Теодора как ви звучи?

  • 6 849
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 620
Много го харесвам.А галеното Теа просто  Heart Eyes Иначе предлагам Дара,ако не се отклонява много от името на майка ти (лека и пръст)

# 16
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Добре ми звучи, но по-скоро за мъжко: Теодор.

Теа, Дорина и подбни също са ОК.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 367
Харесвам Теодора, галеното Теди и Теа също

# 18
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 347
И аз харесвам Теодора -красиво гръцко име с хубаво значение, звучи ми много женствено.
Галените обръщения също ми харесват-Теа, Теди, Дора.

# 19
  • Ямбол
  • Мнения: 1 726
Харесва ми, харесвам и Доротея.
За галените - Дори, Теди и т.н. Най-вероятно ще си откриете някое само ваше и специално.

# 20
  • Мнения: 1 615
Нормално женско име. На мен не ми е любимо, но не мога да му намеря "кусур" Simple Smile (освен, може би, че е малко твърде масово). Бих го "обърнала" на Доротея - хем е същото име, хем далеч по-уникална ще бъде  Peace

# 21
  • Мнения: 68
Много ми харесва името Теодора, на галено Теди. Не ми харесват производните му "фръц-фръц" варианти  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 8 939
Доротея за съвсем кратък период, седмица май, беше обсъждано като име за дъщеря ми. Много бързо отпадна, не знам тогава какво ми е харесало, може би вариантите за галено - Дора и Тея Peace

# 23
  • Мнения: 1 146
Сестра ми е Теодора, на галено Теди и Тео (живее в чужбина, там такова обръщение е прието).

# 24
  • Мнения: 50
Теодора не ми харесва. Предпочитам Теа/я.

# 25
  • някъде по морето
  • Мнения: 813
И аз съм за Доротея - значението е същото, а е много по-нежно и женствено.

# 26
  • Австрия
  • Мнения: 2 325
И аз съм за Доротея - значението е същото, а е много по-нежно и женствено.

Точно  Peace Или само Дора.

# 27
  • Мнения: 326
Аз съм кръстена на починал човек.И ня моите родители са им мрънкали за суеверия, но слава богу се заинатили и нося името на баба си, която не познавам, но съм чувала само добри неща.
 
Теодора е хубаво име.Имам няколко познати, които се казват така и с никоя не се разбирам  Laughing  Голяма нетърпимост има, но не мога да си кривя душата-името е хубаво и женствено.
На галено освен Теди, може и Дора.
Дора много го харесвам, но си мисля, че щом името на бабата е с Тодорка, и ще кръщавате на нея...трябва да си е така. 
Теа е също е хубаво име, но лично аз в ежедневието трудно бих си изкривила езика да го казва.Някак ми е  неудобно за произнасяне.

# 28
  • UK
  • Мнения: 4 311
Теа/я не ми харесва, Теди, Тери, Дора/и са хубави. Имам позната Теодора, казваме и Тошка, Тоши   Simple Smile
Относно суеверието и на мен не би ми попречило при положение, че имам одобрението на най-близките, както ти го имаш.

# 29
  • Мнения: 1 615
Защо намесихте суеверието? Не помня жената да е питала за това. Останах с впечатлението, че този въпрос не стои пред нея. Решила е твърдо на кого да кръсти.

Общи условия

Активация на акаунт