Първата половина мина, ще сме в пълен състав през МАРТ догодина!

  • 28 819
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 375
Мрънкалце, не се тревожи, щом е еднократно това сърцебиене. Аз от време на време получавам, защото лежа постоянно и като стана ... За пулса - моя в петък при прегледа при кардиолог беше 118, супер много, но аз съм си много притеснителна. Док каза, че при бременните има по-голям кръвопоток и е нормално. Все пак сподели при прегледа.
Благодаря на всички за окуражителните думи  Hug

Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 14:21 от Смърфиела

# 46
  • София
  • Мнения: 423
Да, и аз знам, че сега имаме увеличено количество на кръвта и затова и лесно ни тече от носа. На мен от дете не ми беше текла, а сега в 2 поредни дни ми се случи.
Ivelina_ValentinovA, сега вече имаш имунитет към този вирус.
Adelina__, и аз не усещам почти нищо, какъв дебил съм не знам, а уж трябваше отдавна. Обяснявам си го, че плацентата ми е пречка.

# 47
  • Мнения: 2
Запис и от мен в новата темичка. Ние на 26.10 бяхме на 4Д, всички органи функционират нормално. Не успяхме да видим много добре пола. Доктора каза че не вижда тестиси което го навежда на мисълта,че чакаме госпожица, но не е категоричен. Аз обаче продължавам да си мисля че е момче. Откакто разбрах че съм бременна само за монче си мисля и дори когато разглеждам дрешки инстинктивно гледам само сини. Само едно нещо ме разтревожи, защото доктора каза, че бебо е много на ниско, и затова не успяхме да видим физиономията, само половината се виждаще. А акушерката ми каза да не се преуморявам и при най-малката болка да отивам при тях.

sabah - стискам палци всичко да е наред с теб и бебчо....  newsm17

# 48
  • Мнения: 858
Благодаря за новата тема, ДесиFlutter
sabah и Смърфиела Praynig с вас съм в молбите и стиснатите силно палци.
mam_Mimka почивай повече.
mrunkalce при теб явно това състояние е създадено от силната емоция и притеснение.Опитай се да направиш всичко възможно да се успокоиш и стабилизираш емоциите  Hug
Adelina__ сигурно вече е бебето  Wink
Бамба радвам се,че се повали че усещаш вече малкият мъж  Laughing
Ivelina_ValentinovA радвам се,че вече си по-добре  Hug
hakunamatata_ali моята лекарка ме предупреди за възможност да има подобен секрет по време на бременността и всеки път ме пита .
Pepsilightпредставям си какъв празник е сега у вас с половинката ти  Hug

При мен нищо ново.Чакам си втората ФМ на 5ти.11.12 при Томова.Вчера като попаднах на бебешките неща в Некст и НМ щях да изкупя света,ако не ме бяха извлекли мъжете от там.Бях се умопомрачила  Mr. Green

# 49
  • Варна
  • Мнения: 289
Привет мамчета и в новата темичка, чудна е и Благодарско към Деси за труда който е положила!
Sabah  и Смърфиела стискам ви палци момичета и се молим заедно с вас всичко да е ОК. Знаетее е най важно е да сте спокойни защото всички емоции ни влияет сега , така че бъдете спокойни доколкото може и мислете че най важните сте вие в този момент.
При мен нищо ново, бебо расте в 19г.с. Беше 290гр. което май си е добре. Направих една ФМ при доц. Ковачев и сега мисля в 21г.с. да отида и при Балев. Много го хвалите тук така че малко съм заразена от вас.
Относно този вирус с гърлобола и т.н... аз го минах веднъж и сега явно друга гадина се опитва да ме застига но само като усетя първи признаци и изсипвам един Оксилококциум под езика. Засега ме спасява това с комбинация от ябълки, киви и чайове с мед. Желая на болните бързо оздравяване и на всички останали много да се пазете че навлизаме явно в сезона на вирусите.

