Великобритания - тема 44 Зимно-Коледна

  • 41 326
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30
И аз набързо да дам съвет: Ако децата ви са в листата за чакащи за някое училище, не разчитайте и чакайте общината да ви уведоми.
Ние съвсем случайно преди 3 седмици разбрахме от самото училище ( ходете - питайте на място), че имат свободно място за ( year 3)  и се обадихме в общината да ги уведомим.
 Така, за наш късмет сме избрани след 2 години, брат и сестра ( дъщерята бе в листата за чакащи) да учат в едно училище.
 Лека и да се надяваме на не толкова дъждовна седмица Simple Smile

# 46
# 47
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
запис Heart Eyes

# 48
  • Варна
  • Мнения: 522
Записван се ад ви следя  bouquet

# 49
  • Мнения: 0
Здравейте,
първо искам да поздравя всички за това че помагат и намират време да пишат в тази тема. Дали "хапливи" и ли не реплики няма значение, човек трябва да може да приема всичко.
Поздравявам и всички които малко или много са успели в Англия.

Имам следните 2 въпроса:
1) В Gumtree намирам оферти за доста(много добре изглеждащи на снимките) апартаменти които са от порядъка на 400-500 лири /pm (това /pm значи предполагам Per Month). Като някой от тях са с по 1-2-3-4 спални. Въпроса ми е, това РЕАЛНА цена ли е?(говоря за Лондон, и кварталите му, не конкретизирам нарочно). Или е цена на стая на месец? (което НЕ е описано в описанието, в описанието е написано всичко което има в апартамента).
2) От няколкото сайта в които имам регистрации за работа, има оферти за работа, за 6-9 месеца (на Contract, с възможност за Perm след това), като заплащането варира от 250 до 500 лири на ден. Това колко реално е?  И има ли разлика в данъците? (някъде намерих една схема за Tax графики, и там примерно на 70к годишно реално се получават 40к след облагане на данъци). Но никъде не намерих информация за това как се облагат данъците на такава база която се плаща на ден(че и на Contract).
Само да спомена че съм IT специалист от повече от 20 години, а тази професия за която питам е доста ... специализирана и не е така масова(тъй като е на няколко години едва ли не, има няма 6-7г.)  както повечето от бранша(ако някой ми спомене че има под път и над път такива Wink ).

Благодаря предварително.

ПП. Моля да не излизаме от въпросите ми, в смисъл, не обяснявам какъв ми е статута в Англия. Да приемем че съм с синя карта.

# 50
  • Мнения: 645
 BatGo1ko цените които намираш в Гъмтри изглеждат абсолютно нереални. Аз съм попадала да обяви за къщи, които изглеждат страхотни на нисък наем и в момента в който поискаш оглед сеоказва че .... какво беше, а за да докажеш доход трябва да преведеш определяна сума по сметка ,кояте те връщат в момента в който мине огледа Crazy Ако е за стая ми се връзва, най добре се обади да питаш. Всъщност много от фалшивите обяви държат на контакт само по имейл.
По другия ти въпрос смятам че са реални. Ако си специалист в търсена област заплатата е реална, особено като си на временен договор. Но тук има момичета чиито съпрузи са IT. Нека и те да кажат. На две мои приятелки, които не пишат тук  мъжете са IT и дневно им е около 280.

Ето такс калкулатор, но на договор не знам как се облагат. http://www.uktaxcalculators.co.uk/

# 51
  • Мнения: 0
Шу,
Благодаря за отговорите. Вече направих запитване за някой от обявите за апартаментите, пък да видим колко са реални.
Ще се радвам и други хора да вземат становище по някой от 2та ми въпроса Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 959
BatGo1ko,

внимавай с Gumtree, да добавя и аз. Особено, ако собственикът ти каже,
че в момента не е в УК и иска да му пратиш парите някъде си с превод.
Това е 100 % скам и съм попадала и докладвала за такива.
Администраторът на Gumtree каза, че за съжаление се вихрят доста.

За данъците, най-добре провери в сайта на HM Revenue & Customs.
Над 30 и нещо К наистина се облагат с повече.
Колкото повече изкарваш, с толкова повече те облагат, не им е лесно и на богатите  Simple Smile

За заплата, да, смятам, че може да е реална.
Имам приятел, който работеше тук на контракт като IT, също много специфична област
 и вземаше към 60К на година.

# 53
  • UK
  • Мнения: 1 334
батго1ко, има един сайт за ИТ контрактори- http://www.contractoruk.com/
там ще те ориентират
принципно,ако си контрактор е най-изгодно да работиш през лтд, но за целта не трябва да попадаш в рамките на IR35. Тук вече зависи от договора и от добрият счетоводител.
Но в тоя форум има инфо ще се ориентираш.

# 54
  • Мнения: 686
BatGo1ko момичетата са ти отговорили вече, според мен изобщо не си прави труда и да питаш за тия апартаменти, измама е. Последните няколко теми се обсъждаха цените. Единствено бих те посъветвала да разгледаш обявите извън Лондон, освен ако нямаш някаква причина да си там. В прованса се живее доста по-евтино и поне за мен доста по спокойно, ако имаш деца частните училища и тн са доста по-евтини и достъпни. Винаги като натрупаш стаж може да се преорентираш в Лондон.
   Момичета, имам въпрос, според вас, кое е по-добре да направя, когато малката стане на 3 да си я оставя да си седи по цял ден в градината или да я карат за по три часа до училището и да я прибират. То и още дилеми имам с това училище, но като наближи ще ви занимавам и питам и за това  Crazy

# 55
  • Мнения: 0
Записвам се и аз да следя темата, както и отговорите по втория въпрос на BatGo1ko, защото моят приятел е уеб дизайнер, ще кандидатства за синя карта по програмата за висококвалифицирани емигранти и информацията ще ни е полезна.

От няколко дни ме гложди един въпрос - нормално ли е пощальоните да оставят поръчани пратки/колети, пред вратата на къщата без да звъннат на звънеца? Няколко пъти си поръчвам различни неща и ги намирам или пред входа, или внесени в коридора от някой съсед. Засега нямам изчезнала или неполучена пратка, по въпреки това ми се струва странно. Не е ли по-безопасно да изпратят известие и да отидеш до близкия клон и да си получиш нещата?

# 56
  • Мнения: 1 959
Miss Fine,

аз бих пробвала с училището. А и щом имаш дилема, тъкмо ще видиш как ще се чувства
и Мишел там, а и ти какви впечаления ще имаш. Ще имаш повече време да местиш, ако не ви хареса.
Но аз по принцип съм за ранното тръгване на училище. Ти си знаеш най-добре  Peace

iri.kupenska,

Не е нормално, ако е препоръчано, да бъде оставено от вън. Някой трябва да се разпише.
Редовна практитка е да се оставя по съседи. Оставят и известия да си го получиш сам.
А в дълбоката провинция, където все още не си и заключват вратите,
пощальона директно си влиза  Laughing

# 57
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
500 на ден (10к на месец) за специалист контрактор е нормално. Проблемът е, че днес има утре нЕма. Възползвай се и грабваи позицията докато има, но се настрои, че един ден като свърши, ще трябва да се примириш с 40-45к на година. Малко шоково е, но това е реалността.

Мис Фаин, зависи какво целиш. Аз моята от 3 я пуснах на при-скул от 9ам до 3пм, 5 дни в седмицата. Но се хванах и на контракт за работа с подобни часове. Както мъжът ми се бъзикаше, важното е да не излизам на минус Wink Ако имаш друг вариант за гледане, по-евтин, може би няма смисъл от повече от 3 часа.

Ири, не е редно, както не е редно и в съседи да оставят, но го правят масово! Нашите се промъкват дори през вратата на задния двор, хем я подключваме много стабилно, заради заека. Веднъж ни бяха оставили бележка, че колетът е в костенурката. Сума ти време се чудих съсед ли е това, депото ли, докато съпругът ми не ме открехна да погледна под похлупака на пясъчника, който е във формата на костенурка!

Мъжът ми се обади набързо днес да ме просвети, че нашият български премиер бил на посещение в Тирана. Градът бил накичен с български знамена и с ББ били отседнали в един хотел Simple Smile какво съвпадение!

# 58
  • Мнения: 1 959
Ха, Merry, разцепихме секундата  Laughing

# 59
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Затова ли толкова време ми отне, докато зареди публикацията ми Wink
А в дълбоката провинция, където все още не си и заключват вратите,
пощальона директно си влиза  Laughing
Нашите яко напъват от задната порта. Съседът уж следи и им прави забележка, той много тачи и глези домашния ни любимец, но си мисля, че май е дорба идея да лепнем и една табелка Beware of the Rabbit! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт