Избор на сушилня - 3

  • 108 602
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
А знае ли някой колко ток средно харчи една сушилня/ клас Б например/ Благодаря.
На всяка сушилня- или поне тези които гледах по магазините дават среден разход на 1 цикъл. Така че виж на место в магазините.

# 16
  • Мнения: 3
Здравейте,
скоро очакваме да посрещнем нов член в нашето семейство и затова съм решила да инвестирам в комбинирана пералня със сушилня. Бюджетът ни не може да си позволи най-новото на пазара, но все пак качеството трябва да оправдава и цената. Прочетох много мнения и коментари, но моля да съвет по слените въпроси:
1. По колко килограма е най-подходящо-в смисъл знам, че е най-добре да са наравно, но при повечето модели примерно пералнята е 8, а сушилнята 6, или 7 на 5. 
2. Колко трябва да са препоръчителните обороти на всяка.
3. Кои са ценните програми на сушилнята, за които трябва да следя да ги има на всяка цена.

Предварително благодаря за съдействието.

# 17
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте!

В петък си купихме ето тази красавица: http://www.hotpoint.bg/%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BA%D1%82%D1%80%D0%B … 29/pid_67779BG.do

Много съм доволна! вече я използвах 3 пъти на различни програми и резултатът е поразяващ! Дънките ми например излезнаха по 'изгладени' отколкото ако се веят свободно на простора. Памучните ми блузи, както и хавлиите са по-меки от всякога. Единственото, което отчитам като недостатък е, че се свиха хавлиените чорапи, но послушах съветите от предната тема - щом ги извадих, ги разтеглих малко и сега като ги нося са с предишния си размер.

# 18
  • Мнения: 52
Честита покупка! Да наистина ги разтегляй чорапите и някои блузи след сушенето.

П.С. tedito_82 Нямаш ли място за отделна сушилня. Аз комбинираните не ги препоръчвам, но при липса на място става. Гледай барабана да колкото се може по-голям, ако не искаш дрехите да ти излизат на дъвка след цикъла. Електролукс имаха сполучлив модел с пара, но не знам дали ще се вмести в бюджета ви. Simple Smile

# 19
  • Мнения: 46 511
А знае ли някой колко ток средно харчи една сушилня/ клас Б например/ Благодаря.

Прегледах няколко в нета, от 3.36 до 4.50 кв/ч.
Множко ми се вижда, моята е стара, 2 употреба и мислех, че харчи много спрямо старите, не знам какъв клас е, но е 2.68 кв/ч, като купувахме нямаше по-малко, сега гледам има и 1.5 кв/ч.
http://www.mieleservis.net/%D1%81%D1%83%D1%88%D0%B8%D0%BB%D0%BD% … amp;category_id=2

Клас А по магазините намирам по 1.80 до към 2 и нещо кв/ч, цените двойни/тройни спрямо клас Б.

...
1. По колко килограма е най-подходящо-в смисъл знам, че е най-добре да са наравно, но при повечето модели примерно пералнята е 8, а сушилнята 6, или 7 на 5. 
2. Колко трябва да са препоръчителните обороти на всяка.
3. Кои са ценните програми на сушилнята, за които трябва да следя да ги има на всяка цена.
...

1. При комбинираните май няма наравно. По принцип сушилнята е с почти двойно по-голям барабан за същите килограми, затова се получава разлика.
2. За пералнята - колкото повече, толкова по-малко ще ти върти сушилнята, защото ще са по-сухи. Нашата я пускаме на 1400 оборота и после сушилнята ги суши само 1 час. Преди със старата пералня, която беше на 600 оборота май, ги премяташе по 3 часа, съответно и доста повече харчеше, а и много бавно ставаше.
3. Да си призная суша само на една стандартна програма, като цяло дрехите ни са такива, че им пасва идеално. Но имам и за деликатни (пердета, например), за вълна и т.н. Така че спрямо твоите дрехи си прецени какво ти трябва. Но мисля, че комбинираните нямат много опции, не съм сигурна...
Най-ценното за мен е програмата да не е с фиксиран час, а да си мери влажността и да спре, когато установи, че дрехите са сухи. Защото имам близка, която има сушилня с фиксирани часове към програмите и казва, че не е удобно, когато суши смесени дрехи. Те са готови, а тя върти още 30 мин., например. Или пък спира, а някои още са мокри.

Ако имаш място да ги сложиш една над друга, по-добре избери двата отделни, тук писах моята гледна точка.

# 20
  • Мнения: 19 296
Не се сърди човече, много ми харесва как е при вас. Нашата пералня е Индезит, а сушилнята със сигурност няма да е такава. Значи този вариант отпада с този преходник.
А сушилнята откъде я взехте?

Някой знае ли кой може да ми направи шкаф или нещо като етажерка, на която да сложа сушилнята.

Всъщност някой има ли доволен от сушилня Индезит? Нашата пералня е нова, но е адски шумна. Затова съм предубедена и не искам да купувам още един уред с тази марка.

# 21
# 22
  • Балчи-Варна
  • Мнения: 419
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … 566&scenario=

Здравейте,вчера я докараха и вече я пуснах 3 пъти.ОК си е.

# 23
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
http://www.technopolis.bg/b2c/catalog/productdetailFromOutside.d … 566&scenario=

Здравейте,вчера я докараха и вече я пуснах 3 пъти.ОК си е.
Дано и сметката за ток е ОК.
Аз изчаквам първа порция сухи дрехи в момента. Дано съм улучила програмата.

# 24
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Аз пък вчера си купих сушилня Беко 8360, изсуши 2 пъти на третия път спря. И край, това беше, сега пак я пробвах, като я пусна завърта 1 път и до тук. Ходих до Технополис, ще чакам другата седмица или да дойдат да я видят или да я носят в сервиза. Нещо не ми върви с тази сушилня, още преди да я купя, сега съвсем.
Дано не е нещо сериозно, но така или иначе като знам колко са бързи сервизите, ще си бъда доста време без нея Sad Sad.

# 25
  • Мнения: 2 352
Здравейте, кипихме си този модел сушилня на Gorenie
http://www.amazon.de/Gorenje-62225-Trockner-Kondens-kWh/dp/B0006L7MYK
въпросът е, че е без упътване, а надписите по нея са на немски, някой ползва ли такава и ако да, на коя програма сушите?

# 26
  • Мнения: 0
Аз пък вчера си купих сушилня Беко 8360, изсуши 2 пъти на третия път спря. И край, това беше, сега пак я пробвах, като я пусна завърта 1 път и до тук. Ходих до Технополис, ще чакам другата седмица или да дойдат да я видят или да я носят в сервиза. Нещо не ми върви с тази сушилня, още преди да я купя, сега съвсем.
Дано не е нещо сериозно, но така или иначе като знам колко са бързи сервизите, ще си бъда доста време без нея Sad Sad.


Резервоарът за кондензирала вода празен ли е? Ако е пълен или не е поставен, машината няма да тръгне.

# 27
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Не е това, първоначално я включихме към канализацията, защото сме си предвидили място. Изкара 2 сушенета и на третото спря. Махнахме тръбата и пуснахме да се пълни резервоара, но тя повече не тръгна, само завъртя един път. Не светят никакви датчици за резервоара или за мъха.
Чудя се дали няма някаква защита. Старата ми комбинирана пералня-сушилня имаше такава и веднъж се включи. Идваха от сервиза, натиснаха едно копче, показаха ми го и след това ми се е налагало в годините да го пускам. Не ми се иска обаче пак да е така. Все пак е нова машина.

# 28
  • Мнения: 0
Здравейте, кипихме си този модел сушилня на Gorenie
http://www.amazon.de/Gorenje-62225-Trockner-Kondens-kWh/dp/B0006L7MYK
въпросът е, че е без упътване, а надписите по нея са на немски, някой ползва ли такава и ако да, на коя програма сушите?

Обикновено на немски са написани така:
Bügeltrocken -  за гладене;
Schranktrocken - нормално сух (за прибиране в гардероб);
Schranktrocken Plus (Extratrocken) - като горното, но с по-ниска влага;
Koch / Buntwäsche Baumwolle - памук и цветно пране;
Pflegeleicht, Synthetik - деликатни тъкани и синтетика;
Zeit-programme -  програма за време (може и да не отчита влагата на дрехите и да ги суши дори да са вече сухи).

# 29
  • Мнения: 13 188
Аз пък вчера си купих сушилня Беко 8360, изсуши 2 пъти на третия път спря. И край, това беше, сега пак я пробвах, като я пусна завърта 1 път и до тук. Ходих до Технополис, ще чакам другата седмица или да дойдат да я видят или да я носят в сервиза. Нещо не ми върви с тази сушилня, още преди да я купя, сега съвсем.
Дано не е нещо сериозно, но така или иначе като знам колко са бързи сервизите, ще си бъда доста време без нея Sad Sad.
Отваряли ли сте кондензатора долу?

Общи условия

Активация на акаунт