Моля за отзиви и информация за хосписи във Варна

  • 53 955
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 61
Здравейте! Моя близка е в хоспис ...... С ужас установих, че там крадат от лекарствата на болните, поне от тези на моята близка. Моля за отзиви за други хосписи!

Последна редакция: пт, 15 фев 2019, 15:23 от shani

# 31
  • Мнения: 1
Имам добри впечатления от хоспис Асклепий. Намира се в село Водица ,което е на около 20-30 Мин. С кола от Варна. Виждала съм ,че има и автобуси. Мястото е много тихо и спокойно.  Страхотно отношение ,винаги подхождат с разбиране. По празници има програма с деца ,които пеят и танцуват .До скоро имаха рехабилитатор,сега незнам как е. Последна май ги водиха някъде да им правят рехабилитация и упражнения. Имат различни сгради за настаняване според това ,какво е заболяването на човека. Препоръчвам . Имат страница в интернет ,фейсбук също.

# 32
  • Мнения: 14
Здравейте, имам интерес към темата... Може ли някой да сподели скорошни впечатления от някой хоспис.... Баща ми е малко над 50 год. , но за жалост с много болен черен дроб, всички сме в чужбина  и за това се налага да го настаним в хоспис, а  и според нас той има нужда от постоянно наблюдение .Той е подвижен , адекватен , но на моменти дезориентиран с бавни движения  и реакции, има нужда от място което да е комфортно , да има хора около него , които да следят състоянието му, и следят приема му на лекарства. Търся най-доброто такова място , не е от значение месечната такса, стига да си заслужава. Бих била много благодарна ако има някой с пресни впечатления от дадено място.

# 33
  • Мнения: 2
дравейте! търся хоспис рахабилитация за баща ми които си счупи тазобедрената става и премина през инсулт преди 6 години когато остана инвалид от дясната страна. нуждае се от сериозна рехабилитация да го вдигне на крака и да го хранят  подмиват. Моля далте ми съвет за рехабилитационни центроже окло бургас или варна. живея във чужбина от 20 години и не знам към кого да се обърна. приемам съвети и за скъпи домове. благодаря

# 34
  • Мнения: 6
Здравейте!
Ако търсите Хоспис в Варна Ви препоръчвам Хоспис Филаретова, който се намира в м-ст Зеленика до кв. Аспарухово. Предлагат адекватно медицинско обслужване, а цените са им реални (за разлика от други наричащи себе си "хоспис" заведения със съмнителна репутация) от 900 до 1000 лв. на месец за тежко болени хора.

# 35
  • Мнения: 61
Не вярвам на мнения, написани от потребители, които имат малко мнения. За мен това са реклами.

# 36
  • Мнения: 2
Здравейте.Дом за стари Хора Черно море Варна http://hospis-varna.bg/ е много чист и уютен и имат наистина специално отношение към всеки човек в него. Личи си, когато на човек му пука за хората и когато го прави само, за да печели. Храната е отлична- работят с Вип бебе Варна. Цените започват от 27лв. до 50лв. според зависи настаняването. Вчера бях там и се уверих в отличните условия, които предлагат. Отидете и разгледайте. Безплатно е. Успех!

# 37
  • Мнения: 1
Здравейте, моля за мнение за хоспис "Св.Николай Чудотворец" във Варна? За майка ми след инсулт, търся хоспис с рехабилитация?

# 38
  • Тук у дома с двете ми деца.
  • Мнения: 121
Здравейте, нуждая се от съветите ви!
Баба ми е дементно болна .
Посетих доста домове и се уплаших... миризми държание отношение към баба още преди да е настанена при тях !
Днес ходих в ,, Топъл дом'' на Галата, какво мислите за там ?

# 39
  • Мнения: 1
НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙТЕ НА НИТО ЕДИН .СПОРЕД МЕН ВСИЧКИТЕ СА ЕДИН КОНЦЛАГЕР ЗА НАЙ СКЪПИТЕ НИ ХОРА .ТЕ НЯМАТ СКРУПОЛИ .ПРАВЯТ ВСИЧКО САМО ЗАРАДИ............

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 21:45 от slavi1108@mail.bg

# 40
  • Мнения: 42
Здравейте! Търся мнение за дом Детелина Варна. Имате ли впечатления от тего?
Благодаря предварително!

# 41
  • Мнения: 61
Здравейте, нуждая се от съветите ви!
Баба ми е дементно болна .
Посетих доста домове и се уплаших... миризми държание отношение към баба още преди да е настанена при тях !
Днес ходих в ,, Топъл дом'' на Галата, какво мислите за там ?
Баща ми в момента е в Топъл дом на Галата. Сградата отвън изглежда хубава, портите са все заключени, виждам че имат климатици по стаите. Не съм влизала вътре и незнам как е обзавеждането. Впечатленията ми от персонала са добри, доколкото съм разговаряла с тях. Обаждат се когато някое лекарство свърши, което мисля за първи път ни се случва /имам наблюдения от други три хосписа/. По принцип трябва да имат рехабилитатор, но нямам представа дали той всеки ден е с всеки един от домуващите. Казаха да не оставяме мобилния при баща ми, което съвсем ограничава контакта с него. Няма свиждания, той не може да се обажда по телефона - което много, много може да изкриви обратната връзка. Персонала никога няма да каже нещо лошо.
СЪщо така там им прибират личните карти в хосписа, което е странно.
Имат и още една странна клауза в договора - задължен си да ползваш конкретна погребална агенция, ако човека почине в дома. Това като клауза за първи път го виждам в нечий договор.

Майка ми в момента също е в хоспис. Не я дадохме в Галата, по лични причини. Много, много трудно избрахме хоспис. Много съм подозрителна към тези места. Наистина грижите не са това, което обещават в началото. А и сега с този ковид - съвсем не се знае какво става вътре.

# 42
  • Мнения: 7
Тези забранени свиждания са равносилни на това ,да оставиш един беззащитен човек ,при напълно непознати хора,без да имаш преки наблюдения  какво се случва  с него  и да се надяваш ,че  ще имат достатъчно съвест ,за да се грижат добре за него.Поне на един роднина трябва да бъде разрешено да има достъп .

# 43
  • варна
  • Мнения: 101
    Здравейте, за нещастие свекърва ми е в болница в Италия и състоянието и е много зле. Това което знаем че е прекарала инфекция на мозъка и сега е само в съзнание но не реагира, храни се без сонда. Спешно търсим хоспис във Варна или близконс добри препоръки, защото е изписват следващата седмица.

    # 44
    • Мнения: 61
      ... Спешно търсим хоспис във Варна или близконс добри препоръки, защото е изписват следващата седмица.
      Много е трудно с препоръките. Колкото хора, толкова и мнения.... Аз четох, четох и накрая буквално ми стана лошо от това, че не мога да се ориентирам из мненията и от притесненията за това, къде да настаним майка ми,  защото е в много тежко състояние. В крайна сметка избрах хоспис и само мога да се надявам, че наистина правят всичко както трябва.
      Успех със свекърва ти!

      Общи условия

      Активация на акаунт