Първата половина мина, ще сме в пълен състав през МАРТ догодина!

  • 28 817
  • 745
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 912

sabah, всички сме с теб  Praynig   bouquet

# 16
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Сабах, опасенията ми се оправдаха.  Cry

Важното е, че навреме са те "хванали", важното е да си спокойна. Започнала си раждане мила, онова течене е било водите ти, все още ги губиш ако съдя по течението примесено с кръв.
Вече си в сигурни ръце и мисли позитивно. Хубаво е, че са реагирали адекватно лекарите и са те приели в болница. Сигурно ти вливат системи за увеличаване на водите. Дръж ни в течение, много те мисля да знаеш!
Ама че гадно ми почна деня!  Sad

# 17
  • София
  • Мнения: 423
sabah, почивай си там, успокой се, и като ти направят серклажа ще си почиваш още 3-4 месеца и  Hug В болниците хич не обичат да обясняват какво ти е, що ти е, най-много да хванеш някоя санитарка, ама тя освен да ти напълни главата с глупости чула-недочула, друго няма какво да ти каже. Лежала съм в патологично отделение и знам колко е подтискащо. Но пък какви приятелства завързах от там  Wink Нямаш ли "твой" лекар там?

Момичета, дано не звуча назидателно, но вече безкрайно пъти обсъждахме кога се правят феталните морфологии, в кои седмици и т.н? Защо си предъвкваме по 100 пъти едно и също?
 
hakunamatata, как така феталните са ти през 2 седмици  Shocked Те са 3 за цялата бременност, ти предполагам просто правиш ехографски прегледи. За първи път чувам да се променя термина според ехографския преглед. Бебето понякога не си отговаря на точните седмици, някои избързват, други се забавят, но самата дата да ти сменят- не съм виждала. При мен започна забавяне в 32 г.с. но никой не ми смени термина, просто ме следяха всяка седмица. Така я чакаха 5 седмици да порасте и като разви достатъчно дробовете я извадиха с операция. По термина се водят и за болничните, и за майчинските 45 дни преди термин, и за това, че бебето не се развива по книга никой няма да ти сменя датата както му падне, така къде ще му излезне края.

Исках да помоля и Аделина да не пуска тези емотикони. В последните ти 15 поста само 5 са без емотикони Може би не пишеш отдавна във форуми, но затова прочети Правилата и политиката на форумите,за да не ги нарушаваш  Peace Получавам имейл за всеки пост в темата и веднага влизам да прочета, за да видя, че си пуснала заспиващо човече или простиращо, и това по 2 пъти на ден. Празни приказки, едносрични или само постинги "запис" са забранени. Идеята на форума е да се помага на потребителите, а за чатене си има тема.

# 18
  • Мнения: 11
Mime-to, аз мисля, че все пак е възможно термина да бъде сменен. След вчерашната ни ФМ ни дадоха протокол с всичко свършено, в който една от графите е "Промяна на термин след преглед" и има местенце за чекване и за нова дата при положение на смяна. Тоест, щом има такава опция, е възможно да се случи, знам ли?  Thinking Сложни са си тез неща!
Аз попитах, понеже вчера се оказа, че сме в 20 седмици и 2 дни, затова и се поинтересувах дали датата също се мести. Лекарката ми обясни, че вслучая не просто върви по-големичко, ами си е заченато по-рано от обичайните 14 дни след последен цикъл. Но пък не ми смени дата в протокола. Затова и реших да го подхвърля като въпрос тук, понеже досега винаги съм получила успокояващ и мил отговор:)

# 19
  • София
  • Мнения: 23 165
То има все пак малки и големи хора, ниски и високи, дебели и слаби  Rolling Eyes
По размерите определят някакъв термин, който изобщо може да не е верен.
Но си зависи и какви данни са заложени в апарата все пак.
Нашия човек си знам точно кога е заченат, дори часа приблизително, но според измерванията си е към 5 дни по-голям, което е съвсем нормално защото и ние сме големи хора  Crazy
Аз имам цяла седмица до преглед и се изнервям вече, добре че започнах да го усещам и си  е донякъде успокоение.

# 20
  • Мнения: 0
Mime-to ами всеки път като ми дават новите часове за ЖК на листчето си пише ФМ:)На всеки 2 седмици съм на преглед и всеки път ми мерят кръвно налягане,килограми,и на ехограф разглеждаме детайлно бебето-кости,органи,мозък,измерва се главата и т.н:)На 2 месеца ми се пускат изследвания на кръв и урина и така..Незнам как е при теб/вас мами,но то си има значение дали си плащаш или си по касата.А това за термина вече няколко пъти го чувам тук за това реших да питам.Според мен няма много логика да се сменя термина според това колко бързо се развива бебчето,ама както и да е;)

Някой има ли проблеми с носоглътката?Аз не съм болна,но вече от 3 месеца усещам някакъв секрет който се стича от носоглътката към гърлото.Бях на УНГ и той буквално ми се изсмя-каза че всяка 2-ра бременна имала такива оплаквания,и че всичко било от промените в тялото?!Думи нямам просто...

