Теодора как ви звучи?

  • 6 850
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • UK
  • Мнения: 4 311
Защо намесихте суеверието? Не помня жената да е питала за това. Останах с впечатлението, че този въпрос не стои пред нея. Решила е твърдо на кого да кръсти.

За мен това си е чисто суеверие и нищо повече. Баща ми и сестра ми също харесват името. Вие какво мислите?

Оттук предположих, че иска мнение не само за името, но и за суеверието. И да не съм права, предполагам, че няма нищо против да я подкрепим и вдъхнем допълнително увереност относно избора и, теб какво те притеснява това?

# 31
  • Мнения: 1 615
Защо намесихте суеверието? Не помня жената да е питала за това. Останах с впечатлението, че този въпрос не стои пред нея. Решила е твърдо на кого да кръсти.

За мен това си е чисто суеверие и нищо повече. Баща ми и сестра ми също харесват името. Вие какво мислите?

Оттук предположих, че иска мнение не само за името, но и за суеверието. И да не съм права, предполагам, че няма нищо против да я подкрепим и вдъхнем допълнително увереност относно избора и, теб какво те притеснява това?

О... Аз явно съм наблегнала на "червеното"... изобщо не съм свързала въпроса й със суеверието. Приех, че пита за самото име как се приема и т.н. И понеже аз не "работя" със суеверия, много й се зарадвах! Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 291
Теодора ми звучи идеално.

# 33
  • Мнения: 11 747
Около нас за една година се появиха 3 Теодори. За мен това би било проблем, не обичам чак толкова популярните имена. Аз лично много харесвам варианта Тодора, но знам, че се възприема трудно от сегашното общество и вероятно няма да го харесате.
За галено - Тея. Теди ми е тромаво и преексплоатирано, а и твърде 'американско' звучи.
От темата с починалите хора се абстрахирай, небивалици са.

# 34
  • BG
  • Мнения: 2 458
Много добре си ми звучи!  Peace

# 35
  • Мнения: X
Навремето, като кръщавах сина ми, едно от фаворитните ми имена беше Теодор. Исках да го кръстя нещо производно на Дарин, Дариян, от 'дар', но не Божидар, не ми хареса. Синът ми ми е голям подарък и така.
Не избрах Теодор, но впоследствие разбрах, че означава 'дар от бога'- от гръцки, Теос е бог, Дарос /или дорос, не съм сигурна/ е дар. Е, щях да се изям. Името му е по-хубаво, но това е със страхотно значение. Бях се зарекла, че ако имам второ момченце, ще е Тео /Теодор/, и галеното е страхотно. Е да, ама сме с розови гащи. Е да, обаче женското пък не ми харесваше...доскоро.
Мислехме и за Доротея.
Извинявай, че нахлух с личната си история, Теодора означава 'дар от бога', съкратеното 'Тея' е страхотно /според мен не с 'а', а с 'я'/ и изобщо името ми е в топ 5. Не се колебай.
За суеверията, я да не ти пука.

Общи условия

Активация на акаунт