Великобритания - тема 44 Зимно-Коледна

  • 41 328
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 0
Не знам дали е препоръчана пратка, от amazon и ebay поръчвах, така че сигурно са изпратени с най-евтината възможна опция. И въпреки това, всеки може да ти грабне пакета пред вратата Simple Smile

# 61
  • Мнения: 686
Merry аз дори незнаех, че може да седи в училището по цял ден на три години  Rolling Eyes По-скъпо ли е от градината това, аз така или иначе плащам нърсери по 10 часа на ден, защото работим фул тайм и двамата. Тук питах в две градини как стой въпроса с това училище и двете ми казаха съвсем различни неща, в сряда ще идва хелт визиторка, надявам се тя да ми каже нещо по-конкретно, незнам вече кой да питам как стои въпроса в нашия район, защото явно има разлики  Crazy Ох, сега пак прочетох какво си написала, явно не съм се изразила мн добре, мисълта ми е, че тя си е по цял ден на градина, тук предлагат, ако искам да я возят по три часа в училището и после да си я връщат в градината или да си седи в градината по цял ден и те там да ми намалят таксата малко.
Толумби, и аз съм за ранното училище, но незнам да не и идва много това местене с един деца, после с други и тн...Така или иначе като почне на 4 и половина пак ще ходи на градина и пак ще я возят, поне за сега такъв е плана де, има много време до тогава.
  За пощальоните, като живеехме в една къща с огромен горист двор, отпред и отзад. Та един пощальон беше надраскал на листа, че колета е зад и нещо нечетимо  Crazy И като се почна едно обикаляне на градината, два дни го търсихме, накрая то едно супер малко парфюмче сложил в една саксия точно пред вратата, голям смях беше  Laughing

# 62
  • Мнения: 948
За IT договорите: съвсем реални са дневните ставки, с няколко уговорки - повечето са с банки/финансови институции, и проверките са доста сериозни (до последната дата, 5-7 години назад, с адреси, компании и препоръки). Трябва безупречен английски и опит, особено за по-високите мениджър позиции.

През собствена компания: компанията плаща 20% данък печалба, а директорите получават дивиденти - с 10% данък. Трябва счетоводител, и е малко повече бумащина. Без компания: има посредници, които уреждат хартиите срещу процент.

Мис Файн: аз бих я пускала да ходи в училището - малко повече ги занимават, свикват с обстановката, децата са други. То зависи и от градината, де. При нас school nursery беше прекрасна, Антон обичаше много да ходи.

# 63
  • Мнения: 1 860

А в дълбоката провинция, където все още не си и заключват вратите,
пощальона директно си влиза  Laughing
To да беше само пощальона... Tired Майстора за парното влезе днес като у дома си.  hahaha

iri.kupenska, само ако са препоръчани ще почукат, за да подпишеш. Иначе пред вратата, вътре, при комшиите, където преценят на момента. Simple Smile Аз като чакам пратки сутрин рано отключвам вратата и чувам по някое време как започват да разтоварват. Вече спрях да си правя труда веднага да ходя, че доста често не съм за пред хора толкова на ранина.  Blush

Да дам малко ъпдейт за колежа. Голдън ме пита какво записах, направо забравих да отговоря тогава, но току се присетя, като сега.  Flutter Голдън, бизнес мениджмънт бакалавър.  Peace Гласих се уж за вице президент на студентската асоциация, а ме направиха счетоводител.  ooooh! Ама като нямаше други желаещи...Минаха 3 асесмънта още 3 има до няколко седмици да предам и януари започват изпитите...май  Thinking. Признавам, още не ми е ясна системата с междинни асесмънти и основни изпити.  Embarassed

10к на месец  Shocked  ooooh! Пак избрах грешната професия...Леле, за какви цифри се говори... Blush

  bouquet

п.с. Викайте ми Пешо Емотикона  Whistling

# 64
  • Мнения: 115
500 на ден (10к на месец) за специалист контрактор е нормално. Проблемът е, че днес има утре нЕма. Възползвай се и грабваи позицията докато има, но се настрои, че един ден като свърши, ще трябва да се примириш с 40-45к на година. Малко шоково е, но това е реалността.

Мис Фаин, зависи какво целиш. Аз моята от 3 я пуснах на при-скул от 9ам до 3пм, 5 дни в седмицата. Но се хванах и на контракт за работа с подобни часове. Както мъжът ми се бъзикаше, важното е да не излизам на минус Wink Ако имаш друг вариант за гледане, по-евтин, може би няма смисъл от повече от 3 часа.

Ири, не е редно, както не е редно и в съседи да оставят, но го правят масово! Нашите се промъкват дори през вратата на задния двор, хем я подключваме много стабилно, заради заека. Веднъж ни бяха оставили бележка, че колетът е в костенурката. Сума ти време се чудих съсед ли е това, депото ли, докато съпругът ми не ме открехна да погледна под похлупака на пясъчника, който е във формата на костенурка!

Мъжът ми се обади набързо днес да ме просвети, че нашият български премиер бил на посещение в Тирана. Градът бил накичен с български знамена и с ББ били отседнали в един хотел Simple Smile какво съвпадение!

Доходите които обсъждате са преди или след плащането на данъците?

По отношение на ебей- има графа в която пише как са изпратени (с каква пощенска услуга) . Ние сме в провинцията и пощальонът познава всички в квартала Simple Smile досега винаги е звънял на вратата Simple Smile

# 65
  • Мнения: 30
И аз да се запиша в темата   bouquet

При нас с получаването на пакетите ако минат през дупката за пощата, минават. Ако не, лично предаване. Досега не ми се е случвало да имам пакет или известие пред вратата. Даже един човечец ни изненада една неделна сутрин в 6:30, и въобще не му се зарадвах. 

Благодаря за линка за IT контракторите.

# 66
  • Мнения: 677
BatGo1ko, 250 е долна граница, 500 е средно, от 750 нагоре са високите дневни "надници" на контракторите в бранша, но както мишолина ти е написала, проверките са жестоки, буквално до ден трябва да докажеш къде си бил и какво си правил - това отделно на опит, проекти които си работил и т.н.
Каква точно е твоята специалност?
Обикновено контрактите са обявени за повече време 6-9 месеца, но на практика се подписва за 3.
На всяко следващо преподписване можеш да се договориш за повече пари.
По-малките компании обикновено предлагат постоянна позиция след изтичането на контракта, но не е гаранция че постоянна работа ще бъде предложена.
Ако имаш само БГ опит ще ти е трудно да захапеш позиция без да си препоръчан от някой, а и заплащането ще е в долната граница.


# 67
  • Мнения: 0
zlatnata tolumba,
Благодаря за отговора Simple Smile

maimunka,
Благодаря за отговора и сайта, не го знаех, ще ми бъде полезен Simple Smile

Miss Fine,
Мерси Simple Smile Както се казва "ръка да види, око да пипне", едва ли ще наема апартамент преди да го видя...че както виждам, явно има бая scam.

Merry,
Мерси, именно, ще "грабЯ" докато мога Simple Smile

мишолина,
Мерси за инфото Simple Smile Опит(работен) с банка в Англия имам Simple Smile

298,
Да, намерих и позиция за Migration Manager, за 1000 лири на ден Simple Smile Но се опитвам да гледам по-реално на нещата, затова и смъквам умишлено границите Simple Smile
Относно моята специалност....да речем че е "около" областта на софтуерната разработка Simple Smile (сектор: банки, мобилни технологии, високи технологии). Да, така е, за 6-9 месеца, но, контракторската работа я има постоянно, която е и удобна. Да речем, че се работи 6 месеца, 2 месеца почивка, и после пак 6 месеца, и така Simple Smile В смисъл, може паузата да се използва пълноценно(семейство, деца, почивка и т.н.). Не казвам че това Е най-доброто, просто също е опция.
Относно опита, няма да го споменавам, само ще спомена че съм работил за международни компании.

И отново благодаря на включилите се в темата Simple Smile

# 68
  • Мнения: 702
Нана и аз съм в кюпа с объркалите специалността  Grinning ма, като не ми се отдават тези сфери на дейност, нито ми са интересни, ше си бия глЪвЪтЪ  Mr. Green
БатГойко, искрено ти пожелавам късмет  Hug Съжалявам, че не мога да помогна с инфо, но се възхощавам на такива хора - напредничави.

мойто чаве стана много инатесто. Направо не мога да го трая на моменти. То се гърчи, то се мята. Абе, не дава нито да я облека, нито да я съблека, нито памперс да й сменя. Ужас. Нищо не я боли, просто се инати. Обича да се мандахерца по голо дупе  Mr. Green
Пробвам различни тактики, обаче не приема. Пробвам с говорене - изобщо не ме чува. Пробвам с игнориране - след един час напъване да се дере, може и да замлъкне за миг, докато не я погледна. Най- се притеснявам, че се прегъва назад. Мята се като риба на сухо.
И започна да посяга да удря. както си играе и почва да ръмжи и да удря и да се напъва.
Понякога се чудя дали ще се справя като родител?!.. TiredНа моменти се чувствам безпомощна да я озаптя и укротя.
Иска да я взема примерно, обаче като я взема и почва да иска да я разнасям до разни места, да й е по - удобно да пипа. Хубаво, лошо няма. Обаче тя като пипа иска и да опита. Е, как да й дам да гризе батерии?! И се почва с истерията, докато не види следващото нещо за гризкане.
Иначе, когато й кажа "Не" за контакти, за печки, зашкафове, слуша, но с обличането и ината за другите неща направо съм се видяла в чудо.

Оплаках се  Crazy

Лек и не много дъждовен ден   bouquet

# 69
  • Мнения: 115
При нас изгря слънце и след малко ще излизаме на разходка и после ще ходим на кино ( нашата ваканция вече започна).

Черноглав Врабчов Комар - търпение и пак търпение, дори когато ти идва да крещиш. Нерви като корабни въжета са нужни докато порасне малко и може да има някаква по-нормална комуникация  Peace

# 70
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 114
Запис и от мен. Попрочетох ви отгоре отгоре, бах в болница и не бях влизала почти седмица. Аз съвети отдавна не давам, чета тук  само заради няколко приятни ника, но и те се включват много рядко.

# 71
  • Мнения: 644
Здрасти и от нас!Прибрахме се в Лондон.Почнах да търся градина и работа.
Градината ми е 35 паунда на ден.Работа за почистване на къщи не намерих.По сайтове,познати,приятели.Яд ме е,че имам документи и ми се работи.А Емил си иска средата сред деца вече.Януари ще си ходим за поредните ми изпити.Вече се замислям дали да не го пусна на частна детска,защото ми се събират 4 месеца в Б-я.А после като се върна поне ще му се полагат 3 часа тук.Нали е роден Септември ще си тръгне късно и на училище.

# 72
  • Мнения: 103
ЗДРАВЕЙТЕ дами, прочетох темата ви  и имам някои въпроси. Разбрахме, че ако имаме NI номер веднага можем да кандидатстваме за една жълта и една синя карта и да си решим коя на кой да бъде. Имаме NI понеже бяхме на бригада миналата година. Въпросът ми е за колко време горе долу ще получим тези карти, вярно ли е , че ще ги получим, какво означават те.  По-точно синята, който е с нея има здравни осигуровки ли? Т.е. ако след 7-8 месеца забременея , дали ще имам право на личен лекар, консултации с по-ниски цени, не знам в Англия дали има направления.  Thinking Също разбрахме , че след 1 година може и другия да кандидатства за синя карта. Вярно ли е? Simple Smile
Видях Miss Fine,че е написала,че според нея е по-добре да се живее първо в малък град, а след това в Лондон, например. И ние харесваме повече малките , спокойни, с красиви къщи и усмихнати хора, но мислите ли , че има достатъчно работа в малък град? Строителство и къщи за чистене. Аз каквато съм пъргава.... може и да не ми стигнат Laughing

# 73
  • Мнения: 686
  Doret надявам се да си добре  Peace
  Maqqq прочети темите в БГхелп, там доста подробно има обяснено всичко плюс начини как да се случат нещата. Ще ти кажа нещата базово, което едва ли е достатъчно. Трябва да имате брак, за да кандидатствате за картите. Проверете си НИН-а дали е постоянен или временен, четох някъде, че по фермите давали и временни понякога-незнам къде се проверява, виж в БГхелп. За картите в момента се чака над 10 месеца. С жълтата може да работиш нещо като Едноличен търговец-да развиваш бизнес, не може да си наеман на работа, а със синята може да си наеман да работиш. И на двете като работиш си плащаш осигурвоките. Ако живеете тук постоянно и работите имаш право на лекар, прегледи и тн, но е хубаво да работиш от известно време за да взимаш майчинство. За малкия град, по-добре е според мен, но ако имаш осигурена работа, познати да помогнат и тн, то не че за Лондон не важи де. При нас специално със жълта карта няма почти работа, със синя е малко по-лесно, но пак е доста трудно. Къщи тук не се чистят така масово, строителство почти няма. Пак казвам, прочети всичко в БГ хелп и тукашните стари теми и ще ти се изяснят доста неща, успех!
  кОмарче, гледай да прекарвате възможно повече време навън. Моята кукла ми прави такива номера като си седим у нас, като сме по цял ден навън се превръща в друго дете  Simple Smile Ще мине това, друго ще дойде  Mr. Green

# 74
  • Мнения: 0
Maqqq, доколкото знам за да се регистрираш при личен лекар ти трябва само адрес и документ за самоличност. Аз все още не съм я свършила тази работа, но и това ще стане.

Момичета, знаете ли дали за неплатен стаж, обвързан с текущо обучение, ми трябва work permit? Едно момиче в моята група си е намерила 8-седмичен стаж в много симпатична пекарна за къпкейкс и ми се ще и аз да потърся нещо подобно, докато си оправя документите.

Последна редакция: ср, 24 окт 2012, 00:41 от iri.kupenska

Общи условия

Активация на акаунт