# 21
  • Мнения: 410
Запис и от мен в новата темичка и макар да не се включвам често ви следя редовно  Hug
Сабах много стиснати палци за теб и бебо и знай че всички се молим за вас всичко да бъде наред  Praynig Praynig Praynig

# 22
  • Мнения: 636
 Grinning Понякога като чета усещам тон с който се карат някои мами  Wink
Термин се сменя ! Лично моят беше сменен за спорещите да знаят, че е възможно Simple Smile

# 23
  • София
  • Мнения: 423
Предполагам може да се наложи понякога смяна на термина, но сега в 5 месец не е ли късно, до сега ако не са определили... И аз знам ден и час на зачеването и каквито и размери да се показват ще си държа на датата. Бебето може и да не се развива по книгите на лекарите, пък по-нататък да навакса. На спирането на растежа му казват ретардация, тогава какво ли не пих и не ядох, но София пак се роди колкото са си бебетата в 32 гс 1800 гр и 40 см. Скоро от лекарката ми разбрах, че имало и ретардация само на тялото или само на главата, бебето си е с нормално тяло, но с малка глава, или обратно, което ми се стори много страшно. Направо съм изкарала късмет със съразмерно изоставащо бебе  Simple Smile(тъпия ми черен хумор) Peace
hakunamatata_ali, и мен така ме преглеждат, но си плащам всеки път по 40 лв. Истинската фетална е поне 80 и трае час, мен си ме гледат 15-ина мин
Може да пробваш 2-3 дни да пиеш по 20-30 капки клеева тинктура, вярвам, че ще ти мине преглъщането. Или май в носа да капеш да промива по-отгоре.
Grinning Понякога като чета усещам тон с който се карат някои мами  Wink
Термин се сменя ! Лично моят беше сменен за спорещите да знаят, че е възможно Simple Smile
Понеже визираш мен, да ти отговоря. Някои хора явно се нуждаят от напътствия как и какво се пише по форумите, има си правила. Който не ги спазва системно бива предупреден от модератор или по-лошо. Аз лично чета абсолютно все пост, позапомнила съм кой кой е, къде живее, в началото само ми е малко объркващо, така че с интерес ви чета всички. Ще видиш как по-нататък коментираме нещо 7 стр. и идва някой чел-недочел с въпрос точно за коментираното. Приемам много сериозно форума и хората в него. Тук съм научила много, от как се прави кухня, до с какво да се лекувам. Отделно, обикновено във всяка тема, независимо в кой раздел, на първа страница има написани най-важните неща, точно за да не се пита и повтаря едно и също непрекъснато.
Стана ми интересно, не отказвам непрекъснато да се информирам, та кога ти смениха термина и защо? Предполагам знаеш кога сте правили секс за зачеването, и те каква причина изтъкват, за да ти го сменят?

Последна редакция: сб, 27 окт 2012, 20:17 от Mime-to

# 24
  • Мнения: 0
Mime-to ще го пробвам,мерси много:) Аз даже имам приготвен прополис,ама за бременни става ли?Аз преди време четох че не ставало...Иначе за имунитета е супер фреш с 15-ина капки прополис.Аз сега на 29 съм на ехокардиография при Томова и мисля да й кажа да ми включи и ФМ,ей така профилактично,да видим дали нещо ново ще разбера за бебка:)

Усмивки и спокойна вечер мами Hug

# 25
  • Мнения: 15
sabah, стискам палци да се наредят нещата при теб и бебето. Мисли позитивно!

# 26
  • Мнения: 636
Mime-to не визирах само теб  Peace а и изобщо нчмах в предвид това, че направи забележка там за емотиконите, знам за правилата и мен ме дразнят най-много като почнат да пишат на латиница, но до там.. Както и да е, не се отнасяше за това...
Относно смяната на термина ми, ние имахме 7 месеца опити и в последните месеци нито си следях датата на цикъла нито нищо, а любов правим редовно и нямам представа кога е станало, дори не помнех добре датата на която вече ми беше свършил последния цикъл... Но все пак имах някакъв спомен, че края на юни вече беше свършил... И първия ми термин при обявяване на бременността бе 26.03. на по следващия преглед ми казаха, че вероятно края на юни ми било дошло за последен път, което е абсурдно и ми промениха датата на 3.04., но това не е вярно и тогава не го приех и още не го приемам като нов термин, защото както споменах края на юни вече нямах цикъл, не помня дата, но знам, че нямах... Пък и аз не живея в БГ, а тук на този остров лекарите се славят с глупостта си във почти всяко едно отношение  Grinning Когато се прибрах в БГ и отидох на преглед и им казах, че са ми сменили термина с по-късен те казаха, че бебето отговаря по размери на първия 26.03. .. И това е общо взето Simple SmileSimple Smile

# 27
  • Мнения: 0
Страхотна нова темичка, записвам се да следя и аз Simple Smile За първа страница - първа бременност съм, щъркела ще го видим в сряда  Wink

Sabah, стискам палци и аз! Дано всичко е наред.

И аз минах на Бебеландия днес и бебчо получи толкова подаръци вече, много е готино да си ги разглеждам и да се информирам Simple Smile

Лека и спокойна вечер на всички!

# 28
  • София
  • Мнения: 423
Аз някак се научих да си усещам овулацията и затова и на двете забременявания знам и часа  Laughing
За забележките, по-скоро е съвет от моя страна. Ето сега sabah изперква в болницата, не знам вкараха ли в Шейново таблети, но може и от телефона да чете. Дали иска да види йероглифи или смислени разговори? Мен в патологията предимно форума ме крепеше, четях като луда.
hakunamatata, за бременни знам, че няма проблем, аз поне си пия. Сребърна вода също ми помага. Томова ще ти направи комплексен преглед и на сърцето, и на тялото. Аз за Марков се надявам на същото, нали затова сега е 100 вместо 80, така си мисля.

# 29
  • Мнения: 371
Sabah, влизам сега да видя новата тема, и видях какво си писала.. Много е важно да си спокойна в момента, колкото и да е трудно, а е много трудно, знам! Моля се за теб, всичко да се успокои възможно най-бързо, да направят серклажа и бебенцето ти да е добре  Praynig Praynig Дано да се размине лошото и до март да ти е последното влизане в болница! Много прегръдки от мен  Hug

Деси
, благодаря за темата, прекрасна е   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт