Почивка в Тенерифе с KLM, HMS, Sol Marketing, Soleos Via

  • 119 282
  • 837
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 0
Ние също сме от "спечелилите щастливци". Подписахме споразумение за връщане на дадената сума в срок от 30 работни дни, след дълги разговори по телефона и ходене до офиса няколко пъти. Отначало не искаха да ни връщат пълната сума, но подадохме сигнал до икономическа полиция и в КЗП. Имаме отговор от КЗП, който също е свързан с открити нарушения относно липсата на лиценз за туроператорска дейност и последвала санкция за фирма HMS. Веднага след подаването на сигнала до КЗП през интернет, получих обаждане по телефона от служител на КЗП, който не се държа много любезно (което беше най-странно), дори с раздразнение ме попита - какво искам, след като сме подписали договор?... В подадения сигнал бях обяснила, че искам да ми съдействат за разваляне на договора и връщане на  парите, за което имаме право по действащите норми. Служителката не ми каза, че имаме право на това в рамките на 14 дни (което също не разбирам защо), а отново с доста груб тон ми отговори, че ще направят проверка и ще ми дадат отговор. Срокът за отговор е 1 месец и аз го получих в тези рамки, но... срокът за разваляне на договора вече е минал. Въпреки това, минала седмица ни се обадиха по телефона от фирмата и ни поканиха да отидем и да подпишем споразумение за връщане на парите. Сега очакваме това да стане, но... не е ясно кога и дали ще се случи.

# 331
  • София
  • Мнения: 1 010
Ще се случи Simple Smile

# 332
  • Мнения: 84
Ако отидем и ние в офиса в Пловдив дали ще ни върнат парите?!?

# 333
  • Мнения: 2 481
Къде е офиса в Пловдив,някой знае ли.... Thinking

# 334
  • София
  • Мнения: 1 010
Ако отидем и ние в офиса в Пловдив дали ще ни върнат парите?!?



Ако не отидете, няма никога да разберете Wink

# 335
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Аз сега чувам, че има офис и в Пловдив, на нас ни казаха да комуникираме с офиса в София. Ако наистина има в Пловдив, предлагам тези, които сме от Пловдив, ако искате да се обединим и да отидем заедно.

# 336
  • Мнения: 84
Офисът им е срещу ресторант Стадиона, някъде до втора поликлиника.

# 337
  • Мнения: 0
Не се заблуждавайте пари не връщат.

Офиса в Пловдив е на 6-ти Септември 112 до Поликлиниката. Там ще ви кажат, че още в деня в който сте платили и парите са били преведени в Испания. На мен в София даже ми показаха фалшива фактура, чиято дата съвпада с датата на която платих, като номера беше забелен.
Можах да я видя само за няколко секунди, за повече не може. Може да си платил например в 18 часа и ще видиш, че от Испания са получили фактура в София още същия ден. Според този документ от Испания веднага пускат фактура преди да знаят, че ти си превел някаква сума...  Grinning Тази фалшификация ме изуми...

Никой не може да каже какво има по банковите им сметки в България.  Най-вероятно парите се превеждат веднага по лични сметки на организаторите в чужбина, за да няма нищо тук.

В момента в който повече граждани надигнат глава и се разшуми тези които са организирали схемата просто хващат самолета. Наетите Българи които отговарят по телефона остават тук, но те нямат договори и никой не ги знае как се казват. Те не дават визитки.

Схемата е измислена така че ако се разшуми много да си заминат веднага. Вижте им сайта. Той едва ли струва повече от 5 лева. Идете в София и ще видите , че те нямат табелка. Няма как да ги откриете даже. Няма ги по пощенските кутии на входа на сградата. Предлагам да не шумите изобщо, за да може да бъдат заловени неочаквано.

Става въпрос за много добре измислена схема за масови измами. Работата е твърде сериозна. Ако се прави нещо масова, те не трябва да го знаят. Има ниво на поносимост при което те рискуват и работят. Ако се разшуми твърде много изчезват. От време на време пращат по някой в Тенерифе за доказателство, че имат "дейност". 

Прочетете по-горе дал съм телефони за връзка и предлагам как да се организираме.

Измамените от Пловдив нека се обадят на 0895 526498.

Измамените от София да потърсят адвокат Тони Христов.
Адвокат Тони Христов Христов има заведено дело срещу тях и пострадалите от СоФия ще могат да се обърнат към него.
Делото е от Година: 2013 Дело: 32503 / 2013
Частно производство - гражданско
Съдебен състав: 25
Статус: -
Страни по делото: ТОНИ ХРИСТОВ ХРИСТОВ срещу ХОЛИДЕЙ МАРКЕТИНГ СОФИЯ ЕООД

Можете да се свържите директно с адвокат Христов на 0876 200 188 или 0894 476 755.

Последна редакция: ср, 14 авг 2013, 16:46 от Ант

# 338
  • София
  • Мнения: 6 983
Една статия открих, въртележката им е ясна....

# 339
  • Мнения: 2 524
зДелото е от Година: 2013 Дело: 32503 / 2013
Частно производство - гражданско
Съдебен състав: 25
Статус: -
Страни по делото: ТОНИ ХРИСТОВ ХРИСТОВ срещу ХОЛИДЕЙ МАРКЕТИНГ СОФИЯ ЕООД
Извинявам се, че се намесвам, но: Делото е частно гражданско. Това означава:
- обезпечение на бъдещ иск - реално няма заведено дело, а се иска предварително обезпечение на една бъдеща искова претенция;
- заповедно производство по чл. 410 ГПК. Би имало смисъл цитата му ако срещу статуса няма чертичка, а влязла в сила заповед за изпълнение  или успешно проведен иск по чл. 422 ГПК. Мноооого според мен зависи как конкретния съдия на състав ще погледне нещата. При 25-ти  може и да мине, но нищо не ви гарантира, че вашето дело ще е при същия съдия.

# 340
  • Мнения: 0
Напълно съм съгласен, колега. В конкретния случай е обезпечение на бъдещ иск, като ми е допуснато обезпечение, чрез запор на банкови сметки на дружеството. В момента чакам отговор от банката, дали по запорираните сметки има активи, но дори да няма, това не пречи да си предявя иска (който не е по 422 от ГПК, а осъдителен такъв), както и ще направя, най-малко за да видят, че и така не става...

# 341
  • Мнения: 2 524
Е щом е обезпечение, ясно е , че иска няма да е по чл. 422 ГПК. Няма смисъл. Иначе успех желая и на теб , и на всички останали да си вземат парите.

# 342
  • Мнения: 0
Здравейте,
гледам че темата е станала доста голяма вече.
Миналата година Май месец и ние дадохме 200 лв.капаро за спечелената екскурзия на стойност 900 лв.
От тогава са ни потърсили само 1 път да питат кога ще заплануваме дата на пътуването и да платим остатъка.Със съпруга ми сме на мнение ,че това наистина е измама и не се свързахме с тях .(за съжаление малко късно се осъзнахме)
Ще потърся договора и мисля да им се обадя да видя какво ще кажат.


Благодаря на всички за споделянето тук

# 343
  • Мнения: 0
Отново се включвам. Имаме споразумение за връщане на дадената сума в 30 дневен срок, той изтича след около 10 дни. Днес проверих банковата сметка, по която трябваше да ни върнат парите. Нищо. Има ли някой, от подписалите споразумение, на който да са превели някаква сума?

# 344
  • Мнения: 6
И нашият срок изтича скоро - на 28.08 и все още няма нищо, а и си мисля, че няма и да има Simple Smile Дано греша Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт