Трудно проговаряне -тема 9

  • 57 871
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 630
Бобрата с храненето е изгубена. Яде сама - яйца, картофи, кюфтета, кебапчета, сандвич, сирене и кашкавал, салам, кус-кус понякога и боклуците из магазина естествено. Готвено като супа, яхния само ако аз я храня. В градината яде само хляба  Tired, но ако има кюфтета и саламче и най-вече яйца няма да яде хляб  Simple Smile
 M_I_A  какво да направя в такъв случай. Извън кожата си излизам  #Cussing out. Все се каня следващия път аз да се правя, че не я чувам, но тя много шумно напомня за себе си "Стани мамо. Мамо моля те ела. Стани стола."- това го крещи "Искаммммм песничка Мама ми купи нес". Вчера ми удари шамар, защото отказах да и пусна някакъв клип на английски и аз и спрях компютъра. "ненненене.какуо пляиш?защо маша?"Издържах на виковете и протестите и не го пуснах. Лоша мама не ме слуша.  Joy
 Мъча се да я уча да се облича сама, но тя така се лигави ръцете и омекват и почва да се киска...
Галактическа принцеса  това е супер повече внимание ще им обръщат.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=article;id=5362

Последна редакция: пт, 12 окт 2012, 14:53 от eli82eli

# 16
  • Мнения: 2 140
Дони, страхотно оформление! Hug

# 17
  • Мнения: 14
днес записах час за малкия при доктор Стаматова в психо то и ми стана интересно, че иска да види лист с драсканиците му хм  newsm78 личната педиатъра ме успокоява,че нищо му няма , но аз колкото повече чета коментари статии из нета повече почвам да се притеснявам. днес не го заведох на ясла , че нещо май ще се разболява и цял ден играе с играчките и си бръщолеви неговите си бебешките. Снощи като легна една такава дълга лекция издекламира ама на бебешки.  ох.....

# 18
  • София
  • Мнения: 1 285
Доника,   bouquet!

И моята Теа е болна у дома тази седмица, дори се наложи да отложим РД, не и беше добре. Мъчно ми беше, но... не ми е за първи и сигурно не е за последен път.

За да бъда и малко от полза да кажа, че нашата логопедка препоръча книжките на ФЮТ за гората, тези римуваните. По тях ще разказват и ще коригират предлозите, че моята на всичко слага "у". А като беше по-малка, препоръчваше от книжките с отварящи се прозорчета, вярно много са и забавни на моята девойка. Въобще, много съм и благодарна на тази жена, как има търпение да се занимава с Теа, като е такова диване.

eli82eli, и моята е агресивна, като се измори и стане "кисела". У дома успяваме да парираме, но нещата лъснаха като тръгна в колектив. Сега ме е страх, че ще има едно привикване и отвикване от порядките поради отсъствията по болест, ще видим как ще върви. ooooh!

# 19
  • Мнения: 1 630
Yana_a_n разбирам, че като е уморена не може да се контролира, но трябва да свиква и не може цял живот да я пазя. Сега като почваме да спираме Конвулекса и направо косата ми настръхва. С предните съвети на ЛЛ да не я стресирам постигнах точно обратното. Сега се опитвам да променя нещата и се надявам да не е късно  PraynigТочно и при нас след боледуване нещата стават по-трудни.
 Би ли споделила тези книжки какви са, ако имаш линкове.   bouquet

# 20
  • Мнения: 518
Бърз запис в темата и отивам да правя пица за малките лами,че като ги взема голямата от вратата ме подхваща с Мамо, кустеее ooooh!

# 21
  • Мнения: 11 844
Ели мисля, че са тези книжките на ФЮТ http://www.fiut.bg/catalog/category/vav-valshebnata-gora

# 22
  • Мнения: 514
При нас-до тук бяхме с похвалите от "чудесната" масова детска градина SickВчера,майка ми е отишла да  я вземе и са й я дали наакана.Обяснението е,че са разбрали какво й е,тя ги е дърпала за ръката,но учителката казва"Докато не ми каже,къде иска да ходи,няма да я водя,да си стои така" #CrazyМайка ми не е могла да реагира,на бегом е прибрала детето,тя си е дърпала гащите и направо в банята. SadТя им е показвала,какво иска,но те не били длъжни да я обслужват,да говорела и тогава.Няма да описвам моето състояние,последва разговор с логопеда на градината,не искам да си спомням,всичките неща,които ми се казаха,включително и намек за личната ми вина,както и да е.Искат да им представя диагноза и да ходим на обследване в Св.Никола,иначе те не можели да я обслужват и да се грижат за нея Sad
Моля споделете,за пореден път Wink,след колко време ще ни запишат час?Какво ще я карат да прави?Някакви препоръки от майчета,минали по този път?!Какво да очаквам като диагноза,евентуално?!Всичко,би ми било от полза...Има ли значение,при кого ще отидем?

# 23
  • Ню Йорк
  • Мнения: 5 068
Alexal, обикновено записват часове за след месец. Ако няма наплив в момента може и по-скоро. Аз отидох на случаен принцип и се паднах при една млада докторка. Не мисля, че има кой знае какво значение. Ходихме 4-5 пъти за 2 седмици и след това ни написаха епикриза. Всичките занимания са под формата на игри, бяха любезни и внимателни с детето. Единствено не случихме на психолог, падна ни се една стара и вкисната, която не обясняваше нищо и изчисляваше по "съветските" таблици от едно време. Тогава сина ми беше на 3 години, написаха ми че отговаря на възраст 16 месеца. Тогава се бях притеснила, но за около година той си навакса почти всички пропуски. Така че каквото и да напишат в заключението обикновено е поправимо, разбира се с много работа Wink

# 24
  • Мнения: 616
При нас-до тук бяхме с похвалите от "чудесната" масова детска градина SickВчера,майка ми е отишла да  я вземе и са й я дали наакана.Обяснението е,че са разбрали какво й е,тя ги е дърпала за ръката,но учителката казва"Докато не ми каже,къде иска да ходи,няма да я водя,да си стои така" #CrazyМайка ми не е могла да реагира,на бегом е прибрала детето,тя си е дърпала гащите и направо в банята. SadТя им е показвала,какво иска,но те не били длъжни да я обслужват,да говорела и тогава.Няма да описвам моето състояние,последва разговор с логопеда на градината,не искам да си спомням,всичките неща,които ми се казаха,включително и намек за личната ми вина,както и да е.Искат да им представя диагноза и да ходим на обследване в Св.Никола,иначе те не можели да я обслужват и да се грижат за нея Sad
Моля споделете,за пореден път Wink,след колко време ще ни запишат час?Какво ще я карат да прави?Някакви препоръки от майчета,минали по този път?!Какво да очаквам като диагноза,евентуално?!Всичко,би ми било от полза...Има ли значение,при кого ще отидем?

Спокойно, те и говорещи деца така ги връщат. По скоро пусни оплаквания в подходящите места контролиращи ДГ. На някоя даскалица не и се работи и си го изкарва на вас. И говори с директор. Обикновенно такива номера правят на всички ако почнат с едно.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 328
Доника, благодаря за темата  Hug

Alexal, след прочетено от теб, спирам да се оплаквам от госпожите на Мишо  Confused Те вярно, че скоро не са мрънкали и не са ми давали съвети да го запиша другаде, но въпреки всичките им недостатъци, до сега не са ми го връщали нацапан, неизпишкан или нещо по-лошо. Дъщеря ми в яслата веднъж я върнаха напишкана, не защото не си е казала, ами защото били много деца и докато дойде нейния ред, детето пишнало  Blush Мисля, че трябва да докладваш поне на директорката. Ами че то детето ако не каже, че е гладно, няма да му дадат и да яде ли  newsm78

Днес Мишо донесе от градината една апликирана с цветенца картичка. Естествено госпожата му е помогнала да налепи цветенцата, но той така й се радва, че усмивката му ме кара да забравя всичко  Heart Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 6 182
Alexal нашето обследване протече както го е описала Галактическа принцеса
само дето случихме и на добър за мен психолог, който ми даде много полезни за мен навремето съвети. Не ходете много по-рано, защото чакането в самата клиника за мен не беше приятно, но си и отделете достатъчно време за намиране на място за паркиране в района (ако сте с кола).

А ednakaka е напълно права. Когато им е криво и са калпави учителките - говорещо, неговорещо все тая. Моята съседка с говорещо дете, го бяха наказали задето се е напишкал, да стои с мокрите гащи на балкона, когато беше най-студено.

eli82eli ами със заплаха от наказание става и май всички го практикуват: "щом не си прибираш играчките, ще ги подаря", "щом не сядаш да си напишеш домашното ще ти спра джобните", "щом не си разтребваш стаята, я снимам и пускам снимката във фейсбук". Както не чуват, веднага им се отпушват ушите. Психолозите може и да са против този метод, но поне може да провериш слуша ли те детето.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 438
При нас-до тук бяхме с похвалите от "чудесната" масова детска градина SickВчера,майка ми е отишла да  я вземе и са й я дали наакана.Обяснението е,че са разбрали какво й е,тя ги е дърпала за ръката,но учителката казва"Докато не ми каже,къде иска да ходи,няма да я водя,да си стои така" #CrazyМайка ми не е могла да реагира,на бегом е прибрала детето,тя си е дърпала гащите и направо в банята. SadТя им е показвала,какво иска,но те не били длъжни да я обслужват,да говорела и тогава.Няма да описвам моето състояние,последва разговор с логопеда на градината,не искам да си спомням,всичките неща,които ми се казаха,включително и намек за личната ми вина,както и да е.Искат да им представя диагноза и да ходим на обследване в Св.Никола,иначе те не можели да я обслужват и да се грижат за нея Sad
Моля споделете,за пореден път Wink,след колко време ще ни запишат час?Какво ще я карат да прави?Някакви препоръки от майчета,минали по този път?!Какво да очаквам като диагноза,евентуално?!Всичко,би ми било от полза...Има ли значение,при кого ще отидем?
Е това вече е върха на наглостта.  #Cussing out Направо ме изкара извън кожата ми тази история. Не стига, че детето показва, че му се ходи до тоалетна ми те на умни се правят. Ще го учат да говори, щото майка му е некадърна и не е могла   #Cussing out Дай боже по-далече да стоят децата ни от такива възпитателки. Ами нали ходи на логопед детето, за да проговори  #Cussing out. Те тоя логопед за какво го държат там, като всичките деца са им толкова идеални? Извинявам се за грубите думи, ама много ме хваща яд на такива хора. Може да говориш с директорката наистина, но ти си зависи от политиката на детското заведение като цяло и какви правила и норми са възприели, защото във всичките градини май е различно.
Не мога да разбера как едни могат да го правят, а други не. Всичките имат по 30-тина деца на главите си. Като знам, че Сашко не си казва кога му се ходи и не показва и ми го връщат сух, а тези експерименти ще си правят  Shocked. От няколко дена една от лелките се е заела и с нелеката задача да го научи да яде супи и готвено и вече има няколко положителни опита, ами как да не се радвам, ами те на ръце го носят това дете.
Защо едните могат, а тези не? Не мога да си обясня, какво толкова им пречат нашите деца  Cry

# 28
  • Мнения: 514
kojo ,това ,което си написала е малка част ,от това,което вчера изговорих! WinkНе случайно,не писах във форума вчера вечерта,речникът ми беше,като на селски каруцар.По ядосана в живота си не съм била,честно!А ,колко плаках,само аз си знам... SadПри едната госпожа,нямаме за сега никакви инциденти,но другата...Още повече,че детето е посещавало и ясла в същото ОДЗ и не сме имали никакви проблеми.А не се е нааквала в гащите,не помня откога SadОк,не съм казал,че няма да я заведа на обследване,но отношението беше под всякаква критика.Днес при другата госпожа,беше всичко нормално,отново...Не знам,вече какво да правя,при втори инцидент,със сигурност,ще говоря с директорката,колкото и да не искам конфликти,но когато става въпрос за детето,направо ставам звяр WinkА на всичкото отгоре,тя е абсолютно кротка и тиха,по никакъв начин не провокира лошо отношение,убедена съм ,че повечето време си играе сама.Някои от децата,като я видят,толкова много й се радват,че ми става,едно такова мило,че я обичат Sad

# 29
  • Мнения: 1 630
 Alexal   Hug Hug Hug. Ако някой ми обясни с какво диагнозата би помогнала на госпожите  #Cussing out. Направо нямам думи не имам и то много  newsm61.И при условие, че детето е могло да обясни без думи, че му се ходи в тоалетна те ще се правят на по- големи специалисти от специалистите. Това и говорещи деца го правят да се изпуснат, но имам чувството вече, че като им е казано, че има проблем и те търсят под вола теле. Въпроса е много до желанието да работят, в тази работа трябва и сърце да имаш. Аз веднага бих говорила с директорката. Честно казано момичета като чета проблемите, които имате в СФ се радвам, че живеем в малък град. Аз веднага бих сменила ДГ. Просто няма да си тровя нервите и детето, защото господ знае как се държат с него  Confused. Дано са съвестни  Praynig
M_I_A асо дадеш и тактика за по -малки деца  Laughing. Но абсолютно трябва да разбере, че заплахите не са напразни и ще се изпълнят. Вчера спирането на компютъра след шамара, защото не иска бг песни подейства. Днес се ядоса, че не пуснах, което желае, но протестира по - малко и без шамар  Simple Smile. постоянство трябва. Naughty . Май преди да променя поводението на детето трябва да се вгледам в себе си Naughty
 mibobo   bouquet благодаря.

Последна редакция: пт, 12 окт 2012, 22:16 от eli82eli

Общи условия

Активация на акаунт