# 50
  • София
  • Мнения: 6
Да се запиша и аз в новата тема.
Sabah  стискам палци всичко да е наред.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Здраевйте момичета, забравих да споделя, че на прегледа миналата седмица ми казаха, че плацентата ми е много ниско разположена и може би става дума за плацента превия. На другия преглед, който е чак на 20.11. доки ще види дали се е вдигнала и ако не е ще замерва нещо. Не се бях притеснила много, но сега като чета в нета това е доста сериозен проблем. Също ми каза и при най - малко кървене право в болницата.
Мисля, че някой беше писал за такава плацента, споделета, ако знаете нещо.

desitкad
видях, че вече ме има на 1 - ва страничка Grinning
Благодаря!

# 52
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Смърфи, дръж ни в течение. Дано бързо да се възстановиш. Важното е ти да си спокойна и бебо ще е спокойно.

# 53
  • Мнения: 101
Виждам, че някои мами вече са били на ФМ. Аз имам час за утре при Марков. Колко врем горе - долу трае прегледа?

# 54
  • Варна
  • Мнения: 289
Здраевйте момичета, забравих да споделя, че на прегледа миналата седмица ми казаха, че плацентата ми е много ниско разположена и може би става дума за плацента превия. На другия преглед, който е чак на 20.11. доки ще види дали се е вдигнала и ако не е ще замерва нещо. Не се бях притеснила много, но сега като чета в нета това е доста сериозен проблем. Също ми каза и при най - малко кървене право в болницата.
Мисля, че някой беше писал за такава плацента, споделета, ако знаете нещо.

desitкad
видях, че вече ме има на 1 - ва страничка Grinning
Благодаря!


Дони, и мойта е ниско долу, но не съвсем на родовия канал, а е на ръба. И мойта докторка каза че може и да се вдигне с течение на бремеността, но е вероятно и така да остане. Трябва да се следи както и на теб са обяснили. На мен не ми каза да е толкова страшно това, но трябва малко повечко пазене в тези случаи, да не се вдига тежко и почти без физическо натоварване и също така ако остане така до края на бремеността няма да може естествено раждане, а ще се наложи секцио, към което аз така или иначе съм се насочила засега. Така че по добре не чети много, много из нета и не се филмирай, защото колкото повече знаем толкова по лошо мислим.

# 55
  • Мнения: 2
Здравейте!
За момичетата от Варна: Някой ходил ли е при Д-р Яков на фетална морфология? Доволни ли сте ако сте ходили? И колко струва..

# 56
  • София
  • Мнения: 423
Виждам, че някои мами вече са били на ФМ. Аз имам час за утре при Марков. Колко врем горе - долу трае прегледа?
Прегледа е около час, но с всяка бременна е различно. Настрой се да почакате, въпреки, че има записани точни часове, все пак съм чакала 3 часа  Peace Аз съм в четвъртък в 17:40 да няма много накъде да висим по столовете.

# 57
  • Мнения: 4
Здравейте тумбачета!  pregnant

Нахлувам за малко във вашата тема, за да предложа чисто нова, неизползвана ръчна помпа за кърма на Авент, която ми подариха (след като вече си бях купила). Отворена кутия само за проверка!

Съдържание:
• ПОМПА ЗА ИЗЦЕЖДАНЕ НА КЪРМА - МЕХАНИЧНА
• 1бр. Шише 125ml
• Биберон 0м+
• 1бр. Запечатващ диск
• Поставка
• Резервни части
• 1бр. кутия / капаче за биберони
• 2бр. Подплънки за еднократна употреба
• Инструкции за кърмене


За да не спамя, направо ви давам линк да разгледате. Можете да ми пишете на лични Simple Smile

Леко бременеене на всички   bouquet


Скрит текст:

Последна редакция: нд, 28 окт 2012, 20:06 от Котешко

# 58
  • София
  • Мнения: 23 165
преди 3 месеца количка ни предложиха, сега помпа, грижат се за нас хората  Joy Joy

# 59
  • Мнения: 11
Donka_78, аз бях така в началните месеци, но се вдигна с нарастването на бебето. Сега, в по-късните месеци, не знам въобще дали има такава вероятност. До колкото аз бях чела, е наистина важно колко точно ниско е разположена и дали покрива родовия канал. До колкото знам, трябва да се ограничават движенията, а ако покрива канала, може да се наложи и секцио. В крайна сметка не се натоварвай, лежи повече, мисли и говори само положителни неща, пък всичко ще е както трябва. В крайна сметка ако се наложи да полежиш, ще се възползваш от една почивка с висша цел:) Успех!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт