О-в Бали – вълнуващи мигове и преживявания~

  • 89 046
  • 432
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 1 866
Malkata Hug благодаря. Абсолютно си права. Наистина е огромно удоволствие да се връщаш отново към преживяното Simple Smile Това всъщност поне за мен е третата част от пътуването. Първата е подготовката му, втората самото пътуване и третата писането за него и споделянето на преживяното. И трите части поне за мен са еднакво вълнуващи Grinning.
Bunnie, края на март Peace Peace Peace.
Ние бяхме от 15 март в Индонезия, преди това в Сингапур/само един следобед валя/ и Малайзия, и дъжд нямаше. Вече е свършил дъждовния сезон, не е започнал активния/той е от първи април/, страхотно е за мързелуване, а и цените в края на март са доста по-ниски от началото на април

Последна редакция: пн, 16 сеп 2013, 19:13 от roje22

# 91
  • Мнения: 12
Здравейте, пътешественици, вече мисля за пролетната ваканция 2014 с 10 годишно дете. Отдавна обмислям Бали или Тайланд - дайте съвет. Има ли някой на тази вълна от сега

# 92
  • Мнения: 2 282
Зависи какво търсиш, двете дестинации са много различни.

# 93
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
И аз много искам да отидя в Тайланд Heart Eyes, но попаднах в Бали Laughing и много, много ми хареса...Определено е подходяща дестинация и за деца, много ще му хареса на детенцето, убедена съм Heart Eyes
Не мога да направя сравнението, което искаш, но съм сигурна, че каквото и да изберете ще е чудесно! Дано да съм ти донесла знак:)

# 94
  • Мнения: 2 575
Здравейте, пътешественици, вече мисля за пролетната ваканция 2014 с 10 годишно дете. Отдавна обмислям Бали или Тайланд - дайте съвет. Има ли някой на тази вълна от сега

Ако детето очаква красиви плажове, доста повече ще му допадне Тайланд. Бали съвсем не е традиционната плажна дестинация, даже никак.

# 95
  • Мнения: 12
Здравейте и благодаря за отговорите,
ако някой обмисля сериозно Бали за априлската ваканция може да се свържем

# 96
  • София
  • Мнения: 84
Ако сте с дете там - непременно посетете сафари парка (Bali Safari and Marine park) - определено ще му хареса адски много (да не говорим, че и на вас).

# 97
  • Мнения: 3 067
За сега - само запис, както обикновено в по-екзотичните темички, но аз искам да отида навсякъде, мъжът ми някъде другаде, и така - само събирам информация и чета пътеписи, но най-накрая ще го поставя пред свършен факт, пък, ако не му харесва - да не идва hahaha

# 98
  • София
  • Мнения: 1 866
Еххх, като гледам нито някой пътува, нито някой се връща от любимия остров и Индонезия. Жалко Sad
Но пък ако искате можете да се поразходите из един съседен на Бали остров- Ява Peace.
Не толкова туристически, но за сметка на това с две от най-големите забележителности в световната култура и история- великолепните храмове Прамбанан и Борободур.
Разбира се тази разходка може да направите ако прочетете поредната част от пътеписа в блога ми Simple Smile.
http://rojetravel.blogspot.com/

# 99
  • Мнения: 2 282
Или до Суматра  Grinning

# 100
  • Мнения: 27
Здравейте, пътешественици!
И аз като вас се запалих по Бали! Просто не мога да си намеря място от вълнение! Започвам организацията на това пътешествие. Прочетох темите и вашите пътеписи и смятам да пътуваме края на април - началото на май, общо за 2 седмици. Желанието и на мен и на приятеля ми е да опитаме от всичко по малко (плаж - джунгла). Ще пътуваме с Катарците от Истанбул (билетите излизат около 1200 евро). Това приемливо ли ви се струва...не успях да намеря по-евтино...но и Катарците са ми мечта. За сега съм харесала този хотел http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g1465999-d299568-Reviews … ninsula_Bali.html
Грабна ме наличието на частен плаж. Най-евтината стая в booking ми излезе за 714 лв за 6 нощувки.
Какво мислите за локацията на хотела и условията?

Ще съм много благодарна да получа вашите мнения  Praynig   bouquet

# 101
  • Мнения: 437
600 евро ми се вижда приемливо . Относно катарците - приятна авиокомпания , но не очаквай чудеса в икономична класа. В класациите печелят много точки за бизнес класата си.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 866
Moareyn Hug радвам се, че сте се насочили към тази част на Бали, защото за мен в Танджунг Беноа е по-спокойно отколкото в Нуса Дуа. ние всъщност бяхме на границата между Нуса Дуа и Танджун Беноа.
Бали тропик ресорт се оказа истинско попадение. Доста хора след нас, прочитайки пътеписа отидоха в него и засега няма разочаровани Peace.
Дори и в момента има едно младо семейство  от Варна в хотела. Преди два три дни се чух с тях като се настаняваха Simple Smile
И двата хотела, които бяхме резервирали в Бали имаха типичната Балийска идентичност- бунгала, а не огромни билдинги. С много много зелена територия и буйна растителност. Особено хотела ни в Убуд бе все едно си в джунглата, макар да бе в центъра на града. Просто уникален!!!
Колкото до ъпгрейдването на стаята винаги е различно. Зависи от няколко фактора. Първият и най-важен е дали има свободни стаи от по-висок клас и дали те ще останат свободни през целия Ви престой. Ако има такива имате шансове за това. Вторият фактор е много субективен. зависи от човека на рецепцията. Ако с нещо сте му симпатични, ако вие си поискате, може да ви даде. Ние специално си казахме като отидохме, че имаме рожден ден и сме избрали от 400 хотела, които са ни предложили специално Бали тропик ресорт, за да го отпразнуваме. Joy
Еее, как след тези думи да не ни дадат Simple Smile
Но ето че на това семейство сега са им дали бунгало каквото си бяха платили, независимо че са на меден месец. Иначе тортата, която им подариха за медения месец бе досущ като тази, която ни подариха за рождения ден/видях я на снимка/ Simple Smile
Затова че всичко е относително. Като отидете се помолете, няма лошо в това.
Не мога да разбера какво влагаш във въпроса си "беше ли пълноценен престоят ви от гледна точка на атракциите?" Специално в този хотел до два часа следобед правехме плаж, след което хуквахме из острова. Целодневните обиколки ги правехме от Убуд.
Всъщност предполагам, че си видяла програмата ни в пътеписа, да не я повтарям.
Но спокойно можеш да питаш за всичко. С удоволствие ще ти отговоря Peace

# 103
  • Мнения: 3 067
Еххх, като гледам нито някой пътува, нито някой се връща от любимия остров и Индонезия. Жалко Sad
Но пък ако искате можете да се поразходите из един съседен на Бали остров- Ява Peace.
Не толкова туристически, но за сметка на това с две от най-големите забележителности в световната култура и история- великолепните храмове Прамбанан и Борободур.
Разбира се тази разходка може да направите ако прочетете поредната част от пътеписа в блога ми Simple Smile.
http://rojetravel.blogspot.com/

Роже, аз изчетох публикуваното до момента, но чаках и последната част - за Бали. Иначе пътеписът ти е уникален - с всичко, подробности за начинаещи в самостоятелното организиране, история, снимки.... Истинска наслада за сетивата, поне в мен породи копнеж за тези места. И да си призная, никога не бях чела нищо за о-в Ява - освен гео-климатични неща. Така че, дано да имаш време да го довършиш с Куала Лампур и Бали.... А пък аз, ако успея да се преборя с една прищевка /доста скъпичка/ на мъжа ми /какво да се прави - криза на средната възраст/, мога да поема по твоите пътища....

# 104
  • София
  • Мнения: 1 866
jfjallen Hugблагодаря ти за хубавите думи  bouquet.
Пожелавам ти да се пребориш с прищявката на мъжа ти и да направите пътуването Peace.
Можеш да питаш за всичко, което те интересува относно организацията му и къде какво да видите. Наистина е много хубаво там.
Колкото до пътеписа се надявам до края на декември да завърша частта за Куала Лумпур и двете части за Бали. Много е материала и затова по-бавно става писането.Май станаха доста частите, които публикувах досега, ама това да напиша, снимка да кача и то се удължава Wink...
А и сега се занимавам с друго наше пътуване, което е в края на месеца и нямам много време за писане newsm78 , но до края на годината и частите за Бали ще са написани Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт