Аранжиране на маса - тема 5

  • 229 157
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 431
Здравейте!

Може да ви се стори страшно глупав въпрос, но ми се иска да си накупя порядъчно количество малки покривчици, салфетки от плат и рънъри за маса, а ИЗОБЩО не знам накъде да се насоча Sad Чат-пат по веригите и магазините откривам единични, но не са хубави. Вие откъде пазарувате?  Embarassed (Или може би си ги шиете?)

Виждам такива красоти и в bg-mamma, и по родните и чужди кулинарните блогове, и по всякакви снимки... но просто не знам откъде и аз да се сдобия с 'реквизит' Sad

Можете ли да ме насочите (в София съм). Embarassed

# 46
  • Мнения: 11 747
Във Варна, в един от моловете има някакъв комбиниран магазин между Мартинели и Техномаркет, заглавието му май е @HOME, не може да го няма някъде из София. Та, там има доста голямо количество всякакви модели, цветове и материи подложки, рънари и салфетки..., но са скъпи! Поне аз толкова скъпи не съм си купувала. Ако не са ти проблем цените, там можеш да намериш хубави неща.
Пак във Варна имаме едни магазинчета за преоценени френски стоки - 'Почти без пари' е името, уж били от фалирали европейски магазини... Би трябвало и в София да имате такива, тук са 3 броя. Та там също има подложки, салфетки и рънари, но зареждането е на случаен принцип, никога не се знае какво ще има, трябва да се минава редовно. Аз от там си купувам често неща. Не са скъпи, но не са и баш 'без пари' каквато им е рекламата  Wink
В Карфур има прилично количество покривки, подложки, салфетки, ранъри. Миналата седмица даже бяха на промоция. Доста прилични неща се намират на средни цени, с промоцията даже добри цени.
Тук във Варна има два магазина с много хубави текстили за сервиране, фирмени са, но ги шият тук и не зная срещат ли се в други градове. За качеството им цените биват. Не знам име да напиша  Thinking 

# 47
  • Мнения: 431
Да, аз намерих сайта му -- http://athome.bg, може да се поръчва и онлайн. Харесах си няколко неща -- ще е някакво начало  Heart Eyes -- благодаря!
Карфур ще разгледам обезателно, скоро бях в Еником, но там по-скоро имаше чинии/чаши/съдове, и по-малко 'платнени' неща Simple Smile
Ще разгледам и 'китайските' магазинчета, може пък да изскочи нещо и то на съвсем сносна цена  Laughing
Благодаря още веднъж!

# 48
  • Мнения: 197
 В София има в ДЖЪМБо на  бул. България, в BUTLERS също, в Мола на Цариградско има 3 такива магазина, единия Бътлъръс и още  2 други, не им помня имената... като пообиколиш ще видиш.  Тука в Цюрих в ИКЕА има(и в Сф има Икеа така, че погледни), но избора специално на платените салфетки не е голям. В COMO на окловръстното има супер неща, разгледай Simple Smile
Аз днес си купих 4 бели  за 15 франка или 25лв. като го разделиш на 4 = 6.25 лв. на салфетка и това беше промоция, а иначе една  струва 10 франка, към 16 лева-1 брой.... много е скъпо, нямам търпение да се прибера да си накупя разни неща.
Пина веднъж каза, че и по китайските магазини е виждала, уви тука няма такива и за това използвам нормални салфетки и отнасям голяма критика  Laughing  

# 49
  • Мнения: 11 747
В Карфур сега, на намалението имаше по 1,25лв на брой платнени салфетки, но повечето не бяха по мой вкус, да кажем  Thinking Купувала съм комплект 6 броя за 7лв, и 6 броя за 7,50 - вторите бяха по 2 в комплект за 2,50 всяко, аз взех 3 пакетчета. И конкретно мога да кажа - белите със синия кант са ми от 7,50 за 6 броя, и тъмно сините (на снимките ми стоят като лилави  Thinking ) са ми за 7лв 6бр. Жълтите, зелените и ситничкото каре, което сивее съм ги купувала на бройка за по 1,90лв.

# 50
  • Мнения: 197
Pina,  ти си факир! Ти за това имаш толкова много Laughing  Мечтая и аз за такива цени, тук  обикновенните салфетки,по плътните са 10 лева за 30 бройки  Mr. Green  

# 51
  • Мнения: 83
.

Последна редакция: ср, 31 окт 2012, 20:01 от Le Soleil*

# 52
  • Мнения: 11 747
danchika, в този Технополис @home цените са такива, каквито при вас. Разнообразието е огромно и са хубави нещата, но няма да си купя от там, скъпи са ми. Там и порцелана е разкошен, имам си един любим сервиз на Розентал, но никога няма да си го купя.

# 53
  • Мнения: 431
Извинявам се за оф-топика, който повлякох  Embarassed просто мислех, че за всички ще е полезна информация за още някой магазин с интересни неща Simple Smile

# 54
  • Мнения: 96
Boooooooooo! Eто и моята маса за Halloween. Вярно, не е български празник, но защо пък да не се повеселим. За мен от край време си е ден на тиквата. Правя си есенна аранжировка, вземам си тиква (е, тази година не ми остана време за фенер) и ми е тиквено такова. А за децата си е направо карнавал.

Happy Halloween!

# 55
  • Мнения: 197
Pina- и на мен са ми скъпи затова се придържам към "нормалните" салфетки, и като цяло съм на настроения...  ама за 1-2 лева на бройка никога не съм срещала...  сега по Коледа като се прибера в Будапеща ще щурмувам магазините, дано намеря хубави на поносими цени Laughing На последната ти маса, салфетките са страхотни, много ми допадат и цветята в средата.
Bad Diddy и аз като теб се забавлявам на този празник, колкото и останалите да ме корят и да го отричат, че било чуждопоклонничество, мен ми е забавно и точка  Mr. Green  Миналата седмица си купих като твоето цвете, ама май е храстче... и за сега живее добре, ама да видим до кога Joy Много хубав рънър... ама тоя паяк там- тръпки ме побиха hahaha tarlio и ти си имаш паяци в чиниите...  Grinning от всичко най- много ме е страх от тях, било то и на картинка, лудвам като видя истински Close  покривката е Heart Eyes
feria99  Добре дошла  welcome
Днес с моята любов празнуваме 4 години заедно, та по повода направих по- специална вечеря в зимната градина.



още снимки тук: https://picasaweb.google.com/106747088626244467840/Happy4thAnniv … 05596489924695330

# 56
  • Мнения: 11 747
danchika, от снощи си мисля - не може да няма и при вас евтини салфетки. Отишла си в луксозен магазин.  Thinking  Нещата, които купувам тук, особено от 'френските магазинчета' под българската лепенка стои чуждата и се вижда цената в евро и франкове. Същата е като тази в левове, равностойно. Някои са ми индийски... такива разни... Ако си взела ленени на някоя европейска марка, ако има и дизайнерска линия...  Thinking  Погледнах Zara home - там са скъпи, но са разкошни!

# 57
# 58
  • Австрия
  • Мнения: 2 311
Виждам, че Halloween е повод за аранжиране на масата  Grinning Браво!

Всичко най-хубаво и за в бъдеще, danchika! Свежа, топла, уютна ще е била вечерта ви! И романтична.. харесва ми показаното  Sunglasses

А като стана дума за покривки, салфетки и пр. .. купувам отвсякъде  Laughing От евтини китайски до луксозни европейски. Важното е да ми харесват и да са задоволително качествени нещата. Най-често пазарувам, съответно най-много кухненски текстил имам, от Вutlers..

Pina, благодаря за идеята! Не бях попадала на zara home-а  Blush Ще се възползвам.. Laughing

За салфетките конкретно: ползвам и книжни, и от плат. С по-голямо удоволствие ползвам хартиените - мачкаш, сгъваш... бършиш с тях, изхвърляш, а на следващото хранене - пак имаш новички и чисти  Wink Определено са много по-практични. Платнени използвам по-рядко и зависи не от повода, а от избора на цвят, тематика и наличните прибори, свещи и т.н.

Последна редакция: чт, 01 ное 2012, 15:27 от DimS.

# 59
  • Мнения: 5
danchika,лекинко ми кръстоса погледа... Laughing Laughing Laughing.Бъдете живи,здрави и щастливи!Много,много красива и тематична маса! Поздравления!


yagodka , Bad Diddy и у вас е бил истински празник!

Момичета, Hug  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт