Вижте колко е щастлива мама,че си има породени двама ! ** 31 **

  • 58 486
  • 956
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 117
Хоп и аз в темичката Simple Smile

Само да кажа за количката - бъдещият батко не знам как ще е, но сега си се вози в количката и му е приятно дори, особено когато е изморен от игра. Не съм си и помислила да го нося, не знам как  би било ако отказва да се вози...но аз се щадя максимално. Вече много се задъхвам, понякога имам такова сърцебиене, че трябва да седна. Не си представям 13 кг на ръце...

Пуфита, как така двойната количка не побира бебето, що за конструктор я е мислил???? Лошото е, че ако купим близнашка трябва да ми стои в колата. Имаме и 2 на баткото и ще стане супа от колички, но ако се наложи ще си вземем двойна! Дори съм набелязала 2 модела за породени.

Краси, благодаря за борда. Теди малко го домързява та не знам прав дали ще му хареса, но ако е на игра може и да стане. Той обича да си се облегне и отпусне...

АМ все още си давам за преди заспиване, но не в леглото а като последно хранене, после гърне и лягане. Докато му харесва ще давам, няма насила да го спирам. Той си знае и си го чака.

Днес направих 2 покупки за бебчо - едни чорапки и едно гащеризонче - пухено с качулка за в количката под пелената или чувалчето. Радвам им се като дете...все едно ми е за първи път....

Леко раждане на тези,  на които предстои!

Спокойна нощ!

# 31
  • София
  • Мнения: 364
Ани, ако си се ориентирала за двойна количка, направо продаваш единичните, то няма смисъл само да трупаш у вас!Phil&Teds ми изглежда идеална за вас! За млякото, аз знам, че поне до две годишна възраст трябва да присъства ежедневно в менюто, да не говорим, че имам приятелки, които дават до 3 и повече годинки АМ на децата си. А ти мила, с тези чорапки - не знаеш ли поверието - купува се първо шапчица, за да застане главично, а не с крачетата  Wink, дано чорапките не са първата ти покупка за бебчо  Wink. А вълнението винаги си е като за първо, аз се вънувам и за чуждите бременности, все едно, че аз съм пак Simple Smile

# 32
  • Мнения: 468
Маминка Йоан, добре дошла в “Ужасните 2“! Споко, нормално е детето! Точно заради тръшкането и ходенето взехме тогава двойната количка. Като почнеше да се тръшка и да не слуша или като трябваше да кърмя, го връзвах на креслото му и ми беше спокойно  Mr. Green

Правилен съвет от Лейди Фил - ограничи достъпа до опасните предмети. Има правило - всички химии на високи рафтове. И не пускай компа и интернет, за да не седи само пред него.
Гушкай го много, че скоро това време ще намалее. Като гледа бебета, казвай, че скоро и вие ще си имате.
Дали ще се кротне след раждането - аз залагам на “не“. Това е период на тестване на граници и т.н., няма нищо общо с бебето. Ще отшуми от само себе си. Ако отшуми покрай появата на бебето, ще е по-скоро съвпадение.

Като ви гледат хората навън, казвай “В ужасните 2 е, инати се“; запазвай спокойствие и го изчаквай да стане. Само внимавай за улиците. Учи го - само на тротоара.

Надя, ЧЕСТИТО!!! Много радости, малко пакости, много здраве!!! И ти бързо се възстановявай!


Пуфита, слинг няма ли да ти върши работа - да носиш бебчо, а каката в количката? За бъги-борд мислила ли си? Сподели марката на тази умаляла двойна количка, може да е от полза за някой.

Андули, незнам как сте вкъщи с мястото; аз бих си оставила една единичка количка за по-нататък - рано или късно пак ще ти потрябва  Wink

Ох, красидика, и аз така, бременея и раждам с другите. Така се вълнувам и ги мисля  Crazy

Лека нощ и здрави нерви  Grinning


# 33
  • Обетованата земя
  • Мнения: 459
Ида,   202uu!
На мен главният ми проблем са хората по улиците, иначе децата си ги знам и всеки каприз и рев издържат нервите ми, защото знам за какво е и кога и как ще мине. Но като почнат да ме зяпат, докато бебето реве, че му се спи, а баткото се е заинатил за нещо и той реве и като почнат да се вайкат и да ме съжаляват или пък да се "опитват да помогнат", или пък надничат в количката. Баткото особено много се дразни ако някой реши да му помага с камиончето(основно така се придвижваме-аз с количката, а баткото с кракомобилчето си) или да слезе от тротоара и т.н. А "любимото" ми е като започнат да го заплашват, че ще му вземат бебето и той още повече се изнервя. Защо просто не си гледат тяхната работа и задачи! Също много "обичам" да ми дават съвети-сигурно е гладно-не, ами тогава е жадно-не, спи й се казвам, ааа биберон не ползва ли??? Rolling EyesИли пък се прибирам по спешност до нас, защото вече сме огладняли и съответно бебето реве (по принцип е много кротка, но си е бебе все пак и като огладнее или й се приспи се разкривява) и бабките се надвесили от терасите и обсъждат, абе много ревливо това бебе бе, що така. ... #Cussing out

# 34
  • София
  • Мнения: 167
бабките се надвесили от терасите и обсъждат, абе много ревливо това бебе бе, що така. ... #Cussing out

Аз в такива случай просто казвам "Горкото дете, не случи на родители!" и всички желаещи да дадат акъл просто онемяват.  hahaha
Иначе и мен много ме изнервят разните му там коментари "ах, че не слушаш, че те вземе с мене" или  "абе булка, дигни го детето от земята, ще изстине" - това при положение, че дребния е легнал на земята и се опитва да хленчи, най-често защото не иска да върви хванат за ръка, а аз седя отстрани с ръце на кръста и просто го чакам да му писне да лежи и желанието да продължи напред да надделее над ината му. Но гледам да не ми пука особено за хорското мнение.  Whistling

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 233
купих количката от mothercare - марка safety 1st, няма я в бг. Бях чела че мястото за бебето е малко, но Катрин винаги е била много дребна и си мислех, че и бебето ще е такова. Но той е много лаком и вече е около 7 кг. Кака му беше толкова на 6 месеца. Слинг имам, но влади не стои в него, колко клипчета изгледах за да се науча да го слагам правилно, но той не. Сега ще го пробвам и в кенгуру. За бъги-борд, сега гледам в ибей и ще купувам, но не знам за през зимата дали ще стане, по-скоро ще се взема и количка за близнаци....... а имаме и 2 единични колички и триколка. Трябва ни един гараж само за количките на децата....
За тръшкането, рева и хората - същата работа, Влади не иска навън и все реве, Катрин иска само навън и реве като се прибираме и събираме погледите на всички  Laughing . Но аз вече толкова свикнах, че не ми прави впечатление.

# 36
  • Мнения: 74
запис и от мен, тази седмица не бях на работа, защото каката има хрема - но пък е станала много добра, чак ме изненадва колко е послушна:))

# 37
  • Мнения: 493
Да се самопохваля че се справих чудесно с децата,при все че баткото сй беше вкъщи с 40 градуса Т. За първи път от 4 години не съм се ядосвала цели 4 дни подред.

# 38
  • Мнения: 677
я да питам, как се справяте когато и двамата са вкъщи? В смисъл, когато трябва да се готви, а баткото щъка покрай вас и се чуди какво да докопа, а бебето нещо си хленчи? Той въпроса ми е малко хипотетичен, защото при нас бебто още не се е появило.

Браво, бебешондел, поздравления!!! Peace Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 2 082
Момичета, радвам се че темата ви е харесала  Hug

maminka_yoan, готвя обикновено вечер, когато и двамата спят. Иначе и двамата са в кухнята и помагат  ooooh!  

Бебешондел, браво на вас!Надявам се баткото вече е добре!

# 40
  • Мнения: 677
Момичета, радвам се че темата ви е харесала  Hug

maminka_yoan, готвя обикновено вечер, когато и двамата спят. Иначе и двамата са в кухнята и помагат  ooooh! 

Бебешондел, браво на вас!Надявам се баткото вече е добре!

да, щото и при нас е така.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 233
аз готвя докато бебето спи, каката я вземам в кухнята и давам играчки тенджерки и чинийки в които режа примерно ябълка и тя хем си играе, хем и похапва, или пък и давам празни пластмасови купи и дървени лъжици и тя да готви. Е малко по-сложно е готвенето, но става. Докато тя спи гладя или правя неща който са опасни за нея.

# 42
  • Мнения: 468
И при нас готвенето е или вечер, или през следобедния сън, или като съм само с малкото. А в началото - малкото в слинга, голямото си играе нещо на пода в кухнята.

Маминке Йоан, нетестяни идеи за закуската - банан, овесена каша, грис, кисело мляко, някакво кремче (приготвено от теб с мляко и нишесте). Дано намериш нещо подходящо от тези неща за него.
А на яслата храни ли се добре?

Бебешондел , и от мен браво!

При нас голямчето е отново в период на инат и тръшкане. Не говори, но вика “Не,не!!!“  Много е убедителен Twisted Evil

# 43
  • Мнения: 369
maminka_yoan Ами в момента през седмицата не готвя, само събота и неделя. Поръчвам храна  Laughing
Бебеш супер!  Heart Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 167
Аз винаги съм си готвила и то всеки ден.  Rolling Eyes
Като се роди малкият просто използвах или докато той спи, или го слагах на столчето в кухнята, да ми е пред очите (стола за хранене ни е 0+), на каката й давах да рисува на бара и да ми прави компания и така си се справях без проблем. Имали сме и много готини моменти, в които каката ми е помагала в кухнята, правили сме заедно торти, понички, бърка яйца, а от скоро вече и салата  прави. Голям й е кеф, чувства се голяма!
Ако никой няма мераци да ми помага сега просто ги оставям да гледан някакво филмче или да си играят, но при нас кухня, хол и трапезария е едно голямо помещение и винаги са ми пред очите.  Peace

Бебешондел, не съм се и съмнявала в теб! Как е баткото? Оздравя ли вече?


Моите сладури нали от една седмица са на градина и ми е широко около врата. На каката й е кеф, но дребния реве доста сутрин и като го вземам. На всичкото отгоре от четвъртък е с една никаква температура 37.2-37.8. Много се дразня! Нямам идея какво му е. Дали е просто от мъка покрай оставянето в градината, или зъб .  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт