плодово сиропче/Floradix/   и ще видя ефекта след един месец употреба/ще споделя има ли ефект/.
Искам да попитам някой от вас вече решили ли са къде ще раждат?  Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 7
 Добро утро   food010 . От днес вече сме в 26 седмица много бавно мина този 6 месец.  Wink

# 58
  • Мнения: 74
.... пише че по време на кърменето не е добре да се вдишват разни химични елементи,защото има вероятност да преминат от млякото до бебето....

Хубаво ,ама ние бургазлийките какво да правим като сме свикнали да виждаме какво дишаме ... Joy
Всяка от нас знае към 2 през нощта как мирише въздуха в Бургас.... ooooh!

А за раждането - аз съм се насочила към нормално раждане в държавна болница. Някак си не мога да се доверя на докторите по частните ни болници , които иначе са супер луксозни , ама не съм убедена че има кой да реагира , ако има някакво усложнение (не дай си боже). Другото ми впечатление главно за Дева Мария (небезизвестната и много прехвалена клиника във Ветрен) е, че кой каквото прави , накрая винаги се стига до секцио. Едната била с тесен таз , другата с увита пъпна връв , трета с не знам си какво . Всичките ми приятелки родиха там и толкова една ли не можа да роди нормално .... Тази практика ужасно ме дразни и смятам да си го спестя.Пък дори и да се налага да полежа в една не до там луксозна стая.Все пак ще раждам , няма да ходя на СПА  Peace

# 59
  • Мнения: 0
Здравейте,

моите килограми са +10 вече, а тепърва само бебчето ще качва по 200гр на седмица, а ние двойно повече...много се радвам, че засега нямам нито една стрия

за раждането се насочвам към Тина Киркова. Много мои приятелки родиха там и са все с положителни отзиви за лекарите, акушерките и базата. При желание, бебето може да е нонстоп с майка си, а не да го носят само в часовете за кърмете

Общи условия

Активация на акаунт